Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашите родители

Go down 
+108
EckaGj
Barbie
Marija
svetle s
Biljana
Vale74
katica
butterfly
bordan
josifana
marina_daniel
tweety
Vesna Blazevska
soledad
Sun_shine
sonja 35
sasa
makresanska
lia
caci
tanjasofija
petra26
ari
fibimk
Volcica
marija*
delfin76
mama X
daniela dimoska
nnatasa
sneze
KATIC
Arnaudova Milena
lidija29
mina32
Pipolino
margarita
Eni
mamaElena
MamaMaja
Janaxxxx
anetapp
kavadarcanka
mirecv
Sandra_Anja
dulce
Mimi22
ivana_in love
kiki22
Sun
Anjuska08
Biljana795
рипче
Lili
Mama Ane
nafi
Natalija
NatalijaS
Ilince
magi
taci
jasmina i ace
SonjuS*
radost
sanja-ve
lela
naivnna
macush
ZeleniCka
bica
hormonce
marina_m
milena p
Daki
sonja colakova
Vesnicka
elena-d
hajdi
bibe85
marijana
veki22
sonjamfk
aneta
beti 24
vesna83
BaMbYnA
sashka26
Irena Trajkovska
aleksandra
natali
mama
wisna
sanja_
Freya
ivi
eva
Big Sister
biljanag
vecki
Nene
lola
STAR *
Juni08_Andrea
Emi
eli
Lana
rich_bitch1
daniela
112 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty05.03.09 13:17

[quote="macush"]Moite roditeli se razvedeni uste od pred 20god,za tatko mi nesakam da zboruvam bidejki od nego mi ostanaa poveke losi spomeni i traumi koj i den deneska me sledat.A majka mi si ja sakam naaajveke na svet,odsekogas so mene se odnesuvala kako so drugarka,nejze i den deneska mozam bukvalno se da i kazam,e sega ponekogas znaela i da bide stroga no mnogu sum i blagodarna zosto i ako sama, od mene napravila stabilna i jaka licnost.A zivotot i bese pekol,prvo premnogu maltretirana, potoa razvedena,a se znae kaj nas kako se "pocituvaat" razvedenite zeni,samohrana majka na dve deca od koe ednoto(brat mi) i zagina,bez redovna rabota,bez svoj stan... i mnogu drugi raboti.A sekogas bila nasmeana i vesela so nas,a u dusata si znae samo taa kako i bilo.Pred sedum godini se premazi vo grcija,i sega ima normalen i stabilen brak,i ako e daleku ne pominuva skoro ni eden den bez da mi se javi.A mnogu,mnogu mnogu sum i blagodarna sto me nauci da bidam golem optimist i sekogas da razmisluvam pozitivno,me nauci da bidam jaka i bez razlika na se nikogas da ne se predavam.Premnogu si ja sakam.
Leleee ama se raspisav,izvinete ako ve zamarav ... Smile[/quo

SEKOJA CEST ZA ZENATA, MAJKATA BOREC!
Sakam samo da ja izrazam pocitta kon edna takva zena! Poznavam uste edna takva Smile
Вратете се на почетокот Go down
daniela dimoska
Прваче
Прваче
daniela dimoska


Female
Број на мислења : 128
Age : 50
Локација : prilep
Расположение : super
Поени : 27892
Registration date : 2009-02-18

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty15.03.09 16:13

МОите родители сегогаш биле тука за мене и за сестрами со целосна подршка и додека студирав,и сега од кога сум мажена и психички и финасиски.И од сегогаш сум ги ценела многу.А посебно сега кога се омажив и кога видов како може љубовта да ја претвориш во нешто друго.Мојата свекрва е вдовица и таа никогаш не се премажила ама затоа бара од мажот ми се да биде по нејзино и да ја отплака таа жртва.јас никогаш не би сакала децата да ги условувам и со секое да казувам еве јас колку многу направив за вас.
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Полуматурант
Полуматурант
mama X


Female
Број на мислења : 524
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 28135
Registration date : 2009-02-03

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty15.03.09 16:52

Моите се 51 мајка ми, и 52 татко ми. И во глобала со Ок како родители, се додека не дојдовме да живееме овде на неколку месеци. Едвај чекам да се преселиме. Предходно никогаш не бев дома 24 часа континуирано (прво школо, врднаш работа, се омажив...). Да се живее со мајка ми 24 е кошмар, особено сега со мало бебе секогаш има : Ти не си чувала дете, ништо незнаеш. Јас 2 сум исчувала и еве види колкави сте ти и брат ти. Ти мене ќе ми кажеш што да правам и што да му давам на бебето... Вашите родители - Page 7 412106
Едвај чекаме и јас и мм (кој во неа се колнеше предходно) да се преселиме. И најверојатно ќе одиме дури и под кирија додека не излезе да си купиме стан.
Инаку и покрај се ги сакам - сепак од крвта очигледно не се бега.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty15.03.09 18:33

imam samo majka, za zal mojot tatko pocina koga jas imav 8 godini
strasno mi nedostasuva i den denes a so majka mi verojatno sme so razlicni stavovi za mn. nesta pa ne sme preterano bliski
roditelite se roditeli pa kakvi i da se sepak gi sakame neli?
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27921
Registration date : 2009-03-03

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty15.03.09 18:50

jas imam samo majka tatkomi isto pocina pred 8 godini so majkami dobro se slozuvam pak majka kako majka znae znae nekogas da me izvadi od takt ama krvta voda ne e . tatko mi mnogu mi nedostiga zatoa sto bese golem drugar so mene i bratmi
Вратете се на почетокот Go down
Volcica
Почетник
Почетник
Volcica


Female
Број на мислења : 33
Age : 38
Локација : Prilep
Расположение : 5ka
Поени : 27720
Registration date : 2009-02-28

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty15.03.09 20:33

Na tatko mi utre mu e godina dena od koga pocina,se razdelia so majka mi pred 9 godini i se preselivme daleku od nego no 2pati godisno odev kaj nego na odmor...Bidejki toj bese vinoven za razvodot bev luta i besna na nego i mnou pati ke se zakaravme ko ke pojdev.No ovde koga ke dojdea praznici imav grutka vo grloto karpa vo srceto i samo jas znaev kolku sepak mi e zal sto ne sme zaedno i ne e se ko sto treba da e.Mi e zal sto ne svativ kolku go sakam tatko mi pokraj seta bolka sto ni ja nanel.Da jas mnogu go sakam tatko mi no toa predocna svativ od koga pocina.Sega samo sakam da me ubedi nekoj deka toj znaj deka go sakam no ne moze.A majka mi majka mi e super zena ima momenti ama ok e pokraj site problemi sto gi imala i gi ima vo zivotot.Mojot zivot da vi go kazam ke placete site kako kisa i ke videte pozamrsena tv novela od site sto gi prikazuvaat.no toa e zivotot mora da prodolzi i da se zivee
Вратете се на почетокот Go down
Volcica
Почетник
Почетник
Volcica


Female
Број на мислења : 33
Age : 38
Локација : Prilep
Расположение : 5ka
Поени : 27720
Registration date : 2009-02-28

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty15.03.09 20:33

se izvinuvam za ovolku dolg tekst
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty16.03.09 14:44

Mojte roditeli se voglano OK......mislam deka mozele i podobro,ali zatoa sme nie decata da se trudime da bideme podobri od niv. Vo brak se 39 god,se pocituvaat...nikogas sme nemale skandal vo kukava od bilo kakvi pricini....Vo osnova sum zadovolna sto gi imam! Вашите родители - Page 7 506937
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27919
Registration date : 2009-02-20

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty19.03.09 17:10

moite roditeli se prekrasni licnosti koi gi sakam i pocituvam bezrezevno,inaku mnogu sme povrzani sitet rojca ako nesto ne e vo red kako da predoosekaat i odma mi se javuvaat ili edniot ili drugiot bez razlika!! si gi sakam najmnogu na svet !!!
Вратете се на почетокот Go down
petra26
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 31
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 27601
Registration date : 2009-04-03

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty14.04.09 14:13

Majka mi e 1960 a tatko mi 1953.......mnogu se otkaceni i dvajcata,mnogu si gi sakam...so majka mi sum kako so drugarka a tatko mi e komedija.....me raduva toa sto ne se mesaat kade sto ne im e rabota...znaat da dadat sovet ,da pomognat.......
Super se..mozebi porano koga ne bev mazena gi gledav poinaku no sega razbiram zasto se grizele......
Вратете се на почетокот Go down
tanjasofija
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : promenlivo
Поени : 27799
Registration date : 2009-02-26

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty14.04.09 14:33

Tatko mi e 55 a majka mi 57 brat mi 79 tie se super roditeli mn si gi sakam me drzea strogo a vo toa bea vo plavo ne i se lutam sega koga sum roditel svativ mn raboti i mi e krivo koga se setam sto sum i zboruvala vo lutina no majka e ke prosti koga ke stanes rodtel ke svatis mn raboti vo zivotot i ke gi cenis poveke roditelite otkako sum mazena a toa e 2god nema den da ne se slusneme so majkami najmalku 2-3 pati vo denot mn si gi sakam i dvajcata
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 27991
Registration date : 2009-01-27

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 9:47

tatko mi e 45god. a mama 42 mnogu se dobri imat zlatno srce mnogu gi sakam sakam da mi se poblizu da gi gledam
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 27991
Registration date : 2009-01-27

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 9:51

so majka mi bevme kako drugarki se si kazuvavme koga si odev od izleguvanje so dusa cekav utroto da i raspraam kako sum si pominala.
Вратете се на почетокот Go down
lia
Прваче
Прваче
lia


Female
Број на мислења : 169
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ke me bide
Поени : 27922
Registration date : 2009-02-26

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 10:02

mnogu bliska i ako ne se cueme vo denot 5 -6 pati ne biva,i koga da sme slobodni so mm mora da pomineme kaj niv flower
Вратете се на почетокот Go down
lia
Прваче
Прваче
lia


Female
Број на мислења : 169
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ke me bide
Поени : 27922
Registration date : 2009-02-26

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 10:06

Super se..mozebi porano koga ne bev mazena gi gledav poinaku no sega razbiram zasto se grizele......

potpolno se soglasuvam so petra 26,inace mamicka e rodena 1961,a taticko 1958,,,,ne znam kako ke sum uspeela bez niv vo zivotot mnogu si gi sakam,i im blagodaram za se sto storile za mene i sestra mi
fala mamo i tato flower
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 11:52

[quote="sonjamfk"]mnogu si gi sakam moite roditeli si gi pocituvam i cenam i se bi napravila za niv, no ne sum mnogu povrzana.samostalna sum i sama odlucuvam za mnogu raboti vo zivotot.

Ovoj del od pasosot go potpisuvam
Вратете се на почетокот Go down
sasa
Прваче
Прваче
sasa


Female
Број на мислења : 169
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : rasmeano hahaha
Поени : 28511
Registration date : 2008-11-16

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 11:57

Jas sum premnogu povrzana so mojte i premnogu si gi sakam i mn si gi pocituvam so majkami vo denot se slusame najmalku tri pati ama sum samistalna od moj 14god i sama odlucuvam za mojte postapki ne dozvoluvam da mi se mesaat i oni toago pocituvaat.
Ve sakam tato i mamo i dadaaaaaaaa pomala
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-18

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 12:00

Блиска сум нормално,ги знае сите мои радости и таги.Порано бев ептен дива со неа но последниве 10 год.сме тамам мајка и ќерка.Ги ценам нејзините сугестии,ама секогаш јас го кажувам последниот збор,самостална сум од моја 22 г. и всушност таа ме научи така за што сум и бескрајно благодарна.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 12:20

epten bliska i otvoreno se razgovara za, bukvalno se. koga ima nekoj od nas cetvorica "situacija" sae pretvarame vo edno. sekako, ne sekogas "pobeduva" mislenjeto na roditelot, posto i dvete sme vozrasni lugje. Sepak odlukite koi gi nosime se rezultat na nivnoto vospituvanje, zatoa vo site vazni momenti ja imame nivnata poddrska sto e edna seriozno vazna stavka vo zivotot.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-30

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 17:01

Jas sum mnogu bliska so majka mi se si kazuvame vo se sme zaedno ....ednostavno nemozam ni eden den bez nea..mi fali i tesko mi e koa ke otpatuva makar i na 4 dena...deka navecer sama i rikam od placenje..toa iskreno me plasi mnogu sum povrzana i nezz kako ke bide koga ke se omazam zal mi e i ona da ostane sama da zivee deka nemame nikoj drug :(
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 20:48

Pa mozam da recam deka roditelite mi se dobri i dvajcata,ne me maltretirale ni mene ni drugite deca,se poshtuvame.....normalno roditeli mi se i gi gledam sekoj den..... hihi hihi so niv ziveam taka da nema izbor!I pomagam na mama od mali noze,isto i na tatko mi....sum rabotela i se uste rabotam nekoi "maski" raboti......da specificiram da ne razbudam necii fantazii hihi hihi cepenje drva,kopanje bavca ama malecka,varosuvanje doma.....i takvi slicni raboti.....
Znaci vo globala mi se Ok roditelite,ama smetam deka mozele poveke okolu izgraduvanjeto na licnosta....na primer da ni dozvolele pogolema sloboda i izbor,da ne turkale napred namesto da ne kocat vo napredokot i slicno.Ali porano taka ne vospituvale...toa e toa.
Sega alal da im e na nekoi roditeli koi gi pustaat decata na studii vo stranstvo po 18 god.....tie deca se polni so samodoverba i od niv ke bide nesto......karieristi i samostijni lica!!!!! Вашите родители - Page 7 592735 Вашите родители - Page 7 592735
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28329
Registration date : 2008-11-28

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty22.04.09 20:58

bliska sum mozebi ne preterano i ponekogas mi e duri i krivo a toa no sepak bliski sme i mnogu si gi sakam i pocituvam, neznam sto bi pravela bez niv
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28001
Registration date : 2009-04-08

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty05.05.09 7:39

moite roditeli gi gledam 3 pati godisno,amacesto se slusame po telefon i na skype.mnogu gi sakam i mnogu mi e krivo sto porano sum se lutela za nekoi raboti sto sega i jas gi pravam.koga se omaziv po 1 mesec zaminavme slovenija i odednas se pocustvuvam mnogu osamena.sekoj den i se javuvav na majkami.inace so tatko mi sum poveke privrzana.a za sestrami da ne pravam muabet.sekoj den si pisuvame poraki,a porano stalno se karavme. Вашите родители - Page 7 511770 sobata bila samo nejzina,ponekogas i crti trgavme. hahahaha toa e koga ke se oddalecis ke svatis nekoi raboti.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty06.05.09 11:52

Moite roditeli...mn mi e zal za niv, ziveat vo drug grad, izgubija sin pred 3 godini, ziveat so luda snaa i vnuk...sekako ja trpat snaata radi vnukot, brat mi im ostavi golem amanet koga umirase, bese bolen i za mn kratko vreme pocina. Zalno i bolno, nemam zbor da gi utesam, ponekogas odam tamu no ne znam sto da im kazam....kaj brat mi go izgubija i uste so luda si imaat doma rabota...tesko...
Вратете се на почетокот Go down
tweety
Почетник
Почетник
tweety


Female
Број на мислења : 51
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 27275
Registration date : 2009-06-11

Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty26.06.09 14:30

имам најдобри родители на светот...ги сакам најмногу
Ми пружиле се што можеле и многу повеке од тоа
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашите родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашите родители
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: