Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашите родители

Go down 
+108
EckaGj
Barbie
Marija
svetle s
Biljana
Vale74
katica
butterfly
bordan
josifana
marina_daniel
tweety
Vesna Blazevska
soledad
Sun_shine
sonja 35
sasa
makresanska
lia
caci
tanjasofija
petra26
ari
fibimk
Volcica
marija*
delfin76
mama X
daniela dimoska
nnatasa
sneze
KATIC
Arnaudova Milena
lidija29
mina32
Pipolino
margarita
Eni
mamaElena
MamaMaja
Janaxxxx
anetapp
kavadarcanka
mirecv
Sandra_Anja
dulce
Mimi22
ivana_in love
kiki22
Sun
Anjuska08
Biljana795
рипче
Lili
Mama Ane
nafi
Natalija
NatalijaS
Ilince
magi
taci
jasmina i ace
SonjuS*
radost
sanja-ve
lela
naivnna
macush
ZeleniCka
bica
hormonce
marina_m
milena p
Daki
sonja colakova
Vesnicka
elena-d
hajdi
bibe85
marijana
veki22
sonjamfk
aneta
beti 24
vesna83
BaMbYnA
sashka26
Irena Trajkovska
aleksandra
natali
mama
wisna
sanja_
Freya
ivi
eva
Big Sister
biljanag
vecki
Nene
lola
STAR *
Juni08_Andrea
Emi
eli
Lana
rich_bitch1
daniela
112 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
АвторПорака
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28498
Registration date : 2009-01-16

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty26.06.09 14:34

jas premnogu si gi sakam moite so tato sum si epten vrzana tatina maza Smile so mama sum premnogu bliska osobeno otkako se omaziv mislam deka uste poveke se zblizivme i skoro sekoj 2 den sum kaj niv a za sestrami nema sto da kazam JA OBOZAVAM
Вратете се на почетокот Go down
tweety
Почетник
Почетник
tweety


Female
Број на мислења : 51
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 27275
Registration date : 2009-06-11

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty26.06.09 14:35

многу сум поврзана со мајка ми, таа ми е голема поддршка низ животот
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27721
Registration date : 2009-04-20

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty29.06.09 10:03

Прекрасни се
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28860
Registration date : 2008-09-06

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty29.06.09 23:36

presrekna sum sto imam roditeli kako drugari se nadevam deka i jas ke bidam takov roditel.mnogu si gi sakam :kis heart: :kis heart: :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28043
Registration date : 2009-04-12

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty30.06.09 1:05

Со татко ми никогаш не сум била блиска,ама затоа пак со мамичка сме си прави другарки.Додека не бев мажена обавезно ме чекаше да си дојдам кога бев излезена и си правевме муабет за се што ми се случило.Кога се омажив на почетокот ми беше многу тешко без незе .Цела недела кога одевме на гости кај мама јас си плачев несакав да одам кај мм од што ми беше жал,па кога ќе ја видев и незе натажена абе срцето ми се кинеше.За среќа сега со мм живееме кај мојте и сум си пак со мама.Среќна сум што имам таква мајка која секогаш ми давала помош ,пддршка и безрезервна љубов.Само се надевам дека и јас барем приближно ќе му бидам волку добра мајка на син ми.Те сакам мамо :kis heart: :kis heart: :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
katica
Почетник
Почетник
katica


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : berovo
Поени : 27254
Registration date : 2009-06-19

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty01.07.09 21:09

so moite roditeli sum mnogu bliska i povrzana,otkako se omziv uste poveke gi cenam i pocituvam i skoro sekoj den sum kaj niv (blisku ziveeme) a koga ne odam pa se slusame sigurno po 2-3 pati na den. golem pozdrav do niv i navistina mi se mnogu potrebni
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty02.07.09 13:22

Сакајте си ги и почитувајте ги вашите родители со сите свои мани и доблести, сепак тие ве створиле, ви дале живот. Кога бев помлада често им се лутев , ама како си се редат моиве годинки сфакам дека се грижеле со право.
Таткоми многу не збори, ама секогаш се грижи за нас и секогаш е тука да помогне, а за мајками немам зборови, она е мислам жртва за нас тројца, а сега и за трите внуки. Посебно сум и благодарна за тоа што две години секој ден со два автобуси доагаше да ми ги чува децата, а сега продолжи и кај сестрами. Може нема да ви се верува, ама напушти работа, се откажа од плата, за јас да не плакам жена што ке ми ги чува децата. Тоа е Мојата Мајка.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28158
Registration date : 2009-05-04

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty02.07.09 13:54

Jas sum so malku porazlicno iskustvo od site vas. Moite roditeli se mnogu strogi luge, so mnogu tezok karakter......blizina ne sme imale ni togas nitu sega..... jas sum ostavena sama da se snaogam vo zivotot od najmala vozvrast.....SEKOJA cest na roditelite sto ima davaat podrska na svoite deca i se tuka sekogas koga ke ima zatreba. Za zal jas ne sum pocuvstvuvala sto znaci roditelska griza, blizina......ljubov bidejki kaj nas vladeese zakonot i redot so strogi nepromisleni kazni

Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty02.07.09 14:50

Билјана ова е тажно...Незнам што да ти кажам...
Вратете се на почетокот Go down
svetle s
Прваче
Прваче
svetle s


Female
Број на мислења : 240
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : euforicno
Поени : 28195
Registration date : 2008-12-17

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty02.07.09 14:58

Gi sakam bezrezervno, prekrasni se i za sto i da sum napravela vo zivotot mi davale razbiranje i poddrska
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28158
Registration date : 2009-05-04

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty02.07.09 16:36

Vale74 напиша:
Билјана ова е тажно...Незнам што да ти кажам...
a uste potazno i potesko taka da zivees
zdravje sega imam semejstvo imam dete koe go cekav celi 7 godini pa zatoa toa znae sto znaci ljubov i bezmerno sakanje i kriza.
Lilypie

Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
Marija
Прваче
Прваче
Marija


Female
Број на мислења : 384
Age : 34
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 27932
Registration date : 2009-02-16

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty02.07.09 21:20

јас моите родители мн ги сакам односно за мојата фамилија мислам дека и животот би го дала.
знаат да ме извадат од такт понекогаш претеруваат коа сакаат да ме контролираат или коа се мешаат таму кај што не треба но сето тоа го прават добронамерно и затоа лутината бргу ми поминува.
сестрами на 20год отиде да живее со дечкото а таткоми на шала ми вели до 12 имаш излез хахахаха
мама е тука секогаш за совети а со тато одам на шопинг зашто најдобро проценува што ми стои а што не ..ме подржувале коа станав рокерка во средно(кога се облакав во црно и носев нитнарици),ме подржуваа коа се ишишав кратко и ставив пирс на вега ,само не ме подржуваат коа сакам да се откажам од нешто без борба.
незнам што би правела без нив и на шала им велам ке си земам домазет пошо убаво ми е со вас хахахахах
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27467
Registration date : 2009-06-12

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty23.09.09 19:43

Majka mi e pocinata veke 10 godini,a so tatko mi ne sum mnogu bliska.Komunicirame samo sluzbeno(koga ke mi zatreba nesto,a i na nego),iako ziveeme zaedno.Ni so sestra mi ne sum bliska.Pobliska sum so drugarkite.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty23.09.09 20:02

Исто Барбие и мајка ми е почината пред 11 години,значи на мој неполни 18години.Тешко и изненадно беше се.Но за среќа на тие години бев соодветно воспитана и самостојна па со подршка од татко ми и братми сите заедно го поминавме тоа.
Се поминува,се доаѓа.
Несреќата ме доизгради како личност.
Знаев и наскоро ќе почуствувам колку ми фали мајка ми.
За бирање венчаница,чекање сватови,свадба,здравје боже дете.Со тоа неможам да се помирам.
Но го имам моето семејство,другарките и идниот прекрасен сопруг.
Животот е подарок Вашите родители - Page 8 Icon_smile
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty23.09.09 23:51

Barbie напиша:
Majka mi e pocinata veke 10 godini,a so tatko mi ne sum mnogu bliska.Komunicirame samo sluzbeno(koga ke mi zatreba nesto,a i na nego),iako ziveeme zaedno.Ni so sestra mi ne sum bliska.Pobliska sum so drugarkite.

Барби душо, неможе ли да се променат работите? Сепак тие ти се татко и сестра и знај дека најмногу те сакаат, верувај...Поздрав до тебе, можам само да претпоставам како е да растеш без мајка, да ја нема кога најмногу ти треба...
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27467
Registration date : 2009-06-12

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty24.09.09 19:17

Od tatko mi ne sum dobivala i ne dobivam kojznae kolkava roditelska griza.Za pari i koga treba da odam na lekar sekogas mi izleguval i mi izleguva vo presret,ama so nego seriozen muabet nemoze da se napravi.Sekogas koga ke pocnam da mu kazuvam nesto pocnuva da se nervira i ne dozvoluva da se doiskazam.A sto se odnesuva do sestra mi,nemam komentar.Otsekogas mi bila zavidliva.Duri uste se cudam zosto e toa taka.Pozdrav i do tebe Vale.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty24.09.09 23:40

Ти ја посакувам цела среќа на овој свет Барби, flower
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27467
Registration date : 2009-06-12

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty24.09.09 23:45

Fala ti mnogu Vale.
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27171
Registration date : 2009-08-31

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty25.09.09 0:15

Roditelite se roditeli pa kakvi i da se.....Mojot tatko,dodeka bev nmazena bese mnogu strog covek.No sto bese strog i ne e tolku losa rabota kolku sto bese tersene covek koj ako za nesto kazese deka e belo a e crno nema izleguvanje na kraj-crno e.Mnogu losi raboti imam so nego,duri i ne mi se zboruva za toa.Koga se omaziv imavme mnogu problemi okolu svadbata,t.e posle svadbata.Na denot na svadbata sakase da si otide a majka mi ja tretirase kako kuce koe treba da prenesuva informacii a taa jadna zena pravese se samo da ima mir.Utredenta posle svadbata na site gosti od moja strana im se javil i im rekol deka ne smeat da dojdat kaj mene.Najveke mi bese krivo sto majka mi i brat mi ne se dojdeni kaj mene otkako sum omazena.Toa se del od nestata na koi ne sakam da se podsetuvam. i recisi edna godina ne komunicirav so nego,tie se vo Sk.pa taka da ne go ni gledav.Ne i dozvoluvase na majka mi da mi se javuva i taa toa krisum go pravese.....potoa mu prostiv za se......krv voda ne biva,sto velat,a i seto toa go pravam zaradi majka mi.Inaku sega kontaktiram so nego ama poveke moze da se kaze sluzbeno, nikogas ne mu se javuvam niti mi se javuva.Ne velam deka ne se grizi za mene,ama ima nekoi nesta sto ne mozam da si gi razjasnam sto go tera da bide takov.So svekor mi i svekrva mi ne komunicira,se spreckaa pred svadbata okolu organizacijata-toj im rece deka ne se mesa vo organizacijata od kaj niv,no tie sakaa da smenat nekoi raboti sto trebase da se napravat kaj nas,a neznam ni sama koj bese vinoven za se,mozebi trebase da ne ostavat sami da odlucime jas i mm-no se sluci sto se sluci i znam deka tatko mi nikogas nema da stapne vo ovaa kuka dodeka se tie tuka.Majka mi pak e kako sto rekov zena koja kojznae sto se morala da premolci i pretrpi samo za da bide se dobro.No sepak da ne razvlekuvm zosto za nego mozam da napisam romani,sakam samo da kazam kolku i da se losi ,kolku i jas da kazam loso za niv-mnogu me boli koga nekoj drug ke kaze loso,posebno za majka mi..............
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty25.09.09 0:41

Ади, а каде се омажи?
Сигурно ти е многу тешко и болно, ама како што викаш ке толерираш само поради мајкати. На неа и е најтешко верувај, она е таа што све трпи и е жртвата, утре ке биде таква и за брат ти и нормално за тоа се мајките, све за своите деца би сториле. Затоа немој никогаш, ама никогаш да и го свртиш грбот или да се караш за нешто, сакај си ја највеќе на свет и секој момент користи го да бидеш со неа, барем на тој начин да биде среќна, а гледам дека наскоро ќе имаш и ќеркичка, носи и ја почесто, дозволувај и да бидат заедно, ке видиш ке биде друга жена, а верувам дека тогаш и таткоти ке омекне малку.
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27171
Registration date : 2009-08-31

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty25.09.09 1:02

Se omaziv vo gradot vo koj i ziveam ama moite se iselija vo Sk.tatko mi tamu raboti.Inaku majka mi si ja sakam najmnogu na svet i sega kontaktirame,taa znae najubavo kako i e,a jas na tatko mi mu prostiv se iako mislam deka ke go stignat solzite koi gi isplakav samo posle svadbata i ke plati se za site losi raboti..............No sepak moralo taka da bide vo zivotot ne cvetale samo rozi....A za majka mi se ke napravam,znam kako i e koga mi e rodenden,a nemoze da dojde,koga slavevme mladenci i ama bas site rodnini dojdoa a taa ne,a 100 pati mi se javi,i za sekoj takov ubav den na koj taa ne prisustvuva,ama se nadevam deka ke se smeni.a inaku tatko mi sega e omeknat ama kasno e za se.....toj i samiot nema da se pokori da vleze kaj mene vo domot pred svekor mi i svekrva mi,a majka mi mozebi i koga ke se rodi bebeto ke pocne da doaga
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29762
Registration date : 2008-02-08

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty25.09.09 1:03

Татко ми е злато од човек.. барем овој период премногу ме чува Smile се надевам дека ќе потрае Smile
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty23.10.09 11:19

Tatko mi e mnogu fin i razbirliv, imav mal problem so nego koga dozna deka za decko mi, mu precese toa sto e on postar od mene 8 godini, i edno 3-4 meseci ne mi pravese muabet toa mnogu me bolese, no jas si stoev na svoeto i mu dokazav nekoi raboti, i sega e se vo red, taticko si go sakam mnoguu, isto i mamicka- no problemot kaj mama e toa sto e mnogu po storoga za izlaganje, pienje, zasto ova zasto ona, a so tato go nemam toj problem, jas mnogu pati ke sednam i na tatko mi mozam da mu kazam mnogu raboti a na mama ne zosto znam deka toa za nea ne e pravilno.Totalno se razlicni karakteri i vo svakanjata im se cudam kako se zaedno tolku godini so tolku razlicni gledista.No kako i da e takvi se kakvi se si gi sakam najnajmnogu......
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty15.12.09 11:40

Imam ednostavni,prekrasni roditeli.Sekogas spremni da skoknat i da se najdat do mene za bilo koja potreba.Se javuvam i kazuvam tato donesi mi ova ,mi treba toa,majka mi skoro sekoj den saka da rucame kaj nea,da ni gotvi,da ne gali,a so Filip veke i preteruvaat go galat i mazat poveke otkolku sto e potrebno.
A brat mi toj e edna prekrasna licnost,prekrasen harakter,ima mnogu sto da pisuvam za nego,ednostavno go obozavam
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28916
Registration date : 2008-10-24

Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty15.12.09 11:51

iako imav najprekrasni roditeli koi neizmerno me podrzuvaa apsolutno vo se,poveke bev bliska so tatkomi
cel zivot mectaev koga ke se mazam toj kako ke me iznesuva od doma.........za zal nego docekav toj mig
veruvam deka i nemu mu bese mnogu tesko sto znaese deka me ostavi so neispolneta zelba
do posleden mig ni kazuvase kolku ne saka,me razubeduvase deka i pokraj negovata smrt treba da bidam srekna,da prodolzam da se boram vo zivotot,deka site sme samo gosti na ovoj svet i deka na drugiot ke bideme site zaedno
si ja imam sega mojata majkicka,koja mi e moralna i sekakva podrska vo site momenti od mojot zivot
ja sakam neizmerno
pred 3nedeli pred mojata veridba taa dobi infarkt
mene mi se srusi svetot
zarem i taa ke me napusti?si pomisliv?i rekov deka mora da se bori za mene,da doceka barem taa da me iznese kako nevesta i navistina i pokraj minimalnite sansi taa ostana so mene
ne se predade
beskrajno sum i blagodarna sto ja imam a isto taka i na boga mu blagodaram sekoj den sto i vo najgolemata taga za tatkomi mi ja ostavi majkickata
zatoa cuvajte si gi site roditelite,bez razlika kakvi se-nasi si se!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашите родители - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите родители   Вашите родители - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашите родители
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: