Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Симптоми на бременост

Go down 
+12
Mila 18
eva79
DraganaNik
#tanja#
Zvezdicka
monika kusibojovska
kukulicka
Misticia
saligrem
enka
Elenka
emi-nina
16 posters
АвторПорака
emi-nina
Почетник
Почетник
emi-nina


Female
Број на мислења : 17
Age : 43
Локација : skopje
Расположение : super
Поени : 26531
Registration date : 2009-10-20

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty10.12.09 17:29

Pred da doznaam deka sum bremena nemav nikakvi simptomi.I koga doznav deka sum bremena nemav nekoi simptomi, vo sredinata od vtoriot mesec na bremenosta pocnav mnogu da povrakam, da mi se gadi od se i sesto, zamislete duri mi se gadese i od omilenit parfem,od sopsvenata garderoba koja mi bese isprana itn.Povrakav se do 7 mesec od bremenosta.Od 5 mesec pocnav strasno da otekuvam, prvo vo nozete ,a potoa nasekade po teloto.Ne jadev se i sesto, vnimavav na kobinacijata na ishranata,i pak se popraviv 30 kg.Se sramam da kazam deka se popraviv tolku. Sega voopsto ne sum zadovolna od sostojbata na moeteo telo. Vnimavam na ishranata , na kombinacijata na ishranata, ama se odi tolku tesko i tesko... Ama so dobra i cvrsta volja se ke bide vo red. Kera mi ima edna i pol godina, a jas sum oslabena samo 7 kg.
Вратете се на почетокот Go down
Elenka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 32
Локација : Strumica
Поени : 26269
Registration date : 2009-12-10

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty10.12.09 23:34

mi docni vekje 10 dena imav kafeaf iscedok a sega imam i prodziren iscedok i mnogu me bolat jajnicite mozno li e da sum bremena iako napraviv test i mi pokaza deka e negativen isto bev i kaj mati4en doktor me gledase na eho nemase nisto ..ili pak rana bremenost nemoze da se vidi na eho:S sepak se tesam so toa sto sum nastinata ovi denovi ve molam za sovet a i nemam vrtoglavica,nagon za povrakjanje i sl.. sepak sum isplasena
Вратете се на почетокот Go down
enka
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 13
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 26269
Registration date : 2009-12-11

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty11.12.09 6:37

ke ve prasam nesto-jas sum nova i se nadevam deka ke me prifatite.
Mi docni 27 dena(imam neredoven ciklus)piev klomifen ama ginekologot mi rece nema nieden folikul.Bidejki nastinav i sega pijam almacin.Kolku tie stetat dokolku se fatilo nesto i ako se fatilo koga da cekam nekoj simptom
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26949
Registration date : 2009-10-30

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty11.12.09 7:30

enka no najdobro napravi si test
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29032
Registration date : 2008-08-31

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty11.12.09 7:31

Не сум некој експерт ама мислам дека никој на почетокот не знае веднаш за бременоста
јас мислам дека додека не знаев се напив хелекс еднаш, еднаш имав алергија ми ставаа синопен незнам дали беше зачнато - не може да биде многу опасно ама најдобро да видиш со тест од аптека и ако си да си прашаш гинеколог да ти препише нешто што одговара повеќе
тестовите не се скапи и можеш во секое време да провериш
најдобро насабајле зошто како што пиеш течности се разредувало тоа што покажува бременост и може да ти покаже лажни резултати ако си пиела многу вода или сокови
Вратете се на почетокот Go down
kukulicka
Прваче
Прваче
kukulicka


Female
Број на мислења : 467
Age : 38
Локација : tuka
Расположение : nadezno : 0 )
Поени : 27381
Registration date : 2009-08-06

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty12.12.09 10:32

Denovive imam mnogu rabota na kompjuter i onaka doma sednuvam na zemja i svitkana pisuvam i taka me boli stomakot koga se previtkuvam sto na momenti se plasam ako ima bebce vnatre da ne smetam taka zgmecena Симптоми на бременост 69779 da ne go spleskam to gravceto ako go ima Симптоми на бременост 10380
Вратете се на почетокот Go down
monika kusibojovska
Прваче
Прваче
monika kusibojovska


Female
Број на мислења : 173
Age : 46
Локација : makedonija
Расположение : pocnuva da se podobruva
Поени : 26803
Registration date : 2009-09-28

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty12.12.09 17:24

Kuklicka neznam dali mozis da go spleskas Симптоми на бременост 69779 ama podobro nemoj da sedis taka a imam slusano i ako rabotis na lap top da ne go drzis na stomak nesto smetala toplinata.Izbegnuvaj se so mislis deka ne e vo red i pravi gi nestata za da ti bide pokomotno.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29736
Registration date : 2008-08-29

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty12.12.09 22:12

kukulicanka... hihi super ti e prasanjevo Smile Se razbira deka ne mozes nisto da mu napravis na gravceto. Sedi si kako ti e udobno no vnimavaj da ne si premnogu iskrivena zaradi problemi so grbot.
Inace ako daj boze se fatilo nesto ic da ne te sekira sedenjeto Smile
Вратете се на почетокот Go down
kukulicka
Прваче
Прваче
kukulicka


Female
Број на мислења : 467
Age : 38
Локација : tuka
Расположение : nadezno : 0 )
Поени : 27381
Registration date : 2009-08-06

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty13.12.09 11:10

hehehehehe mu kazuvam na mm se skina od smea ama nekako eptem ne mi e prijatno a stalno sadam vo ista pozicija
mu vikam ej trudna sum i samo bledo me gleda i veli daj boze i me moli da ne se zezam pred da sme sigurni Симптоми на бременост 69779
da ne dojde razocaruvanke makar sto ete imam ubavi cuvstva Симптоми на бременост 550889
Вратете се на почетокот Go down
#tanja#
Почетник
Почетник
#tanja#


Female
Број на мислења : 4
Age : 34
Локација : ohrid
Поени : 26259
Registration date : 2009-12-11

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty14.12.09 16:39

zdravo na site
imam problem navecer mnogu mi se gadi koga ke spijam se budam i mi se cini deka vo sekoj moment ke povratam
ne mi docni
i koga najrano mozam da napravam test za bremenost
treba da mi dojdi na 18dekemvri
fala na site
Вратете се на почетокот Go down
DraganaNik
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 45
Age : 49
Локација : skopje
Поени : 26905
Registration date : 2009-08-16

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty14.12.09 16:43

Moze ti se gadi od sto treba da ti dojde, a testot moze da go napravish drugiot den od koga ke ti kasni, mada pokazuva i vednash posle 2- 3 dena od koga mislish deka si ostanala bremena... Moze da napravish ne e mnogu 100 denari i ke si bidesh na cisto.. ako sakas da bideash bremena ti drzam palci da si... Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
eva79
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 50
Age : 44
Локација : mk
Поени : 26372
Registration date : 2009-11-26

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty14.12.09 18:46

#tanja# ako si bremena mislam deka sekoj test bi trebalo da ti pokaze, ama licno jas go zemav sekogas SURE CHECK. Mislam deka e eden od posigurnite, pa zatoa ti go preporacuvam. Nekade okolu 120-130 den. e, no ne gi zemaj tie kineskite najeftini se a kojznae kolku se tocni.
Inaku testot nema sansi da pokaze 2-3 dena od koga si zabremenila, tuku najtocen e negde okolu terminot koga treba da dobies. Ako treba da dobies na 18 mozes da probas i sega, no ne se razocaruvaj ako bide negativen, probaj povtorno posle edna nedela. Mene taka mi bese negativen okolu edna nedela pred da treba da dobijam, a 2,3 dena potoa mi bese pozitiven! Se najubavo!
Вратете се на почетокот Go down
Mila 18
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 18
Age : 33
Локација : Veles
Расположение : Нестрпливо
Поени : 26849
Registration date : 2009-08-19

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty15.12.09 16:13

Da ve prasam mozat li da bolat jajnicite ako ima bremenost?
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27239
Registration date : 2009-09-17

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty15.12.09 16:23

jas mislam deka mozat da bolat, bas i mene ovie denovi me podzaboluvaat
a mila ti koga treba da ne dobies?
napravi si test
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28152
Registration date : 2009-04-14

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty15.12.09 16:25

Jas koga ostanav bremena ne me bolea jajnicite,ama od drugite citav deka e mozno
Вратете се на почетокот Go down
enka
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 13
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 26269
Registration date : 2009-12-11

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty15.12.09 23:15

mu se ima sluceno na nekogo na testot da pokazuva edna crta i toa nekolku testa da napravi i site da bidat negativni a potoa da izleze deka ima bremenost
mene mi kasni 32 dena denes napraviv po vtor pat test i negativno a ne se cuvstvuvam deka ke dobijam
Вратете се на почетокот Go down
monika kusibojovska
Прваче
Прваче
monika kusibojovska


Female
Број на мислења : 173
Age : 46
Локација : makedonija
Расположение : pocnuva da se podobruva
Поени : 26803
Registration date : 2009-09-28

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty15.12.09 23:18

enka se slucuva ama ako testot e napraven rano,ti posledniot koga go napravi i dali bese na prva utrinska mokraca?
Вратете се на почетокот Go down
enka
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 13
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 26269
Registration date : 2009-12-11

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty16.12.09 10:28

ne bese na prva mokraca-oh oho hoh
koja neizvesnost
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26949
Registration date : 2009-10-30

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty16.12.09 10:32

napravi si nautro test
da nebides vo neizvesnost
a kolku dena ti kasni
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30606
Registration date : 2008-11-06

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty16.12.09 10:35

Јас ќе ве замолам во темава да пишувате само за симптомите на бременост а исчекувањата во темата Декемвриско исчекување.
Вратете се на почетокот Go down
Srnapetra
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 29
Локација : Skopje
Поени : 4252
Registration date : 2021-12-29

Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty29.12.21 17:38

Zdravo , posledna menstruacija mi bese na 11.12, na 20 prv ploden den sredna moznost probavme za bebence so partnerot. Denovive mi se mnogu osetlivi gradite , treba da dobijam na 08.01. Dali moze da se rani simptomi na bremenost? Dokolku napravam self clear na 31 bi pokazal li bremenost ili e rano za test i bilo kakvi simptomi?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Симптоми на бременост Empty
ПишувањеПредмет: Re: Симптоми на бременост   Симптоми на бременост Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Симптоми на бременост
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: