Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога некој близок повеќе го нема?

Go down 
+70
martinad
adi
annaja
biljanag
kalinche70
rosii
Ana.b
okce
Dara
Vesna Blazevska
maci
Lence
Anika
NatasaK26
beti.liz
bubica
Magdalena
Eci-Peci
D-r Lidija Pazdrijan
marijab.d
ирена
fibimk
draganaskopje
Diana
anicka
mamazako
danielaval
Nine
delfinka
Kinky
bella*
delfin76
sonja 35
Natalija
obicna
bubamara
Mila87
milena p
Dragana
SonjuS*
Emi
Ves
Mimi22
nafi
Mama Ane
MamaMaja
bubale23
Ance-J
sneze
emilija poposka boshevska
Eli22
dzi-dzi
Anjuska08
Zvezdicka
baby24
elza
Jovana's mom
lidija29
hormonce
Sun_shine
kristina_b
Misticia
beti 24
bica
macush
Monika
wisna
Freya
Lana
Janaxxxx
74 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
elza
Почетник
Почетник
elza


Female
Број на мислења : 1
Age : 60
Локација : makedonija
Поени : 27955
Registration date : 2009-01-16

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty18.01.09 13:32

сето ова што го прочитав се најдов во повејќето себеси.изгубив најблиски , итоа кои многу ги сакав,претезно млади кои усте не дозивеа ни 40та год.ми недостасуваат многу,секогас се сеќавам на нив.чемер носам за нив во душава,а што да правам морам некако да се помирувам ,заради детето и сопругот.знам колку е тешко ,нема зборови кои тешат,целиот ритам се пореметува.голема е тагата по изгубените блиски.
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28743
Registration date : 2008-11-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty18.01.09 18:07

E kaj si se podsekam na site raboti sto me pravat tazna pa plus i mm koga ke dojdat praznici ili taka nekoj posebni prigodi koga ke se natazi za brat mu pa mi ide da poludam zal mi e a neznam sto da mu kazam samo mu vika takov e zivotot a sto drugo da mu kazam???????? kako da go utesam?
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28249
Registration date : 2008-12-30

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty18.01.09 18:51

Нема зборови кои би можеле да не утешат....сигурна сум дека сите од нас знаат дека животот едноставно е таков...Тешко е многу, сите тие празници, слави , свадби , родендени а најблиските ги нема....Знам често да си помислам ..како ке ми биде на мојата свадба без тато да ме изнесе од соба..како ке и биде на мајка ми сето тоа да го помине без својот сопруг..како да прави свадба за својат акерка кога син и го нема повеке...Многу многу тешко и никогаш нема да можам да го објаснам чувството
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28633
Registration date : 2008-10-06

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty19.01.09 22:53

Eeeeee dusicke,potpolno te razbiram.Veruvaj mi istata bolka i jas ja nosam. Tesko e da se smees a dusata da ti gusi u solzi,tesko e da sakas da se iskazez na nekoj,a da se plasis istiot da ne go povredis,tesko e da sakas da se isplaces a da moras zaradi tie okolu tebe da bides jaka. Bolkata sekogas ke ostane a nie samo ke se navikneme da ziveeme so nejze.Ke ima uste mnogu,mnogu ubavi raboti vo zivotot,a i samiot zivot ke ti donese sila i volja za ziveenje.Site imame izgubeno nekoj blizok,toj nekoj treba samo da go cuvame od zaboravot.Sekavanjata na niv neka ne bidat nasa propast,nego nasa volja za ziveenje. Tesko e znam deka e tesko,ubavo rece deka nema zborovi koi sto mozat da ne utesat,ama zivotot e takov,nekogas premnogu surov,a nie mora da prodolzime ponatamu.
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29098
Registration date : 2008-07-29

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty19.01.09 23:09

Jas so ova ednostavno ne se boram ,toj del od mojot zivot se obiduvam da go izbrisam od sekavanje,zosto nemozam da ja podnesam bolkata,se obiduvam da gledam napred da bidam srekna zaradi mm i deteto tie mi se sega se vo zivotot,a ako pocnam da se navrakam ke legnam bolna zosto premnogu boli i zatoa se obiduvam se da izbrisam i da zaboravam
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29791
Registration date : 2008-08-29

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty20.01.09 0:32

Citajki ve vas devojki tuka na nekoj nacin mi olesna bidejki svativ deka ne sum sama ni edinstvena so tie crni misli i strav od smrtta.
Od koga se omaziv dosta dolgo me macese mislata sto ke bide koga moite roditeli ke gi nema poveke. Toa najveke me plasese i so godini si se plasev i si se tesev samata no sepak seuste me zaprepastuva mislata. Mi se cini deka smrtta na tatko mi nema da mozam nikogas da ja prezvieam.

Ne znam... ne mozam veke ni da pisuvam.. aj ke prodolzam nekoj drug pat ....
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28390
Registration date : 2008-11-29

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty20.01.09 23:58

Не ми е блиска туку золва на пријателка на мајка ми. Ја знам од видување. Вчера чув дека починала на 44 години. Остави две деца. Толку ме погоди тоа , што и денес некако не можам да се ослободам од таа мисла. И нека си поживее и една моја комшика која има 88 години, ама зошто се некако слушам како млади си заминуваат од овој свет. Толку нешто ова ме исплаши не можам да опишам, навистина се замислив. Можеби постов не е на местото каде што треба, ете не ми беше блиска, ама сакав да споделам, да ми олесни. Што ли е ова со младиов свет?
Вратете се на почетокот Go down
dzi-dzi
Прваче
Прваче
dzi-dzi


Female
Број на мислења : 326
Age : 40
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 28190
Registration date : 2009-01-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty22.01.09 17:18

Sun_shine напиша:
Нема зборови кои би можеле да не утешат....сигурна сум дека сите од нас знаат дека животот едноставно е таков...Тешко е многу, сите тие празници, слави , свадби , родендени а најблиските ги нема....Знам често да си помислам ..како ке ми биде на мојата свадба без тато да ме изнесе од соба..како ке и биде на мајка ми сето тоа да го помине без својот сопруг..како да прави свадба за својат акерка кога син и го нема повеке...Многу многу тешко и никогаш нема да можам да го објаснам чувството
Sun_shine znam deka e tesko znam deka boli nemozam da kazam deka ZNAM kako se osekas ali znam i sigurna sum deka tatkoti i brati se gordeat so tebe i deka ke bidat prisutni so tebe na toj prekrasen den tie ti se angeli cuvari koi nema da dozvolat nikoj da te povredi bidi hrabra zaradi mama gusnija na toj den baknija i kazii deka ne ste sami deka ima i okolu vas dva angela koi se raduvaat sto ste tolku hrabri i ke vi davaat sila
Вратете се на почетокот Go down
Eli22
Почетник
Почетник
Eli22


Female
Број на мислења : 9
Age : 34
Локација : bitola
Поени : 27940
Registration date : 2009-01-20

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty22.01.09 19:34

Jas ne se plasam od smerta mislam deka koga i da dojde (nedaj boze za skoro nikoj toa ne si go posakuva) no mislam i do nekade sum sigurna deka i ako tolku mlada spremna sum da ja docekam,ne deka sum razocarana od zivotot ili nekoja takva rabota ednostavno ostavam zivotot da si go donesi svoeto ne se plasam od toa sto e i toa sto treba da bide,A jas izgubiv edna mnogu draga licnost go zagubiv mojot tatko za koj bev mnogu privrzana i ako ne ziveese so mene,i nema den da ne pomislam na nego potocno nema sat a da ne mi projde on niz mislite :b heart: nekoe raboti koi gi nosi zivotot se stvarno teski i bolni,no zivejam so toa deka mozebi sakal da e tamu i deka tamu mu e podobro od kolku na ovoj surov svet vo koj neznaes sto ti nosi sekundata.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29791
Registration date : 2008-08-29

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty22.01.09 20:22

Eli ke mi izvinis ama mislam deka nemas poima sto zboris.
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28091
Registration date : 2009-01-08

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty22.01.09 20:50

samo da pomislam na smrt i mornici me lazat, sum bila mn pati na pogrebi ama posle toa imam kosmarii mi se vrakaat site sliki od toj den...mozebi oti od mnogu mlada se najdov vo edna mn. strasna situacija a imav okolu 17 god. Ziveev so baba, popravo nie gore a taa dolu vo kuka, bese ladno a imav za ucenje i da ne gubam vreme so palenje ogan i posto znaev kaj baba sekogas e zapaleno sporeto slegov dolu, ucev...ko edno vreme slusnav strasen zvuk i sega i go slusam grrrrrrrrrrrrr, se zavrtiv pozadi i sto da vidam babami so glavata odprevrtena nanazat i seta so pena na ustata...strasno prvo se javiv brza pomos a potoa i kaj majkami na rabota i i rekov brzo idisi baba pocina ja potresiv i nea, stigna brzata pomos i ja pregleduvaat babami i "stara e za cabe ke ja zemame so nas...." ko vo tie momenti stignaa i majkami i tatkomi, i na insistiranje od tatko mi ja zedoja na bolnica ....da ne dolzam na kraj konstatiraa deka ima epilepsija i po 1 nedela zenata se vrati doma , no od togas praktikuvav nikogas da ne sum sama so nea.... si doceka dlaboka starost pocina pred 2god.imase 90 god
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29791
Registration date : 2008-08-29

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty22.01.09 21:38

Lidija samo po red neka odi ...
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28633
Registration date : 2008-10-06

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty23.01.09 1:39

E koga bi odelo po red,sega ke si imav brat,a i mm ke imase isto brat.Nemase da ja cuvstvuvame ovaa uzasna bolka i praznina.Se ke bese poubavo.
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28743
Registration date : 2008-11-02

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty23.01.09 22:58

Lele da znaete kolku mene mi e tesko sto na mm mu e tolku tesko za bratmu a uste ni svadba ne sme pravele samo radi toa i sega vo maj ke pominat 3 godini pa sakame da pravime svadba iako negovite ne se mnogu za neznam sto da kazam nesmeam ni da prasam kako koga mislam ke pobudalam!
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28249
Registration date : 2008-12-30

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty25.01.09 15:08

Janaxxxx напиша:
Lele da znaete kolku mene mi e tesko sto na mm mu e tolku tesko za bratmu a uste ni svadba ne sme pravele samo radi toa i sega vo maj ke pominat 3 godini pa sakame da pravime svadba iako negovite ne se mnogu za neznam sto da kazam nesmeam ni da prasam kako koga mislam ke pobudalam!
Tesko e...no mislam deka site nie zalime so srceto..Majka mi nema zaigrano nitu zapeano od 1993, bratucetkite pravea svadba taa ne stana da igra..no mi ima kazano deka jas ke imam kakva takva svadba...ne e moe da ti se mesam..no ete se pronaogjame vo nekoi raboti...bitno e ti da bides srekjna i da se sakate...nema nisto poubavo od toa...a veruvam deka i tie gore na neboto ke bidat isto tolku srekjni kolku i nie na nasite svadbi i nema nikogas da ni preflat(bidejki neli ziveat vo nas) za toa...Sepak sekoj si ima svoj stav...mene mi e tesko na svadbi, proslavi praznici..no znam deka tie mi prakjaat sila seto toa da go prebrodam i da prodolzam ponatamu
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28569
Registration date : 2008-12-03

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty13.02.09 14:36

jas pred 5 dena ja zagubiv tetka mi. 7 Godini jas i maz mi, togas mi bese decko, ziveevme so nea. Ne bese mazena i nemase deca. Ne sakase nas poveke od se na svetot. Mislam deka nikoj drug ne mi pravel poveke keifovi od nejze. I mene i na brat mi.
Pred tocno edna godina i dijagnosticiraa karcinom na belite drobovi.Sok. A nikogas pred toa ne bila bolna ni od grip. Bese tolku silna, mislam deka taa nas ne tesese, da ne e sekirame. Eden den ne sedna so maz mi i ni rece: Osum godini ste zaedno,neznam so cekate uste.Jas nemam mnogu vreme, ajde edna svadba i sakam vnuce da si docekam. Vo toj moment i jas i mm i vetivme deka ke i ja ostvarime zelbata. Nabrzina pocnavme da spremame svadba, eden den odevme vo bolnica so nea na hemoterapija, drugiot na proba za vencanica . Ama za dete nekako ne sakavme, se dvoumevme...
Napravivme prekrasna svadba, taa uste bese na noga, duri i igrase...
Gosprod taka sakal, ostanav bremena nekade vo oktomvri. Tolku mnogu se izraduva..No lekarite uste togas predviduvaa ne poveke od mesec. Kolku mi e tesko sega, si vikam da ostanev vednas togas, mozebi i ke go videse, ke go docekase...
Izvinete, no ete bas mi e polesno sto ja raskazav svojata prikazna...Ne bev na pogrebot,mi sovetuvaa deka taka e podobro i za mene i za bebeto. Gi poslusav i se nadevam deka ke mi prosti.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29049
Registration date : 2008-11-21

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty13.02.09 14:46

Трогателно и нема утеха . ...Ne bev na pogrebot,mi sovetuvaa deka taka e podobro i za mene i za bebeto. Gi poslusav i se nadevam deka ke mi prosti. ... Мислам дека добро си постапила и дека ти простила сигурно. Живеј го животот и гледај на иднината
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28569
Registration date : 2008-12-03

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty13.02.09 14:52

Sneze fala ti mnogu. Nemam so kogo bas ubavo da si se isplacam, zosto site vednas mi vikaat, ti ne smees da se trevozis. Se trudam kolku sto mozam, uste mi e mnogu brzo, iako go ocekuvavme krajot veke podolgo vreme. Fala ti na ubavite zborovi
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28390
Registration date : 2008-11-29

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty13.02.09 15:01

Бидејќи те сакала толку многу, сигурно ти простила, немој да се грижиш. Правилно си постапила што не си била на погребот. Болката по некој близок никогаш нема да престане, но во одредени ситуации не треба да се тревозиме дополнително. Погребот е многу трогателен чин за бремена жена, а ти си му требаш на малото смирена, барем колку што можеш посмирена во таква ситуација. Верувам дека ти е тешко и ќе ти биде тешко за неа цел живот. Но, секогаш сеќавај се на убавото и дека сигурно се радува на вашата среќа и на малото што треба да дојде на свет. Ја имаш мојата подршка комплетно, знам како се чувствуваш!
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28091
Registration date : 2009-01-08

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty13.02.09 15:15

emilija poposka boshevska Zborovi za da se ublazi bolkata nepostojat, vremeto vo vakvi situacii ni e edinstven sojuznik, i pametija tetka ti po ubavoto koga bese zdrava pametigi migovite kaga ste sedele i ste se smeele, pameti gi nejzinite soveti, bidejki edinstveno spomenite nikoj nemoze da ni gi zeme....taa sigurno se gordeela so tebe, a toa deka ne si bila na pogreb toa nemozelo da ti ja namali bolkata tuku naprotiv uste poveke ke si se rastrevozela i ti i toa malo sustestvo vo tebe...bidi hrabra, kako sto bese i taa...vecna i zemja
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28863
Registration date : 2008-09-05

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty13.02.09 15:21

Емилија никако не смееш да се чуствуваш виновна,па барем дознала дека си бремена и сигурно била многу среќна,и секогаш сеќавај се на убавите работи со неа.А за погребот берувам дека и таа да можела да одлучи сигурно не би сакала да одиш пред се заради бебето...
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28569
Registration date : 2008-12-03

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty16.02.09 14:38

Devojki fala vi na site od srce
Вратете се на почетокот Go down
bubale23
Прваче
Прваче
bubale23


Female
Број на мислења : 150
Age : 38
Локација : Home
Поени : 28660
Registration date : 2008-09-10

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Суров живот!   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty16.02.09 21:10

Zdravo devojki, eve me povtorno mene Smile Citam, se slucuvaat i dobri i losi nesta vo vasite zivoti, isto i kaj mene, no zivotot tece ponatamu, sekoja pominata prepreka ne pravi posilni! Od mojot spontan abortus pominaa 4 meseci, kazano mi e da pominat minimum 6 za naredniot pat, pa kako sto blizi april, taka se povesela stanuvam:) No, kako sto znaete, mojata semejna tragedija nalaga i drug tek na planovite :( Veridbata, koja i posle tri pati prezakazuvanje poradi opravdani neprijatni slucuvanja sepak ne se odrza, seuste "ceka na red", pa bi sakala dokolku e mozno vie da odgorite na ova, i za mene tesko prasanje - koga veridba ?? ( od smrtta na majka mi pominana isto taka 4 meseci:(( ) znam deka kolku i vreme da pomine, nikogas nema da bide vreme za veselba i svadba, a od druga strana tolku posakuvam bebe, koe sakam da se rodi vo brak Neutral premnogu e tesko! se sto i da odlucam, mislam deka e neispravno!
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28409
Registration date : 2009-01-27

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty16.02.09 21:15

Бубале веридба не значи по дефолт зурли и тапани.
Можеш да си ја оствариш желбата за брак и тивко, не мора да биде
тоа со музики и чуда, кои јас и онака ги мразам. Верете се, венчајте
се тивко, достоинствено, сигурно и мајка ти не би имала ништо против тоа.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30661
Registration date : 2008-11-06

Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty16.02.09 21:16

леле буабле немој така. Жал ми е за твојата загуба ама па немора да правите класична веселба. Можете да си се регистрирате, да си се венчате во црква и да си обележите најинтимно што може. Болката секогаш ќе ја имама, ама треба да продолжиш понатаму. Јас ти пуштам среќа за се :*
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога некој близок повеќе го нема?   Што кога некој близок повеќе го нема? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога некој близок повеќе го нема?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: