Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку вистински пријатели имате?

Go down 
+117
desi4ka
vib11
saligrem
Damjana
Candy
delfinka
mama
Viki J.N.
Arhangel
kiki-riki
Tifani
winnie the pooh
Mimi Petreska
Dara
ance
kalinche70
barby*girl
DijanaP
Macence
dacistam
twins_
Kat
adi
nafi
EckaGj
BILE-ENA
nova
moja mama
rainbow
butterfly
marijanamir
Ana.b
Mama Vase
Snezana O.
avon
tweety
Mami4ka
Barbie
anetapp
eva31
svetle s
D-r Lidija Pazdrijan
Diana
soledad
caci
najmila
maria
ari
verce
Pipolino
mamazako
mama X
fibimk
KATIC
nnatasa
delfin76
Rozetka
mamalina
petra26
Kiki
Anjuska08
jasmina i ace
Nate_David
NatalijaS
milena p
lisjata
Mama Ane
bica
sunset
KAJA
marina_m
hormonce
slatka87
Natalija
Kikic
lela
Girl*****
Juni08_Andrea
Ilince
Daki
ZeleniCka
veki22
hajdi
bibe85
Lili
Svetlana
kara
desi
Misticia
SonjuS*
elena-d
sonjamfk
vesna velkova
obicna
aneta
beti 24
vedrana
wisna
eli
natali
mamicka
radmila11
sashka26
Emi
daniela
Freya
biljanag
vecki
aleksandra
Bu_Bi
mamicka211
lola
STAR *
sanja83
iki
rich_bitch1
Lana
121 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30091
Registration date : 2007-11-14

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 12:48

Јас не сум имала ваков случај, ама мислам дека треба да се видиш со неа на еден кафе-муабет и да и плеснеш се во лице зошто веќе не сакаш да се дружиш со неа и крај. Повеќе ни гледање, ни слушање по телефон, а впрочем и што ќе ти е таква пријателка???
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29700
Registration date : 2008-01-28

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 12:50

Дани па мора да постои некоја причина за тоа нејзино мизерно и ниско однесување, за тоа дека е полна со негативна енергија едни нејзини комшии имаат искометирано дека таа до 12 се мрзи себе , а после 12 цел свет, сигурно ќе да е точно, едноставно е лева.
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30094
Registration date : 2007-11-20

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 12:55

Има нешто.Сигурно таа така со сите се однесува.Има чудни луѓе на светов.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30492
Registration date : 2008-01-27

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 13:00

ова не ми личи на пријателка
многу е ниско според мене ако некој ме понижи посебно пред некој
ова што она ти го направила е понижувачки и она се покажала каква сељанка е срамот треба да е нејзин
што се замислува дека е дама из париза?

ти отиди кај неа со друштво и од врата почни да коментираш
ако нешто ти рече зошто? епа еве како ми е мене! и потоа излези си тресни и ја вратата и никогаш веќе и да те моли за прошка не заслужила

патем овде на форумов ке си најдеш подобра пријателка зар не?
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29700
Registration date : 2008-01-28

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 13:06

Биљанче заборавив да кажам дека јас прокоментирав дека вакви работи (тоа со чашата) прават луѓе кои се нашле во таква ситуација и сега во секоја можна прилика лечат комплекси, она инаку работеше во една сендвичара порано и знам дека таква работа од некоја муштерика и се случила.

Јас нема да паднам на тоа ниво да почнам со маани наоѓање , едноставно ќе и објаснам што е работата и со задравје.

А тоа дека ќе си најдам подобри пријателки овде е факт и веќе си најдов. Штом ова го делам со сите вас , ве чувствувам блиски и драги.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 13:47

се согласувам со даниела,не е злобна туку ГАДНО ЛЈУБОМОРНА КУЧКА,и го изразува тоа на тој начин што ти се потсмева за безврска раб,така си ја полни душата,мисли дека завршила голем работа..а ти цело време молчеше?па дошла она во твоја куќа..немој да и дозволиш вакви работи.не викам да почнеш и ти одма со контра удари ама на фин и леп начин спушти ја на земја или стави ја на ignore ,додека она збори,ти почни да правиш муабет со некој друг во просторијата она исто ко да не постои.треба да е ептен глупа за да во моментот не се почувствува ни малку мизерно.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29619
Registration date : 2008-05-03

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 16:30

Леле не ми се верува срцка за ова што го читам сега мислам таа навистина не ти е пријателка, јас никогаш не би понижувала така некој со кој се дружам, туку напротив јас секогаш ја величам пријателката, секогаш си ја фалам пред други каква е, како си поминуваме и никогаш не би ја понижила мислам зборот ми беше дека иако некогаш згрешила или не постапила правилно јас со убаво ќе и кажам мој совет на страна кога сме сами а не пред други и секогаш сме имале убав и коректен однос и никогаш не сме се скарале, а во твојот случај мацо таа ти е премногу љубоморна едноставно ти завидува и затоа ти го прави тоа а ти те молам немој да се нервираш за нејзе не ти е потребна таква пријателка т.е не ти е ни пријателка комотно можеш да ја исклучиш од својот живот верувај не ти е потребна. Ти си прекрасна личност и не го заслужуваш тоа и некој така да ти прави да си знаеш!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29700
Registration date : 2008-01-28

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 16:37

Фала Ели на убавите зборови, а погоре кога напишав дека на овој форум си најдов далеку подобри пријателки да знаеш се однесуваше на тебе. А што се однесува до таа личност според мене ако вака продолжи нема да и остане ни еден пријател, ама тоа е нејзин проблем.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29619
Registration date : 2008-05-03

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 16:46

Нема на што мацо да знаеш дека најискрено го мислам тоа дека си прекрасна личност едноставно уживам кога се дружам со тебе и многу ми годи твоето друштво знаеш да ме расположиш и насмееш секогаш прекрасна пријателка си!!! А за таа да не ти е гајле не заслужува да бидеш нејзин пријател чим е толку безобразна и незнае е да те цени!!!
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29175
Registration date : 2008-06-06

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.06.08 17:52

Стар па ти си била неверојатно толерантна личност.Јас таква особа како што е товјата „пријатлека“ не би толерирала.Тоа што го направила не доликува на пријателка туку баш напротив.Очигледно дека нејзе нешто и смета кај тебе(според мене најверојатно ти е љубоморна) па сега по секоја цена гледа да те оцрни и тоа намерно пред другите.Тоа што таа е лев карактер како што велиш воопшто не ги оправдува нејзините постапки.Мој совет ти е „дај и педала“, таква особа не вреди да ја нарекуваш пријателка.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29700
Registration date : 2008-01-28

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty30.06.08 9:49

Само да ве информирам дека мојата таканаречена пријателка е веќе надвор од мојот живот, во петокот сменивме работи што имавме една кај друга , на културен начин и објаснив за што се работи и што е причината за тоа пошто беше дури и изненадена као што ми станало, значи или не е свесна што прави или така и чини , како и да и за крај си ја покажа својата култура и почна со навреди меѓутоа си влегов во кола и си заминав. А да сега работи на случајот да ги тргне останатите пријатели на нејзина страна ама со нејзиниот карактер колку ќе и успее не знам , абе се осеќам какао во основно пошто вакви глупости само тогаш се дешаваа.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29767
Registration date : 2008-02-08

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty30.06.08 10:53

Како во автобус, сите се наши сопатници и едни се симнуваат, други се качуваат во него. Дозволи во животот да запознаваш нови луѓе и кога ќе заминат и тие еден ден сети се на убавите моменти додека патувавте заедно. Продолжи да патуваш и понатаму низ животот, но немој сама Smile
Само напред Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30492
Registration date : 2008-01-27

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty30.06.08 11:13

убаво кажано вишна!
во овој автобус има многу се надевам никој нема да се симне а ке се качат уште
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29767
Registration date : 2008-02-08

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty30.06.08 11:18

И да се симне некој животот продолжува, треба да оставиме простор за нови убави случки, а не да се врземе за тоа зашто заврши. Радувај се зашто било, не тажи затоа што завршило.
Не се врзувајте премногу за минатото, живејте во моментот.
Знам дека е лесно да се каже, ете јас никако да го фатам моментот, но колку повеќе се трудам знам ќе успеам. Smile
Вратете се на почетокот Go down
vedrana
Полуматурант
Полуматурант
vedrana


Female
Број на мислења : 585
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 29548
Registration date : 2008-03-06

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty11.07.08 14:15

Vistinski prijatel, odnosno prijatelka, samo edna. A dr. ostanati prijateli kolku sakas, mislam na sekojdnevni, prolazni,
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29033
Registration date : 2008-07-07

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty17.07.08 17:04

моето друштво сме 8 другарки, сите се на фак на сите страни во белград, бугарија,босна, скопје, но полека се прибираме.Никако не дозволивме да се разделиме се собираме ко ке си дојдат. Но знаете со сите не можеш да бидеш ептен близок.Една од нив ми беше и колешка на факултете и толку си ја сакам како сестра ми е,другар вистински во секој момент и во добро и во лошо, еве сега свадбата ми беше скоро па неможам да ви опишам колку ми помогна Колку вистински пријатели имате? - Page 2 295931
Вратете се на почетокот Go down
aneta
Прваче
Прваче
aneta


Female
Број на мислења : 128
Age : 39
Локација : na edno mesto so moeto srcence
Расположение : so vas e super
Поени : 28850
Registration date : 2008-07-18

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty21.07.08 5:53

Imam eden najsiguren prijatel toa e bratmi nego se mozam da mu kazam i znam ke mi pomogni ! A drugarki dve niv mozam da im veruvam dosega bile srcki so mene se nadevam deka i od sega pa natamu ! :chat:
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30629
Registration date : 2008-07-19

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty02.08.08 4:39

vedrana напиша:
Vistinski prijatel, odnosno prijatelka, samo edna. A dr. ostanati prijateli kolku sakas, mislam na sekojdnevni, prolazni,

Da pocnam da kazam toa Wisna za avtobusot stvarno mi se svigja i u pravo si. Inace so vedrana se slozuvam. Imam edna a sto mi e najtesko ona se naogja u MK. Se slusame na tel, na poraki i msn ama epten mi nedostiga.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29767
Registration date : 2008-02-08

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty02.08.08 11:24

Јас имам неколку личности (не многу) на кои можам да се потпрам. Ако некогаш заминат или постапат на начин на кој не се совпаѓа со мојата идеја за нив, нема да им се налутам ќе бидам благодарна за се она што сториле за мене, а сториле премногу. Ако го одбрале патот на среќата кој нас би не разделил ќе речам само среќно, не ни сакам да се ставам себеси над нечија среќа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28966
Registration date : 2008-06-26

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty02.08.08 11:30

јас имам само една вистинска другарка на која можам потполно и целосно да и верувам и она мене.а другите се само за кафе и лаф муабет.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29543
Registration date : 2008-07-28

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.08.08 11:33

imam samo edna naj dobra dugarka starosvatica sum i . so drugite sum prijatelka odnosno se druzime , pieme kafe muabeti i tolku. nema doveruvanje nema bliskost. sum se razocarala mnogu od niv , no i brzo gi resavam rabotite, ednostavno im kazuvam vo lice se i prekinuvam so niv sekakvo druzenje.ne sakam da trosam energija na luge sto ne zaslizuvaat sto se pakosni i zlobni.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28791
Registration date : 2008-08-20

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.08.08 12:42

sonjamfk напиша:
imam samo edna naj dobra dugarka starosvatica sum i . so drugite sum prijatelka odnosno se druzime , pieme kafe muabeti i tolku. nema doveruvanje nema bliskost. sum se razocarala mnogu od niv , no i brzo gi resavam rabotite, ednostavno im kazuvam vo lice se i prekinuvam so niv sekakvo druzenje.ne sakam da trosam energija na luge sto ne zaslizuvaat sto se pakosni i zlobni.
I jas sum kako tebe sekogas brzo gi resavam rabotite i im kazuvam vo lice.Imam samo edna vistinska drugarka na koja mozam da i doveram se i koja nikogas ne me razocarala a so site drugi sum samo na prijatelska baza. :bravo: Колку вистински пријатели имате? - Page 2 As1cCyW0g410000MDAwMHwwMDAxNDU0ZHx5b3VyIHRleHQ
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29311
Registration date : 2008-07-11

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty26.08.08 17:33

Jas imam dve drugarki najverni..se sto si kazuvame..
Porano vo sredno bese poinaku celo vreme nerazdelni..ama sega sekoja po svoj pat..i tie imaat deckovi..taka da se sobirame ednas na dve nedeli taka na kafe..a se slusame skoro sekoj den...
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29087
Registration date : 2008-08-31

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty01.09.08 20:47

имам две најдобри другарки веќе 15 години
тие се сестри

а бидејќи се муслиманки кога и зборуваат на симона нагалено им се испушта да и велат тезе немој таму или тезе еве ти кукла
теза е кај нив сестра од мајката и по тоа знам колку им значам
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 28965
Registration date : 2008-06-26

Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty02.09.08 2:56

i jas imam dve najdobri drugarki i se sestri cel zivot sme zaedno i se si znaeme megju sebe ednata se omazi za eden drugar na mm i sega sme uste pobliski a i plus toa sega ni se kumovi
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку вистински пријатели имате?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: