Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Јуни 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 HSG, лапароскопија или хистероскопија?

Go down 
+54
Natasha
Minamina
tanja_
maca maca
simoham
monika kusibojovska
paola
ari
Sarah
Praska
biljanag
hristijana
sofidavid
Radmila
gorde
lavce
MarijaS
maci
Sestricka
SANICKA
Elizabeta82
Mama Ane
fibimk
margarita
milena p
KATIC
dzi-dzi
radost
danielap
nale
pepa
peperutka
jasmina i ace
bobica
lila_mk
Monika
sonjamfk
sanja83
skorpija
Lili
Mina
hormonce
Sandra
natali
Kinky
majuvce
Kiki
Biljana795
baby24
Jovana's mom
betavitevit
kavadarcanka
sonja 35
vedrana
58 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 29149
Registration date : 2009-02-16

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty27.03.09 20:18

i mene mi e milo deka si vo red. jas cekam denovive da mi dobijam i da odam na vtoro hsg, pa ke vidime sto ke napravime. posle prvoto hsg custvuvam kako da nemam tegobu na matkata i jajnicite.posebno otkako mi prsnaa folikulite, nekako mnogu ubavo se cuvstvuvam.inaku cuvstvuvav pritisok vo stomakot 2 sedmici pred da dobijam.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29299
Registration date : 2009-02-25

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty28.03.09 13:28

Kazete nekoj dobar doktor za histeroktomija...i kade raboti!Mozda ke treba da go posetam.....da go izvadam miomov!
Вратете се на почетокот Go down
dzi-dzi
Прваче
Прваче
dzi-dzi


Female
Број на мислења : 326
Age : 41
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 28445
Registration date : 2009-01-02

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty28.03.09 14:11

fibimk moe mislenje e deka Dr Kuzeska e mnogu dobra majkami taa ja operirase oktonvri i fala mu na boga nema sega e super
Dr.kuzezna raboti na klinika
Вратете се на почетокот Go down
SANICKA
Почетник
Почетник
SANICKA


Female
Број на мислења : 75
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 27940
Registration date : 2009-03-27

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty28.03.09 20:50

Фиби јас да ти кажам искрено сум многу задоволна од Др.Глигор Димитров а го кажуваат како најдобар за хистероскопија а за условите на клиника не правам муабет ама еден ден е се издржува
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 28191
Registration date : 2009-02-26

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty28.03.09 20:58

Фибимк, ги знам и двајцата доктори што погоре ти ги препорачаа, кај Глишо можеш да завршиш работа, човекот е супер и многу го фалат, на многу жени им помогнал, исто и докторката Кузеска е ок, така да кај кого и да отидеш нема да згрешиш. Поздрав и ти посакувам побрзо опоравување.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29299
Registration date : 2009-02-25

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty28.03.09 21:06

Fala vi na informaciite....ama moram da vidam sto ke mi rece doktorot prvo....mi se zgolemi sega miomot pa mozda ke se namali pa ne ke treba da se otstranuva...ne znam....Ali barem da znam kogo da baram vo slucaj da treba!
Вратете се на почетокот Go down
maci
Прваче
Прваче
maci


Female
Број на мислења : 359
Age : 37
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 28626
Registration date : 2008-12-26

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty29.03.09 16:11

zdravo zenski imam edno prasanje do vas pred nekoj den bev na gin i mi zema bris i me gledase na eho se bese super kako sto treba e sega ona mi rece ako sakam po moja zelba ne e moralno da napravav HSG neznam dali se sekavate na mene jas imam pozadi mene eden spontamn bez kiretaza znaci samo se iscisti ovie ispituvanja gi pravev zatoa sto sama sakav a posle spontaniot koga otidov kaj drug gin kaj sto bev prvpat mi rece deka nema potreba od nikakvi ispituvanja i deka mozam uste odma posle dobienata mens da se obiduvam ama jas pak pobartav 2 mislenja i sega ne znam sto da pravam ke ve molam za vas sovet sto misl;ete so ogled na toa deka imam22 godini ideka ostanav bremena posle 2 meseca obiduvanje bremena dali e toa stetno hsg ili da si probam prvin vaka paq da vidime
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29299
Registration date : 2009-02-25

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty29.03.09 19:08

Maci,sto ke ti e da pravis HSG?Pa toa e ispituvanje na proodnost na kanali!Ti si ostanala bremena sto znaci kanalite ti se i toa kako proodni! flower Pak uste si ostanala na 2 pat bremena....plus znaci si plodna dosta....nekoj se obiduva so meseci pa bezuspeh!Ti trebaat tebe drugi ispituvanja a ne HSG!Mozda laparaskopija...za zemat biopsija od endometrium ako treba...za da se izpita dali radi toa si imala spontan,ili mozda mikrobiolosko ispituvanje zaradi moznost da si imala bakterija sto dovelo do spontaniot!Ali zatoa na ginekolog pa vidi sto ke ti rece.....i akcija sekako! krevet
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28919
Registration date : 2009-01-02

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty29.03.09 19:16

Maci da ne ne si razbrala dobro, da ne ti preporacale histeroskopija a ne hsg, posto vo slucaj na spontan se preporacuva, sluzi za da so kamera se vidi vnatresnosta na matkata, za ne daj Boze da ne ima nekoj septum ili nesto drugo sto bi dovelo do spontaniot. Jas pravev posle vtoriot spontan. A ova hsg stvarno ne ti e potrebno, vprocem fibimk ti napisa se sto bi kazala i jas. I da dodadam i toa deka posle prv spontan retko koj preporacuva ispituvanja, zasto se slucuva vo prosek spored toa sto imam citano da okolu 15% od prvite bremenosti zavrsat so spontan. I mene isto posle prviot spontan mi kazaa deka stom dobijam vtora menstrucija moze da probuvame pak. Ne se opteretuvaj i raboti na slucajot.
Вратете се на почетокот Go down
SANICKA
Почетник
Почетник
SANICKA


Female
Број на мислења : 75
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 27940
Registration date : 2009-03-27

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty29.03.09 20:31

Има жени на на кои после спонтан им се има случено од разни инфекции каналите да станат непроодни и некои доктори имаат практика после спонтан ако парот се обидува подолго време а не дојде до бременост да побараат да се направи ХСГ заради сигурност дека тое е или не причината за неплодност
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29521
Registration date : 2008-07-22

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty29.03.09 20:36

Може им треба да ја видат градбата на матката, па за тоа и препорачале ХСГ.
Вратете се на почетокот Go down
SANICKA
Почетник
Почетник
SANICKA


Female
Број на мислења : 75
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 27940
Registration date : 2009-03-27

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty31.03.09 22:22

Денеска бев да си го земам одпусното писмо од гак после хистероскопијата и многу сум срекна септумот е целосно одстранет а останатото све е во е ред
Фибимк сто направи ти со миомот беше ли на контрола сто ти е рекоа?
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29299
Registration date : 2009-02-25

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty01.04.09 11:38

Sanjicka,bas mi e milo sto rezultatite ti se OK!Ti dadoa nesto d pies ili ne?
Jas sum na kontrola posle 2 nedeli za miomot.Piev Primolut za zadebeluvanje na endometriumot i mislam deka od toa mi se zgolemi posto se hormoni!Treba da dobijam sega pa ke odam za plodni denovi pa barem ke vidam i dali sum imala ovulacija mesecov.Posekako plakam barem so eden udar dve muvi flower
Inaku pocnav da zemam eden tretman za namaluvanje na miomi na prirodna baza pa ke vidam dali uspeva ili ne!Ako ne ke vidam so nekoi caevi za miomi od Srbija ke poracam,od Institut Josip Pancic-slusnav tie bile dobri!Se nadevam ke se namali...ako ne sekogas ima opcija da se istavi miomot....odam SK vo Sistina,zakazuvam i toa e!Ni prva ni posledna!Duri se mislam na sekoj pregled kakov e i dali porasnal ili ne...vaka barem mirna ke mi e glavata!
Se najdobro
Pozdravce
Вратете се на почетокот Go down
SANICKA
Почетник
Почетник
SANICKA


Female
Број на мислења : 75
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 27940
Registration date : 2009-03-27

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty02.04.09 1:43

Fibimk super stom probuvas so caevi jas so caj gi srediv cistite na gradite pa se nadevam i ti ke imas pozitiven rezultati.Na mene posle histeroskopija mi prepisaa ciklo proginova i estrofem kako sto razbrav toa im e standarna terapija posle histeroskopija.
Nego jas si razmisluvam nesto, neli treba da se prepise i nekoj antibiotik??Na vas devojki koga pravevte histeroskopija sto vi prepisaa posle toa se sekava li nekoja od vas da mi kaze.
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28919
Registration date : 2009-01-02

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty02.04.09 8:47

tbl.Citeral 2x1 i po potreba ako krvaram da zemam sol.Ergothyl 3x15kapki
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 29126
Registration date : 2008-10-17

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty02.04.09 12:21

jas posle HSG - TO piev isto citeral. poslem sekoja takva intervencija obavezno se dava antibiotik da se zastiti organizmot od infekcii
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29348
Registration date : 2008-07-18

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty02.04.09 12:36

Јас пак после ХСГ-то не примав никакви антибиотици,дури ми беше и чудно зш сите овде кажаа дека примале.Му посочив на д-р и тој рече дека нема потреба и навистина,фала му на бога се си беше ок.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 29149
Registration date : 2009-02-16

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty07.05.09 12:53

jas utrovo go pravev vtoroto HSG i konecno da se usrekam..... jajcevodite mi se odzatnaa.... znaci mozelo na vtoriot pat i ubav rezultat da se dobie... ne znaete kolku sum srekna..... imase mal problem so desniot jajcevod ama rengenologot so masiranje mi go odzatna..... se spasiv od laparoskopija SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29299
Registration date : 2009-02-25

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty07.05.09 13:21

Bravo Katic......odlicna vest......velev jas deka so HSG po vtorpat mozat da se odzatnat jaovodite dokolku ne se mnogu zapuseni.... HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 592735 I na sisterot moj koga pravese HSG malku na desniot imalo zapusuvanje ama i go trgnaa!!!!I togas i rekoa ako ne se trgnelo sega toa ke se trgnelo po vtoriot pat.....
Vo sekoj slucaj Katic sega si raat.....udri sega na rabotenje.....i so uspeh.... da ziveeme Bitno zavrsi makata.....
Inaku kako pomina...bolese?za kolku vreme zavrsi ovaj pat?
Вратете се на почетокот Go down
MarijaS
Почетник
Почетник
MarijaS


Female
Број на мислења : 10
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27678
Registration date : 2009-05-05

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty08.05.09 14:55

Девојки некое искуство со лапараскопија... мене ме чека идната недела HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 121539
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 29149
Registration date : 2009-02-16

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty08.05.09 16:04

fibimk напиша:
Bravo Katic......odlicna vest......velev jas deka so HSG po vtorpat mozat da se odzatnat jaovodite dokolku ne se mnogu zapuseni.... HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 592735 I na sisterot moj koga pravese HSG malku na desniot imalo zapusuvanje ama i go trgnaa!!!!I togas i rekoa ako ne se trgnelo sega toa ke se trgnelo po vtoriot pat.....
Vo sekoj slucaj Katic sega si raat.....udri sega na rabotenje.....i so uspeh.... da ziveeme Bitno zavrsi makata.....
Inaku kako pomina...bolese?za kolku vreme zavrsi ovaj pat?

duri sega vidov sto si napisala fibi !!!
normalno deka bolese po malku.... ama ne od kontrastot tuku od metalnite instrumenti posebno so eden instrument kako nozica koga me stipna (ne znam sto stipi ama toa do srce me izgore).... koga se vide deka "pusti zatkata" mojata dr. pocna da vika.... pusti lele pusti... meslusaaaaaaaaaaas pustija dvete strani..... ajde stanuvj brzo.... i vednas zaboraviv na bolkata . hihi hihi hihi i taa bese srekna.... vazno e sto "kurtuliv" od laparoskopija hihi hihi hihi fibi a posle kolku vreme tvot sister zabremeni ? sega ja zezam majka mi nekolku dena ima pravo da mi "zalepi " atribut odzatnata hihi hihi hihi

MarijaS koja e pricinata za tvojata laparoskopija???
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 29093
Registration date : 2008-08-31

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty08.05.09 18:16

Катич тоа што те штипнало,ја штипнува малку матката за да ја стави сондата.Драго ми е што си ја одбегнала лапароскопијата,сега шансите за да забремениш ти се многууууу големи!
Марија,лапароскопијата не е страшна,рутинска операција е,се прават 3 дупчиња над папакот и на јајниците и се следат јајниците (доколку има проблем се отстранува на пр.цисти на јајник).Се прави под целосна анестезија и за 2-3 дена си дома .По 7 дена се вадат конците.Среќно!
п.с. иако не сум правела,мислам дека така се одвива,нека пише некој што ја правел подробно.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29299
Registration date : 2009-02-25

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty08.05.09 18:26

Katic,uste raboti na slucajot.Pred 2-3 meseci pravese HSG......stalno i velam olabavi se...ama ne me slusa.... flower Znam kako e ......si vikas...zosto bas jas...zosto ne saka,da ne e ova ili ona....sve ni se vrti vo glava......jas i rekov...pa koga bevte par...da ne koristese kontracepcija ke fatese togas..... hihi
Bitno Katic kurtuli sega...bolelo sto bolelo...se zaborava.....sigurno imas i malku krvarenje...ama ke pomine...vazno najstrasnoto pomina.... flower
Jas taka koga imav kiretaza,gi gledav instrumentite pred da legnam.......lele ama instrumenti....uzas..nekoi nozici so topce,nekoj nozevi,lajci....horror......na dr.Mengele ne mu bea ramni.... hihi
Ama sve pominuva.....
Вратете се на почетокот Go down
SANICKA
Почетник
Почетник
SANICKA


Female
Број на мислења : 75
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 27940
Registration date : 2009-03-27

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty08.05.09 23:32

Еве јас не сум пишала па да си кажам бев на клиника, на контрола кај др.Димитров све е во ред после хистероскопијата и многу сум си среќничка.
Марија кога правев хистероскопија со мене заедно во иста соба беа девојки што им правеа лапароскопија, не се жалеа на болки сега операција е нели мора да боли малку ама не се секирај ако се може без секирање,па се работи за бебе па се ќе издржиме само да биде.Ти држам среќичка......
Вратете се на почетокот Go down
MarijaS
Почетник
Почетник
MarijaS


Female
Број на мислења : 10
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27678
Registration date : 2009-05-05

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty09.05.09 10:59

Јас се тешам со тоа што пред 2 години ме правеа со лапаратомија, и кога тоа го издржав би требало ова да помине полесно..но сепак операција си е операција. Со лапароскопијава сега треба да ми ја отстранат ендометриозата...Саничка ти благодарам за подршката и се надевам дека кај сите накрај се ќе испадне добро...после толку маки сите да се израдуваме со едно бебенце
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 10 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
HSG, лапароскопија или хистероскопија?
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: