Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога некој близок повеќе го нема?

Go down 
+70
martinad
adi
annaja
biljanag
kalinche70
rosii
Ana.b
okce
Dara
Vesna Blazevska
maci
Lence
Anika
NatasaK26
beti.liz
bubica
Magdalena
Eci-Peci
D-r Lidija Pazdrijan
marijab.d
ирена
fibimk
draganaskopje
Diana
anicka
mamazako
danielaval
Nine
delfinka
Kinky
bella*
delfin76
sonja 35
Natalija
obicna
bubamara
Mila87
milena p
Dragana
SonjuS*
Emi
Ves
Mimi22
nafi
Mama Ane
MamaMaja
bubale23
Ance-J
sneze
emilija poposka boshevska
Eli22
dzi-dzi
Anjuska08
Zvezdicka
baby24
elza
Jovana's mom
lidija29
hormonce
Sun_shine
kristina_b
Misticia
beti 24
bica
macush
Monika
wisna
Freya
Lana
Janaxxxx
74 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27856
Registration date : 2009-05-20

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty17.06.09 13:09

Majka mi ima losa dijagnoza od pred nekolku godini,a tatko mi e pocinat 8 godini.Se plasam... mnogu se plasam za nea.Ne znam sto ke bide ponatamu.Samo ona mi ostana potkrepa vo zivotov,Samo taa mi e stolb na koj se potpiram.Ne znam sto ke pravam bez nea.Ja oplakuvam uste sega .Ednas pominav niz toa ,megjutoa se bese nekako neocekuvano,brzo.Ova sega e izmacuvacki ne znam kako ..mislam deka pred vreme ke se mrdnam od bolka,od misli...ohhhh....glupav zivot...si gi zapostaviv decata ama ne mozam pojaka e mislata i bolkata od mene,a mnogu se trudam da naucam da ziveam so toa.Mislam deka bas ne uspevam.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28677
Registration date : 2008-09-11

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty17.06.09 14:28

beti.liz, mora da se boris i ne smees da pokazuvas pred majka ti kolku vsusnost ti e tesko, taa potesko ke se cuvstvuva.
ima li sansi rabotite da se svrtat vo podobar pravec, oti ima mnogu slucai so krajna dijagnoza sto se spasile, se izlecile i toa ostanalo pozadi niv?
tuka sme za pomos, i jas skoro izgibiv dvajca dragi licnosti,ima eden mesec, navistina ne mi bea roditeli, no kumot moj, posebno go sakav i go obozavavme cela familija. i sega se uste ne mozam da se svestam deka veke skoro mesec dena go nema.
pisi i olesni si ja dusata.
zatoa sme tuka.
pozdrav,
Вратете се на почетокот Go down
NatasaK26
Почетник
Почетник
NatasaK26


Female
Број на мислења : 90
Age : 42
Локација : vo najubaviot grad
Расположение : ok
Поени : 27458
Registration date : 2009-05-11

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty17.06.09 14:48

Eh kolku li samo taga ima vo nas sto nekogas vesto ja krieme gi citam bolkite na site i znam kako e.......i jas go izgubiv tatko mi pred 1i pol godina ne sum svesna uste deka go nema prosto ne mozam da varuvam sekogas pred spienje najcesto togas mislam na nego kaj e sega?zosto,zosto ,zosto?odgovor na toa nikoj nema.........vo sekoj slucaj tesko e i nema ni eden utesen zbor za toa zatoa ke gi cuvame vo nas ke se sekavame na niv,sekogas ama bas sekogas i tesko mi e vo momentot koga go pisuvam ova premnogu tesko pozdrav do site!!!
Вратете се на почетокот Go down
bubica
Почетник
Почетник
bubica


Female
Број на мислења : 13
Age : 43
Локација : makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 27256
Registration date : 2009-06-09

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty17.06.09 15:03

site imame izgubeno nekoj blizok i toa go podnesuvame mnogu tesko,no mislam deka morame da prodolzime ponatamu da si go ziveeme zivotot i da si cuvame decata zosto tie ni se edinstvena uteha.
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27856
Registration date : 2009-05-20

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty18.06.09 8:54

ima li sansi rabotite da se svrtat vo podobar pravec, oti ima mnogu slucai so krajna dijagnoza sto se spasile, se izlecile i toa ostanalo pozadi niv?

Mnogu ti fala Mamazako ,ne znam dali ima nadez ima dijagnoza Planocelularen carcinom na grloto na matkata.Primi se od terapii i hemoterapija i zracenje i vaginalno zracenje .Se dobro podnese ne i padna kosata,dobro izdrza..Momentalno ne pravi nisto i ostavija 1 mesec bez nikakva terapija pa zdravje za 10 dena na kontrola za da se vidi dali site terapii dale nekakov uspeh....Ohhh mu se molam na boga da bide dobra...da ima podobruvanje ...Da ne mi ja zeme uste mi treba...Samo ona mi najgolema poddrska vo se..Ve molam site devojki ako imal nekoj iskustvo so vakva dijagnoza od bliski da spodelime iskustva.Tolku nisto ne znam za ova.Sovet za nekoj alternativen lek...Probuvame se i sesto Herbalajv,maslo od ajkula,caevi,nekoj albanski napitok vo limenka ,kombuha .Sega za sega e dobra ,dobro izgleda voopsto ne izgleda kako bolna.Samo gospod znae...neka ni e na pomos.Pozdrav do sitehttps://roditeliideca.macedonianforum.net/users/61/72/38/smiles/431962.gif
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28677
Registration date : 2008-09-11

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty18.06.09 13:55

toa sto treba da se sluci, ke se sluci. sekoja zaguba na nekoj blizok e bolna, no ne se meri soroditelskata bolka.
sekoj mozeme da kazeme sto mislime, no vo takvi situacii zborovite se samo mala uteha.
jas sekogas mislam deka od losoto ima i poloso, nedaj boze roditeli sto izgubile dete, kako Dijana sega sto citav na forumov i me potrese taznata prikazna, za eden sto tuku stvoren a ne zapocnat zivot.
nema pojako sustestvo od covekot i od udarite koi moze da gi primi i da gi izdrzi.
zatoa, probaj da se stabiliziras, da zivees so nea, zatoa sto nikoj neznae uste kolku ni ostanuva vo zivotot.
taka da i prognozite na lekarite moze da ne se tocni, znam za mnogu slucai koi se vratile i ozdravele.
na eden covek mu imaat konstatirano nekoj vid na karcinom i doktorite mu dale najmnogu meseci.
si otisol covekot na planina, si se hranel zdravo, si piel caevi, si zetal, i koga otisol na kontrola, site se pocudile kako toj covek e ziv, i denes, posle -godini toj si zivee na selo.
taka da nikogas nisto ne se znae.
ne se optovaruvaj so toa kako ke zivees posle, oti neznaes koga ke bide toa posle, moze , godini...zivej go sekoj moment so majka ti, oti cudni se patistata gospodovi.site sme vo negovi race i kako toj ke kaze, taka ke bide.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28648
Registration date : 2008-12-05

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty18.06.09 14:08

beti.liz напиша:
ima li sansi rabotite da se svrtat vo podobar pravec, oti ima mnogu slucai so krajna dijagnoza sto se spasile, se izlecile i toa ostanalo pozadi niv?

Mnogu ti fala Mamazako ,ne znam dali ima nadez ima dijagnoza Planocelularen carcinom na grloto na matkata.Primi se od terapii i hemoterapija i zracenje i vaginalno zracenje .Se dobro podnese ne i padna kosata,dobro izdrza..Momentalno ne pravi nisto i ostavija 1 mesec bez nikakva terapija pa zdravje za 10 dena na kontrola za da se vidi dali site terapii dale nekakov uspeh....Ohhh mu se molam na boga da bide dobra...da ima podobruvanje ...Da ne mi ja zeme uste mi treba...Samo ona mi najgolema poddrska vo se..Ve molam site devojki ako imal nekoj iskustvo so vakva dijagnoza od bliski da spodelime iskustva.Tolku nisto ne znam za ova.Sovet za nekoj alternativen lek...Probuvame se i sesto Herbalajv,maslo od ajkula,caevi,nekoj albanski napitok vo limenka ,kombuha .Sega za sega e dobra ,dobro izgleda voopsto ne izgleda kako bolna.Samo gospod znae...neka ni e na pomos.Pozdrav do sitehttps://roditeliideca.macedonianforum.net/users/61/72/38/smiles/431962.gif

beti.liz сум слушала дека хомеопатијата е доста успешна во лекувањето на овие болести. Дали сте пробале?
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27856
Registration date : 2009-05-20

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty18.06.09 15:55

homeoterapija ne znam bas sto znaci.Probav nesto da naucam ama ne mi e jasno sto vsusnost pravi homeoterapevtot.Imase tema prasav pa ne mi objasnija bas konkretno.Bi probale i toa dokolku bi znaela za sto tocno se raboti.Otprilika znam no eve ako nekoj znae pokonkretno neka objasni
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29035
Registration date : 2009-02-13

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty18.06.09 16:10

http://www.homeopatija.com/homeopatija.php

eve na ovoj link procitaj nesto
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29272
Registration date : 2008-05-13

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty18.06.09 22:53

Aj da se istazam i jas. Pred 2 ipol godini pocina zolvami na 46 godini od najlosata bolest. Mi bese mnogu tesko i uste mi e. Najtesko mi bese sto ne mozev da i odam na pogrebot. Dalecinata e takva. Odeleni od dobro no i od loso. Prvata godina mislev sekoj den na nea. Mi bese poveke od sestra. Spodeluvav i dobro i loso so nea a i taa so mene. Tolku dobra zena bese stvarno nemam zborovi. No vremeto si go pravi svoeto. Se navikanv na bolkata. Ostavi 2 deca. Ednoto e udomeno a drugoto e kaj nas. Toa i bese posledna zelba da dojdi dete kaj nas i da go izvedeme na dobar pat. Obekavme i napravivme. Zalno e stvarno. Ponekogas se zalime nie za gluposti a kutro dete sto da kazi bez majka a i bez tatko. Sirace (tatko mu umre edna godina pred zolvami). Taka da zivotot e tezok a najtesko e koga gi nemas najbliskite i najpotrebnite pokraj tebe.
Вратете се на почетокот Go down
maci
Прваче
Прваче
maci


Female
Број на мислења : 359
Age : 37
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 28371
Registration date : 2008-12-26

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty14.08.09 22:16

zivotot e takov pion nekogas
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28743
Registration date : 2008-11-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty15.08.09 1:42

Bubale na mm brat mu e pocinat od pred 3 godini koga pravevme nie veridba imase kolu godina i nesto se si pomina vo najdobar red nemase muzika kaj mene od postovanje si pravea gostite muabet i taka mozebi ne bese kako sto bilo kaj nekoj luge so muziki tapani trubaci ... ama sepak bese ubavo!
E sega uste ne sme pravele svadba i neznam ni dali ke pravime nie sakame a majkmu i tatkomu se seuste skrseni ako ima 3 god pominato i ne sme ni razgovarale da ne gi potsekame na site bolki!
Te razbiram kako ti e i mene mi e tesko i nekogas so mm se karam za gluposti povrzani so ovaa tema ama tesko e ali zivotot prodolzuva i sigurna sum deka majkati bi se raduvala koga ti bi bila srekna i vesela pa sekoja majaka toa go posakuva za svojte deca!

Ове имате иста вакава тема! https://roditeliideca.macedonianforum.net/forum-f16/topic-t1628-80.htm?highlight=%f8%f2%ee+%ea%ee%e3%e0+%ed%e5%ea%ee%bc+%e1%eb%e8%e7%ee%ea
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28359
Registration date : 2008-11-21

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty17.08.09 22:55

кога ја правевме свадбата свекрвата имаше 5 години од кога починала си правевме свадба со сите адети како што е редот сестра и беше наместо свекрва таја ме пречека на врата и ред други работи само нејзиното срце знаеше како и беше исто и мм но тиј секогаш велеше живото тече колку и да плачам и да тагувам нема да ја вратам така трбало да биде
секој родител копнее неговото дете да биде среќно
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28340
Registration date : 2009-04-28

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty17.08.09 23:00

jas bi rekla samo deka zivotot e zivot, ne e samo surov ne e samo ubav, zivot e....so edno zborce kazano e se, ne e bajka ne e pekol-zivot e.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27533
Registration date : 2009-06-26

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty17.08.09 23:18

Arma напиша:
jas bi rekla samo deka zivotot e zivot, ne e samo surov ne e samo ubav, zivot e....so edno zborce kazano e se, ne e bajka ne e pekol-zivot e.
Potpis Arma sosema si vo pravo...Mnogu ubavo kazano...cista vistina :bravo:
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30082
Registration date : 2007-11-26

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty17.08.09 23:28

Pred da se verime so MM,dedo mi na majka mi tatko i pocinat bese odvaj 2-3 meseci i na son i se pojavil na moja tetka sestra na majka i,a nikoj ne znaese deka planirame veke i i kazal kazi i na Vaska(majka mi) neka si pravat veridba neka si se priberat decata,cudno ama eve i bidna koga pominaa 6 meseci napravivme veridba so muzika so se.Toj moj dedo prekrasni bea so baba mi koga pocina baba mi ne im davase na decata(majka mi,tetkite,vujkovcite) da nosat crno,de tv da ne pustat im kaza deca ne e toj nacinot da ja zalite majka vi zalete ja vo dusa site si imate familii,deca gledajte si gi niv.
A pak mojata baba od tatko mi koja me gledase od 2-3 meseci bebe pa spieveme zaedno do moj 14 godini koga veke vidovme deka ne biva veke golema sum i tesno ni bese kako sto vikase taa.Moite si bea na edniot sprat a taa sakase da spijame dvete i bev mnogu povrzana so nea.Bese zena koja tesko ziveela na 40god. ostanala vdovica so 15,11,i 7 god sinovi i kuka pocnata ne dopraena,se iznamacila vo zivotot i gorda bese, najgordi mojot tatko i cickovci bidejki nikojpat ne se prezeni i si ostana verna.Bese zena koja na cela maka sakase na sekoj da pomogne i da se seguva.Koga ke verivme nie so MM koj mnogu go sakase epten se raduvase i sekoj den prasuvase ima li nesto ,dali sum trudna.Bese na dijaliza ama super se drzese i koga pravevme veridba koga vleze vo restorantot kako sega mi e pred mene jas ja iznaguskav i pocnav da placam kako da znaev deka na svadba nema da mi bide.Imase momenti koga ke kazese jas koga ke umram nejkam takvi muziki sakam trubi i tapani da mi svirat i ako bide nesto nikako da ne smeeme svadba da otkazeme nie da sme zivi i zdravi ona e stara 70 god bez dva meseci imase.I fustanot go imav dobieno od edna tetka od Amerika porano mi go donese i me natera da go oblecam i mi kaza e sega i da umram ic nema da mi bide maka.I 3 nedeli pred svadba pocina iznenadno i jas znaev kako bev vo toj moment i tatko mi koj edva race plaskase,i placese.Tesko ama izdrzav mi bese kako majka.Koga doznav deka sum trudna so Ana bevme na grobot so MM ,sega pak ke odam znam deka negde gore se raduva mnogu za mene,za nas.Babce pocivaj vo mir i bidi ni nas angel cuvar!!!
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28249
Registration date : 2008-12-30

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty17.08.09 23:57

Spored mene se zali so srceto,dusata...tesko e bolno sekogas ke boli.nikogas nema da bide pogoden moment..no, mozeme da ziveeme vo tama..bez muzika bez nasmevka, samo so solzi.....no treba da se znae deka se zali so dlabocinata na dusata...
jas se smeam, peam igram no sekogas ama bas sekogas tatko mi brat mi ke gi nosam vo moeto srce zasekogas so mene.....ne zalam pomalce i ne e zagubata pomala ako napravam svadba.....
Pocitta kon niv ke ostane..poseta na nivniot vecen dom..ne samo za kako da gi narecam nivnite praznici , tuku i togas koga ke osetam deka mi falat, me smiruva na nekoj nacin iako e tesko da znaes deka ke vidis samo mermerna ploca..zivotot tece..se se menuva no toa ne site ke otideme tamu....
Surovo e,,boli nema zborovi....no zivotot e nas :(
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27898
Registration date : 2009-04-07

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty18.08.09 0:50

Девојки многу ми е жал што ви се случило.Во мојот случај дедо ми почина две недели пред младенци,бев многу поврзана со него,израснав со него,моите одеа во три смени на работа додека бев мала и он ми беше и татко и мајка,ме ранеше,успиваше,школуваше....И кога сите ми се јавуваа да ме прашаат дали ке правиме младенци,јас си плачев место да се радувам.
Но татко ми душичка имал уште потежок живот-кога имал 11 год. пошинал татко му,а тетка ми имала само 3 год.На 17 год. починува и баба ми- мајка му и тој останува сам со 8 год. помала сестра.Издавал една соба од куќата(двособна) за да преживеат.Но сепак успеал.Се оженил,ја има мајка ми,мене,има зет,се надевам ќе дочека и внуче.

Животот е премногу суров,едно ако имаш,друго ке фали.Само храбро,никогаш да не подпаднеме во депресија,како што кажавте,животот оди понатаму,ке дојде и подобро утре за секој од нас.
Вратете се на почетокот Go down
rosii
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 59
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ekstra
Поени : 27609
Registration date : 2009-04-08

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty27.08.09 14:56

lele Okce me rasplace,,,,,,,,,da vi kazam jas za mene,imav kuce doberman,go cuvav od 30 dena ,bidejki nemozev da zabremenam skoro 3 god,seta ljubov sto ja imav vo mene ja nasociv kon nego,tolku se privrzavme ,sto duri i koga ke legnev go slusav kako dise,se odnesuvav so nego kako da e dete,a toa prav covek samo so poveke ljubov od lugeto,ne me ostavase ni vo wc da odam,stoi pred vrata i kvici,misli sum go ostavila,.Go cuvav 5 godini,,,,,,,i sekogas vikav ,,Ne daj boze da mu se sluci nesto,jas ke umram,,,,,,Ako mi recat zivotot da go dadam za nea ke go dadev,,,,,,tolku mnogu ja sakav,,,,,,Doznav deka sum BREMENA,,na radosta i nemase kraj,posle 3 god,,i site komentiraat lele Rosii ke ima dve deca,,,,,,,,, posle edna nedela go nosam kuceto na dezuren da mu go proverat grloto,da ne nastinalo,mu stavija inekcii i se vrativme doma,posle pola saat pocna mnogu da mokri,celo vreme,Mu vikam na tako mi odi vo veterinarna i kazi im deka kuceto mokri cesto a tie rekle taka treba,od inekciite e,,,,si otidovme docna so MM koga kuceto zaspa,Naredniot den koga otidov narabota posle pola cas,vleguva MM ,koga go vidov znaev deka nesto se slucilo,go gledam i mu vikam kazi sto se slucilo,a on me gleda i neznae kako da mi kaze ,znaea site kolku ja sakam,Mi vika nemoj da places a on mi kazuva i solzi mu tecat,jas mu vikam AZRA/taka se vikase/ne se sekiraj,nemoj ,sostojbata ne ti e za stresovi,znaes kolku vreme cekame bebe,jas NEUTASNA,denje,noke placam,no i mislam na bebeto,,,,,,,i ke kazam GOSPOD ZNAE STO PRAVI EDNO DAVA ,DRUGO ZEMA,,,,,,,,,SEGA MOJATA LJUBOV E NASOCENA KON MOETO SINCE NIKOLA,,,,,,,,,,,,,I NIKOGAS,NIKOGAS NEMA DA GI IZGOVORAM RECENICITE JAS KE UMRAM AKO SE SLUCI,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27179
Registration date : 2009-09-25

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty28.09.09 8:56

По ненадејната смрт на мајка ми повеќе ништо не е исто,болката може да исчезне,но тагата никогаш,јас сеуште плачам по неа како мало дете,страшно е и радоста повеќе не ми е иста...ништо ама баш ништо не е исто
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30492
Registration date : 2008-01-27

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty28.09.09 9:26

еден ден после уривањето на кулите близначки умре деверми а ние планиравме да се земеме........... на мм многу потешко му падна ова посебно затоа што спиењето само ги делеше ама ништо друго
татко ми е посмртче - роден е после смртта на татко му и од се она што ми го кажувал е навистина многу тешко да се има таков живот
Вратете се на почетокот Go down
annaja
Почетник
Почетник
annaja


Female
Број на мислења : 31
Age : 58
Локација : skopje
Расположение : tak-tak
Поени : 26818
Registration date : 2009-09-05

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty23.10.09 23:46

kalinche70 напиша:
По ненадејната смрт на мајка ми повеќе ништо не е исто,болката може да исчезне,но тагата никогаш,јас сеуште плачам по неа како мало дете,страшно е и радоста повеќе не ми е иста...ништо ама баш ништо не е исто
Ova e celata vistina,potpuno isto se osekam i se slagam so ''Kalinche70'' toa e teska i ne izleciva bolka sto nikogas ne pominuva i mislam deka so taa bolka ke mi pomine ostatokot od zivotot.Pred 1,5 godina go izgubiv mojot TATKO bese golem covek,ne se raga takov....Majka mi gi pominuva naj teskite godini od nejziniot zivot,sekoj den,sekoj saat,sekoj minut ona so mislite e kaj nego.Mnogu mi e tesko mene za TATKO MI a i majka mi nemozam da ja utesam da ja lazam deka moralo taka da bide,zatoa sto prvo jas nesakam da veruvam vo toa, a bea vo brak 55godini.Bog neka ni gi prosti nasite najmili izgubeni bliski.A se prasuvam, dali nekogas ke bideme zaedno?????
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27176
Registration date : 2009-08-31

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty24.10.09 0:12

Gi citav site postovi i kako i da e kogo i da si izgubil sekogas boli mnogu mnogu poveke.Jas Imav bratuced koj zagina vo vojnta 1991god.potoa tetka koja od nekava si pricina se samoubila,se sekavam na niv me boli,no sepak sum bila mala.Pred nekoja godina bratuced so 15 godini nenadejno umre,toa mi bese kako film i cel mesec ne moev da se oporavam.
Bese nekade juli mesec,bese nevorojatno toplo,brat mi me prasa dali moze da odi kaj Sase na gosti(a cela nedela deteto samo tamu odese)i jas ne go pustiv,mu rekov deka e mnogu toplo i ako saka da mu se javi toj da dojde.Brat mi ne se protivese i izleze da si igra so drugite deca.
Posle nekolku minuti doaga edna komsivka i niz muabet ne prasuva"abe slusnavte li za toa deteto 15god.sto umrelo?" Pocna da objasnuva kade zivee,kako se vika tatko mu,ama ne znaese kako se vika deteto.Jas i sestra mi samo se poglednavme i sestra mi rece"ti kako sto zboruvas....."se zamolca i jas i rekov da odi da svrti na telefon,ako i se javi nekoj neka pravi normalno muabet i ke vidi.Sestra mi svrte,telefonot zafaten,nozete i racete momentalno mi se presekoa.Sestra mi uporno zvoni,koga i dignaa sluslka se javila nekoja druga zena,i sestra mi prasala za tetka mi kade e?i rekla zenata deka e doma deka lezi ,a na prasanjeto dobra li e zenata i odgovorila so prasanje"a vie ne li slusnavte za Sase".Sestra mi prasa vistina li e? A zenat i rekla deka e vistina.Otkako sestra mi sklopi slusalka i pocnada place znaev kolku e casot.
Cel mesec i poveke posle ova ne mozev da se osvestam deka se toa se sluci, ai sega nekako mi e tesko da poveruvam.Sepak sekoja zaguba navistina e bolna..
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27179
Registration date : 2009-09-25

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty24.10.09 0:47

[quote="annaja"]
kalinche70 напиша:
По ненадејната смрт на мајка ми повеќе ништо не е исто,болката може да исчезне,но тагата никогаш,јас сеуште плачам по неа како мало дете,страшно е и радоста повеќе не ми е иста...ништо ама баш ништо не е исто
Ova e celata vistina,potpuno isto se osekam i se slagam so ''Kalinche70'' toa e teska i ne izleciva bolka sto nikogas ne pominuva i mislam deka so taa bolka ke mi pomine ostatokot od zivotot.Pred 1,5 godina go izgubiv mojot TATKO bese golem covek,ne se raga takov....Majka mi gi pominuva naj teskite godini od nejziniot zivot,sekoj den,sekoj saat,sekoj minut ona so mislite e kaj nego.Mnogu mi e tesko mene za TATKO MI a i majka mi nemozam da ja utesam da ja lazam deka moralo taka da bide,zatoa sto prvo jas nesakam da veruvam vo toa, a bea vo brak 55godini.Bog neka ni gi prosti nasite najmili izgubeni bliski.A se prasuvam, dali nekogas ke bideme zaedno?????[/quote

Мајка ми имаше 58 години,ама и 100 да имаше јас не ни замислував дека дваесетина минути откако се разделивме ќе ја најдам како спие...уствари како умрела во сон..попладне 3 часот,отидов по синот во градинка-се вратив дома, таа мртва....никогаш не добив шанса да и кажам колку ја сакам,да и подадам вода,никогаш не помислив дека може да не напушти,толку наеднаш,единствено нешто што ме одржа да не полудам се децата а и мислата дека еден ден,кога ќе го изодам мојот пат,таа ќе ме чека-таму горе и повторно ќе можам некому да кажам мамо (а колку пати само дома кога сум сама да знаеш ќе кажам на глас МАМО само ете колку да проверам дали е сеуште убаво да се каже тој збор)
Еве сега ќе правам матурска оваа година за ќерката и неизбежно е прашањето Зошто Бог не дозволи она да е тука во тој момент?Ама тоа е......
Вратете се на почетокот Go down
annaja
Почетник
Почетник
annaja


Female
Број на мислења : 31
Age : 58
Локација : skopje
Расположение : tak-tak
Поени : 26818
Registration date : 2009-09-05

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty24.10.09 0:50

Za site boli,ama za roditel kako jas mojotTATKO toa e ne OPISIVO luge veruvajte.....strasnoooo
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога некој близок повеќе го нема?
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: