Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку вистински пријатели имате?

Go down 
+117
desi4ka
vib11
saligrem
Damjana
Candy
delfinka
mama
Viki J.N.
Arhangel
kiki-riki
Tifani
winnie the pooh
Mimi Petreska
Dara
ance
kalinche70
barby*girl
DijanaP
Macence
dacistam
twins_
Kat
adi
nafi
EckaGj
BILE-ENA
nova
moja mama
rainbow
butterfly
marijanamir
Ana.b
Mama Vase
Snezana O.
avon
tweety
Mami4ka
Barbie
anetapp
eva31
svetle s
D-r Lidija Pazdrijan
Diana
soledad
caci
najmila
maria
ari
verce
Pipolino
mamazako
mama X
fibimk
KATIC
nnatasa
delfin76
Rozetka
mamalina
petra26
Kiki
Anjuska08
jasmina i ace
Nate_David
NatalijaS
milena p
lisjata
Mama Ane
bica
sunset
KAJA
marina_m
hormonce
slatka87
Natalija
Kikic
lela
Girl*****
Juni08_Andrea
Ilince
Daki
ZeleniCka
veki22
hajdi
bibe85
Lili
Svetlana
kara
desi
Misticia
SonjuS*
elena-d
sonjamfk
vesna velkova
obicna
aneta
beti 24
vedrana
wisna
eli
natali
mamicka
radmila11
sashka26
Emi
daniela
Freya
biljanag
vecki
aleksandra
Bu_Bi
mamicka211
lola
STAR *
sanja83
iki
rich_bitch1
Lana
121 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty05.09.09 0:30

Малку ОФФ топик: А кај е хормонче????
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27171
Registration date : 2009-08-31

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty05.09.09 1:23

Па можат на прсти да се избројат луѓето на кои можам да им казам се ,а кои во тој случај се сметаат за пријатели.
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27157
Registration date : 2009-08-04

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty05.09.09 10:10

Додека не бев мажена имав многу пријатели,а сега секоја со свои обврски ,со свои проблеми и на своја страна.Многу ретко се среќаваме и жал ми е што е така,Сега на работа имам две пријателки што им се доверувам ,но сепак не им кажувам баш се.Колку вистински пријатели имате? - Page 6 738661z6ua38lhcf
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27353
Registration date : 2009-07-17

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty05.09.09 10:21

Kat напиша:
Додека не бев мажена имав многу пријатели,а сега секоја со свои обврски ,со свои проблеми и на своја страна.Многу ретко се среќаваме и жал ми е што е така,Сега на работа имам две пријателки што им се доверувам ,но сепак не им кажувам баш се.
bas taka imav mnogu prijateli ama sega skoro site sto mi bea mnogu bliski zaminaa koj vo Kanada koj so svoi obvrski i mnogu retko se gledame i se slusame pa taka ne mozam da si ja olesnam dusata po nekogas ,
a po telefon ne mozis se da si kazis , a koga se tuka od eden kup raboti sto gi imam da gi kazam skoro se zaboravam dodeka dojdat i taka ....
Вратете се на почетокот Go down
dacistam
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 57
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : veselo
Поени : 27099
Registration date : 2009-07-21

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty21.09.09 17:50

ние сме друштво од десет другарки и функционираме супер. на две од нив јас им станав старосватица, така да сега сме и официјално ''роднини'' flower не се гледам секој ден со нив, како што беше порано пред да се омажам или сега кога имам и дете, но неколку пати во неделатаобавезно ќе се видам со барем две три од нив. со сите си имам муабет, од моја страна искрен, а мислам дека и од нивна, ако не е така, тоа е веќе нивен проблем, а не мој Колку вистински пријатели имате? - Page 6 445531 и не можам да кажам дека не верувам во пријателства, верувам и тоа многу, без нив би била најнесреќната личност и најизгубената на овој свет. исто така имам и многу блиска пријателка, надво од ''матичното'' друштво, со која можам да кажам дека сум баш многу блиска иако е 9 годи ни постара. во пријателството, како и во се друго во животот е реципроцитет - колку даваш толку добиваш!
Вратете се на почетокот Go down
http://cvetoviiprikazni.blogspot.com/
Macence
Прваче
Прваче
Macence


Female
Број на мислења : 105
Age : 37
Локација : Macedonia
Поени : 29383
Registration date : 2008-04-24

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty21.09.09 18:28

Prijateli imam mnogu, ama vistinski samo dve drugarki i nisto poveke........
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty21.09.09 20:45

Imam 4 prijatelki nerazdvojni sme, no ednata od niv moram da ja izdvojam koja si ja sakam kako sestra ,so drugive si se znam 3-4 godini no so nea se znam 10 godini ,zaedno sme placele sme se smeele spiele ucele,nemozam da veruvam i den denes deka moze da postoi takvo prijatelstvo.A sto e najdobroto site 5 sme edno drustvo. flower
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27535
Registration date : 2009-05-30

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty21.09.09 21:33

имам многу пријатели но вистински имав две ...сега имам само една која за жал набрзо ке ме напушти и ке мора да функционираме на далечина и тоа голема :(
Вратете се на почетокот Go down
barby*girl
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 14
Age : 35
Локација : Veles
Поени : 26730
Registration date : 2009-09-21

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Другарки   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 17:45

vo sredno imav mnogu drugarki,no sega svakam deka site otidoa po razlicni patista no si ostanaa vo kontakt samo jas nemam veke nikoj:(
sto pravite koga nemate so kogo da ispadnete?
koga nemate so kogo da spodelite nesto?
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27174
Registration date : 2009-09-25

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 18:01

Mislish deka nemash nikoj,nikade ne e kako na film,ako si pozatvorena normalno deka ke ti bide poteshko,sigurno ima ushte nekoja devojka kako tebe shto e sama,napravi go ti prviot chekor,ako ne preku mobilen,na msn ili skype povikaj nekoja poznanichka na kafe i taka se ke pochne
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 18:52

barby*girl напиша:
vo sredno imav mnogu drugarki,no sega svakam deka site otidoa po razlicni patista no si ostanaa vo kontakt samo jas nemam veke nikoj:(
sto pravite koga nemate so kogo da ispadnete?
koga nemate so kogo da spodelite nesto?

hihi ние раѓаме бебиња ама ти си мала за тоа, не брзај

мислам дека кај да е некој ќе се врати од старото друштво или ќе се зближиш со нови познаници
на крај од тие големи друштва ќе ти останат една или две блиски пријателки и ќе останат долго
зошто тешко се наоѓа добар пријател, многу се лажни а ретко е нешто што трае

или во меѓувреме фати си дечко
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26884
Registration date : 2009-09-06

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 19:02

sum se cuvstvuvala taka osameno eve pred nekoe vreme koga se razdelivme so deckoto na nekoe vreme mislev deka ostanav sama na cel svet i celo vreme se prasuvav sto ke pravam sega so koj ke izleguvam kade ke izleguvam celo moe drustvo bese i negovo ama posle eden den na msn skype na facebook si gi najdov drugarkite od osnovno od sredno i si se dogovorivme za na kafee i izlegovme sekogas se naogja po nekoj za izleguvanje ne se sekiraj za toa kako sto ti kaza kalince napravi go ti prviot cekor povikaj nekoja na kafe i ke si pocne se samo po sebe
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27535
Registration date : 2009-05-30

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 19:07

истото и мене ми се случи сите заминавме на различни факултети се гледаме повремено но не е исто.а со таа што бев најблиска не е истата се слушаме но се е сменато за жал.само јас од секогаш сум била некако повлечена имам огромен број на пријателки колешки од факултет ама ептен не се зближувам едноставно таква сум и не ми смета тоа.
во секој случај сигурна сум дека ќе имаш нови пријатели а можеби во овај период од животот ке си ги најдиш вистинските. flower

(темава би требало да е во роднини и пријатели)
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27528
Registration date : 2009-06-26

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 19:46

Vo drustvo bevme cetiri drugarki.Od deca pa se do den denes..Nie tri redovno se slusame i gledame iako ne sme vo ist grad.Momentalno dusata me boli zosto ednata e bolna od rak,a drugata pak pominuva niz razvod.Vo sekoj del od denot sum im na raspolaganje,a i tie mene..samo sto sega moite problemi i potrebi ne tolku im gi iznesuvam.Nasata vrska e posebna i bliski mi se kako semejstvo..Zaedno se smeeme,placeme.Ne pominal nitu eden znaceen moment vo mojot zivot,a tie da ne bile prisutni na istiot.Vo radost..vo taga..ednostavno vleguvame vo ogan edna za druga i toa nasite domasni go znaat i go prifatija kako normalno............Samo da mi ozdravee Maruska Колку вистински пријатели имате? - Page 6 506937
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28012
Registration date : 2009-04-14

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 19:53

Hm... istoto i mene mi se sluci! Jas se preseliv od amerika vo makedonija, i sama posto bev na studii vo skopje, nekako mi se pogodi da se zapoznam so mnooooooooogu luge, od faks, od izleguvanje i plus stari drugarki od sredno i osnovno. koga diplomirav, se omaziv posle toa, i mnogu od drugarkite kako da zaboravija na mene. jas posto ne najdov rabota, i bev po celo vreme doma, a tie prodolzija na faks i nekako im se povrza zivotot od faks na faks. Sega sum 7mi mesec trudna, i nekogas koga sedam doma i go cekam mm da se vrati od rabota, vo nekoi momenti mi fali zensko drustvo na 5 minuti da mozam da si ja otvoram dusata i da porazgovaram kako sto sum razgovarala so niv prethodno. Sto znam, svativ deka duri i drugarstvoto e minliva rabota nazalost. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28012
Registration date : 2009-04-14

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 20:27

Iako da se nadovrzam za prethodniot moj post deka seuste si kontaktiram so drugarki koi sto si gi pocituvam i den denes i si gi ljubam kako sestri i mnogu mi se nasle vo zivotot, samo sto ete na nekoj nacin zivotot ne razdeli na razlicni patista i gi nemam do mene poveke. :( A site onie koi sto mi se pravea "vistinski" drugarki, samo mi go dokazaa sprotivnoto, za kratok period me zaboravija i koga im kazav deka se mazam, namesto da bidat srekni za mene i da me poddrzat, sosema sprotivnoto se desi. na toa misev drugarstvoto e minliva rabota. Sepak onie vistinski drugarki koi i denes mi ostanale dobri prijatelki, se najverojatno drugarkite koi sum gi zapoznala vo osnovno i sredno, togas koga drugastvoto nemase cena i bese iskreno.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 20:55

Lele Mimi, mnogu mi falis i ti i Bicka i site od osnovno i sredno sto si bevme... Nostalgija me fati od postov tvoj Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
barby*girl
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 14
Age : 35
Локација : Veles
Поени : 26730
Registration date : 2009-09-21

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 22:16

STAR * напиша:
Во врска со пријателиве вчера имав една случка која толку многу ме повреди и сакам да ја споделам со сите вас да ми дадтете ваше мислење, ни беа 2 пара на гости , едната од нив ми беше и порано пријателка од детсво во маалото кај што живеев пред да се омажам , па бевме скарани едно време и од минатата година почнавме пак да се дружиме, и да скратам , вчера ми дојде на гости цела намрштена , пред цело друштво ни наоѓаше маани на куќата , на скалите на све и капак на крај симнувам чаша за сок и ја давам , на чашата бидејќи ја носев со мокра рака остана како влага од надворешна страна а она ја крена пред сите и почна да ја разгледува и ми вика што е ова ма , кај ја носеше чашава ај молим те измиј ми ја на чешма јас од оваа не пијам, абе идејќи накај чешма очите ми се наполнија со солзи , се осетив мизерно. Претходно се изнасмеа на апостолките што ги имав зашто ми биле со цвет голем дрн дрн. Не можам да сватам зошто е таква , постојано ме вика на гости и постојано доаѓа кај мене, ако со некого не сакаш да се дружиш тоа не го правиш, ама па нејзиниве постапки не можам воопшто да ги сватам??



sledniot pat koga ke se vidite razgovaraj so nea i kazi i deka ti smeta nejzinoto odnesuvanje i bidi iskrena,kazi i se i napomeni i da se promeni
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29065
Registration date : 2008-08-24

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 22:29

so drugi zborovi ljubomorna ti e i toa mnogu,imam i jas edna slicna takva prijatelka
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty28.09.09 22:46

od tolku mnogu drugarki pred da se omazam ostanav vo kontakt so edna samo ne se gledame cesto ama se slusame i rodendenite na decata ne si gi propustame .i sega ziveam so poveke komsiki ama onaka po edno kafe nedelno edino za loso za arno mi e macush . edno 11 godini sme bliski i si znaeme i se sto treba i netreba .
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28012
Registration date : 2009-04-14

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty01.10.09 14:51

ZeleniCka напиша:
Lele Mimi, mnogu mi falis i ti i Bicka i site od osnovno i sredno sto si bevme... Nostalgija me fati od postov tvoj Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Icon_smile

I vie mene!!!!! Treba da naprajme eden reunion! Smile)) POSKORO!
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty12.11.09 16:49

Imam mnooooooogu prijateli.
Vo UK zapoznav mnogu luge.Imam i vo MK dosta,no vaka nesto za pomos i epten bliska mozam samo na prsti da gi izbrojam.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27045
Registration date : 2009-09-29

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty12.11.09 18:48

имам две другарки и еден другар кои ми останаа од времето кога не бев мажена, и ден денес супер се дружиме а со другите некако изгубив контакт поради различен начин на живеење
Вратете се на почетокот Go down
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27094
Registration date : 2009-08-03

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty12.11.09 18:53

Imam tri drugarki so koi sme zaedno od koga znam za sebe.Prakticno mi se kako sestri...Sve ostanato mi se samo prijateli -poznanici..
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 26977
Registration date : 2009-08-25

Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty12.11.09 18:58

mislam eden drugar deka mi e vistinski prijatel ushte od sredno mn dodro ziveeme,a inaku so mn od drugarkite komuniciram i se slushame no samo so edna pointezivno se druzime i si razgovarame za se
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку вистински пријатели имате?   Колку вистински пријатели имате? - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку вистински пријатели имате?
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: