Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?

Go down 
+75
m.elena
saligrem
bile.k
Janaxxxx
kiki-riki
fibimk
kalinche70
Gordana Natovska
svetle s
zamislen
daniela
Emi
Rocka
bordan
pepa
Sanja ss
rainbow
MamaMaja
marina_m
Goca
ZeleniCka
Monika
smisjana
najmila
sneze
delfin76
lavce
monabombona
Damjana
Viki J.N.
lila_mk
Barbie
Mama Ane
jasmina,mina
borjanka
Ana.b
DijanaP
bubamara***
makresanska
Sandra_Anja
milena p
sunshine
EckaGj
Kat
Misticia
Kinky
radost
adi
Simona's mom
Natalija
Vesna Blazevska
eli
Nine
bubamara
Ance-J
kika
baby24
biljanag
Sandra
BaMbYnA
Candy
Vale74
BiljanaM
butterfly
Dara
Ilince
lida
Mama Vase
Ves
tanjasofija
Dzena
delfinka
Mila87
vecki
Macence
79 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
АвторПорака
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty25.09.09 3:46

ete ,, ti pisal ne pisal ( mislam si se prestramil pa si pisal ) toj sto saka da ti donese pari ke ti donese onoj koj sto nema .... ili ko sto rekovme saka da dojde no ednostavno nema mora da se zaborci ili da izvadi nesto za crni dani Smile ke ti donese bilo sto i toa go pocituvam Smile
Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 5285
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27557
Registration date : 2009-05-16

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty26.09.09 11:47

za nasata svadba pretezno bese poklon pari bidejki poveketo ne prasuvaa sto sakame a na pokanite ne pisavme bidejki ni bese glupo taka da piseme a tie sto ne ne prasaa nekoj ni donesoa pokloni kako i da e bitno deka super bese poveke bea mladi imase dobra zurka
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27174
Registration date : 2009-09-25

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty27.09.09 10:51

Kako sakaat taka,ako sakaat pari-ok,ako sakaat podarok pak e ok :)Nema nishto losho vo toa
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty27.09.09 21:35

Odlicna idea......cak znam eden par vo samata pokana napisaa ve molime ne nosite pokloni tuku plik......alal da im e!!!! Pa so ke im pravite na tie casi,srevisi i trista dr raboti koi nikogas nema da gi iskoristite?A vaka ke se najdat parite sekogas...ili za oprema na domot,ili za detence..... flower
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27045
Registration date : 2009-09-29

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty29.09.09 21:20

јас никогаш не би напишала такво нешто, ама како гост ми одговара, полесно е а онака 10 дена ќе шетам по продавници да најдам нешто што мислам дека ќе им се допадне
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28738
Registration date : 2008-11-02

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty30.09.09 0:22

Vo denesno vreme skoro site nosat pari i milsam deka toa so pisuvabnjata na pokanite e stvarno glupavo i nema smisla sepak ko so se vika na poklonet konj zabi ne mu se gledaat taka i so ova isto!
Вратете се на почетокот Go down
bile.k
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 49
Age : 42
Локација : nepoznata
Поени : 27167
Registration date : 2009-07-01

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty07.10.09 10:00

Mene mi e mnogu glubo koga na pokanite ke pisuva poklon vo plik.Jas pravev svadba pred 1 mesec i na nasite pokani toa ne go pisuvase, a na svadbata imav dobieno okolu 7-8 pokloni.Ostatokot bese pari.Taka da ako nekoj saka da ti donese pari i da ne go pisuva toa na pokanata pak ke ti donese pari.
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28916
Registration date : 2008-10-24

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty27.10.09 0:08

eve najtaze,mojata svadba pomina pred 1nedela i voopsto nemav napisano deka baram plik,pari a od 210gosti dobiv samo 7podaroci,se ostanato bese plik i iskreno malce mi e neubavo
podarocite znam od koj mi se i me podsekaat na tie luge a parite si gi staviv vo banka i nisto
pred svadbata samata si mislev deka e podobro pari da mi donesat da si kupam so sakam,no sega mi e poinaku mislenjeto okolu toa
a i vo denesno vreme mislam deka bez da se pisuva na pokanite skoro site nosat pari
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26999
Registration date : 2009-10-30

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty05.11.09 13:56

Jas ne napisav poklon vo plik nekako mi bese glupo. No na svadbata 90% mi donesoa poklon vo plik mnogu malku podaroci. Bliskite me prasuvaa sto sakam . Mislam deka mnogu e glupo vo ova denesno vreme na ekonomska kriza da mu kazes na nekoj deka sakas pari. Nikoj vo plik nemoze da stavi 200 denari a so 200 denari moze da kupi casi .
Вратете се на почетокот Go down
m.elena
Почетник
Почетник
m.elena


Female
Број на мислења : 28
Age : 44
Локација : kavadarci
Поени : 27421
Registration date : 2009-05-08

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty18.11.09 13:42

Nasata svadba bese pred 3,5 godini.Pokanite bea obicni bez nikakva naredba pa imavme i pokloni i plika (poveketo bea plikovi).
Vo vrska so naredbata mislam deka glupo zvuci samo pri citanjeto na pokanata a potoa brzo se zaborava.Sekoe cudo trae 3 dena, a na mladencite tie pari dobro im doagaat.Deneska pretezno site davaat pari vo plik ,dosta olesnitelno za dvete strani em da ne te boli glavata sto da kupis, dali ke go bendisaat, a mladencite mozat da si kupat sto im treba.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29588
Registration date : 2008-03-17

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty18.11.09 14:46

Ni mene ne mi se dopaga da pisuva taka na plikot. Pa zarem me pokanuva za da mu dadam pari? Mislam deka nekogo kanis bidejki sakas na toj cin da bide so tebe a ne poradi toa sto ke go donese
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28719
Registration date : 2008-09-05

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty18.11.09 15:04

Два пати дома добивме покани напишани „поклон во плик“ и тоа од блиски роднини . Бев крајно изреволтирана и искрено да не беа моите или да се прашував јас или немаше да отидам или во пликот ќе имставев честитка (и тоа е поклон во плико ) . Не е до парите туку дека не сакам никој да ми наредува .На тој што ме викнал на свадба би требало д аму биде мило даме види на неговата свадба а не да рачуна колку пари ќе му однесам На пример и на двете свадби ставивме по 50 евра и кога се прерачунавме цената на поклоните што сакавме да ги купиме цвеќињата ќе излезеше нешто повеќе ама сепак ми остана револтот .
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty18.11.09 15:43

Nie na site proslavi dali bilo svadba,krstevka rodenden davame pari vo plik,spored mene najdobro,zatoa sto osobata sama ke si kupi sto i treba i sto i se bendisuva.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty18.11.09 15:50

Naj sto ne sakam e koga se raduvam na nekoja svadba i so dusa ja cekam pokanata,ja otvaram i vnatre so golemi ogromni bukvi napisano poklon vo plik.Ne sakam koga kako poklon mi davaat pari,sakam pokloni za da utre koga ke gi poglednam se setam na tie luge.Nie od svadbata od polovina od gostite dobivme pokloni a od drugite pari.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty21.11.09 11:27

se soglasuvam mama, so mi ebavokoga pijam kafe od soljite za kafe so gi dobiv od komsikata Smile tie mi se od svadba
i koga ke napravam rucek vo tavata od tetka mi Smile i sporetot i friziderot se mi e podarok i masinata za sadovi

parite otidoa za krecenje, sreduvanje po doma......i posle tri godini zidovite se pak lom i spremni za novo farbanje i?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?   Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба? - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што мислите во врска со "наредбата" ПОКЛОН ВО ПЛИК на поканите за свадба?
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: