Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога некој близок повеќе го нема?

Go down 
+70
martinad
adi
annaja
biljanag
kalinche70
rosii
Ana.b
okce
Dara
Vesna Blazevska
maci
Lence
Anika
NatasaK26
beti.liz
bubica
Magdalena
Eci-Peci
D-r Lidija Pazdrijan
marijab.d
ирена
fibimk
draganaskopje
Diana
anicka
mamazako
danielaval
Nine
delfinka
Kinky
bella*
delfin76
sonja 35
Natalija
obicna
bubamara
Mila87
milena p
Dragana
SonjuS*
Emi
Ves
Mimi22
nafi
Mama Ane
MamaMaja
bubale23
Ance-J
sneze
emilija poposka boshevska
Eli22
dzi-dzi
Anjuska08
Zvezdicka
baby24
elza
Jovana's mom
lidija29
hormonce
Sun_shine
kristina_b
Misticia
beti 24
bica
macush
Monika
wisna
Freya
Lana
Janaxxxx
74 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty23.02.09 16:45

Lele luge neznaete kolku mi e tesko koga gi citam postovive duri se custvuvam kriva sto ja otvoriv temava da mozete da se sekavate na rabotite sto vipravat bolka vo srceto mnogu dobro znam kako vi e i se socustvuvam so site vas!
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28737
Registration date : 2008-09-11

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty23.02.09 17:22

јанаххх, нема потреба да се чувствуваш виновна за темава, знаеш не може секогаш да разговараме за убави и интересни теми, некогаш треба да ја отвориме душата и да ги исплачеме и оние кои повеќе не се со нас, а кои заминале неочекувано...
во текот на животот ние луѓето учиме да се справиме и да се носиме со болката. некои плачат постојано, некои не пуштаат ни солза, но секогаш тие работи поврзани со умирањето се болни и тешки.
до 26 години не бев видела како изгледа починат човек.
се случи после нашето доаѓање од одмор, после два дена исполнети со смеа до солзи, изненадно , седејќи на стол на тераса, да почине свекор ми. го гледав и незнаев што треба да правам, неможев да реагирам. го сакав премногу и ми беше тешко што не успеав да поминам повеќе време со него, оти беше, ПРЕКРАСЕН. навистина.
во меѓувреме починаа баба ми, тетка ми, чичко ми , не отидов на погреб оти млада невеста не требало да оди на такви работи, и од она што ќе го објаснам подоле, сакам да кажам дека НИШТО ВО ЖИВОТОТ НЕМА ВРСКА И ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ СЛУШААТ РАЗНИ КОМЕНТАРИ ОД ЛУЃЕТО.знам дека згрешив што не отидов на последното испраќање и денес ми е навистина криво за тоа.
најмногу ме погоди кога почина внук ми од братучед ми, на само 18 години во страшна сообраќајка кај фабриката на Иноспектар, на ден Петровден. и ден денес тоа не можам да го прежалам, долго време бев како изгубена и само кај него ми одеше паметот. го расневме со сестра ми и го скавме како брат, оти немаме брат. ме изнесуваше на свадбата и постојано не засмејуваше.
бев трети месец трудна кога свекрва ми почина. знаеше дека ќе имаме бебе, ама не дочека. на погреб мораше да се оди, иако трудна, оти нели во куќа ти била.
поентата ми беше дека иако бев трудна, мораше и требаше да одам. незнам на кого му беше гајле во тие моменти дека сум трудна,ама нема врска, дури на моменти се почувствував како јас да сум виновна што женава си заминала, а јас не родив дете дури била жива.
одењето или неодењето на погреб нема врска со бебето што се носи, значи во оваа ситуација сум морала да одам на погреб, а кога починале другите ми драги личности, не бивало да одам, оти сум била млада невеста, а не трудна.
од денешен аспект ми е криво за некои постапки што ги правев слушајќи други луѓе, па затоа денес правам како што мислам дека треба да биде. ако мислам дека треба да одам, ок, а ако не, ќе си седам дома и крај на приказната.
со текот на времето човекот отапува на болка, едноставно учи да живее со неа, е сега на некој му треба повеќе време, некој никогаш не учи да продолжи да живее...но, добро е да се мисли на оние кои прерано заминале, да се сетиме на она што го оставиле, а факт е дека тие повеќе никогаш нема да се вратат, а ние мораме да продолжиме понатаму, да се посветиме на оние кои се живи и со нас, барем ова време додека сите сме на светов.
и навистина, сите сме гости на овој свет...
благодарам што ме ислушавте, одамна не сум си ја отворила вака искрено душата.
Вратете се на почетокот Go down
anicka
Почетник
Почетник
anicka


Female
Број на мислења : 39
Age : 38
Локација : MKD
Поени : 27899
Registration date : 2009-02-09

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty23.02.09 18:42

Сите ние сме души. Како и сите ние, така и нашите пријатели и најблиски се повикани некаде на друго место на забава, на која вечно ќе владее веселбата. Овој пат ним им бил радот и затоа заминале пред сите нас. Па и не би било соодветно да тргнеме сите заедно, затоа, зошто да жалиме, набргу ке одиме по нив и знаеме каде ке ги пронајдеме.
Затоа, не тагувај премногу за саканите што те напуштаат. Тие не се мртви, туку штотуку го завршиле патувањето на кое секој од нас мора да помине. И ние самите мораме да отидеме до тие возвишени места на средби на кој сите се собираат и во таа сеопшта средба на човештвото, да живееме заедно во некоја друга состојба на суштеството!!!
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28151
Registration date : 2009-01-08

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty23.02.09 19:09

Temata mozebi e tazna, megutoa ni sluzi kako nacin da se iskazeme da si go otvorime srceto koga ni e tesko...koga nemozeme pred drugi da se isplaceme...koga ni treba poddrska... i so cista dusa da si kazeme za se loso sto ni nosi zivotot, nekogas mn e polesno preku pisuvanje da si kazes se sto imas otkolku da govoris, mn e polesno pred netolku poznati prijateli da se isplaces kako pred site ovde vo forumov bidejki site soocustvuvaat so secija nesreka,nudat bezuslovna uteha, ne bodrat da prodolzime i vo najteskoto...a denes retko koj toa go pravi...
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty23.02.09 20:06

baknez ve sakam prekrasni luge ima na ovoj forum so iskrena dusa!
Вратете се на почетокот Go down
anicka
Почетник
Почетник
anicka


Female
Број на мислења : 39
Age : 38
Локација : MKD
Поени : 27899
Registration date : 2009-02-09

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty23.02.09 21:52

I lugeto od forumov te sakaat tebe :kis heart: :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28408
Registration date : 2009-02-15

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty26.02.09 23:22

Јас ја загубив мојата мајка пред 10 месеци.Имаше 43 години...Прочитав многу постови кои пишуваат дека ако ја загубат својата мајка неможат да се помират....Како преживеав јас???Нема ништо полошо од тоа...И да има 90 години сепак ти е мајка....
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty26.02.09 23:27

Normalno deka ke preziveeme preku sve tuku kako e prasanjeto jas mislam deka koga bi doslo red za takvo nesto deka zivotot ke mi se promeni 100 posto i neznam stvarno kako bi go prebolela toa! (nikako). Iako covek e svesen za sve deka toa site ne ceka kolku e tesko neznam sto da kazam....
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28629
Registration date : 2008-12-03

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty27.02.09 1:49

Diana mnogu mi e zal za tvojata zaguba...nema zborovi na uteha vo tie momenti, no i podocna koga mislime deka sme podzboravile, teska e sekoja pomisla. Site sme izgubile bliski i dragi lugje, no navistina majka e edna...nesporedlivo e. Samo morame da bideme jaki zosto i nie za brzo ke staneme majki...
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28408
Registration date : 2009-02-15

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty28.02.09 17:31

Тогаш во такви моменти треба да се биде издржлив ама некогаш неможеш да се помириш,ја зеде Господ 1 и пол пред мојата свадба(која не се одржа,нормално).....Има секогаш од лошо полошо.Не ме виде во бело,нема да го види своето прво внуче кое ке пристигне за 2 и пол месеци....Затоа секогаш да се помирувате со некои на кои стварно му е потешко од вас и да се тешите.....Јас се тешам со тоа дека на некој му е потешко од мене....Дека има и полошо...Бидете сите здрави и живи не се нервирајте за ситници,чувајте го вашето здравје не дозволувајте да го изгубите....Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29095
Registration date : 2009-02-13

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty02.03.09 17:07

tesko e koga ke zagubis nekoj blizok
mene i den denes mi fali tatko mi iako pominaa veke 25 godini otkako pocina
samo ,zivotot prodolzi, ne zastana
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27908
Registration date : 2009-03-14

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty19.03.09 22:59

Нине.. морам да ти кажам дека солзи ми дојдоа од твојот пост.. а исто и од постовите погоре што ги прочитав... Потполно се согласувам со повеќето од вас.. и секојпат.. најубаво е да го пратите срцето тоа ќе ви го даде правиот патоказ.. нашите родители секојпат го сакале и ќе го сакаат најдоброто за нас и нашата среќа па затоа ќе ги повторам зборовите на Нине, свадба со зурли и тапани нема да ги врати вашите најмили.. но може да ги направи горди и среќни поради вашата среќа... Среќно!
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29104
Registration date : 2009-02-25

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty20.03.09 18:02

Bubale i Nine...moi sograganki samo daleku pomali...zivotot e onakov kakov sto e...nekogas ke imame padovi nekogas podemi....cel zivot ke odime gore -dolu...treba da se naviknime....Sekoj saka da sme stalno po nagorna linija ali togas sve bi bilo idealno....Ne znam kako vi e vo dusata posto ne sum izgubila roditel,ali pretopstavuvam deka e tesko i cudno....i ne mozete da se naviknete deka osobata veke ja nema...
Megutoa mora da prodolzite da ziveete posto i roditelot toa bi go sakal...
Ete Nine ti si bremena,imas cel sega da si majka...Toa e!! eden zivot se gasi...drug se sozdava....takov e zivotot....
Bube i za tebe e isto...ke si bide sve po red..mlada si.....napravi si veselba samo za najbliskite...ne mora veselbi i tapani....ke si imas i ti bebence ...taka sto ke prodolzis da mu se raduvas na zivotot!!!
Pozz od mene
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 183
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 27959
Registration date : 2009-02-28

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty25.03.09 11:18

бубале ти го читам постот и плачам. ама само тоа ми остана. ме потсети на тоа што ми се случи на мене.
пред скоро осум месеци почина мојот татко ( мојата најголема подршка, мојот најдобар пријател и човекот кој го сакав најмногу на свет) а јас бев во девети месец. ни отиде за час од не ми е добро ме боли главата.
јас се породив само три дена откако почина, се роди филип кој е скината глава негова, во црти на лице во однесување во се.
јас не бев ни на погреб да го испратам како што треба бидејќи бев во систина.
сега ке правиме крштевка, ама нема како што ке правевме да беше жив, туку да си одбележиме. значи без тапани и слично.
сигурна сум и да има тапани не е страшно, па секако тој би сакал да прославиме како треба, ама нас душата не ни дава.
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27528
Registration date : 2009-05-17

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty06.06.09 14:35

vremeto leci se

ne pisuvaj se so golemi bukvi
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty06.06.09 18:16

Diana напиша:
Тогаш во такви моменти треба да се биде издржлив ама некогаш неможеш да се помириш,ја зеде Господ 1 и пол пред мојата свадба(која не се одржа,нормално).....Има секогаш од лошо полошо.Не ме виде во бело,нема да го види своето прво внуче кое ке пристигне за 2 и пол месеци....Затоа секогаш да се помирувате со некои на кои стварно му е потешко од вас и да се тешите.....Јас се тешам со тоа дека на некој му е потешко од мене....Дека има и полошо...Бидете сите здрави и живи не се нервирајте за ситници,чувајте го вашето здравје не дозволувајте да го изгубите....Поздрав
Draga Diana jas neznam kako da te utesam prvo majkati sega Vilijam znaci ne e fer! Moras da bides hrabra i da prodolzis ponatamu! Iskreno mnogu najmnogu mi e zal!
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30419
Registration date : 2009-03-04

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty06.06.09 19:34

Lele Jana,aman....Sega i ovaa informacija :cry: :cry: :cry: Boze kolku li ova i pagja tesko na Diana...Mi nedostiga na forumov,mnogu,mnogu... :cry: :cry: Sakam da i se javam,ama neznam veke sto e umno... :cry: :cry: :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Eci-Peci
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 210
Age : 41
Локација : Македонија
Поени : 27841
Registration date : 2009-04-04

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty06.06.09 20:57

mamazako напиша:

со текот на времето човекот отапува на болка, едноставно учи да живее со неа, е сега на некој му треба повеќе време, некој никогаш не учи да продолжи да живее...

Токму ова сакав да го кажам - дека времето не лечи, туку човек се навикнува да живее со болката (по некого),
таа станува секојдневие... таа е "добро утро", но по некое време без солзи... значи веќе сме се навикнале да се будиме и да го
започнеме новиот ден со таа болка. Мене и најрадосните моменти сега ми се исполнети со таа болка, но успевам да се насмевнам...
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29100
Registration date : 2008-07-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty06.06.09 23:47

Тоа што нема да те убие, те прави посилен!
На 5-ти јуни, значи вчера се навршија 14 год. од смртта на татко ми!
Се уште ми недостига.
Кога ќе порасне Јована, ќе знае зошто се вика Јована!
Вратете се на почетокот Go down
Magdalena
Почетник
Почетник
Magdalena


Female
Број на мислења : 27
Age : 44
Локација : Делчево
Расположение : Dobro
Поени : 27411
Registration date : 2009-05-23

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty10.06.09 19:33

Пред неколку години почина една моја многу драга личност на која и се воодушевував на храброста, издржливоста и љубовта кон животот. Беше огромен шок за нас иако знаевме каква дијагноза има. Таа беше најдобрата другарка на мајка ми како сестри беа и делеа се. Нејзините деца кои се две и три години помлади од мене секогаш ги гледав како мои браќа. Неможев да се помирам со мислата дека ја нема повеќе и неможев да си замислам да ја нема на начите заеднички средби (семејни). не знам можеби затоа што знаев дека сега повеќе не чувствува болка и не се мачи не не гледа нас како патиме по неа, на мене ми дојде мислата дека таа е на некое место акде што нема болка и каде што има поголема потреба од неа отколку тука кај нас. Ние сепак сме заедно, се дружиме се уште, се поддржуваме, ја имаме истата близост како таа да е тука, знаќи нејзината мисија на оваа земја е завршена и таа сега е на место каде ке има нова мисија и каде ке може да даде свој придонес за поубаво утре. Навистина оттогаш некако ми олесни на душата, иако се уште ми недостига страшно многу и сеуште кога ке отидам таму на гости ми излетуваат зборови како „Еј а каде е тетка Ане? или тетка Ане брзо ке се врати?“ Верувајте секогаш кога ке помислам на неа ми наидуваат солзи на очите ама тоа е таа има нова поубава „мисија“.
навистина некогаш животот знае да биде мнооооооооооооооогу суров, ама сепак верувам дека се се случува поради некоја причина.
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty10.06.09 22:29

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
Lele Jana,aman....Sega i ovaa informacija :cry: :cry: :cry: Boze kolku li ova i pagja tesko na Diana...Mi nedostiga na forumov,mnogu,mnogu... :cry: :cry: Sakam da i se javam,ama neznam veke sto e umno... :cry: :cry: :cry:
Jas znam deka i paga tesko na Diana Lide ama kako i site drugi sakav da i izrazam socustvo nemav nikakva losa namera, naprotiv mi e mnogu mnogu zal!
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28408
Registration date : 2009-02-15

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty10.06.09 22:35

Ех девојки колку сум само навикната на тага....Многу ми пага тешко ова но мора и ова да се помине како и сите други работи.Имам 24 години а колку ли поминав????До кога ли Господе,има ли крај на сето ова??На кого згрешив толку??Колку повеке сум добра толку повеке страдам....... :cry: :cry:
Многу ми значи што сте со мене на некој начин во овие моменти............Ве сакам!!!
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty10.06.09 22:43

I nie te sakame tebe i kako sto imas napisano deka nie treba da bideme jaki vo teski situacii taka i ti treba da bides jaka! Nemoj da mislis deka si mu zgresila nesto na gospod toa e taka neznam za mene sve vo zivotot e sudbina kako trebalo da bide ke bide nie kolku i da se trudime! Te guskam i bacuvam!
Вратете се на почетокот Go down
Eci-Peci
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 210
Age : 41
Локација : Македонија
Поени : 27841
Registration date : 2009-04-04

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty10.06.09 23:28

Diana напиша:
Ех девојки колку сум само навикната на тага....Многу ми пага тешко ова но мора и ова да се помине како и сите други работи.Имам 24 години а колку ли поминав????До кога ли Господе,има ли крај на сето ова??На кого згрешив толку??Колку повеке сум добра толку повеке страдам....... :cry: :cry:
Многу ми значи што сте со мене на некој начин во овие моменти............Ве сакам!!!
Диана, ти си навистина храбра! Јас неколку месеци не можев да седнам пред компјутер...
Не си згешила никому и затоа ќе бидеш понатаму среќна, верувај ми Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 767433
Вратете се на почетокот Go down
bubica
Почетник
Почетник
bubica


Female
Број на мислења : 13
Age : 43
Локација : makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 27316
Registration date : 2009-06-09

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty17.06.09 12:13

Draga Diana,jas mojata majka ja zagubiv koga imav 17 godini i so mojata pomala sestra ostanavme da ziveeme so tatko mi.Ja zagubiv koga najmnogu mi trebase ,mi trebase i koga se omaziv i koga se rodi moeto since a mi treba i sega koga cekam da se redi i ova bebe, sega najmnogu mi treba.I po 11 godini jas seuste mislam na nea i pred spienje ponekogas znam i da zplacam ZOSTO TOLKU MNOGU MI NEDOSTIGA
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога некој близок повеќе го нема?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: