Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашите родители

Go down 
+108
EckaGj
Barbie
Marija
svetle s
Biljana
Vale74
katica
butterfly
bordan
josifana
marina_daniel
tweety
Vesna Blazevska
soledad
Sun_shine
sonja 35
sasa
makresanska
lia
caci
tanjasofija
petra26
ari
fibimk
Volcica
marija*
delfin76
mama X
daniela dimoska
nnatasa
sneze
KATIC
Arnaudova Milena
lidija29
mina32
Pipolino
margarita
Eni
mamaElena
MamaMaja
Janaxxxx
anetapp
kavadarcanka
mirecv
Sandra_Anja
dulce
Mimi22
ivana_in love
kiki22
Sun
Anjuska08
Biljana795
рипче
Lili
Mama Ane
nafi
Natalija
NatalijaS
Ilince
magi
taci
jasmina i ace
SonjuS*
radost
sanja-ve
lela
naivnna
macush
ZeleniCka
bica
hormonce
marina_m
milena p
Daki
sonja colakova
Vesnicka
elena-d
hajdi
bibe85
marijana
veki22
sonjamfk
aneta
beti 24
vesna83
BaMbYnA
sashka26
Irena Trajkovska
aleksandra
natali
mama
wisna
sanja_
Freya
ivi
eva
Big Sister
biljanag
vecki
Nene
lola
STAR *
Juni08_Andrea
Emi
eli
Lana
rich_bitch1
daniela
112 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29170
Registration date : 2008-06-06

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty29.06.08 21:50

I moite roditeli se epten super, premnogu mi pomagat vo sekoj smisol, i mene i na sestra mi,ne mozam da si go zamislam denot ako ne gi slusnam barem 4-5 pati (nekogas i onaka bez veze, samo kolku da gi slusnam) i barem ednas vo dva dena da ne gi vidam.Epten sum privrzana i so tatko mi i so majka mi, i znam deka za bilo sto da mi pritrebaat sekogas ke se tuka. Da ni se zivi i zdravi roditelite!!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty29.06.08 22:09

еве сега сме на викенд кај моите јас и Милена, мајка ми е срце, за се ми помага, ја чува, ја шета, и менува пелени, заедно ја бањаме, ептен се одморив, како нова сум сега.
Мамоооо фалааааааааааааа
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30089
Registration date : 2007-11-20

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty29.06.08 22:51

Emi напиша:
еве сега сме на викенд кај моите јас и Милена, мајка ми е срце, за се ми помага, ја чува, ја шета, и менува пелени, заедно ја бањаме, ептен се одморив, како нова сум сега.
Мамоооо фалааааааааааааа
Блазе си ти!Ехххххххх тоа ти е, јас по цел ден сум со децата,попладне надвор до кај сестра ми и назад.Дури сега имам малку време да седнам да се одморам.
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-28

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty30.06.08 15:15

моите се разведија кога имав 14 год.отсекогаш сум била премногу приврзана со мајка ми како другарки сме се знае за мене..премногу ми е тешко што ке треба да се делам од неа..секој ден плачам премногу ми е тешко..и по 5 години да се мажев пак ке ми беше тешко знам,ама сепак имам само 18 и не сакам да си одам од кај неа:cry:
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29762
Registration date : 2008-02-08

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty30.06.08 15:39

Mило кога ќе се разделите и кога ќе издржите една без друга ќе ја сфатите реченицата толку далеку а сепак толку блиски. Кога ќе и отидеш на кафенце кога ќе си ја гушнеш, замисли го тоа слатко задоволство да одвоиш неколку мига од своето време за да ги поминеш со својата мајка. Таа секогаш ќе биде твоја мајка и секогаш ќе биде покрај тебе кога и да ти затреба. Некогаш разделбата е добра за да видиме што претставува кога некој ти значи. Разделбите се составен дел од животот. Нема да биде исто, но вие пак ќе се сакате :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-28

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 14:48

wisna fala za poddrskata :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 15:02

јас си ги сакам моите највеке на свет!Ме подржуваат во се! Секогаш кога ке ми е тешко тие се биле покрај мене. Не можам да речам не. А тука се и моите сестри без кои не можам да си го замислам животот. Тие се моја неисцрпна инспирација!!!Си ја обожавам фамилијата. А што мислите кога љубовта ја преминува границата и дали треба да постои граница???Ме интересира, оти знам некои мажи кои што имаат по 30 години а се толку многу приврзани со мајките што мислам дека не е во ред.
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-28

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 15:12

mama se soglasuvam so tebe deka ne e vo red toa sto se tolku povrzani za majkite i ja stavaat majkata pred svojata familija mislam na decata i zenata..
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 15:21

Јас знам за неколку такви примери. Па да не речам, ама и мојот сопруг некогаш претерува. Поважно му е што ке речат неговите, одколку јас. Искрено мислев дека ке се смени, одкако ке стапиме во брак, ама ништо. Сега си се тешам пак, си викам ајде сега ке ни се роди бебушот усте малку, па можеби тогаш ке гледа поинаку на работите, и ке свати дека сега ние сме му фамилија...
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-28

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 15:24

мама разговарај со него и кажи му дека ти треба да си му на прво место и како се чувствуваш..дека не треба да е поврзан толку со мајка му дека сега има своја фамилија која треба секогаш да му е на прво место
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29366
Registration date : 2008-04-22

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 15:41

MM pred da se zememe voopsto ne bese povrzan so negovite a odkako se zemavme se niv gi slusase a pa pred da pravime svadba mi idese da go ubijam se mojte vaka vikaat,mojte,mojte i na kraj mi pukna film i mu vikam pa i jas imam roditeli tie nisto ne se mesaat i samo pari davaat a tvojte samo se mesaat a denar nemaat dadeno i toj den odlucivme nikogo da ne slusame nie pravime svadba.I sega gi slusa negovite no mene me stava na prvo mesto a mama koga ke se rodi tvoeto bebusce ke vidis deka mm ke se smeni i poinaku ke gi gleda rabotite
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 15:43

мм не е поврзан со мајкаму,туку она со него.колку пати само го има засрамено кога ние ке седиме надвор со друштво а она ке почне да му вика Маме ми ти треба ли нешто,мамичка да не си ми гладен...?леле брука жива е.па скеој си го сака чедото ама боже мој он има 23 год и плус има и жена па ако му треба нешто ке ми каже и мене.ама после тоа ја уседнав на разговор и малце се смени
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 16:30

Сме разговарале неколку пати на таа тема, ама не бива и не бива. Јас знам дека ме сака, не велам не, ама што е многу многу е!Таа понекогаш намерно ке му ги раскрене работите, за да ги бара тој цело време од неа.Ау,женски јас почнав да се жалам! Дали е од хормоните или ми пукна филмот не знам.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 16:58

Изгледа сите мајки се такви према синовите и јас ја имав таа мака на почетокот ама фала богу свати после неколку мои испади и се повлече, види по здрава логика ако она го прави тоа прво ме нервира мене а со тоа и нејзиниот син затоа што после тоа нормално дека меѓусебе ќе се расправаме , е сега ако ми мисли добро на синот ќе си се повлече ако неќе милом ондак силом, фала му на бога што мм увиде дека сега и тој си има фамилија и најдобра споредба ми е тоа, ај бе кажи кој од старциве ги слушале твоите на времето него си терале своја работа без никој да им се меша, зошто и ние така да не живееме??? А свекрва ми е опасна а не и беше нешто по ќејф одма на болест се вади за да син и се вртка околу неа , ама па за 1 ден и мене нешто срце ме прибоцкуе , паѓам у трансови и нормално он е околу мене. Само тактички луѓе со нивни камен по глава, да ви дадам јас Monster in Low да го гледате а ?
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29155
Registration date : 2008-06-09

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty01.07.08 17:45

jas fala Bogu do sega sum nemala problem dodeka ziveevne zaedno malku bese potesko no eve 2 ipol god ziveeme sami i tie mozat da dojdat kolku sakaat i koga sakaat toa voopsto ne mi smeta no najvazno e deka ne mi se mesaat
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty02.07.08 11:45

STAR * напиша:
А свекрва ми е опасна а не и беше нешто по ќејф одма на болест се вади за да син и се вртка околу неа , ама па за 1 ден и мене нешто срце ме прибоцкуе , паѓам у трансови и нормално он е околу мене.
леле STAR, твојата и мојата свекрва да не се нешто роднини? hihi Иста е ситуацијата и кај мене. Јас разбирам дека таа си го сака своето чедо, тоа е во ред, ама претерува! Секогаш сака светот околу неа да се врти. Па не е човечки така да се однесува.Треба старите да разберат дека нивните деца не остануваат засекогаш деца. Туку созреваат и се развиваат и си создаваат сопствено семејство. Кога ке го сватат тоа, можеби и работите ке се сменат.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty02.07.08 13:04

Тоа по секоја логика и нормален тек на работите во животот треба да е така, само еве ние го гледаме од аспект на снаи, а што кога ќе бидеме свекрви, можеби дури тогаш ќе можеме да ги гледаме работите од нивна гледна точка, се бива. Едно знам за секој проблем има решени само ти треба добра тактика и да не се зима се при срце.
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29006
Registration date : 2008-06-20

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty02.07.08 13:26

Моите си ги сакам најмногу на свет бидејќи имаат разбирање за се и кога забегувам со моите фикс идеи знаат да ми направат кочница.А свекрвами е друга приказна.Не дека сите свекрви се исти, не е лоша ама мм го теретира како мало бебе иако има 35 години.Додека за моите мм и кога не е во право се поддржува, за свекрва ми е важно мм да не се нервира, греота бил, а за мене, па што и е гајле, не ме родила.И бидејќи 5 год. сум во брак и немам деца таа прави да се чувствувам многу бедно, постојано прашувајќи дали проблемот е во мене.И бидејќи живееме сеуште заедно, во последно време почесто сум кај моите, таму неморам да ги трпам овие тортури.Катастрофа.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty02.07.08 13:30

Е имаше еден ваков случај кај мене у маало , една свекрва постојано ја обвинуваше снаата дека до неа бил проблемот што не можеле деца да имаат и кога ги направиле сите испитувања и се установило дека е уствари до нејзиниот син, ја молела и плачела д ане го остава. Нека внимава што прави и што збори.
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29366
Registration date : 2008-04-22

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty02.07.08 13:40

Ne be ova starive ne se normalni neznam sto im e tolku bitno do kogo e problemot pa jas mislam deka toa ne e bitno a starite se do zenata e problemot.Pa i do nea da e za se ima resenie i ona namesto da ja utesi uste tolku ja nervira.Taka pravat zatoa sto porano odma zabremenuvale pa ne videle maka a da pominala niz toa ke kuti.
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29102
Registration date : 2008-05-30

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty02.07.08 14:25

мене ми е симпатично кога мајката е приврзана со синот иако тој не е дете, зашто да не го вика нагалено ?! Јас сакам син ми кога ќе порасне и кога ке има своја фамилија да не ме заборави ,одвреме на време да ме гушне, а не само на празници како Нова Година и 8 Март .Се воодошевувам кога ни доаѓаат пријатели или роднини од надвор и кога ке видам дека син нема комплекс да си ја гушне мајката и да се шали со останатите во друштвото.
Искрено повеќе ми пречи кога мајката се прави паметна и наместо да го почитува синот кога има пријатели таа го навредува во стилот" Волу бе, доста седиш има работа низ дома"!....е ,ова скоро секојдневно го слушам кај едни соседи.Инаку синот си работи не дека е мрзлив, ама она сака да си се направи интересна ,и одма после ваков тип на комплименти се смее .нездраво.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty03.07.08 12:12

Не велам дека не треба да постои приврзаност помегу мајката и синот. Ама сепак треба да постои една граница, да не се претерува. Во стилот тој има 30 години а таа везден оди по него и го прашува-сине на мама да не си гладен(ко демек жена му не знае да му зготви), сине на мама оди истуширај се( ко демек тој не знае кога треба да се тушира),а потоа следува нешто во стилот- Немој сине да излегуваш туширан, ке настинеш и сл. Е тоа е многу! А онака да се поштуваат, да се сакаат и одвреме навреме да си се гушнат, зошто да не.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty03.07.08 12:49

Мама во право си тоа е претеризам. Мојава свеки на пр. си ја сакам и почитувам и се тоа , ама знае бре да пецне и тоа како опасна е .На мм работничките ги перам у машина и не ги пеглам , јас ретко пеглам и за себе , освен за син ми за друго не се замарам, а она ми коментира еееее јас и работничките му ге пеглав и му светеа од што беа чисти , па зашто веќе не користи бел долен веш, што ќе му е сив или црн на ништо не личи. Бре бре, па ако нема работа нека фати нека му испегла или нека оди да му купи бел долен веш, мада мм си се навикна на тие и му одговараат.Има има пецкања од време на време ама јас и ставам затки.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty03.07.08 13:17

ме насмеа бре стар, еве пред неколку дена и овој мојов син на мајка ги оставил панталоните долу, и свекрвата ги исрпала па ги испеглала а јас тие не ги пеглам, нема потреба, и му приметила малку џебот му бил скинат, па прашува од кога ти е склинат џебот....уствари сака да праша зашто не сум ги сошила, трба да постои граница, он ќе и биде син засекогш, ама сега има и жена и дете
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty03.07.08 14:24

Море тоа им е у крв што да се прај , сврти си го во твоја корист, нека фати нека му ги сошие ако толку и екриво што џебот му е скинат љуби га мајка Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашите родители - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашите родители
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: