Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Непожелни гости

Go down 
+81
bile
bordan
josifana
nata
butterfly
nnatasa
bubale23
emilija poposka boshevska
fibimk
ирена
mina32
Mila87
verce
kavadarcanka
KATIC
Eni
Sanja_Ivana
sneze
Pipolino
Dragana
lidija29
taci
mama
magi
jasmina i ace
natali
Silvija
kjara
kara
Simona's mom
marina_m
bica
Svetlana
viktorija
hormonce
sonja colakova
veki22
bp
hajdi
bibe85
baby24
Kikic
kristina_b
Viktorija78
desi
beti 24
Sandra_Anja
Irena Trajkovska
vdovica
Misticia
Ves
georgina
Zvezdicka
Daki
ZeleniCka
wisna
sonjamfk
marijana
TINA
Emilija
daniela
Freya
Lili
sashka26
aleksandra
mamicka211
eva
biljanag
vecki
BaMbYnA
Emi
lola
iki
sanja83
mamicka
sunshine
STAR *
Lana
Juni08_Andrea
Big Sister
rich_bitch1
85 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty03.10.08 11:37

РБ ти држам среќа и се надевам ке поминеш убаво и без кавги,дека на самите баби ке им текне дека не треба да го гледаат бебето и допираат,и ке седат во друга просторија.се надевам ке биде се како што треба,ако не на најљубезен начин откачи ги.поздрав и пиши како ке поминеш.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty03.10.08 12:27

и кај нас не дојде никој до 40 дена па дури и моите беа само 2 пати
мекици правеа додека бев во болница јас имав спремно оставено поголем дел од работите
а и после тоа кога доаѓаа идеа кај мама во другата барака а кај нас само ке зирнат ке остават што донеле ке ми честитаат и јас си наоѓав изговори па и лажев зошто да не поубаво тоа отколку некоја болест богдачува
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty03.10.08 18:51

E kaj nas samo sto stignavme od bolnica odma so gosti.Nemate pojma kolku mi smetaa togas luge.ne sakav ni na tel.da se javam a ne da cekam gosti.site idea za da gi precekas a nikoj za pomos.Andrea ja drzeja, gibaja ,fala bogu sve bese ok so nea.Ali sega e vreme na virusi i sega gledam da ne odam i da ne mi ide nekoj koj e nastinat.sega so gosti sme obicno za vikend a cela nedela si uzivame sami so nea.
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty06.10.08 1:35

Jas i mm odlucivme nikoj do 40 den da ne pustame kaj bebeto duri i ako treba na ljubezen nacin ke im kazuvame da dojdat posle 40 dena,ne planiram jas da trcam po bolnici sega kako so e vremevo so virusi uste toa mu treba na edno malo bebce.Osven sestra mi dr nikoj ne primam na gosti ,nie dodusa uste sega im nagovestuvame deka nema nikogo da primime kaj bebeto pa sega bas me interesira koj ke bide toj bez oset so ke saka da dojde.
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty06.10.08 16:40

и јас се сложувам со сите вас сега е стварно без осет и глупаво да се оди кај мало бебе со олку многу вируси ама се надевам дека се помина во ред кај Ирена сигурно се снајде во таа ситуација.
а непожелни гости ретко имам обично се најавуваат и јас секогаш се најавувам некаде пред да одам
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28775
Registration date : 2008-08-16

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty06.10.08 17:25

Jas nemam nepozelni gosti, i da ne mi se najavat kaj mene vratata e sekogas otvorena (pocesto se najavuvaat), a jas kaj i da odam prvo se najavuvam na tel (ponekogas i nekolku dena porano).
Stvarno e mn grdo da se odi kaj malo bebence, kakvi virusi kruzat a toa e malecko lesno ke go zakacat. Irena se nadevam se pomina vo red.
Вратете се на почетокот Go down
bp
Почетник
Почетник
bp


Female
Број на мислења : 39
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28725
Registration date : 2008-08-26

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty06.10.08 21:55

Најмногу од се ме нервира кога некои луѓе се без толку осет и култура што ќе се појават на врата без да се најават, да прашааат дали сте дома дали сте слободни...?Па зато постои телефон за да прашаш, а не само тупни му се на некого па тој нека се нервира.Такви гости немам често но кога ќе дојдат ми го зафркнуваат цел ден, пошто јас секогаш планирам што и како и кога ќе правам, и многу, многу се нервирам.Јас никогаш ни кај мајка ми не сум пошла ненајавена.Наместете си камери и не отварајте, затоа што таквите гости го заслужуваат тоа. Wink
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty09.10.08 10:13

sega nemam nepozelni gosti sekoj si se najavuva ama oa se obicno luge sto si go imame muabetot i si se druzime.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty22.10.08 0:58

bp напиша:
Најмногу од се ме нервира кога некои луѓе се без толку осет и култура што ќе се појават на врата без да се најават, да прашааат дали сте дома дали сте слободни...?Па зато постои телефон за да прашаш, а не само тупни му се на некого па тој нека се нервира.Такви гости немам често но кога ќе дојдат ми го зафркнуваат цел ден, пошто јас секогаш планирам што и како и кога ќе правам, и многу, многу се нервирам.Јас никогаш ни кај мајка ми не сум пошла ненајавена.Наместете си камери и не отварајте, затоа што таквите гости го заслужуваат тоа. Wink
Nie namestivme kamera kon vlezot na dvorot zasto ima dosadni komsivki ,znaat deka sega ne odam na rabota iljubopitni se da vidat snaata na komsiite kako go minuva denot Smile .
I onaka ne obozavam gosti , ustvari sakam samo odredeni gosti na koi ne im e vazno sto ke im stavime na masa tuku kakov muabet ke napravime. Mrazam precheci,gotvenja ,i dr. raboti ,i koga odime nekade ne sakam da mi trupaat mezinja na masa ,ednostavno takva sum .Pijalok,gricki, kafe, caj, dovolno e .a zdravje koga ke se rodi bebeto ne sakam nikoj da me zamara so dolgi poseti prvite meseci, a do 40 dena osven moite domasni i na mm nikoj ne sakam da go dopre .
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty22.10.08 9:24

Ves напиша:
Mrazam precheci,gotvenja ,i dr. raboti ,i koga odime nekade ne sakam da mi trupaat mezinja na masa ,ednostavno takva sum .Pijalok,gricki, kafe, caj, dovolno e .

се согласувам, ова може да биде исклучок за некој што не дошол подолго време, ама на два дена мезиња а неееее
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty22.10.08 9:29

е па ако се не најавени,какво готвење, едно кафе сок и точка.Не одам никаде не најавена ниту пак сакам да ми дојдат. Моето работно време е такво, добивам повик и одам. Не можам да си дозволам и таков луксуз, да пречекувам некој што му текнало да си тера гости. ако се другари на мм, тој нека си ги чека јас ОДАМ.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty22.10.08 10:03

Ненајавени гости немам никогаш,дури и нашите родители се најавуваат (од причина што можат да пољубат вратаSmile).А гости имаме многууууу често.Откако се преселивме во новиот стан,сите знаат дека сме сами,нема кому да пречат ако седат до доцна во ноќта. За мезе зависи кога што имам, пијачка има секогаш по нешто. А што раат и со ова новиот Закон, не дека не сакам да купам,нема од каде да купам и сите се сложуваат на ракиичка или винце, не мора пиво да купувам. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty22.10.08 10:10

Nikade ne odam bez najava nitu pak ocekuvam da dojdat bez najava.Znaat deka ziveeme so starite i doagaat samo so najava.Inaku gosti sakam da precekuvam za pienje imam sekogas zasto sum kolekcioner na pijaloci.Imam premnogu pijaloci i davam samo pomalku da gi probaat .MM se luti zasto kupuvam razni pijaloci a ne pijam ic alkohol .
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
viktorija
Почетник
Почетник
viktorija


Female
Број на мислења : 73
Age : 45
Локација : strumica
Расположение : pozitivno raspolozena
Поени : 29170
Registration date : 2008-05-31

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty22.10.08 13:14

Od moe iskustvo na site idni majki gi sovetuvam da ne pustat nikoj kaj bebeto.Koga se porodi moeto prvo bebe nikoj ne cekase da poiminat ,,najteskite" 40dena i za majkata i za bebeto si doagaa na gosti i so e najzalno sedea vo sobata kade sto e bebeto.treba da odat luge sto ke i pomagat na majkata,a ne da i odmagat.Za vtoroto dete koga se porodi bese poinaku ne doagaa gosti do 40 den i bebeto si bese pospokojno.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty22.10.08 14:33

Nekoi stvarno se bezobrazni sto treba bukvalno da gi isturkas .Mene ova ke mi bide prvo, se nadevam ke postapam kako sto e najdobro za bebeto, a znam kaj vnukite moi kako bilo: Tetki, strini se butkale od vrata : samo jas , samo jas , daj da go vidam, cekaj na kogo lici da vidam , tup ke go ispobacuvaat po lice .I koga ke slusne edna deka drugata bila , taa da ne e pokuso , ajde i jas , samo jas da go vidam , nikoj najdobro , zarem nekoj ke dojde da ti pomogne srede nok koga ke zaplace od vozbudi, od virusi, od se .
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty22.10.08 14:42

Не сакам ненајвени гости и не одам не најавена, си ги вопсоставивме работите со блиските пријатели и роднини да гостите ни се сведуваат само на пијалок , кафе или чај со или без грицки и толку.Нити спремам кога ми доаѓаат нити спремаат кога одиме.
Не сакам Ивкови слави да правам , и ги одбегнувам оние кои очекуваат цел фрижидер на маса да ставам, или тие го прават истото.Се разбира има исклучоци кога треба да се спрема , ама оние со кои почесто се дружиме не спрамам.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty14.11.08 20:02

jas isto neodam nepokaneta i ne mi doagaat nepokaneti ne samo sto nespremam i nesakam jas koga ke odam da spremam nego voopsto ne se zamaram....dodusa i odam samo kaj bliski luge....nesakam vcera sme se zapoznale i ajde op gosti si praime....inaku eve resenie za nepozelni gosti tie neka dojdat a vie posle petnaesetina minuti kazete deka treba nekade da odite....pa i da nemate kade sednete nekade na kafe ili setajte....sledniot pat pred da dojdat sigurno ke se najavat.....
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty14.11.08 20:14

bica напиша:
....inaku eve resenie za nepozelni gosti tie neka dojdat a vie posle petnaesetina minuti kazete deka treba nekade da odite....pa i da nemate kade sednete nekade na kafe ili setajte....sledniot pat pred da dojdat sigurno ke se najavat.....

Jas i vistina da treba nekade da odam ,nema da mozam taka da mu recam, a ne pak da gi izlazam.Odma ke me poznaat Embarassed
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty14.11.08 20:17

probaj....ako ne od prva od vtora ke ti uspee pa sto sidolzna niv da gi trpis....vezbaj doma...mislam na samo....i ke vidis uspeva...glupavo e vo sekoj slucaj ama niv koga ne im e glupo taka da se tuposaat nenajaveni mene pa ic.....koj gi sisa......hihihihihihiova bese malku kvarno smeenje.....
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty14.11.08 20:29

Стварно мразам кога си имаш време за себе и сакаш да се опуштиш да ти се тупне некој . И кај нас веќе не доаѓаат ненајавени оти тоа јасно и гласно го кажував пред секој , ау дури пропадив некои луѓе, ама пораат сме вака и подобро што ги навикнав така пред да дојде бебушот. Ете сабајле , по толку време мм дома беше цело претпладне , сакав да поужваме , отидов у маркет, спремив убав појадок и слушам свекрва ми надвор му збори на еден пријател на мм кој случајно пминувал , оди кај нив , дома се и двајцата , не си бил одамна , ќе пиете кафе . и нормалнотој се осети поканет и дојде ииииии ништо од нашето романтично утро . И после се знае , и викам за кај нас гости нема ти да каниш па кој сака нека е , ама пак иста прича , не можела она , добродушна била , не како нас двајца себични сме се нашле еден друг . И така ...
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty15.11.08 0:51

pa sto ne mu svarila ona kafe .
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty15.11.08 3:02

vecki напиша:
pa sto ne mu svarila ona kafe .

E toa , mladi kaj mladi odele , znaci nezgodno im e da ne pokanat nekogo a toa sto nam ni treba vreme da bideme sami ne e vazno .
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty15.11.08 9:39

bidejki i jas i mmm sme od drug grad a ziveeme vo sk znaci kaj nas ima postojano gosti koi sti si sedat i po edna nedela zavisi koj sto rabota si ima. i mnogu e grozno u sopstvena kuka da ne mozis da se opustit pizami da si oblecis da si legnis vo dnevna da pogledas tv mora sekogas da mi e sreeno vo site sobi.toa stvarno me nervira a nekoi luge pa se i bez oset
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty15.11.08 13:39

etoa e stvarno bezosetno morate tie raboti da si gi sredite i da mu stavite kraj na vasiot ,,hotel,, pa ti ne si sobarka...ili gradska kafana.....
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty15.11.08 22:25

Не одам никаде ненајавена и не сакам да ми доаѓаат ненајавени гости.Сите живееме динамичен живот со многу обврски и непоканети гости се само дополнителен стрес .Од каде знаат како сум расположена во тој момент и каков план сум имала..Затоа и јас се најавувам и по неколку дена претходно,се разбира по претходна покана..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Непожелни гости - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Непожелни гости
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: