Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашите родители

Go down 
+108
EckaGj
Barbie
Marija
svetle s
Biljana
Vale74
katica
butterfly
bordan
josifana
marina_daniel
tweety
Vesna Blazevska
soledad
Sun_shine
sonja 35
sasa
makresanska
lia
caci
tanjasofija
petra26
ari
fibimk
Volcica
marija*
delfin76
mama X
daniela dimoska
nnatasa
sneze
KATIC
Arnaudova Milena
lidija29
mina32
Pipolino
margarita
Eni
mamaElena
MamaMaja
Janaxxxx
anetapp
kavadarcanka
mirecv
Sandra_Anja
dulce
Mimi22
ivana_in love
kiki22
Sun
Anjuska08
Biljana795
рипче
Lili
Mama Ane
nafi
Natalija
NatalijaS
Ilince
magi
taci
jasmina i ace
SonjuS*
radost
sanja-ve
lela
naivnna
macush
ZeleniCka
bica
hormonce
marina_m
milena p
Daki
sonja colakova
Vesnicka
elena-d
hajdi
bibe85
marijana
veki22
sonjamfk
aneta
beti 24
vesna83
BaMbYnA
sashka26
Irena Trajkovska
aleksandra
natali
mama
wisna
sanja_
Freya
ivi
eva
Big Sister
biljanag
vecki
Nene
lola
STAR *
Juni08_Andrea
Emi
eli
Lana
rich_bitch1
daniela
112 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty03.07.08 14:35

Баш ме интересира какви ке бидеме ние како свекрви? Се кладам дека ке бидеме подобри од нашиве.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty03.07.08 14:51

ova moram da vi go kazam
vcera si dojdovme so mm doma vecerta, toj od rabota vtora smena, a ja i Nikola od kaj moite.
i nikola po pat veli deka saka da se banja, a mene ne mi bese nesto arno i mu velam deka nema da mozam, pa ke mora da odlozime za denes.
ama zapna detevo i mm mu veti deka ke go izbanja.
doagame doma i ovie odat da se banjaat, a sveki
- ti ke go banjas? pa ne se culo tatko da banja dete!!!! ova nekoja nova moda! (iako mm go ima nekolku pati banjato nikola)
sokiran
arno ama taa mislese deka sum vo kupatilo, a ja pozadi nea vo spalna, a vratata otvorena. luge ne mi se veruvase sto slusam!
pobele koa ja prasav sto rece!
od takt me izvadi, ama i odrzav ubava lekcija i toa pred site - pred mm i pred svekorot.
ne znaese da bekne koa ja podbrav. ama stvarno me iznervira Вашите родители - Page 3 833860
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty03.07.08 15:02

дефинитивно ние нема никогаш нив да ги разбереме ниту тие нас

разликата во години времето во кое живееле и во кое ние живееме е многу различно
сега е се посовремено помодерно за нас
некои работи на нас ни се нормални за нив ненормални и обратно

јас како помлада ова го сфаќам и прифаќам и ке речам дека може да поминам низ ова ама тешко ми е што тие ова не го прифаќаат и сакаат да биде пак по нивно
е тогаш не иде

нема веќе срам табуа, поделба на работите како порано

зар се ке се чека на жената ако иде на работа а мажот е дома по цел ден на пр.? а тој може да направи се!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty03.07.08 21:29

Браво Ане, јас сеуште сум мирна пред неговите родители, несакам да ми се лути бидејќи е многу приврзан со мамица
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty03.07.08 23:24

Вие за свекрвите а јас за свекорот.Толку лош човек ако сте сретнале.Кога одиме некаде , се враќаме дома а тој па кај бевте што правевте.Или маж ми ако настине леле брзо на лекар, па пиеш ли апчиња.Ама кога работат заедно е тогаш војна - се нешто му фали се дере на мм како да е мало дете, ечи цела куќа.Јас бегам со децата на улуца да не го слушам.ММ не сака да му противречи и се нервира и тоа дополнителна тензија .Му викам дај да се разберам со него а тој не никако е па нека го трпи.Јас не можам ме вади од кожа.
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty03.07.08 23:40

Se dodeka jas gi drzam koncite vo svoi race e dobro,jas brate imam svekor super "puca mu kais za sve", a svekrvata porano se obiduvase da vlijae vrz mm(najcesto mu sugerirase koga jas ne sum prisutna) ama vide deka ne biva na kraj ispaga kako jas sum naumila i sega krena race. A i strari rekle podaleku pobliski ste,e kaj nas e taka(ne ziveeme zaedno)
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty04.07.08 2:51

ane da ti kazam ti si srcus pa epten si smesna samo kazi mi go koncepcerto za da i go procitam na mojata Smile
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29150
Registration date : 2008-05-31

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty17.07.08 13:52

dobro be zenski da gi svatime i svekrvite do nekade pa zamislete kolku si gi sakame nasite deca si go rodila si go izgledala cel zivot pa do nekade e normalno taka da se odnesuvaat do granica mislam gi boli za decata svoi i koga ke imaat 35-40god. tie pak ke im bidat deca na niv
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty17.07.08 15:23

Абе тоа е така. Ама јас се надевам дека ние нема нашите деца да ги третираме како мали деца и кога ке имаат 40 години.Мене тоа ми пречи.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty17.07.08 16:43

фала му на бога родителите и моите и неговите се живи и здрави, си се гледаме со моите секојдневно, фала богу родители ни се имаме потреба од нив
јас само не сакам таква преголема поврзаност помегу мајка и син, а и ја нема кај мажот ми и свекрвами, си се сакаат и поштоваат во граница на нормала
Вратете се на почетокот Go down
aneta
Прваче
Прваче
aneta


Female
Број на мислења : 128
Age : 39
Локација : na edno mesto so moeto srcence
Расположение : so vas e super
Поени : 28905
Registration date : 2008-07-18

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty21.07.08 6:00

Mnogu si gi sakam i mnogu mi falat sega ! Neznam sto da kazam za niv se najubavo srcki se se sto sme sakale so bratmi se ni ugoduvale ! Ako pozboram uste malku za niv ke pocnam da placam zosto sakam da gi iznaguskam :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty21.08.08 9:31

moite roditeli se uste zivi , a isto taka i na mm. inaku tie se povozrasni da ne kazam stari bidejki i nie odime natamu. od niv ne mozema da cekame nekoja pomos , do dusa oni cekaat od nas. majka mi pred nekoja godina imase operacija i bevme dosta zagrizeni , no fala mu na gospoda dobro se zavrsi. kolku mozev i pomagav. tatko mi ovaa godina imase udar i mi bese mnogu krivo bidejki mi vikasa ajde dojdete da go videime marko od damna ne ste bile, inaku ova im e prv vnuk i toa cekan 15 god, nie ne mozevme da odime bidejki imavme obrvski. se molev se da bide vo red da si dojde doma . koga podozdrave go odnesov marko da go vidi. ne znaete kako mi padna grutka od srceto, pogotovo koga gi vidov zaedno ,a marko mu vika dede dede, a nego mu potekoa solzi. bidejki ne mozev da ostanam bremena stalno vikav gospode daj im barem edno vnuce da se izraduvaat. nie sme tri daca, a nikoj nemase dete. moite roditeli se dosta izmaceni i koga mozeme odime da im pomogneme barem na starost, mada veke i sarosta gi ima i smeneto. isti se kako malite deca , ama tie ni se roditeli i si gi saka me i pocituva me.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty22.08.08 11:13

od moite roditeli ne mozam da se pozalam so majka mi sme kako drugarki sve si menjame vo vrska so garderoba duri imase edna slucka koga setavme niz grad i ni sretna na tatko mi eden kolega i mu vika ee so kerkite se setas i tatko mi mu vika da so kerkite Smile i nema nesto sto ne znae za mene.so tatko mi ne sum mnogu bliska bidejki toj cel zivot e po tereni ali nema nesto sto ne mi dozvolil ili nesto sto go sakam da ne mi go kupi.uste mi pomagaat finansiski iako sum mazena. a pak svekrva mi i svekor mi nema sansi da t pomognat uste na 35 godini zaminale vo penzija i mislat deka nie treba da mu davame pari
Вратете се на почетокот Go down
marijana
Почетник
Почетник
marijana


Female
Број на мислења : 62
Age : 37
Локација : македонија
Расположение : супер
Поени : 29077
Registration date : 2008-06-17

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty22.08.08 11:31

i jas ostanav mala bez tatko pocina nenadejno a so majka mi sum si kako drugarka mnogu si ja sakam a sto i da odluci da pravi ponatamu vo zivotot ja ima mojata podrska
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty22.08.08 12:17

Уф колку плачев овие денови...
Поминав низ хорор. Мајка ми вчера ја оперираа, имаше тумор во главата и и беше многу тешко - не можеше да оди, да зборува. Сега за сега е ок само што е прелута... се надевам дека се добро ќе заврши.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty22.08.08 12:41

ke bide visna . i mojata majka imase operacija i jas se sekirav dosta dali ke prezivee no pomina . daj boze isto taka i kaj majka ti da pomine so lesno so ubavo i da se oporavi brzo.sega samo grizi se se za nejze i pomagaj i dosta. naj veke sega si i porebna.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty22.08.08 12:45

Сега штотуку дознав дека е смирена и дека помалку ќе може да ја вижи десната рака. Најбитно е што ќе бидеме пак сите заедно Smile
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty22.08.08 12:53

ubava vest visna . mnogu me raduva sto pak ke bidete site zaedno . treba samo vreme se da se stabilizira. nema da bide vednas kako porano no vasno e so vas.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty22.08.08 12:54

Најбитно е да сме среќни Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty22.08.08 23:00

не грижисе мојата комшика имаше операција на глава поминаа неколку месеци ко нова е најважна е подршката и љубовта
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty13.09.08 14:38

Wisna mnogu mi e zal za majkati i te razbiram kako ti e no stom se dobro pominalo so operacijata togas ne e strasno samo mora mnogu da i pomagas a edna prijatelka na majka mi e isto taka operirana i eve sigurno ima pominato 10-15god.od togas i dobra e no znam deka postojano pie nekoj caevi gi zema od nekoja zena vo Bunjakovec no znam deka taa vika deka tie caevi i go spasile zivotot,ako sakas mozam da ti dadam broj
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty13.09.08 14:46

Како сакаш. Ете мајка ми од среда пак е во болница на зрачење... не знам ни сама веќе што се случува, ко да избегнува татко ми да ми каже. Јас се трудам да бидам покрај неа, ама психата ме уби, две недели по цел ден сум сама со неа... исцрпена сум до максимум, не знам ни со кои сили ќе тргнам на факс. Се е до неодговорноста на останатите, ваљда не би требало сама да бидам во ова
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty22.09.08 17:50

wisna многу ми е жал за тебе секако дека не треба да си сама во ова но немој ни да ја оставаш сама мајка ти.
Јас имам прекрасен однос со моите родители и многу сум приврзана додека бев на студии неможев да замислам а да не се слушнам со моите барем 2 пати во денот кога сум на работа обавезно се слушам и со мама и со тато барем еднаш незнам како ќе се навикнам кога ќе се мажам без нив но за среќа нема да бидам многу далеку па ќе им одам често на гости hihi
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28775
Registration date : 2008-08-16

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty24.09.08 13:18

moite roditeli se super, mnogu sum privrzana so niv posebno ovie posledni godini od ko se zapisav na faks. mozam da kazm deka majka mi e celosno posvetena na nas. iskreno mn si gi sakam i da mi se zivi i zdravi uste mnogu godini
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty24.09.08 13:56

Moite roditeli se prekrasni luge bez koi ne mozam kade i da odev nekogas sekoj den se slusavme i mnogu sum privrzana so niv zosto sekogas bile do mene koga mi trebale a sega otkako se omaziv malce mi e tesko da se naviknam bez niv no sepak ne sme daleku pa se gledame prez 2-3 dena.
Вашите родители - Page 3 As1cCAs0g410000MDAwMTUwbHwwMDA1NDZkfHZlcmVuYSBzdW0gMiBuZWRlbGkgaSAzIGRlbmE
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашите родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашите родители
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: