Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Јуни 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 HSG, лапароскопија или хистероскопија?

Go down 
+54
Natasha
Minamina
tanja_
maca maca
simoham
monika kusibojovska
paola
ari
Sarah
Praska
biljanag
hristijana
sofidavid
Radmila
gorde
lavce
MarijaS
maci
Sestricka
SANICKA
Elizabeta82
Mama Ane
fibimk
margarita
milena p
KATIC
dzi-dzi
radost
danielap
nale
pepa
peperutka
jasmina i ace
bobica
lila_mk
Monika
sonjamfk
sanja83
skorpija
Lili
Mina
hormonce
Sandra
natali
Kinky
majuvce
Kiki
Biljana795
baby24
Jovana's mom
betavitevit
kavadarcanka
sonja 35
vedrana
58 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
АвторПорака
Biljana795
Почетник
Почетник
Biljana795


Female
Број на мислења : 99
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29321
Registration date : 2008-06-07

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty18.10.08 8:59

hormonce напиша:
Biljana795 напиша:
Jas pravev HSG vo dekemvri minatata godina.Bidejki snimkata mi pokaza celosno zapusuvanje na dvata kanala doktorkata odma me prati na klinika i laparoskopija mi zakazaa i ja pravev vo fevruari.Ne mi spomnaa deka treba da cekam 5 meseci.Na kraj rezultatite od laparoskopijata izlegoa ok odn.nema zapusuvanje a jas i posle 8 meseci od operacijata ne mozam da zabremenam.
Биле,кој ти правеше лапароскопија.Јас овие денови умрам од нервоза,ни самата не знам веќе кој д-р да го барам .Пиши ми на пп.

Se obidov nekolku pati da ti pisam licna poraka ama ne mi uspea.Nema veze ke ti pisam i vaka.
Mojot ginkolog mi ja predlozi Jadranka Georgieva(Jadranka ili Jordanka ne sum bas sigurna)a ona operaciite gi pravi so doktor Dimitrov(mislam deka taka se prezivase).Ne e nisto strasno mene mi pravea vo cetvrtok a me pustija vo nedela.Edinstveno nesto sto me iznervira e toa sto rezultatite gi cekav celi 2 nedeli.Bidejki mene mi pravea laparo so histero,mi pravele kiretaza i materijalot go pratile na ispituvanje i go cekav celi 2 nedeli.Nema veze ama mozea barem da mi kazat deka se proodni kanalite za da ne bidam vo neizvesnost.Koga bev da mi gi vadat koncite mi ja dadoa istorijata od operacijata za da platam i togas procitav deka kanilite propustaat tecnost odn deka se proodni.Malce mi olesna ama dodeka doktor ne mi go kaza toa se seknav.Na kraj se izleze so rezultatite ok.Ama mene ne mi e jasno kako HSG mi pokaza deka kanalite se 1oo % zapuseni a sega se laparo nema nikakov problem.Hormonce samo da ti kazam da ne se sekiras operacijata ne e strasna.Posle operacijata za 2 nedeli ke bides vo ista forma kako pred laparo.Ja s za dve nedeli trgnav na rabota.So sreka i da se nadevame deka rezultatite ke bidat ok.Samo baraj si od doktorite koga doagaat na vizita da ti kazat kakvi se rezultatite.Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 29093
Registration date : 2008-08-31

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty18.10.08 10:37

Биле,фала ти.6 пати ја добив на пп,не се секирај silent

Па,да ти кажам,и јас размислувам да одам кај таа д-рка,неколку жени
веќе ми имаат кажано дека таа им правела лапароскопија.Ме чуди зошто те
држеле 4 дена,обично ми викаат одма наредниот ден те пуштаат.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana795
Почетник
Почетник
Biljana795


Female
Број на мислења : 99
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29321
Registration date : 2008-06-07

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty18.10.08 11:08

Neznam ni jas ama moze zosto mene me fati vikend.A za da te pustat doktorkata treba da odobri.Neznam tocno koj den bese ama mislam deka jas vo cetvrtokot otidov vo bolnica okolu 16 casot za da te spremaat, da ti kazat deka ne treba da jades,do kolku saat mozes samo da pie sok ili voda,da ti stavat klizma itn a naredniot den znaci petok mene okolu 13 casot me operiraa.Posle jas doktorkata ne ja vidov ona si otisla,za vikend ne raboti i vo nedlata se javila za da me pustat. Mozebi zatoa se zadrzav poveke dena.
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29626
Registration date : 2008-04-22

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty18.10.08 15:08

Denes gi zemav rezultatite od sedimentacija i mi e 10 pa kazete mi dali ke mi pravat HSG so taa sedimentacija ili ne zosto doktorot ne mi e tuka do ponedelnik ke poludam
Вратете се на почетокот Go down
Biljana795
Почетник
Почетник
Biljana795


Female
Број на мислења : 99
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29321
Registration date : 2008-06-07

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty18.10.08 15:43

Da da ke ti pravat dobra ti e.Mene mi pravea so 13.Sega zavisi kade ke pravis.Ako pravis na klinika zavisi kako ke bidat raspolozeni.Jas pravev kaj Tolivski.Koga idev da ispituvam sedimentacija na klinika mi bese 13 i ne sakaa da mi pravat.A mislam i deka ako pravis na klinika ja priznavaat sedimentacijata sto e napravena kaj niv.Rezultati od drugo mesto ne priznavaat.Sepak rasprasaj se ne sum 100%sigurna.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 29093
Registration date : 2008-08-31

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty18.10.08 16:08

Натали,добра ти е седиментацијата,ќе ти прават,зошто да не? А каде ќе правиш?
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29853
Registration date : 2008-05-15

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty18.10.08 18:26

кога точно има потреба од лапараскопија? дали ако ХСГ покаже дека каналите се проодни има потреба да се прави лапараскопија?
Вратете се на почетокот Go down
bobica
Прваче
Прваче
bobica


Female
Број на мислења : 139
Age : 39
Локација : makedonija
Расположение : nikakvo
Поени : 29334
Registration date : 2008-06-04

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty18.10.08 18:35

hormonce nemoj da se sekiras i jas pravel laparoskopija i histeroskopija no pred toa ne bev na hgs i taka da mene mi otkrija preku laparo i histero deka mi se zapuseni kanalite i istite preku operacijata mi se otpuseni so pustanje na tecnost koja se vika metilensko plavo dokolku i so nea ne dojde do otpusuvanje na kanalite vo toj slucaj moze da gi busat i taka ako ne se otpusat vo toj slucaj se stavaat trajno cepovi so cel da se zastitat kanalite i vo toj slucaj se odi samo na ivf.
inaku jas otidov vo cetvrtok i mene me pustija vo nedela. inaku ako ti pravat samo laparoskopija vo toj slucaj moze da te pustat ili istiot den ili naredniot a stom ti pravat i histeroskopija vo toj slucaj treba da polezis nekoja den bidejci stavaat i katetar i dren no vo slucaj ako se zapuseni kanalite so cel toa sto e otpusuvano da istece da ne ostane vnatre.
taka da postapkata voopsto ne e bolna jas posle operacija vednas se razbudiv bev samo dva saata uspana posle malce mi se losese od anestezijata ama bolki nemav ic.
inaku jas pravev vo sistina pod rakovodstvo na dr.snezana timceva cvetkovska i kostadinov i lazarevski bea tim i se super zavrsi.
ako te interesira nesto pisi mi slobodno pp ce ti pomognam.
inaku celiot personal e super vo sistina i ne osetiv deka bev na operacija i vo bolnica.
samo ne se plasi i gledaj da si go resis toj problem poskoro.

kiki kaj mene se bese vo red samo edna mala cista mi pravese problem i
zamisli koga me otvorija so operacijata vidoa deka stanuva zbor za
zapuseni kanali prilepeni jajnici i jajce vodi koi bileceli cik cak i
prilepena matka na gorniot del od stomakot.
a site ispituvanja bea super zamisli i se cudea doktorite a sreca so ete bev na laparo i histero.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29844
Registration date : 2008-03-25

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty18.10.08 21:18

hormonce напиша:
Натали,добра ти е седиментацијата,ќе ти прават,зошто да не? А каде ќе правиш?
Имам резултати од крвна слика, ама неможам да најдам каква ми е седиментацијата, на резутатот пишува некои кратеници. Знае ли некој да ми каже со која кратенка е означена седиментацијата и во кои границии треба да биде? Знак СЕ нема, незнам......
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29626
Registration date : 2008-04-22

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty21.10.08 10:44

Luge denes pravev HSG i nemase potreba tolku da se plasam zosto nemav bolki,imav samo nekolku sekundi ama bitno kanalite mi se proodni i mnogu sum srekna a tolku se plasev i sega samo da se pustime na rabota i Gospod da mi pomogne da zabremenam site rezultati mi se dobri i mene i na mm ljubov vodime cesto neznam sto e problemot sto ne zabremenuvam ama sega doktorot mi dade nadez i vika deka posle HSG polesno e
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29626
Registration date : 2008-04-22

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty21.10.08 15:59

Daj boze naskoro da bide i fala mnogu za podrskata a da Bobica od poveke rabota nisto nema da mi bide ama posle petok a do togas doktorot rece deka nesmeam a i denes krvaram malku i neznam do koga ke krvaram ama nemam bolki i toa e super.A Kiki ti sto napravi koga treba da dobies nesto nemam vreme da procitam se imam dosta rabota taka sto ne sum vo tek so rabotite na forumov i mnogu mi e zal ama gazdava za nekoj den ke odi na pat pa ke bide poopusteno
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29626
Registration date : 2008-04-22

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty04.11.08 9:30

Posle HSG piev antibiotik a posle toa 11den bev na ginekolog da me vidi doktorot do kade e folekulot i mi rece da pocnam so rabota i najverojatno 15 ili 16den ke pukne i seto toa pomina ovulacija imav no sega imam nekoj iscedok-bel,a do sega ne sum imala pa me interesira dali toa ima nekakva vrska so HSG ili imam nekoja infekcija a pred HSG pravev pap i mikrobioloski i se bese cisto i sega bas se zagrizuvam od kade pa toj iscedok
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29626
Registration date : 2008-04-22

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty04.11.08 11:37

Da Sonjamfk i jas mislam deka mi e od antibiotikot zatoa sto nemav nikakva infekcija ama me interesira dali i drugite koj imaat praveno HSG isto imaa iscedok
Вратете се на почетокот Go down
Biljana795
Почетник
Почетник
Biljana795


Female
Број на мислења : 99
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29321
Registration date : 2008-06-07

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty04.11.08 15:03

Neznam sega za kakov iscedok tocno se zbori i dali ti se javil sega prv pat ama jas koga pravev HSG nemav nisto ama iscedok imam koga mi se plodni denovite.Kaj sekoj e individualno.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29844
Registration date : 2008-03-25

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty06.11.08 17:15

Натали мило ми што ХСГ си го поминала без проблеми! Ме интересира дали ХСГ ти правеа со анестезија или не? И јас треба да правам во декември! Колку време трае постапката?
Вратете се на почетокот Go down
Mina
Прваче
Прваче
Mina


Female
Број на мислења : 172
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : vremevo me utepa!!!!
Поени : 29254
Registration date : 2008-07-02

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty06.11.08 19:25

Sanja83, eve dodeka go cekas odgovorot od Natali, jas ce ti go kazam moeto iskustvo so HSG: postapkata se pravi bez anestezija, trae od 10-15 minuti (mozebi i toa e mnogu!!!!), mene licno ne me bolese, samo mi bese neprijatno cuvstvoto vprocem kako i pri sekoj ginekoloski pregled.
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29853
Registration date : 2008-05-15

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty07.11.08 8:40

HSG se pravi bez anestezija, a postapkata trae kratko, od prilika 10 min (vbrizguvanje na kontrastot i samoto snimanje)
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28803
Registration date : 2008-10-17

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty07.11.08 12:42

i jas bev na HSG megutoa pred toa pola saat mi tecese infuzi od ketonal da gi namali bolkite no boli paga pritisokot jas loso pominav no proodni mi se kanalite fala boze
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29626
Registration date : 2008-04-22

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty07.11.08 13:22

Jasmina kade pravese ti HSG,jas nikakva infuzija ne primav a isto kako sto kaza Kiki tolku traese okolu 10min,a bolki imav samo koga tecnosta pominuvase okolu 1min.neizdrzlivi i potoa nisto ne mi bese krvarev po malku 2 dena i piev antibiotik a inace bolki nemav
Вратете се на почетокот Go down
vedrana
Полуматурант
Полуматурант
vedrana


Female
Број на мислења : 585
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 29803
Registration date : 2008-03-06

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty10.11.08 14:59

Pravel li nekoj Histeroskopija vo Sisitna? Kako se izveduva postapkata i kolku kosta?
Вратете се на почетокот Go down
Mina
Прваче
Прваче
Mina


Female
Број на мислења : 172
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : vremevo me utepa!!!!
Поени : 29254
Registration date : 2008-07-02

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty10.11.08 18:56

Vedrana, edna moja bliska prijatelka pravese histeroskopija vo Sistina vikendov. Po nejzinoto kazuvanje zafatot trae okolu 45 minuti (ne znam dali vazi vo site slucai!) se vrsi so celosna anestezija od koja se razbuduvas po okolu 1:30 min. otkako ja primas. Mojata prijatelka imase miom vo kavusot i mi kaza deka istiot bil uspesno otstranet. Imala bolki na denot na histeroskopijata i utredenta, no izdrzlivi. Nea se (so eden bolnicki den!) ja cinelo okolu 30.000 denari.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29521
Registration date : 2008-07-22

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty10.11.08 20:35

Ведрана јас правев хистероскопија во Систина, пред околу 1 година.
Пред постапката кога ќе те примат во болницата ти даваат ињекција мислам дека беше дијазепам, што ќе те опушти , а за постапката добиваш општа анестезија.
Не се сеќавам колку точно траеше, ама не беше многу, сепак зависи од тоа што ќе прават за време на хистероскопијата.
Самата хистероскопија е оперативен зафат кој се изведува со вметнување на инструменти преку вагината и цервиксот во матката, значи нема надворешно сечење, т.е.е рез.
Претходно ќе ти дадат едни апчиња кои треба да ги еден два дена откако ќе добиеш.
Мене ме пуштија уште истиот ден околу 19 часот, а ме кошташе некаде околу 35000 денари.
Вратете се на почетокот Go down
bobica
Прваче
Прваче
bobica


Female
Број на мислења : 139
Age : 39
Локација : makedonija
Расположение : nikakvo
Поени : 29334
Registration date : 2008-06-04

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty10.11.08 21:36

i jas vece imam pisuvano imam praveno i jas vo sistina ama jas pobarav bidejci ce bide anestezija da napravam i laparoskopija zaedno so histeroskopijata a podocna i dr rece deka e podobro taka no sepak zavisi od slucajot so ce se pravi inaku i mene mi dadija dijazepam i anestezija kaj mene traese 2 casa i 30 minuti a i me kostase taka okolu 35000 den.
nemoj da se plasis vedrana ne e nisto bolno. jas nemav nikakvi bolki posle operacija inaku ako imas bolki posle operacija ti davaat po eden dijazepam.
ajde draga nemoj da se sekiras ce bide i nemoj da se plasis.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28803
Registration date : 2008-10-17

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty11.11.08 13:19

Natali jas sum od Bitola HGS pravev kaj dr Tase Trpcevski i me cinese mislam 3.500 den ne sum sigurna no ke proveram ako sakas.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29844
Registration date : 2008-03-25

HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty21.11.08 19:33

Ништо! мислев овој месец ке правам ХЦГ, ама нема да правам бидејки ми е висока седиментацијата 13/30! Што мислите поради што би можело да ми е висока седиментацијата?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HSG, лапароскопија или хистероскопија?   HSG, лапароскопија или хистероскопија? - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
HSG, лапароскопија или хистероскопија?
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: