Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога некој близок повеќе го нема?

Go down 
+70
martinad
adi
annaja
biljanag
kalinche70
rosii
Ana.b
okce
Dara
Vesna Blazevska
maci
Lence
Anika
NatasaK26
beti.liz
bubica
Magdalena
Eci-Peci
D-r Lidija Pazdrijan
marijab.d
ирена
fibimk
draganaskopje
Diana
anicka
mamazako
danielaval
Nine
delfinka
Kinky
bella*
delfin76
sonja 35
Natalija
obicna
bubamara
Mila87
milena p
Dragana
SonjuS*
Emi
Ves
Mimi22
nafi
Mama Ane
MamaMaja
bubale23
Ance-J
sneze
emilija poposka boshevska
Eli22
dzi-dzi
Anjuska08
Zvezdicka
baby24
elza
Jovana's mom
lidija29
hormonce
Sun_shine
kristina_b
Misticia
beti 24
bica
macush
Monika
wisna
Freya
Lana
Janaxxxx
74 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28277
Registration date : 2008-12-12

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty16.02.09 21:18

Ако е искрено што и да одлучиш, исправно е.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28605
Registration date : 2009-01-04

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty16.02.09 21:23

Lele Bubale mnogu se nataziv nekogas stvarno mnogu tragedii se slucuvaat i mnogu mi e zal poradi tebe ama mora da bides silna i da se izboris.ke seslozam so prethodnite postovi nemora da bide nekoja golema veselba napravete si nesto intimno za da si ja ozakonite vrskata.Zivotot mora da prodolzi ponatamu
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29477
Registration date : 2008-09-16

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty16.02.09 23:19

Draga Bubale , misli na ubavite nesta koi te cekaat vo zivotot .Ti si tolku mlada , ima mnogu ubavi nesta koi doprva ke gi dozivuvas.Misli na pozitivnite nesat i na ubavite spomeni so tvojata majka , taa ke bide srekna ako ti si srekna .
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31111
Registration date : 2007-11-19

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty16.02.09 23:19

Бабуле навистина тажно е ова што го читам, ама немој така, нека одлучат вашите срца како што ќе се договорите така нека биде, ти посакувам среќен живот со многу дечиња
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29371
Registration date : 2008-07-11

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty16.02.09 23:23

И мене ми е жал што го читам сето ова..
Бубале млада си пред тебе е животот...немој толку многу да се разочаруваш...животот е таков...но мораме напред...
Одлучете со партнерот кога да се верите..и не мора да биде голема веридба во музика...како што кажа мама Маја..напревете го тоа за вас...
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29388
Registration date : 2008-07-22

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty16.02.09 23:26

Бубале навистина е тажно ова што ти се случило во животот буквално си на раскрсница.Сепак направете си една веридба со вашите најблиски и без разлика дали ке биде со потивка музика или да не речам со по весел амбиент знај дека на твојата мајка ке и биде мило.Ти посакувам да си имаш многу дечиња и исполнет живот.
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28839
Registration date : 2008-09-19

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty16.02.09 23:33

bubale stvarno e tazno ova sto ti se slusuva.ama mora da zemes sila za ponatamu.a za svdba kako sto rekoa drugite moze registracija ,vecera vo najblizok krug.no mora da si silna i da prodolzis ponatamu.znam deka ti e tesko ti veruvam a samo mozam da pretpostavam kako se cuvstvuvas ama mora da smognes sili.i mora da zivees.mora da se pomiris so sudbinata.ke bide i detence i bez spontan.no ne brzaj ,koga ke mislis deka si spremna togas pravi gi rabotite vo zivotot.eden golem baknez za tebe i pregratka. Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 533487
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28469
Registration date : 2009-02-16

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 1:02

Mnogu kratko vreme sum clen na forumov ali definitivno se pronajdov vo mnoooogu temi.... Jas samo bi kazala deka vremeto e edinstvenoto nesto koe ke ni pomogne... Deka ke gi zaboravime onie sto sme gi sakale ne veruvam,a i zosto bi ni bilo potrebno toa..koga bi si spomenale na nekoi slucki od minatoto tie pak ke bidat tamu,so nivnite nasmeani lica.... Imav 16 god koga pocina decko mi...Mojot princ zaspa,a nikogas poveke ne se razbudi...Mislev deka svetot se srusi,ne odev na uciliste ,po celi denovi placev, i se prasuvav zosto i jas ne sum do nego, zosto da sme razdeleni koga zaedno ni bese prekrasno.... Ne pominaa 4meseci koga izgubiv skolski drugar, togas veke stvarno ne mi bese jasno sto se slucuva i zosto mora taka da bide....Po samo edna godina na Badnik ja izgubiv i baba mi koja mi bese poveke od majka...
Od ovie situacii mislam deka izlegov samo kako pozrela licnost, i sfativ deka vo zivotot ne se slucuvaat samo ubavi raboti. Sega gledam deka posle nekolku godini, osekam samo edna goooolema praznina...
Iaku sega sum vo edna epten dobra,stabilna i srekna vrska ,nikogas nema da ja zaboravam licnosta koja bese mojata prva ljubov i so koja pominav dosta vreme.
i navistina e polesno koga covek ke gi spodeli makite.
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28693
Registration date : 2008-10-06

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 1:45

Mila87 напиша:
Mnogu kratko vreme sum clen na forumov ali definitivno se pronajdov vo mnoooogu temi.... Jas samo bi kazala deka vremeto e edinstvenoto nesto koe ke ni pomogne... Deka ke gi zaboravime onie sto sme gi sakale ne veruvam,a i zosto bi ni bilo potrebno toa..koga bi si spomenale na nekoi slucki od minatoto tie pak ke bidat tamu,so nivnite nasmeani lica.... Imav 16 god koga pocina decko mi...Mojot princ zaspa,a nikogas poveke ne se razbudi...Mislev deka svetot se srusi,ne odev na uciliste ,po celi denovi placev, i se prasuvav zosto i jas ne sum do nego, zosto da sme razdeleni koga zaedno ni bese prekrasno.... Ne pominaa 4meseci koga izgubiv skolski drugar, togas veke stvarno ne mi bese jasno sto se slucuva i zosto mora taka da bide....Po samo edna godina na Badnik ja izgubiv i baba mi koja mi bese poveke od majka...
Od ovie situacii mislam deka izlegov samo kako pozrela licnost, i sfativ deka vo zivotot ne se slucuvaat samo ubavi raboti. Sega gledam deka posle nekolku godini, osekam samo edna goooolema praznina...
Iaku sega sum vo edna epten dobra,stabilna i srekna vrska ,nikogas nema da ja zaboravam licnosta koja bese mojata prva ljubov i so koja pominav dosta vreme.
i navistina e polesno koga covek ke gi spodeli makite.
Mila zal mi e za tvojata zaguba,navistina znam kako boli da izgubis nekoj sto sakas.se slozuvam deka posle se stanuvame pozreli i porealno go svakame zivotot,da se zaboravi nikogas ne ke moze,no dobro e sto sekavanjata ostanuvaat,taka i tie prodolzuvaat da ziveat vo nasite srca.
Вратете се на почетокот Go down
kristina_b
Прваче
Прваче
kristina_b


Female
Број на мислења : 134
Age : 37
Локација : domaaaa
Расположение : :-)
Поени : 28632
Registration date : 2008-09-18

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 1:45

bubale mnogu mi e zal,dusicke sto i da odlucis tvojata majka ke bidi presrekna,napravisi veridba registrirajse zivotot e tezok ponekogas no ima i ubavi raboti.zdravje ke si imate i bebence i se ke bidi vo red.kisssssss mnogu :kis heart:sograganke
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29683
Registration date : 2008-06-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 2:04

Јас имам другарка, на која ненадејно и почина таткото. Од здрав прав, отиде на рутинска операција, ама се искомплицирале работите..Неколку дена пред да почине човекот, нејзиниот дечко ја побара за жена. После три или четири месеци направија веридба, и после година и кусур свадба. Ама баш свадба.
Мене искрено девојката ме изненади како се понесе со моментот, све течеше нормално на свадбата. А од друга страна јас знам колку она тагуваше по татко и колку тој и недостига. И на неа и на нејзините. Сакам да ти кажам, дека тагата кон товојата мајка ништо нема да ја промени, секогаш ќе ти биде мајка и секогаш со иста доза на емоции ќе гледаш кон све што е поврзано со неа..Кога ќе се осетиш ти спремна, направете си собиранка, на твојата мајка најмило ќе и биде да знае дека ќерка и го прави тоа што ја најсреќна. Искрено ми е жал и од срце ти посакувам све најубаво!
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30689
Registration date : 2008-07-19

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 4:03

Zalam za ova sto si go pominala i go mines. Samo moram da kazam deka za svadba se soglasuvam so drugite, ne mora da e bas so glasna muzika, zurli i tapani. Eve i bubamara pisuva kako moze isto samo ti sto nesakas da bide radi dete. Mislam deka ima dosta sto prvo deca si imat pa po toa svadba. Sekoj kako ke si odluci. Samo sto moram da kazam deka zenskite se u pravo, da si ti srekna i majkati ke bide srekna. Znam deka e adet za da ne se pusta muzika i t.n no kao za babami ko pocina naprotiv napravivme. Ona obozavase muzika i za nejze pustavme muzika. Zbori so tvojot sakan i odlucete se zaedno. Kako i da se odlucite se nadevam deka sve ke si pomine najubavo za vas. Pisa deka nema nikogas da e vreme za veselba... Dozvoli da se isplaces i da razmisluvas za da mozes da ides napred. Znam deka e tesko no ve cekat mnogu ubavi momenti u zivotot. Samo se na svoe vreme. Topli pozdravi. Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 767433
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30721
Registration date : 2008-11-06

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 8:19

јас се уште неможам да престанам да мислам на двајца драги луѓе, кои пред 15 години ги загубив во сообраќајна несреќа. тетка и вујко (брат и сестра на мајка ми). Кога јавија мислев дека цело време е некоја шега само да не натераат да заминеме во Чешка (они таму живееа). И ден денес болката е иста :(
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29097
Registration date : 2008-07-16

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 9:22

душичке животот мора да продолжи понатаму а споменот ке живее додека си и ти жива.....еве јас исто така нема да правам свадба тоа ке биде само интимен момент...правиме во матично и црква и после само најблиските 15 луѓе во ресторан колку да си обележиме....не ти требаат лумперајки за да биде се во ред...веселбата не ти е гаранција за среќа....разговарај со човекот натвојот живот и направете како вас ви одговара....големи прегратки за тебе.....
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29107
Registration date : 2008-08-30

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 10:17

Bubale navistina mi e zal niz sto pominuvas. Nema da se povtoruvam, site ubavo ti kazaa, jas uste ednas ce kazam, majka ti bi sakala ti da bides srekna.
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-18

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 12:13

Bubale,napravi go ona sto ti go kazuva srceto.Ne se obziraj na toa sto ke recat lugeto.Sekogas ke se najde nekopj da izmrci.veruvam deka sto i da odlucis da napravis majka ti od ,,gore,, ke bide srekna ,ako i ti si srekna.Ti posakuvam SREKA!
Вратете се на почетокот Go down
dzi-dzi
Прваче
Прваче
dzi-dzi


Female
Број на мислења : 326
Age : 41
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 28250
Registration date : 2009-01-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 12:33

zivotot na site ni ima pruzeno losi i dobri raboti
mnogu mi e zal sto ti se slucuva kazaa devojkite deka nikogas nema da ja izbrises tagata koja ja nosis vo tebe napravete veridba tivka registracija i crkva znam deka i vo toj moment ti ke mislis na nejze samo znaj deka ona ke bide so tebe i ke bide srekna ako si i ti
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29095
Registration date : 2009-02-13

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 12:49

bubale23 напиша:
Zdravo devojki, eve me povtorno mene Smile Citam, se slucuvaat i dobri i losi nesta vo vasite zivoti, isto i kaj mene, no zivotot tece ponatamu, sekoja pominata prepreka ne pravi posilni! Od mojot spontan abortus pominaa 4 meseci, kazano mi e da pominat minimum 6 za naredniot pat, pa kako sto blizi april, taka se povesela stanuvam:) No, kako sto znaete, mojata semejna tragedija nalaga i drug tek na planovite :( Veridbata, koja i posle tri pati prezakazuvanje poradi opravdani neprijatni slucuvanja sepak ne se odrza, seuste "ceka na red", pa bi sakala dokolku e mozno vie da odgorite na ova, i za mene tesko prasanje - koga veridba ?? ( od smrtta na majka mi pominana isto taka 4 meseci:(( ) znam deka kolku i vreme da pomine, nikogas nema da bide vreme za veselba i svadba, a od druga strana tolku posakuvam bebe, koe sakam da se rodi vo brak Neutral premnogu e tesko! se sto i da odlucam, mislam deka e neispravno!
сакам да ти казам дека јас својот татко го изгубив уште кога имав 8 години , и сите убави моменти оттогаш наваму ми поминуваат без него. Не можам да ти опишам колку ми недостасува цел мој живот
(25 години) , ама ништо неможам да сменам.Едноставно кога ми е многу тешко си помислувам дека можеби да беше тој жив немаше да се случуваат некои работи.
Сакам да ти кажам дека и јас еве живеам со болка 25години, потешко е ама мора .
Направи го тоа за радост на мајка ти
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29148
Registration date : 2008-06-27

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 12:57

bubale23 напиша:
Zdravo devojki, eve me povtorno mene Smile No, kako sto znaete, mojata semejna tragedija nalaga i drug tek na planovite :( Veridbata, koja i posle tri pati prezakazuvanje poradi opravdani neprijatni slucuvanja sepak ne se odrza, seuste "ceka na red", pa bi sakala dokolku e mozno vie da odgorite na ova, i za mene tesko prasanje - koga veridba ?? ( od smrtta na majka mi pominana isto taka 4 meseci:(( ) znam deka kolku i vreme da pomine, nikogas nema da bide vreme za veselba i svadba, a od druga strana tolku posakuvam bebe, koe sakam da se rodi vo brak Neutral premnogu e tesko! se sto i da odlucam, mislam deka e neispravno!
И јас ја имав истата случка, почина татко ми.... Меѓутоа животот тече понатаму... Јас и мм се регистриравме 5 месеци после неговата смрт, значи имаше регистрација, венчавка и ресторан,ама се на се присуствуваа 18 луѓе со се нас двајца.
Течеше се нормално, музика нормално имаше ама на цд Very Happy
Всушност идеата за свадба со зурли , тапани и јас во бел фустан никогаш не ја имав во глава, отсекогаш беше така ( и пред да почине татко ми),
за моја среќа и мм воопшто не сакаше класична свадба и така супер си поминавме со опуштена атмосфера и луѓе кои ги познаваш
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29914
Registration date : 2008-08-26

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 15:43

Bubale, roditelot se zali cel zivot, ama zivotot odi ponatamu.
Togas koga ke resite da pravite verudba, ako osekjas deka ne ti e do muzika i skokanje po masi, toj cin proslavete go tivko i intimno.
Istoto vazi i za svadbata.

Za mojata postara sestra pravevme veridba godina ipol otkako umre baba mi (na tatko mi majka), bez muzika, no na gostite ne mozes da im zabranis da peat neli:), a na zet mi drugarite site do eden bucni i veseli, pa izleze preubava veselba, neplanirano:).
Svadbata bese normalna, so muzika, so site saltanati, ama tatko mi ne igrase, osven edno edinstveno oro, na pesna koja ima za nego golemo sentimentalno znacenje povrzano so baba mi. Malku i si poplakavme, ama svadba kako svadba, bese vesela i ubava.
Вратете се на почетокот Go down
dzi-dzi
Прваче
Прваче
dzi-dzi


Female
Број на мислења : 326
Age : 41
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 28250
Registration date : 2009-01-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty17.02.09 15:52

mene mi se sluci nesto slicno
babami (na majkami majka ) ama mnogu bev povrzana so nejze pocina ne pomina ni edna nedela koga jas se omaziv majkami ...majka kako majka si ja zalese babami megutoa mi rece edno nesto babati te gleda i znae deka si srekna a veruvaj i ona e srekna radi tebe
posle 6 meseci pravevme svadba koga me iznesuvaa od doma dedomi placese mene mi bese tesko ama faktot deka ona e pokraj mene mi davase hrabrost se pozdraviv so dedomi i mu rekov ne placi dedo baba e so nas tuka e
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28981
Registration date : 2008-10-24

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty18.02.09 15:53

mojata storija e slicna so vasite
majkamu na soprugot bez boleduvanje taka naednas pocina i nie cekavme barem 1god a se verime
ne pomina cela godina pocina i tatkomi iznenadno
popot ni rece nema sto da cekate,sigurno roditelite bi se raduvale na ovoj cin,zivotot prodolzuva .......pa nie se registriravme
sega cekame za svadba,no svekorot i cickomi se bolni pa neznam stpo ke napravam
Вратете се на почетокот Go down
dzi-dzi
Прваче
Прваче
dzi-dzi


Female
Број на мислења : 326
Age : 41
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 28250
Registration date : 2009-01-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty18.02.09 15:54

zivotot znae da bide mnogu surov
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28231
Registration date : 2009-01-07

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Surov zivot   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty18.02.09 19:07

Veruvaj deka vo zivotot nikoj i nisto nema da moze da ja vrati tvojata majka mojot tatko i site dragi licnosti koi sme gi zagubile.Mojata prikazna e vakva, jas so mojot decko sme zaedno poveke od 6 godini mnogu srekni veseli zabavni godini pominati zaedno.I bas pred edna godina resivme da se verime pa potoa svadba megutoa nenadejno pocina mojot tatko licnost kakva nema na svetot covek so najgolemo srce za site tatko kakov mozat da posakaat site.Mi se srusi cel svet ednostavno neznaev kako ponataka nemozev zivotov da si go zamislam bez nego no mojot decko me sooci so toa deka zivotot prodolzuva ponatamu a ne postoi nisto sto bi go vratilo mojot tatko nazat.Tuka vednas prestanaa nasite planovi za idnina nemavme planovi poveke se dodeka vo noemvri mi se promeni zivotot zasekogas doznav deka sum BREMENA. Takva radost sreka ne sum pocustvuvala nikogas nemozev da prestanam od placenje od radost ne mozev da poverivam deka tokmu mene mi se slucuva ovaa ubava rabota Samo edno znam i najiskreno ti kazuvam deka ova bebe sto go nosam e dar od Boga i DAR OD TATKOMI. I nema zborovi koi mozat da ja objasnat srekata sto ja pocustvuvav koga doktorom mi kaza deka moeto bebe e momce .
SEGA pomina edna godina od negovata smrt zdravje boze planirame da se verime krajot na ovaj mesec a svadbata ja zakazavme za na 26 april a mene termin za poroduvanje mi e na 7 7 2009 . Znaes za veridbata sme malku majkami bratmi strikomi bliznak na tatkomi so strinami i decko mi idniot mas ke dojde so majkamu i tatkomu. Megjutoa za svadbata se na se ke bideme 200 lugje se nadevam deka ke pomine se vo najdobar red ama edno znam dekA MNOGU KE MI SE PLACE ZOSTO SUM MNOGU EMOTIVNA LICNOST i definitivno premnogu ke mi nedostatuva tatkomi no...

Sakam da ti kazam deka jas nikogas nema da go prezalam mojot tatko no moram da se soocam so toa deka toj e prviot koj ssaka da prodolzime po natamu so zivotot i edno da znajs deka i veridba i svadba so zurli i tapani nema da ja vratat tvojata majka samo mozes da ja napravis gorda i srekna. deka i nejzinata kerka e srekna
Srekno i samo napred
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28419
Registration date : 2008-11-21

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty22.02.09 16:12

Во понеделникот почина мојата колешка и верна пријателка неможам да се помирам со судбината имаше 36 год остави две дечиња ....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога некој близок повеќе го нема?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: