Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку вистински пријатели имате?

Go down 
+117
desi4ka
vib11
saligrem
Damjana
Candy
delfinka
mama
Viki J.N.
Arhangel
kiki-riki
Tifani
winnie the pooh
Mimi Petreska
Dara
ance
kalinche70
barby*girl
DijanaP
Macence
dacistam
twins_
Kat
adi
nafi
EckaGj
BILE-ENA
nova
moja mama
rainbow
butterfly
marijanamir
Ana.b
Mama Vase
Snezana O.
avon
tweety
Mami4ka
Barbie
anetapp
eva31
svetle s
D-r Lidija Pazdrijan
Diana
soledad
caci
najmila
maria
ari
verce
Pipolino
mamazako
mama X
fibimk
KATIC
nnatasa
delfin76
Rozetka
mamalina
petra26
Kiki
Anjuska08
jasmina i ace
Nate_David
NatalijaS
milena p
lisjata
Mama Ane
bica
sunset
KAJA
marina_m
hormonce
slatka87
Natalija
Kikic
lela
Girl*****
Juni08_Andrea
Ilince
Daki
ZeleniCka
veki22
hajdi
bibe85
Lili
Svetlana
kara
desi
Misticia
SonjuS*
elena-d
sonjamfk
vesna velkova
obicna
aneta
beti 24
vedrana
wisna
eli
natali
mamicka
radmila11
sashka26
Emi
daniela
Freya
biljanag
vecki
aleksandra
Bu_Bi
mamicka211
lola
STAR *
sanja83
iki
rich_bitch1
Lana
121 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29154
Registration date : 2008-09-01

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty18.09.08 14:07

Prijatelki za sekoj den imam mnogu. A drugarka vo vistinska smisla na zborot nemam nitu edna. Za zal. Ama podobro taka, otkolku da mislis deka imas vistinski prijatel.Najdobrata drugarka sto ja imav 12 god. me izdade bukvalno me razocara i ottogas sum krajno rezervirana i privatnosta sekogas ja drzam na distanca od drugite.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28745
Registration date : 2008-08-15

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty18.09.08 14:26

Mnogu malku.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-28

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty18.09.08 14:30

Kolku interesna tema.Pa jas tri drugarki gi imam.I sme navistina mn bliski.Ednata sega ni se omazi vo Kratovo,ama se slusam emn.cesto.Drugata e isto taka mazena i se gledame epten cesto,a i mazite ni stanaa bliski.a tretata sega pred nekoj mesec se razvede i so nea pak pocnavme da se gledame cesto zasto pred toa malku se razdalecivme zatoa sto mazot i bese malku ckart roba i ni bese na site nezgodno da odime kaj nea.Ama so ovi tri odamna se druzam i navistina mislam deka nema nesto so ne si znaeme edna za druga!
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28771
Registration date : 2008-08-16

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty22.09.08 17:35

јас имам можам да кажам една премногу блиска другарка (hajdi од форумов) не се знаеме од многу одамна скоро 5 год ама ја чувствувам за многу блиска и за се само со неа можам да разговарам а имам и други другарки за кои неможам да речам дека ми се толку блиски ги сакам ги почитувам ама незнам таква сум неможам пред секого да се отворам
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28715
Registration date : 2008-08-16

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty22.09.08 17:39

Vistinski prijatelki imama samo edna drugarka so koja sum mn bliska i so koja mozam se da razgovaram. a site moi dr navodni prijatelki posle neoe vreme si go pokazaa pravoto lice
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28717
Registration date : 2008-08-20

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty27.09.08 22:32

so drugarkite sum si uste bliska ako se omaziv si se slusame doagat kaj mene e sega ne tolku cesto kako sto prethodno bevme ama taoa e sega e porazlicno
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28717
Registration date : 2008-08-20

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty27.09.08 22:32

a i imam i mn nevistinski sto znam deka lice mi pravat ama i jas i pravam taka da se slozuvame
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty10.10.08 1:05

hajdi напиша:
a site moi dr navodni prijatelki posle neoe vreme si go pokazaa pravoto lice


Isto i kaj mene. Nemam vistinska prijatelka nitu edna. Imav 3 dodeka bev Makedonija, od mali sto se znaevme, mnogu bliski sto sve znaeja za mene no otkako si otidov jas, se gledame ednas godisno i ne sme veke bliski. Mozam bilo koga da se javam da pobaram pomos, no ne e veke isto prijatelstvoto, oddaleceni sme.

A tuka... nemam nitu edna vistinska prijatelka, ne veruvam veke na niedna. Sfativ deka premnogu davam, a premalku dobivam kako feedback. Mnogu mi fali vistinsko drustvo, ponekogas sum premnogu razocarana i tazna poradi toa.

No imam eden vistinski, najdobar prijatel, so koj kontaktirame preku net. E toj znae se za mene, znae da me posovetuva, da me iskara koga treba itn. Mozam za se da mu se doveram znaejki deka nema da me iskoristi.


Veruvam deka masko-zenskite prijatelstva se pocvrsti i poiskreni. Jas preferiram masko drugar nego zensko.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28735
Registration date : 2008-08-27

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty10.10.08 16:21

Pa vaka imam edna drugarka, so koja se druzam uste od zabaviste i so nea sum bas sekojnevno kafinja ova ona. A imam i 4 koleski od fax so niv se gledam obavezno najmalku ednas mesecno i dosta sme bliski. Inaku kako brojka ima znaci edno 7 drugarki vkupno so koi si imam dobar muabet, doverba i mislam deka mi se nasle koga najmnogu mi trebale, a i jas nim, isto taka.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-16

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty10.10.08 16:26

Slabo deka imam vistinski prijatelki i nekogas mi e zal zaradi toa .Drugo e da i kazes nesto od dnoto na dusata na drugarka a drugo e na majka.Ama za zal taka e .
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30039
Registration date : 2008-01-11

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty10.10.08 16:29

Makedonija imav dosta bliski drugarki so koi so nekoi seuste sum vo kontakt ali dalecinata si go pravi svoeto.a ovde imam prijatelki ali ovde se tolku ljubomeren narod sto covek ne e sloboden da se pofali a ne pak da si gi kazi problemite.mm mi e ramo za sve i toj mi e najdobar drugar.
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28719
Registration date : 2008-09-05

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty10.10.08 18:29

За муабети кафиња имам многу многу пријатели .Вистинско пријателство имам3 другарки со кои се дружам уште од основно со едната од 5 год .Се гледаме скоро секој ден , сме многу блиски . Инаку ми се има случено на 2 т.н пријателки да им биде “поголема устата “ - со такви воопшто не контактирам .
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty10.10.08 18:35

Ovde imam mnogu prijatelki za kafe i muabet,a samo mm mi e drugar na kogo mozam se i da mu kazam,i da se pozalam,isto i sestramu i jatrvami mi se bliski .A vo Mk imam 4 dobri drugarki i 1 drugar koj vredi za 100 drugarki ama daleku sme mada uste ponekogas kontaktirame.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty14.10.08 22:19

imam nekolku drugarki so koi postojano se druzam no vo nekolku navrati me razocaralo nivnoto odnesuvanje no im prostuvam se vo interes na drugarstvoto
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29042
Registration date : 2008-08-30

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty04.11.08 17:37

Prijatelite moze da si gi podelam vo tri grupi. Edni se onie so koi cesto se gledam, razgovarame za mnogu raboti ( koleski od rabota, poznanicki), vtorata grupa mi e pobliska, nekolku prijatelki so koi delam pointimni tajni ama ne mozam bas se da im kazam, i tretata grupa vo koja ima samo eden clen, a toa e mojata najdobra drugarka so koja bukvalno spodeluvam se. Za zal imam mnogu loso iskustvo vo vrska so toa vo taa treta grupa da imam samo edna VIP licnost, zatoa sto cesto mi se slucuvase bas taa licnost najmnogu da me povredi. Ama sega se nadevam deka sum go napravila vistinskiot izbor.
Вратете се на почетокот Go down
slatka87
Прваче
Прваче
slatka87


Female
Број на мислења : 107
Age : 37
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 28381
Registration date : 2008-10-21

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty04.11.08 18:39

isto i kaj mene prijatelite se podeleni vo tri grupi : 1.koleski; 2.bliski prijatelki so koi spodeluvam pointimni tajni no ne se; 3. 2VIP licnosti vo mojot zivot koi veruvam deka sekogas ke bidat tuka za mene - majka mi i sestra mi.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28833
Registration date : 2008-08-31

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty05.11.08 2:27

Познаници имам еден мал милион, пријатели пола милион, другари само 4 ( другарка ми од средно, другар ми од детство и кумашините ) а верна личност ми е само мајка ми!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty06.11.08 12:56

вие овде на форумов сте ми ептен драги, а вака немам време многу да се дружам, се надевам дека ќе се промени тоа
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28794
Registration date : 2008-10-30

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty06.11.08 13:08

prijatelki imam eden kup ali ne gi smetam kako mnogu bliski i zatoa i ne se doveruvam so niv.a imam dve drugarki so koi sekogas se spodeluvam i znam deka nema da izleze na drugo mesto toa sto sme go pravele muabet so niv.samo odkoga se omaziv nemam taka vreme da se gledam so niv
Вратете се на почетокот Go down
KAJA
Прваче
Прваче
KAJA


Female
Број на мислења : 224
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28807
Registration date : 2008-08-13

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty06.11.08 13:10

jas mislev deka ima samo edna vistinska prijatelka ama ispadna deka nemam niedna, taka da sega na nikoj ne veruvam Smile
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28596
Registration date : 2008-10-29

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty06.11.08 13:39

I jas mislev deka dve drugarki sto gi imav mi se vistinski,no toa bilo dodeka ne bev mazena,kupuvav na nivnite deca se i sesto,za rodendeni,novi godini i bez povod,cuvav deca,pomagav za cistenje,servirav masi za rodendeni i proslavi.E sega oni nemaat vreme da dojdat kaj mene,neli zafateni so deca se a ne pa da pomognat nesto,a zaboravaat deka za nova godina na deca se nosat paketcinja
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29032
Registration date : 2008-07-16

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty07.11.08 12:14

неми требаат некои којзнае колку искрени пријателки...јас си го гледам мојот оџак....не се замарам имам пријателки неколку колку само за кафе муабет еднаш неделно ама само на дистанца...онака без многу многу зближувања се изгорев јас ептен....доста ми е....вака најубаво.....
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty07.11.08 12:16

И јас како Бица.. Чисто кафе муабет, блискост голема не.. Со сите онолку колку што сметам дека треба.. Човекот се учи на грешки за жал
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29032
Registration date : 2008-07-16

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty07.11.08 12:20

јас бев порано многу искрена дури од таа искреност и наивна па многу го изедов...е сега само далеку...блиски но сепак далечни...понекогаш и некој да сака да ми биде вистински пријател сум многу индеферентна ама и на ладно дувам не ми треба да споделувам блискост со никој....нема потреба да замарам со работи кои се лични....кој има време за трачарење бујрум јас немам....
Вратете се на почетокот Go down
lisjata
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 4
Age : 41
Локација : stip
Поени : 28325
Registration date : 2008-11-02

Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty25.11.08 16:22

prijatelki ?
toa e mit vo denesno vreme.samo jas kasno go vidov toa.moite bea vo pravo..........
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку вистински пријатели имате?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: