Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку вистински пријатели имате?

Go down 
+117
desi4ka
vib11
saligrem
Damjana
Candy
delfinka
mama
Viki J.N.
Arhangel
kiki-riki
Tifani
winnie the pooh
Mimi Petreska
Dara
ance
kalinche70
barby*girl
DijanaP
Macence
dacistam
twins_
Kat
adi
nafi
EckaGj
BILE-ENA
nova
moja mama
rainbow
butterfly
marijanamir
Ana.b
Mama Vase
Snezana O.
avon
tweety
Mami4ka
Barbie
anetapp
eva31
svetle s
D-r Lidija Pazdrijan
Diana
soledad
caci
najmila
maria
ari
verce
Pipolino
mamazako
mama X
fibimk
KATIC
nnatasa
delfin76
Rozetka
mamalina
petra26
Kiki
Anjuska08
jasmina i ace
Nate_David
NatalijaS
milena p
lisjata
Mama Ane
bica
sunset
KAJA
marina_m
hormonce
slatka87
Natalija
Kikic
lela
Girl*****
Juni08_Andrea
Ilince
Daki
ZeleniCka
veki22
hajdi
bibe85
Lili
Svetlana
kara
desi
Misticia
SonjuS*
elena-d
sonjamfk
vesna velkova
obicna
aneta
beti 24
vedrana
wisna
eli
natali
mamicka
radmila11
sashka26
Emi
daniela
Freya
biljanag
vecki
aleksandra
Bu_Bi
mamicka211
lola
STAR *
sanja83
iki
rich_bitch1
Lana
121 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28338
Registration date : 2009-02-15

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty30.05.09 21:28

Имам неколку другарки со кои сум од многу мала со нив и досега никако не сме се скарале или налутиле за нешто ,ми немаат згрешено за ништо.И ден денес сме нон стоп заедно!!
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30349
Registration date : 2009-03-04

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty30.05.09 21:57

Mnogu imam prijateli i site mi se dragi :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
svetle s
Прваче
Прваче
svetle s


Female
Број на мислења : 240
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : euforicno
Поени : 28190
Registration date : 2008-12-17

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty30.05.09 22:06

prijateli imam mnogu, megutoa ne se site VISTINSKI, imam edna najdobra a toa e sestra mi i eden drugar od detstvoto so koj i den denes ziveeme tolku iskreno i ubavo
Вратете се на почетокот Go down
eva31
Прваче
Прваче
eva31


Female
Број на мислења : 246
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : super letno
Поени : 27497
Registration date : 2009-05-11

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty30.05.09 23:29

prijateli imam mnogu no vistinski se premalku :family:
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28123
Registration date : 2009-02-04

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty30.05.09 23:57

имам многу пријатели но вистински доволно за да ми бидат искрени за помош кога треба
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27462
Registration date : 2009-06-12

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty21.06.09 3:57

Imam 4 prijatelki za koi znam deka mi se vistinski.Sekogas mi pomagale koga mi e potrebno i mi davale soveti.I jas na niv im imam pomognato i im imam davano soveti.Znam deka sekogas mozam da se potpram na niv,a i tie mozat vo sekoj moment da se potprat na mene.
Вратете се на почетокот Go down
Mami4ka
Прваче
Прваче
Mami4ka


Female
Број на мислења : 301
Age : 36
Локација : Тетово
Расположение : Odlicno :)
Поени : 27640
Registration date : 2009-05-10

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty25.06.09 12:48

Jas imam dugarki megjutoa...samo edna mi e kako sestra...Drugite site mi se pravea deka mi se dobri a ustvari site bile od korist so mene....ama dodeka jas toa go svativ pomina vreme i sega sto se vika si imame samo edno zdravo...Nemam zborovi za takvite,znaci sto se si napravil za niv a tie...Uzas Колку вистински пријатели имате? - Page 5 412106

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Z4a2e3220b8a8d

pregnancy week by week
Вратете се на почетокот Go down
tweety
Почетник
Почетник
tweety


Female
Број на мислења : 51
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 27270
Registration date : 2009-06-11

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty03.07.09 19:33

bi sakala da kazam deka imam prijateli megutoa bi izlazala koga bi rekla...imam mnogu malku prijateli, uste pomalku ona bas vistinski prijateli....bas se cuvstvuvam siromasna poradi nedostatok na prijatelstvo i dobro drustvo
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27248
Registration date : 2009-06-24

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty04.07.09 9:46

Ma kakvi prijatelki moze samo lice da si pravime.Jas sakam da sum iskrena so prijatelkite ,no tie nekako me oddavaat,i sum si rekla so niv edno kafe kolku so nekoj da napravis muabet i toa od opsti temi, a kazuvanja drugi ni vo nikoj slucaj.Sekogas mi doagaat doma ili me baraat koga imaat nekoj problem ili se skarale so maz im,pa ajde kaj mene na psihoterapija i jas samo polni se so negativni custva.Takvi prijatelki nekam.Posto ziveam vo drug grad tesko deka nanovo ke najdam nekoe iskreno prijatelstvo.Drugo e so drugarki ili pijatelki od svoj roden grad.Iako i tamu ne se bas za pofala.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29025
Registration date : 2009-02-13

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty04.07.09 10:50

Posto ziveam vo drug grad tesko deka nanovo ke najdam nekoe iskreno
prijatelstvo.Drugo e so drugarki ili pijatelki od svoj roden grad


nikogas ne znaes avon
mozebi bas sega ke sretnes nekoja licnost t.e. drugarka so koja ke se slozuvas mnogu poveke otkolku so nekoja so koja si rastela
samo problemot e sto kako stareeme ni treba poveke vreme kon nekogo da se otvorime i da si gi kazeme i najskrienite nesta
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27248
Registration date : 2009-06-24

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty04.07.09 11:12

mene lesno mi e da se otvoram i da si gi kazam najskrienite nesta no preijatrelkite odma ke te prekazat na drugo mesto,nemam poverenie vo niv ili ne sum sretnala takva licnost
Вратете се на почетокот Go down
Snezana O.
Почетник
Почетник
Snezana O.


Female
Број на мислења : 75
Age : 45
Локација : Ohrid
Поени : 27233
Registration date : 2009-07-03

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Kolku imate vistinski prijateli okolu vas?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty16.07.09 0:04

Jas mislam deka pomina toa vreme koga imase vistinsko prijatelstvo.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28919
Registration date : 2009-03-17

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty16.07.09 1:18

gi imam dve, od gradinka sme zaedno.sekoj den se gledame.se vrzavme kako starosvatici.abe ne disime edna bez druga.e sega ima periodi koga e toa poretko,bebe,rabota,pat ama kako rastat decata vremeto stiga.
me nerviraat ponekogas,si imaat i oni mani i sl.kako i jas.ne se sovrseni ama bre ljubov e vo prasanje.tolku vreme zaedno,do sega ne sme dozvolile nesto da pukne,pa za ponataka nema sansi.
gi pominavme onie periodi demek ke me izdava,mi ljubomori,ne se veruva na drugarka-noz ke ti zabie.
nikogas ne sme dosle do toa.imam i uste edna od sredno ama vo stranstvo e.doaga sekoe leto i vo kafe ,,li,, sme inventar.
retkost e denesno vreme vakvo prijatelstvo.
pa zatoa ja koristam ovaa prilika da gi pozdravam so pesnata
(se salam)
eli,sanja,ana ve sakaaaaaaaam
p.s. mislam deka sme uspeale zatoa sto sme premnogu razlicni vo se,a sepak na nekoj nacin isti.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27888
Registration date : 2009-04-07

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty17.07.09 15:05

Јас денес стварно сватив дека вистински пријателки нема.И во таа една што стварно мислев дека ми е баш пријателка во права смисла на зборот,ја изгубив вербата.Додека сите беа немажени,секој втор ден беа кај мене,пошто јас живеам без свекор и свекрва,мојот дом беше супер место за собирање,ке излезат од дома,а нема да трошат пари.А сега женските се зафатени,тешко им е телефон да кренат,па нели пријателките треба да ти се најдат и кога ке ти е тешко?
Вратете се на почетокот Go down
marijanamir
Почетник
Почетник
marijanamir


Female
Број на мислења : 16
Age : 53
Локација : скопје
Расположение : добро
Поени : 28351
Registration date : 2008-10-29

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty18.07.09 14:33

Би сакала да имам вистински пријател безразлика на полот и сум се обидела ама досега безуспешно поради тоа што секое дру жење место да прерасне во право пријателство се сведува на оговарање или користољубие.Не губам надеж и би сакала во скоро време самата да си ја демантирам оваа изјава.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28038
Registration date : 2009-04-12

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty19.07.09 14:50

Имам неколку вистински пријателки,но кумата ми се издвојува од сите.Прекрасна личност во незе имам премногу доверба ми се нашла за се и во добро и во лошо.Секогаш имам помош и поддршка од незина страна дури и некогаш кога не сум побарала помош таа знае дека ми треба и секогаш ми помага.И двете сме си рамо за плачење.Порано бев разочарана од многу другарки и мислев дека вистинско пријателство нема.Ти благодарам кумо што ми покажа дека постојат искрени,несебични луѓе како тебе :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27530
Registration date : 2009-05-30

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty21.07.09 18:09

zenski da ne otvaram nova tema sakam da ve zamolam za sovet ovde.imam drugarka za koja smetav deka mi e najbliska i vistinska i se znaese za mene. 5 godini bevme nerazdleni i nikogas se nemavme skarano.otkako sum so deckoto veke edna godina e totalno smenata ne mozam da ja prepoznaam ni vo odnesuvanje ni mozam da i se doveram nesto.primer ako kazam kolku mi e ubo so deckoto taa samo ok ke reci ke svrti glava ili ako i kazam nesto primer si kupiv novo ke mi reci samo kupvas ili ako izlezam so majkata na deckoto ke mi reci bravo za tebe i mnogu drugi primeri.poveke kako da ne smeam da kazam nesto ubavo za mene pred nea kako da ljubomori a ne sfakam zosto.dali treba da sme drugarki samo vo loso i zosto ne mozi da se izraduva za mene ne mozam da sfatam.kazete mi kako da postapam so nea kako da se vrati ili se e izgubeno?
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29301
Registration date : 2008-07-11

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty21.07.09 20:46

Вака срцка мислам дека другарка ти се чуствува како да те изгубила..како веќе дечко ти да и ја зел најдобрата другарка..бидејќи сте биле неразделни како да и зел нешто нејзино...
не знам дали таа има дечко но претпоставувам дека нема по нејзиното однесување...по се изгледа ти љубомори и е криво што таа го нема тоа...
разговарај со неа...кажи дека сеуште е исто помеѓу вас...и кога и таа ќе има дечко ќе те разбери...
многу е тешко за две другарки кога едната ќе си фати дечко...
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 45
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27458
Registration date : 2009-06-03

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty21.07.09 21:36

butterfly напиша:
Имам неколку вистински пријателки,но кумата ми се издвојува од сите.Прекрасна личност во незе имам премногу доверба ми се нашла за се и во добро и во лошо.Секогаш имам помош и поддршка од незина страна дури и некогаш кога не сум побарала помош таа знае дека ми треба и секогаш ми помага.И двете сме си рамо за плачење.Порано бев разочарана од многу другарки и мислев дека вистинско пријателство нема.Ти благодарам кумо што ми покажа дека постојат искрени,несебични луѓе како тебе :kis heart:

ova kako da go imam jas napisano isto e i kaj mene poz do butterfly
Вратете се на почетокот Go down
nova
Прваче
Прваче
nova


Female
Број на мислења : 107
Age : 45
Локација : doma
Поени : 27633
Registration date : 2009-04-10

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty21.07.09 22:14

nema prijatel vo denesno vreme ,ako nemas pari nikoj ne te ferma ,ako imas pari ke mu si prijatel
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28447
Registration date : 2008-11-20

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty22.07.09 1:30

Imav 3 dosta dobri prijatelki.Sega ostanav na 1 posto ednata se omazi vo Amerika i veke ne e toa toa.Sepak dalecinata si go pravi svoeto(vo smisol na gledanje,a komunikacijata e super) i tretata koja misle deka mi e stvarno dobra drugarka ne mi dojde na svadba(zosto jas pred nea da se omazam).
Prijatelite steknati od strana na mm ne gi racunam za moi dobri prijateli(prijatelki),sepak tie se soprugi na negovi prijateli,ili jas sum malce kruta?!
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27530
Registration date : 2009-05-30

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty22.07.09 16:37

SonjuS* напиша:
Вака срцка мислам дека другарка ти се чуствува како да те изгубила..како веќе дечко ти да и ја зел најдобрата другарка..бидејќи сте биле неразделни како да и зел нешто нејзино...
не знам дали таа има дечко но претпоставувам дека нема по нејзиното однесување...по се изгледа ти љубомори и е криво што таа го нема тоа...
разговарај со неа...кажи дека сеуште е исто помеѓу вас...и кога и таа ќе има дечко ќе те разбери...
многу е тешко за две другарки кога едната ќе си фати дечко...


vo pravo si Sonjus nema decko a imala vrski koi stalno katastrofalno zavrsuvaat no jas nemozam da go sfatam odnosot kon mene kako jas da sum kriva i kako da nesmejam da sum srekna.a za temata imam uste edna drugarka koja mi e posebna i iako dvete mi bea isti sega se gleda koja bila vistinskata i koja moze da se raduva za mene kako za sestra i da me soslusa i da se smee so mene da bide srekna za mene a mislam deka toa e ona coveckoto vo nas da ne sme ljubomorni na srekata na drugite
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27414
Registration date : 2009-06-29

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty14.08.09 17:42

Искрени и вистински се тие пријатели од детството,но и подоцна низ животот може да се најдат такви.Јас имам 5 вистински пријателки за кои сум секогаш тука и тие за мене.Животот носи нови нешта,секој со свои обврски, но барем 1 разговор во неделата некогаш е повеќе од доволен.
Од срца
Пријателствата се чуваат
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29235
Registration date : 2008-08-15

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty05.09.09 0:12

Ниту една не ми остана, за жал. Далечината прави да не сме блиски како што бевме. А овде? Пробав и се изгорев. Не фала.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28207
Registration date : 2008-12-12

Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty05.09.09 0:26

Za mene vistinski prijatel e koga i da se vidis so nego da imas sto da zboruvas onaka bez prestan, koga ne gleda na toa koj posleden se javil i ti ja kazuva vistinata vo oci bez ljutenje.....jas imam takvi nekolku, ali da bidam iskrena stari prijateli, edna od niv mi e hormonce(ja znaete, neli)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку вистински пријатели имате?
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: