Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку вистински пријатели имате?

Go down 
+117
desi4ka
vib11
saligrem
Damjana
Candy
delfinka
mama
Viki J.N.
Arhangel
kiki-riki
Tifani
winnie the pooh
Mimi Petreska
Dara
ance
kalinche70
barby*girl
DijanaP
Macence
dacistam
twins_
Kat
adi
nafi
EckaGj
BILE-ENA
nova
moja mama
rainbow
butterfly
marijanamir
Ana.b
Mama Vase
Snezana O.
avon
tweety
Mami4ka
Barbie
anetapp
eva31
svetle s
D-r Lidija Pazdrijan
Diana
soledad
caci
najmila
maria
ari
verce
Pipolino
mamazako
mama X
fibimk
KATIC
nnatasa
delfin76
Rozetka
mamalina
petra26
Kiki
Anjuska08
jasmina i ace
Nate_David
NatalijaS
milena p
lisjata
Mama Ane
bica
sunset
KAJA
marina_m
hormonce
slatka87
Natalija
Kikic
lela
Girl*****
Juni08_Andrea
Ilince
Daki
ZeleniCka
veki22
hajdi
bibe85
Lili
Svetlana
kara
desi
Misticia
SonjuS*
elena-d
sonjamfk
vesna velkova
obicna
aneta
beti 24
vedrana
wisna
eli
natali
mamicka
radmila11
sashka26
Emi
daniela
Freya
biljanag
vecki
aleksandra
Bu_Bi
mamicka211
lola
STAR *
sanja83
iki
rich_bitch1
Lana
121 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28779
Registration date : 2008-09-19

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty07.12.08 15:55

imam prijatelki so koi ne sum tolku mnogu bliska tuku samo taka odime nekogas na kafe se slusame po internet se druzime ponekogas i toa e se.avistinska prijatelka nemam ama mislam deka takvi se retki.mojot vistinski prijatel i drugar e mm.
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28397
Registration date : 2008-11-26

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty07.12.08 16:24

Jas porano imav drugarki so koi bevme nerazdelni, ama sega ne se gledame mnogu, na razni strani. Jas se omaziv, a tie koja uste studirase, ziveeja so cimerki i ne se gledame cesto. Inaku uste se druzime, so nikoj ne sum se skarala, ama ne sme taka bliski. Mislam deka tesko moze da se najde bas srodna dusa za da spodelis se.
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29119
Registration date : 2008-07-10

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty07.12.08 17:11

prijatelki drugarki gi imav i toa i jas ne znam kolku bea seto bese prolazno samo od korist...ostana uste 2 so koi kontaktiram i denes na internet a ponekogas i si odime idime ednata mi e skolska od 5 to pa do sredno i den denes ama ne e kako porano da sme bliski i plus taa mi bese svedok na regirtracijata...inace nema prijatelki vo vistinska smisla na zborot sekoj gleda kako pobrzo da te slizni..
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29119
Registration date : 2008-07-10

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty07.12.08 17:15

duri i so se veli nama so koj da izlezis na kafe...
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28548
Registration date : 2008-10-17

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty07.12.08 17:21

imam prijatelki vo koi imam doverba da im kazam se ama pak nekogas se vozdrzuvam no za na kafica i za navecer imam dobro drustvo
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29311
Registration date : 2008-07-11

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty10.12.08 20:26

ех пријателки...беа тоа на времето...сега си имам само една..вредна...
сите кога ќе си фатат дечковци се менуваат...толку заврши пријателството...
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28390
Registration date : 2008-11-29

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty06.01.09 19:19

Имам доста пријателки со некои поблиска со други не толку, но мислам дека најдобра пријателка ми е сепак мајка ми, во неа имам најмногу доверба.
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29598
Registration date : 2008-05-15

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty06.01.09 19:32

imam 3 prijatelki-2 uste od detstvoto, i uste 1 mojata koleska so koja sum po cel den zaedno veke 7 godini
Вратете се на почетокот Go down
petra26
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 31
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 27606
Registration date : 2009-04-03

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty14.04.09 14:17

Dodeka ne se omaziv site se pravea prijateli t.e drugarki......no otkako se omaziv sekako deka mi se promeni zivotot,nemozev non stop so drugarkite na kafe,si imav obvrski i da vi kazam nekoj od takanarecenite bliski drugarki mi se lutea......no sekako mi ostanaa onie 3-4 drugarki koi sekako me razbiraa koi gi razbirav i jas koga se omazija.....
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28821
Registration date : 2008-08-22

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty14.04.09 14:26

Se druzam i sum se druzela so mnogu luge.
No vistinski prijatel toj sto ednas ke mi postane ostanuva za cel zivot!
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28195
Registration date : 2009-02-24

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty14.04.09 14:32

Moram da se prijavam vo temeta i da kazam deka i jas vo mojot zivot sum pominala niz sekakvi drugarni,no edna mi ostana vistinska t.s najdrugarka.So nea sme zaedno 20 godini i za mene znae se i jas za nea normalno.Sega mi e mnogu krivo ,mi se omazi i zaminaa da ziveat vo Bugarija so mazot i,strasno mi nedostiga iako sekoj den se citame na skype.
Moram da kazam Beti fala ti najmnogu za se sto imas napraveno za mene.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29035
Registration date : 2009-02-13

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty14.04.09 14:39

tesko e na denesno vreme da najdes prav prijatel
jas nekolku pati se imam zeznato taka
za edna osoba sto mislev deka mi e vistinska prijatelka izleze deka ne bilo kako sto jas mislam
mnogu me povredi ama ne sum sednala da ja prasam zosto go napravi toa. ednostavno okolnostite bea takvi i prestanavme da se druzime
ottogas navamu ne im veruvam mnogu na lugeto i nemam nekoja taka epten bliska prijatelka sto mozam da recam so sigurost deka toa sto ke i go kazam nema da izleze od nea
zatoa ste vie tuka , neli?
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29188
Registration date : 2009-01-14

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty14.04.09 15:10

neznam sto da kazam... da ne te vidat lugeto na "arno"... Tie dve drugarki sto gi imav i za koi mislam deka se ok, se isselija od drzavava... drugovo... luk i voda!
Ko da sakat lugje poveke da te gledat na maka otkolku arno koga ti e ... razen narod ima..
Mada ne sum razocarana vo lugje! kako sto jas postojam vakva kakva sto sum ima sigurno i kako mene no i poarni i polosi... zatoa... da se ocekuva onolku kolku sto navistina ili barem odprilika e vozmozno da se dobie od lugjeto...
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28894
Registration date : 2009-02-16

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty14.04.09 15:29

jas mislev, deka samo jas sum razocarana od lugevo SmileSmileSmile .i moite najdobri drugari , maz i zena se, se iselija od drzavava, imam uste nekolku po mm drugari ama ne e toa toa. inaku drugarkite site sto mi bea, samo krevetot sto ne delese, se oddalecija. za edinstvena drugarka mozam da ja smetam sestra mi, drug ne. sekoj denes si gleda za sebe. nikoj ne saka na arno da te vidi. posebno me nerviraat onie sto se delat po materijalen status....
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29044
Registration date : 2009-02-25

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty14.04.09 16:16

Porano se druzev mnogu poveke....ama vo skolski denovi.Posle sekoj na fakultet,pa tamu nemase nekoja posebna druzba....sepak poveketo bea od drugi gradovi.....taka da se drzev nastrana vo glavno.Se zbliziv so edna od Srtumica a se mazi tuka i so koja i den denes se gledam i se druzam....Edinstveno taa od fakultet.Sto znam nekako kako da se pregleduvaa studentkive megu sebe....koj kolku ucel i so polozil,pa ako zaostanis te odbegavaa...demek da ne deluvas negativno na niv i to.....strasna makedonska rabota...
Od osnovno imav drugarka koj za zal mi se mazi Amerika....zaedno bevme se do kraj na sredna skola....i uste edna so koja bev samo osnovno no i denes sekoj den se druzime,si odime-idame doma....Taa vo Amerika si ima 2 decinja,i imam pusteno pismo,pa cestitka i sum se javila poveke pati kaj nea,ama gledam deka taa ne se javuva nitu piosuva na skype,taka sto veke ne se slusam.....nemam potreba od takvi luge.......ja izbrisav od skype,od imenika i taka.....jas su takva osoba,ako odam i se javam sakam i da dojdat i da mi se javat......inaku se osekam deka dosaduvam,sto ne e moja osobina!!!!
Znaci na kratko imam samo edna najdobra drugarka na koja mnogu i sum blagodarna zatoa sto bese so mene koga mi bese najtesko......a sve drugo e kako sto rece i Nate luk i kiselina.....samo prijatelki.....so koi se gledam slucajno ili za nekoja posebna prigoda!
Inaku sum drustvena osoba po priroda ali sakam toa da mi bide vozvrateno.....
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Полуматурант
Полуматурант
mama X


Female
Број на мислења : 524
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 28140
Registration date : 2009-02-03

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty14.04.09 16:28

delfin76 напиша:
tesko e na denesno vreme da najdes prav prijatel
jas nekolku pati se imam zeznato taka
za edna osoba sto mislev deka mi e vistinska prijatelka izleze deka ne bilo kako sto jas mislam
mnogu me povredi ama ne sum sednala da ja prasam zosto go napravi toa. ednostavno okolnostite bea takvi i prestanavme da se druzime
ottogas navamu ne im veruvam mnogu na lugeto i nemam nekoja taka epten bliska prijatelka sto mozam da recam so sigurost deka toa sto ke i go kazam nema da izleze od nea
zatoa ste vie tuka , neli?
Ова како да е мојата приказна.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28677
Registration date : 2008-09-11

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty14.04.09 17:07

имам најверојатна некоја интуиција која уште на прв поглед кога ќе почнам да правам муабет со некоја личност , да можам да ја *скенирам* и си создавам слика за неа. досега не сум се излажала, т.е само еднаш за една моја пријателка, која, иако ја знаев каква е, ми беше пријатечка, но после еден муабет, некако останав понижена и повредена и еве веќе 6-7 години не сум се чула со неа, само се видовме на 10години прослава од матура.
си ги проценувам луѓето , па адекватно на тоа и знам со кој како да се однесувам.
во моментов имам две најдобри пријателки. едната живее во Ѓорче Петров, ретко се гледаме, ама постојано се слушаме. расневме како деца заедно, нашите родители беа куќни пријатели, после средно бевме заедно без некој поголем контакт, на факултет ги изгубивме врските, и случајно се сретнавме 2002 година.
од тогаш сме постојано заедно.
имам ште една пријателка која ја ценам оти тоа што ќе и го кажеш, кажано е само кај неа и кај Господ. нема рекла-казала по други и тоа ме бендисува, оти и јас сум тој тип.
меѓутоа, во најтешките моменти за мене, секогаш се затварам во себе и се јадам од внатре, па не дозволувам на никој да допре до мене, ото на неколку пати ми се случило тоа што сум го кажала во доверба, да биде злоупотребено против мене.
а тоа многу боли кога доаѓа од човек во кој имаш 100%-на доверба.
сестра ми ми е исто и сестра и другарка, но не сакам да ја замарам со миоте проблеми, кои после некој ден, се решаваат, а таа ќе се нервира, исто како и јас за неа.
Кате, Бети и Ана-многу ве сакам! :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29188
Registration date : 2009-01-14

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty15.04.09 10:07

Za intuicijata Smile mnogu vazna rabota! Abe i jas "od prva" mi e jasno so koj pravam muabet, ama nekako se teram da ne mislam taka i baram vo covekot/ zenata ubavoto... gluposti.
Katic nema podobar prijatel od sestra! sto i da e, te slusa i te poddrzuva na najdobra nacin na koj sto umee. Jas imam sestricka pomala od mene i ja obozavam i mnogu se nerviram sto ne saka da me poslusa i da ne gi povtara moite greski.. ama neli na svoja koza najdobro se uci...? nema veza.
Uste sto, uste eptem malku pa ke naravam 40 godini. Nemozam, a i nesakam da svatam i poveruvam deka ima uste lugje sto "baraat" prijateli po materijalen status... vrakjaat po 100 pati, "nevozvratena" usluga koja vo poveketo slucai e totalno besmislena rabota a "vratkava" e seriozna tema veke... mislam kade e terminot "prijatelstvo" koga nekoj e spremen da ti vrati osobeno koga si ranliv??
ama toa za "onie" prijateli Smile Ami ubavite prijateli? Steta sto mi zaminaa po drugi kontinenti, ne samo po drugi gradovi idrzavi...
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28704
Registration date : 2009-02-01

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty15.04.09 10:16

neznam za vistinski prijateli , mislam deka nemam
ne dozvoluvam nekoj da prodre do mene, ne sakam moite maki da gi kazuvam na drugite okolu mene ,zosto jas ednostavno baram nekoj da me soslusa a porano koga ke kazam nekoj problem na primer sestra mi , majka mi mi kazuvaat sto i kako da napravam a i samite znaat deka e lesno da se kaze a tesko da se napravi
porano koga si bev devojka imav dve tri drugarki i mi bese interesno ke si resavame ljubovni problemi ama sega kako sto stareeme problemite se od drugo poteklo i samite znaeme kako da gi resime , taka da do sega nemam najdeno covek sto samo bi me soslusal i nisto ne bi iskomentiral(ednostavno toa mi e potrebno)
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30115
Registration date : 2008-02-15

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty16.04.09 1:09

Si mislev i jas da skoro deka ima mnogu vistinski prijateli koi se od doverba i sekogas mozes da se osvrnes na niv ama naivna sum bila i prelagana.Svativ deka site se od korist i ogovaraci sto te iskazuvaat.Sega vo momentot samo za edna komsika prijatelka misla deka uste vredi da i ja dadam titulata vistinski prijatel.
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27924
Registration date : 2009-02-20

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty17.04.09 10:25

vo denesno vreme ne postajot vistinski prijateli,posto nekoja mala doza na ljubomora i licemernost!imam samo edna dobra mislam barem deka e dobra!nejze moze da i kazam se sto mi lezi na srce bez strav deka ke kaze na nekoj drug!!!
Вратете се на почетокот Go down
maria
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 42
Локација : doma
Поени : 27555
Registration date : 2009-04-13

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty20.04.09 8:51

Имам три другарки кои ми се блиски а другите се онака другарки само со збор.

Со едната можам да поделам ама баш се и сме блиски одкако си знам за самата себе си. Извесен период се скаравне поради некое недоразбирајне (јас навредена - како можи така да помисли ја сакам како сестра треба да знае подобро него ли да поверува лага, таа па навредена - како сум можела такво нешто да направам) но сепак во тој период на лутина ни таа искажа нешто за мене ни јас за неа иако имаше доста провокации и да не бевне тоа што сме имаше двете да кажуваме и тоа како... И одкако се расчисти се си продолживне по старо.

Другите две па ги знам 5-6 години и неможам да кажам дека ми се како првата но се искрени другарки што имаат златно срце и знам дека во секој момент би биле тука да помогнат и би направиле се во секое време а исто и јас за нив.
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28633
Registration date : 2008-10-23

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty20.04.09 10:22

До пред извесно време имав 3 најдобри најдобри другарки.Со едната се здруживме после средно и буквално не се делевме,заедно спиевме,заедно јадевме по месеци не се прибираше дома,спиеше кај мене.Ја отпишав од списокот на моја најдобра другарка кога видов како му се додворува на мојот дечко,не можев да поверувам со свои очи дека цело време имала некои скриени намери.Од тогаш немаме никаков контакт.Со другата другарка се дружиме активно цели 12 години но неможам да ја наречам најдобра другарка затоа што одсекогаш ми љубоморела.Секогаш гледам на нашето другарство со некоја резерва,се држам на дистанца и покрај тоа што таа ме смета за најдобра другарка.Третата замина за странство и нашиот контакт се заретчи.Страшно сум разочарана од луѓето и моментално се дружам секојдневно со една пријателка со која што го обновивме пријателството од пред некое време,единствено за нејзе со сигурност можам да кажам дека има чиста душа и дека никогаш не би ме повредила.Со задоволство би и ја дала титулата најдобра другарка во брзо време!
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 27996
Registration date : 2009-01-27

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty28.04.09 16:47

nema verni drugarki neznam ni dali postoi nekoja nezavidliva,nezlonamerna,dobrodusna licnost,site se koj od koj samo lepat usti,lice pravat
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28006
Registration date : 2009-04-08

Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty09.05.09 3:04

maz mi e najdobar prijatel.edinstven na kogo mozam se da mu kazam.posle nekolku losi iskustva so prijatelki nemam doverba vo nikoj.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку вистински пријатели имате?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: