Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку вистински пријатели имате?

Go down 
+117
desi4ka
vib11
saligrem
Damjana
Candy
delfinka
mama
Viki J.N.
Arhangel
kiki-riki
Tifani
winnie the pooh
Mimi Petreska
Dara
ance
kalinche70
barby*girl
DijanaP
Macence
dacistam
twins_
Kat
adi
nafi
EckaGj
BILE-ENA
nova
moja mama
rainbow
butterfly
marijanamir
Ana.b
Mama Vase
Snezana O.
avon
tweety
Mami4ka
Barbie
anetapp
eva31
svetle s
D-r Lidija Pazdrijan
Diana
soledad
caci
najmila
maria
ari
verce
Pipolino
mamazako
mama X
fibimk
KATIC
nnatasa
delfin76
Rozetka
mamalina
petra26
Kiki
Anjuska08
jasmina i ace
Nate_David
NatalijaS
milena p
lisjata
Mama Ane
bica
sunset
KAJA
marina_m
hormonce
slatka87
Natalija
Kikic
lela
Girl*****
Juni08_Andrea
Ilince
Daki
ZeleniCka
veki22
hajdi
bibe85
Lili
Svetlana
kara
desi
Misticia
SonjuS*
elena-d
sonjamfk
vesna velkova
obicna
aneta
beti 24
vedrana
wisna
eli
natali
mamicka
radmila11
sashka26
Emi
daniela
Freya
biljanag
vecki
aleksandra
Bu_Bi
mamicka211
lola
STAR *
sanja83
iki
rich_bitch1
Lana
121 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29713
Registration date : 2008-03-01

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty07.04.08 22:16

Eve da dadam odgovor prva.Porano mozev slobodno da kazam deka imam eden kup prijateli i drugari/ki,no kako pominuva vremeto mozam da kazam deka imam samo edna najdobra drugarka ,koja znam deka i vo sred nok ke bide spremna da napravi nesto za mene.Premnogu sum davala i vlozuvala vo prijatelstvata no koga osetis deka ne ti se vraka ni mrvka od toa sto ti go davas ,prestanav da se zamaram zosto e toa taka.Sekako deka ostanaa pak mnogu prijateli,no so mnogu povrsni sredbi ,emocii ..druzenja.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30248
Registration date : 2007-12-29

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty14.04.08 15:02

uf ovaa tema sme ja propustile.epa vaka dodeka odev na skolo (sredno) mislev deka imam okolu 4 ama ona epten vistinski prijatelki.so niv bev nerazdelna.otkako se omaziv site do edna me zaboravija.ne im tekna ni ednas da krenat slusalka i da prasat kako sum.osven toa slusnav mn grozni rab sto gi zborele za mene otkako se omaziv,taka da svativ deka ni edna od niv i ne mi bila prijatelka,tuku celo vreme me koristele za razni nesta.sega ovde vo Gv imam mn mladi komsivki okolu mene ama so niedna ne sum epten bliska,pieme kafe,tracarime,i sl ama tajnite vekje na nikoj ne si gi otkrivam nitu pak cuvstvata.
Вратете се на почетокот Go down
iki
Прваче
Прваче
iki


Female
Број на мислења : 169
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 29860
Registration date : 2007-12-20

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty15.04.08 9:45

Otkaga se maziv site odnosi so prijatelkite i drugarkite od sredno i od mojot grad mi prekinaa..onaka so vreme prekinavne da kontaktirame.
I ne mi e tolku krivo zaradi toa bidejki otkako se maziv intenzivno se zadruziv so dve komsivki- sestri.So niv nauciv sto znaci vistinsko i iskreno prijatelstvo,vo sekoe vreme i vo arno i vo loso se so mene,kako i jas za niv...navistina sum srecna sto imam takvi drugarki...
A za druzenja i kafe pienje imam eden kup prijatelki...so koi vodam samo opsti razgovori kolku da pomine vremeto.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29529
Registration date : 2008-03-25

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty15.04.08 9:59

Mislam, deka tesko moze da se najde prav prijatel. Jas imav 3 drugarki i otkako se omazivme site nekako, namesto da se zblizime, se odalecivme. Jas pocesto im se javuvav gi kanev, ama postepeno se zaboravivme. Pa ne mislam deka sum izgubila golemo prijatelstvo, da bilo pravo nema da prekinelo. Sega za vistinski prav prijatel mi e MM i toa mi e najbitno, so nego mozam se da si pravam muabet i da ne me izdade. Za kafe i malku formalen muabet imam koleski i komsivki
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29640
Registration date : 2008-01-28

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty15.04.08 10:15

Starosvaticata moja si ja smetam za onaka vistinska prijatelka, ama bas se znae za mene , a i jas za nea. Se znaeme od sredno sto znaci veke 10 god , inaku imam i prijatelki , onaka za nekoj trac muabet, kafence da se napime i da utepame vreme Smile
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30031
Registration date : 2007-11-14

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty15.04.08 10:38

I jas kje kazam deka imam samo edna vistinska drugarka, koja i mene mi bese starosvatica. So nea se znam od 5-to oddelenie, taka da vekje mi e kako sestra. Znae za site moi uspesi, tajni, zelbi, tazni momenti...ama bukvalno se. Sega otkako se omaziv ne se gledame sekojdnevno (sto e i normalno), no zatoa se slusame cesto, pa nekogas duri i po prvata izgovorena recenica na telefon, znae deka nesto me maci ili deka nesto se slucuva so mene.
A inaku prijatelki za kafinja i za muabeti imam bajagi, ne mozam da se pozalam
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29135
Registration date : 2008-05-12

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty04.06.08 16:40

отсекогаш знаев кои ми се другарки,кои пријателки ,а кои пак гледаат нешто во мене за корист,ама интересно е што одма ги знаев и знаев на што сум со секој од нив.така да имам 3 или 4 прави другарки,сега од кај маж ми си живеам со сите другари и од нив се 3или4 прави за кои и јас гарантирам ,а сите други се по потреба,кога ке им треба несто ке те најдат.
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Почетник
Почетник
Bu_Bi


Female
Број на мислења : 91
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 29026
Registration date : 2008-06-03

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty04.06.08 17:24

mislam deka retki se tie prijatelstva mozebi zatoa sto jas nekolku pati sum bila izneverena bas od tie "prijatelki"za koi sto sum mislela deka se vistinskite i najdobrite.Sega imam dve koleski od fakultet so koi mnogu si ziveeme i ostanavme vo kontakt i tie mi se taka najdoverlivi i za muabet i za kafe.Drugoto e seto gola voda toe koristoljubie............
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29100
Registration date : 2008-06-09

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty10.06.08 3:29

jas se omaziv mala na 18 god i od ko se omaziv pocnav da se druzam so zenite ili zenskite na drugarite na mm imam nekolku prijatelki bliski posebno decata sto ni se vo ista vozrast pa se druzime ama moja vistinska prijatelka na koja mozam se da i kazam se so me maci so osejkam so cuvstvuvam pa i da pobaram sovet e mojata sestra koja e 1 god pomala od mene premnogu sme bliski i znam deka toa sto ke i go kazam nema da izlezi a od prijatelkite se imam nekolku pati izgoreno pa sega si cutam pred niv
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30655
Registration date : 2008-05-05

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty11.06.08 23:57

за кафе комшики и другарки имам многу но само една особа е што ја имам целата доверба се знаеме 13год и никогаш нема кажано нешто додека од други се имам саглам изгорено
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 44
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30432
Registration date : 2008-01-27

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty12.06.08 15:30

ubavo e da se ima sto poveke prijatelki jas imav porano poveke no nekako se pomalku vreme imam za da bideme vo kontakt najblisku mi e starosvaticata so koja bev vo super odnosi no koga ja napravivme svadbata i dadov dar i na svekrvai i togas izleze deka sum i napravila magii deka bil crno-siv materijalot bogdacuva veruvaat vo gluposti a taa sirota pod vlijanie na svekrvai sega mi zbori ama ona staroto sto go imavme go nema
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29115
Registration date : 2008-06-06

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty12.06.08 15:35

Prijatelki imam eden kup, ama vistinska drugarka na koja znam deka mozam da se potrpram vo sekoe vreme i vo koja imam poverenie imam samo edna.
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30034
Registration date : 2007-11-20

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty12.06.08 23:29

имав една вистинска пријателка се познавам со неа од средно и се уште се дружиме.не се гледаме многу често,ми се нашла и во добро и во лошо и јас на неа.таа е разведена има детенце, многу ми беше жал за неа маж ми има другар исто разведен .ги запознавме и сега се во врска една година.мислам дека направив добро дело.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 30991
Registration date : 2007-11-19

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty12.06.08 23:36

Другарките од средно веќе ми се некако далечни, секој со свои обврски и дали два пати годишно се собираме, во последно време со комшиката повеќе си се дружам, имаме дечиња врсници па така си наоѓаме заеднички теми и убаво ни оди муабетот.

Поздрав за Ена од мена хахахахах
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29133
Registration date : 2008-05-14

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty12.06.08 23:47

Prijatelki,poznanici gi imam poprilicno,a pravi drugarki imam 2 i toa od sredno. A sum poprilicno rezervirana koga se vo prasanje novopeceni prijatelstva
Вратете се на почетокот Go down
radmila11
Почетник
Почетник
radmila11


Female
Број на мислења : 40
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29050
Registration date : 2008-06-02

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: kolku vistinski prijateli imate?   Колку вистински пријатели имате? Empty12.06.08 23:49

jas ne mozam da se pofalam deka imam vistinski prijatelki zasto koga od nekoj koj si go smetal kako del od familija ke se razocaras tesko mozes da veruvas na drug Retki se lugeto koj ti mislat se naj dobro[/b]
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29640
Registration date : 2008-01-28

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty26.06.08 11:28

Во врска со пријателиве вчера имав една случка која толку многу ме повреди и сакам да ја споделам со сите вас да ми дадтете ваше мислење, ни беа 2 пара на гости , едната од нив ми беше и порано пријателка од детсво во маалото кај што живеев пред да се омажам , па бевме скарани едно време и од минатата година почнавме пак да се дружиме, и да скратам , вчера ми дојде на гости цела намрштена , пред цело друштво ни наоѓаше маани на куќата , на скалите на све и капак на крај симнувам чаша за сок и ја давам , на чашата бидејќи ја носев со мокра рака остана како влага од надворешна страна а она ја крена пред сите и почна да ја разгледува и ми вика што е ова ма , кај ја носеше чашава ај молим те измиј ми ја на чешма јас од оваа не пијам, абе идејќи накај чешма очите ми се наполнија со солзи , се осетив мизерно. Претходно се изнасмеа на апостолките што ги имав зашто ми биле со цвет голем дрн дрн. Не можам да сватам зошто е таква , постојано ме вика на гости и постојано доаѓа кај мене, ако со некого не сакаш да се дружиш тоа не го правиш, ама па нејзиниве постапки не можам воопшто да ги сватам??
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29533
Registration date : 2008-03-17

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty26.06.08 11:33

Ич не сакам такви луѓе и не знам како некој може така да се однесува
Јас да сум на твое место јасно би и ставила до знаење дека не сакам повеќе да имам никакви контакти со неа, можеби не со збор ама со некое однесување би и кажала дека меѓу нас веќе е конечно готово
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29100
Registration date : 2008-06-09

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty26.06.08 11:35

mnogu mi e zal star za toa sto ti se slucilo ama mislam deka ne ti e taa vistinska prijatelka a dali stalno taka se ponasa ko ke ti dojdi na gosti i ti ko ke i pojdis ili samo vcera mozebi sakala da ti se odmazdi za nesto sto ti se nalutila koga ste bile skarani pa zatoa taka sakala da te povredi no ako stalno se ponasa taka ili viknija na razgovor i otvoreno prasaja zosto e takva ili otkacija
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29640
Registration date : 2008-01-28

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty26.06.08 12:00

Александра ова секогаш кога сме заедно се случува , гледа на секој можен начин да ме понижи и тоа обавезно пред публика, само некои маани ми наоѓа и си прави смешки на моја сметка, сега е ред на мене да одам кај неа , според нејзина евиденција, ама јас ќе одам кај сите останати пријателки на кафе само кај неа не, и очекувам по извесно време да се јави да ме праша што е работата и тогаш ќе и објаснам баш се , па ако мисли така да продолжи да се однесува во тој случај не ми ја ни треба како "пријателка".
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29133
Registration date : 2008-05-14

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty26.06.08 12:13

Jas prosto se cudam zosto ja narekuvas prijatelka i zosto seuste se druzis so nea??????
Ovde i kompromisno resenie ne pomaga!
bu the way super ti se apostolkite flower gi zamisluvam
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29533
Registration date : 2008-03-17

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty26.06.08 12:15

сашка 26 комплетно се согласувам со тебе, а цветови обожавам на што и да се и може да се основна причина да си го купам нештото flower
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29311
Registration date : 2008-04-22

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty26.06.08 12:20

Veke ne i se javuvaj a koga ke ti se javi kazi i se sto mislis za nea i otkacija.Ne vredi za nekoj takvi da se nerviras a toa za casata pa mozela da te vikne na strana i da ti pobara druga casa ako ne ja sakala taa a ne pred site taka da se odnesuva pa od tuka ke vidis kolku ti e prijatelka
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29640
Registration date : 2008-01-28

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty26.06.08 12:33

Во право сте сите , не ми е потребен некој да ми ствара глабоболка во мојот живот и да ми троши време, , не знам ни во којактегорија на луѓе да ја сместам, дволични , злобни , дрски , или се од горенаведеното.Само чекам прав момент и оваа личност да ќе биде официјално избришана од мојот живот. Сте имале ли вие некој ваков случај?
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30034
Registration date : 2007-11-20

Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty26.06.08 12:39

Стар кај таа пријателка постои по се изгледа љубомора или завист.Сигурно е полна со негативна енергија па не знае на кој да ја пренесе.Да сум била на твое место јас ќе ја фатев под мишки и низ врата.Што ќе ти е таква пријателка која сака да те омаловажува?Мислам дека треба да и образложиш зошто не одиш кај неа и да ставиш крај.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку вистински пријатели имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку вистински пријатели имате?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 7Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: