Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашите родители

Go down 
+108
EckaGj
Barbie
Marija
svetle s
Biljana
Vale74
katica
butterfly
bordan
josifana
marina_daniel
tweety
Vesna Blazevska
soledad
Sun_shine
sonja 35
sasa
makresanska
lia
caci
tanjasofija
petra26
ari
fibimk
Volcica
marija*
delfin76
mama X
daniela dimoska
nnatasa
sneze
KATIC
Arnaudova Milena
lidija29
mina32
Pipolino
margarita
Eni
mamaElena
MamaMaja
Janaxxxx
anetapp
kavadarcanka
mirecv
Sandra_Anja
dulce
Mimi22
ivana_in love
kiki22
Sun
Anjuska08
Biljana795
рипче
Lili
Mama Ane
nafi
Natalija
NatalijaS
Ilince
magi
taci
jasmina i ace
SonjuS*
radost
sanja-ve
lela
naivnna
macush
ZeleniCka
bica
hormonce
marina_m
milena p
Daki
sonja colakova
Vesnicka
elena-d
hajdi
bibe85
marijana
veki22
sonjamfk
aneta
beti 24
vesna83
BaMbYnA
sashka26
Irena Trajkovska
aleksandra
natali
mama
wisna
sanja_
Freya
ivi
eva
Big Sister
biljanag
vecki
Nene
lola
STAR *
Juni08_Andrea
Emi
eli
Lana
rich_bitch1
daniela
112 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty24.09.08 14:02

visnja na mjka ti i se vlosila situacijata? ne se skiraj se ke bide vo red. nie tuka od forumot sme so tebe . hrabto ke ja pobedite i ovaa bitka.
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty05.10.08 19:32

Jas so zakasnuvanje ja citav temata.
Prvo od pozadi ke pocnam Wisna od se srce iposakuvam na majka ti brzo oporavuvanje.
Daniela koja ja postavi temata bi sakala da i posakam sto pobrgu da ja razresat sostojbata so majka im ako e vozmozno.Neka se obide pred se da i prosti na majka i zatoa sto sekoj vo zivotot ima pravo da bide sreken i da deli so nekogo ljubov.
Majka mi i tato mi se penzioneri.I dvajcata pominaa niz tezok period vo pogled na zdravjeto.Majka mi i se operirani zalistocite na srveto(dolga operacija), a tatko mi minatata godina e operiran od tumur vo bubregot(izvaden mu e bubregot).Sega se ok fala bogu!
Inaku so majka mi sum bila od sekogas mnogu pobliska nego so tatko mi.Majka mi e po profesija socijalen rabotnik. Znaci ima dosta rzbiranje kaj nea za se, kaj tatko mi pak nema.
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty05.10.08 19:34

Megutoa treba da spomnam dek aposle razgovor so majka mi i tatko mi omeknuva.Meuto ane mi se dopagaat negovite prvicni reakcii.Ne saka neuspesi.Neznae da se nosi so niv.Koga e se ok togas e super, e kog anesto ne e kako sto treba togas mu e tesko i toa neubavo go manifestira.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty11.10.08 1:03

Мајка ми е родена 1961 а татко ми 1955 а почина 2000 малку пред мојата свадба. и не можам да ви опишам колку ми недостасува. Нема ден да не помислам на него. а и кога одам кај мајка ми мм ми вика што ќе правам таму само жени. Мајка ми си ја сакам најмногу на свет.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty11.10.08 1:05

И заборавив да ви кжам сакај те си ги родителите додека се живи, затоа што после никому нема да му биде важно зошто сте се лутиле и дали сте простиле. Едно во животот не можеш да бираш РОДИТЕЛИ
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty11.10.08 1:28

Jas imam mladi roditeli majka mi ima 44, a tatko mi 48. Jas imam 24, a brat mi 22. No fala mu na Boga ne mozam da se pozalam. Do sega navistina se gledale da ni pomognat, pravilno ne vospitale. Poddrskata od niv sme ja imale sekogas i vo dobro i vo loso. Skoro sekogas gledale da ni ovozmozat se na dvajcata. Ne sme imale nekoj poseben luksuz ili neznam sto, no vo globala se bilo ok. E sega nikade ne e sovrseno, raspravii imalo normalno nekogas znaeme da se kontrame, no sepak treba da prostuvame kako sto kaza i Sonja roditelite ne moze da gi birame.
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28834
Registration date : 2008-09-19

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty15.10.08 20:56

majka mi e rodena 1962 godina a tatko mi 1957 godina. si gi sakam mnogu.imam i brat roden 1984 godina.i nego si go sakam.ama problemot kaj moite e brat mi .toj e zavisnik.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty07.11.08 17:13

majka mi e rodena 1960 a tato 1955 mnogu si gi sakam za se mi pomogaat i na mene i na brat mi
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty07.11.08 17:44

Имам прекрасни родители кои што секој би ги посакал. За се во животот биле покрај мене и брат ми и во лошо и во арно. И морално и финансиски ми помагаат премногу, дури ми е понекогаш криво што мислам дека цел живот се жртви за нас двајцата. Многу малку внимание си имаат посветено за себе,во смисол на годишни одмори,екскурзии, Нови години итн. за да можеме ние да шетаме. Откако почнав да работам се трудев во секој поглед да им се раздолжам за тоа,ама никогаш нема да успеам во тоа.
Инаку, мм има живи родители,но живеел само со мајка му. Татко му не го ни познавам,неколку пати сум се обидела да стапиме во контакт,но тој не сака да слушне за него. Инаку,е најголем противник на разводи и кога се зедовме ме праша,ако мислиш еден ден да ме оставаш,кажи на време, не сакам моите деца да страдаат како што сум страдал јас.Кој може да го знае тоаSmile
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty10.11.08 14:57

уф....ова малку ми паѓа тешко кога треба да го дговорам....мајка ми има 51, а татко ми 60 години...во глобала се ок...но не се совршени....
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty10.11.08 15:08

A koj e sovrsen na ovoj svet? Smile I nie ne sme sovrseni mozebi kako deca...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty10.11.08 15:16

ма не тоа сигурно дека не сме совршени,но мислам дека неможе а да не се одговори пристрасно и да дадеш реално мислење...сепак мислам дека кога некој од страна гледа дека може по реално да каже...инаку далеку од тоа дека треба да се совршени...какви се такви се за нас се нај...нај....
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty10.11.08 15:44

Moite roditeli se razvedeni uste od pred 20god,za tatko mi nesakam da zboruvam bidejki od nego mi ostanaa poveke losi spomeni i traumi koj i den deneska me sledat.A majka mi si ja sakam naaajveke na svet,odsekogas so mene se odnesuvala kako so drugarka,nejze i den deneska mozam bukvalno se da i kazam,e sega ponekogas znaela i da bide stroga no mnogu sum i blagodarna zosto i ako sama, od mene napravila stabilna i jaka licnost.A zivotot i bese pekol,prvo premnogu maltretirana, potoa razvedena,a se znae kaj nas kako se "pocituvaat" razvedenite zeni,samohrana majka na dve deca od koe ednoto(brat mi) i zagina,bez redovna rabota,bez svoj stan... i mnogu drugi raboti.A sekogas bila nasmeana i vesela so nas,a u dusata si znae samo taa kako i bilo.Pred sedum godini se premazi vo grcija,i sega ima normalen i stabilen brak,i ako e daleku ne pominuva skoro ni eden den bez da mi se javi.A mnogu,mnogu mnogu sum i blagodarna sto me nauci da bidam golem optimist i sekogas da razmisluvam pozitivno,me nauci da bidam jaka i bez razlika na se nikogas da ne se predavam.Premnogu si ja sakam.
Leleee ama se raspisav,izvinete ako ve zamarav ... Smile
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty10.12.08 12:04

prekrasni se i neznam sto bi pravela bez niv.odsekogas ne gledale za niv tuku se da ima samo za nas.pa za niv ako ostane.se zrtvuvale i bile tuk za nas sekgas.sto i da napisam e premalku.gi sakam najveke na svet i neznam sto bi pravela bez niv
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Колку сте блиски со своите родители?   Вашите родители - Page 4 Empty11.12.08 23:26

Kolku ste bliski so svoite roditeli?
Dali se slusate cesto,sekoja den ili poretko?


Jas sum mnogu bliska,i se gledame na skajp po 2-3 pati na den.
Вратете се на почетокот Go down
sanja-ve
Прваче
Прваче
sanja-ve


Female
Број на мислења : 365
Age : 38
Локација : veles
Расположение : odlicno
Поени : 28370
Registration date : 2008-11-20

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty11.12.08 23:27

lela jas so majkami ziveam na 2minuti i na den se slusame po 10 pATI NA TEL
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28652
Registration date : 2008-10-11

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty11.12.08 23:40

Jas sum bliska so moite. Poveke spodeluvam se so majka mi ama so tatki mi si iamme nekakva specijalna vrska. Koga sum vo UK se slushame ednas dnevno za poveke nema vreme, a koga sum vo MKD se slushame ednash dnevno i otkako se preseliv se gledame endash na dva dena.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty12.12.08 0:12

I jas sum bliska so majka mi, posebno od koga dojdov ovde, svativ sto znaci majka.Sega se gledame na skype, po nekolku pati na den ,isto kako i da sum tamu.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty12.12.08 0:25

Јас сеуште сум кај мамичка...верувам дека кога ќе се омажам секој ден ќе и идам на гости...или пак ќе се слушаме...
хаха не знам ќе видиме...
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty12.12.08 0:27

SonjuS* напиша:
Јас сеуште сум кај мамичка...верувам дека кога ќе се омажам секој ден ќе и идам на гости...или пак ќе се слушаме...
хаха не знам ќе видиме...
ako bides vo blizina ke si odis sekoj den ko jas
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty12.12.08 0:29

епа вецки сега за сега како што стои планов...на 5 минутки сме...хеххее
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty12.12.08 0:36

Jas sum mnogu privrzana so majka mi,samo mi smeta toa sto e vo grcija i sto ne mozam koga sakam da si ja vidam.A inace sekoj den si se slusame ama toa ne toa. Da bese tuka ke mi bese polesno. Mnooogu si ja sakam.
A tatko mi i ako mi e vo blizina,ne se gledam cesto,ama toa e druga prikazna za koja vo momentov ne mi se zbori.
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28775
Registration date : 2008-08-16

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty13.12.08 11:06

и јас сум уште кај мамичка...да ви кажам искрено премногу сум приврзано со двајцата..верувам дека здравје ко ќе се омажам секоја ден ќе и одма на гости
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty13.12.08 11:28

mnogu mi nedostiga majkami sega svakam kolku mi znaci nejzinata blizina i podrska.Osekam deka mnogu malku vreme sum i posvetila i zatoa koga odam na poseta cesto ja baknuvam i dolgo ja guskam
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty13.12.08 12:55

Јас да плукнам сум кај моите.Се гледаме скоро секој ден.Понекогаш седам дома,се досадувам и си викам зошто не си одам кај нив,да си ги гледам додека се живи,да се радувам,кога ми се тука во комшии.И со двајцата сум блиска,не кријам ништо од нив и слободно разговарам за се пред двајцата.Многуууууууу си ги сакам!!!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашите родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашите родители
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: