Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Непожелни гости

Go down 
+81
bile
bordan
josifana
nata
butterfly
nnatasa
bubale23
emilija poposka boshevska
fibimk
ирена
mina32
Mila87
verce
kavadarcanka
KATIC
Eni
Sanja_Ivana
sneze
Pipolino
Dragana
lidija29
taci
mama
magi
jasmina i ace
natali
Silvija
kjara
kara
Simona's mom
marina_m
bica
Svetlana
viktorija
hormonce
sonja colakova
veki22
bp
hajdi
bibe85
baby24
Kikic
kristina_b
Viktorija78
desi
beti 24
Sandra_Anja
Irena Trajkovska
vdovica
Misticia
Ves
georgina
Zvezdicka
Daki
ZeleniCka
wisna
sonjamfk
marijana
TINA
Emilija
daniela
Freya
Lili
sashka26
aleksandra
mamicka211
eva
biljanag
vecki
BaMbYnA
Emi
lola
iki
sanja83
mamicka
sunshine
STAR *
Lana
Juni08_Andrea
Big Sister
rich_bitch1
85 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty31.08.08 16:46

Abe sega nepozelni gosti ne mozam da kazam deka nekoj mi e nepozelen, mejgutoa sakam nekoj koga ke dojde da se najavi cisto od kultura. Neli??? I jas sekogas go pravam toa duri i so drugarka mi sto e na 5 min do mene za da pieme kafe si se najavuvame.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.09.08 11:22

E mene veke mi falat ne najaveni gosti!
Ovde nikoj ne se najavuva nikade. Site cekaat da gi pokanis. Nikoj na nikogo ne mu ide samo ete taka na kafe.Sve mora da e orkestrirano i organizirano minimum 2 nedeli unapred.
Iam edna prijatelka ( zenata na sefot na MM) ona nisto ne raboti (bogata naslednicka) ama kaj nea najtesko se naoga slooboden termin. Mi se javi pred nekoj den da sme se dogovorele za nekoja vecera na 4 oktomvri!! eee oktomvri.. covece pa uste e avgust!
Ali so ke i prais ona taka saka da si se organizira pa ajde.. eve i ja pocnav taka da gi kanam lugevo -iam pun kalendar eventi - super ke mozam da si gotvam :cook:
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty12.09.08 22:56

Најмногу мразам кога ќе дојдат гости после 9 часот навечер во работен ден, а јас прекапана, душа немам. ММ имаш еден колега и тие си имале навика со нивните пријатели да си одат на гости во 12 навечер, на кафе. Кога го видел то мм му рекол кај мене вака да не сте дошле, мојата жена во 9 е во пижами и не прима гости (хихих)
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty01.10.08 23:11

So tie sto se druzime sekogas cekaat da bidat pokaneti pa togas doagaat ili pak tie ne pokanuvaat i togas odime . i so najbliskite na kafe da e pa se najavuvame edni na drugi iako sme na 200metri edni od drugi . Ama se e do lugeto .Imase i takvi koi vletuvaa taka ili samo se dogovorile so svekrva mi a taa na sekogo dojdete doma se ke im kazam .Za da ne im stane navika ,koga doagaa nenajaveni za prvpat i da nemavme nisto isplanirano im velevme , e ok. sto ste dosle ama nie sme na izleguvanje , nemozeme, da ste se javele ke isplaniravme pa izvinete ama ..... I taka si znaat za drug pat.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty01.10.08 23:19

имав една другарка пред да се омажам за се и помагав и ако ме викнеше пред мој испит ќе одев нејзе да и се најдам и болна да бев исто и на стан ја прибирав а и таа беше спрема мене најчесто таква.....
еднаш незнам зошто и отидов ненајавена зошто на главна улица живееше одма до пазарот на 50 м
и ми вика на врата извини биле одам на пазар со мајка ми ни треба нешто за ручеки тап ми затвори в нос...................... не можеше да ја пушти мајка и сама јас уште незнам што сум и згршила и оваа постапка ме става во чудо........... дали дека не се јавив незнам

како и да е сте биле ли некогаш во кожата на неканетиот гостин?
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty01.10.08 23:27

TINA напиша:
ke si slusnam muzbet leleeee prasinata seuste ne i bese izbrisana

убаво си им направила а јас пак така иде една ме оговара со свекрва ми и уште ми викаат свари ни едно кафе погорко
и јас погорко 4 лажици шеќер му бапнав и ги слушам леле оваа снаа ти 4 лажици шеќер има ставено
па кај ги броеше мајку му стара

баш сега за такви се нервирав а мм рече не правам претстава за театар туку си го живеам животот што сакаат нека зборуваат
Вратете се на почетокот Go down
vdovica
Почетник
Почетник
vdovica


Female
Број на мислења : 49
Age : 55
Локација : Skopje
Поени : 28651
Registration date : 2008-09-10

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 10:08

Nemam takvi natrapnici,zasto toa na vreme sum otkacila,sega sum raat.Inace ne mozev glava da krenam od starci,od niv.Sega i da dojdat decata znaat MAMA NE E DOMA i ini si odat.
hahahahahahah


Непожелни гости - Page 3 89863
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 16:04

лелее лугје во сабота ке имам еден куп гости околу 12 души од страна на свекрвата.ке дошле да го видат бебето а и реков на оваа дека барем до 40 дена не сакам гужви.она ме уценува со тоа го божем бабата од мм е стара па можеби ке умре нема да може внуката да си ја види,е ама за да дојде она мора и вујкото и бујната од мм(они ке ја донеле со децата),па бидеки они ке идат ај и сестраи на свеки и се собраа многуууууу.како бре да ги откачам+ мм тој ден нема да е дома
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29066
Registration date : 2008-06-20

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 16:10

rich_bitch1 напиша:
лелее лугје во сабота ке имам еден куп гости околу 12 души од страна на свекрвата.ке дошле да го видат бебето а и реков на оваа дека барем до 40 дена не сакам гужви.она ме уценува со тоа го божем бабата од мм е стара па можеби ке умре нема да може внуката да си ја види,е ама за да дојде она мора и вујкото и бујната од мм(они ке ја донеле со децата),па бидеки они ке идат ај и сестраи на свеки и се собраа многуууууу.како бре да ги откачам+ мм тој ден нема да е дома
Дојди кај мене на обука, да видиш како стручно ги решавам тие работи.Мора да им дадеш до знаење дека уште не си подготвена на толкав пречек со мал бебуш.Немој да дозволиш да ти се качат на глава, бидејќи колку и да си добра на крајот ти пак нема да им чиниш, тоа ти го кажувам од искуство.И уште нешто.Јас се што мислам си кажувам, не сакам преправање, и сеедно ми е што мислат другите за мене.Животот е само еден и мој! Непожелни гости - Page 3 543418
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 16:15

RB ne sakam da ti se mesam, ama ke ti kazam moe mislenje.
Koga ti ja procitav porakata, iskreno epten se iznervirav.
HELOOOO, 12 lugje vo eden den???? Voopsto ne e zdravo, normalno, naprotiv sebicno. Nas pedijataort ni vikase bebeto da si go cuvate do 6 meseci. Ako vi doagjaat lugje najaveni ili nenajaveni, imas pravo da si sedis vo soba i da ne se ni pojavis, toa e tvoe pravo i ako ti se lutat ne ti ni trebaat. Iskreno, nie taka i pravevme. Se lutea, ama im pomina. I da ne im pominese, voopsto ne ni bese briga. Zatoa, fala bogu Anja ima skoro 11 meseci i niednas nemala virusi temperaturi i sl. Ni doagjaa gosti i nie odevme od vreme na vreme i koga sakavme NIE. Znaci, te sovetuvam, tvoe dete, tvoja odluka.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 16:18

па не ми останува ништо друго него да им забранам влез кај бебето и готово.долу нека седат ама горе кај мене ке кажам дека несакам никој да се качува.во право сте,па сепак здравјето на моето бебе е најважно од се
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 16:21

Jas zasega ne sum s pocustvuvala nepozelen gostin,vo princip i ne su otisla nekade nenajavena,edino kaj na mama sestra iama me precekala so radost,a duri vo toj moment i zvonese ona kaj mene!
A i sum nemala zasega nenajven gostin a da ne go sakam,edino komsikata,ama i toa e mn retko da doe pred da se javi a i ne mi smeta
!
edino gostin so moze da ne go sakam bez razlika dali ke mi se javi ili ne e svekormi!toj e maher za rasipuvanje razpolozenie!
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 16:22

И така да и направиш бебето нема 10 дена а тие опс трупс, седниѓи доле не пуштај кај бебето никој, па мајко мила тие треба да имаат осет а не вака Непожелни гости - Page 3 412106
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 16:24

rich_bitch1 напиша:
па не ми останува ништо друго него да им забранам влез кај бебето и готово.долу нека седат ама горе кај мене ке кажам дека несакам никој да се качува.во право сте,па сепак здравјето на моето бебе е најважно од се
Te molam ova so go napisa da si go ispocituvas!!!!!!!Bez pamet luge !!!!!!Trista starusi da go ligavat i da mu disat na toa malo bebence,koe seuste nema ni imunitet kako so treba steknato!
Pa se znae be zasto se tie 40 dena,za da zakrepne bebeto i majkata!
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 16:28

абе ајде...малоумни лугје на секој чекор..божем нема време после да дојдат и да го видат.морало еве сега одма...мајками дојде само на пола час што и е внуче и си замина и сеуште не е дојдена пак,чека барем мал период да замине тие ке ми идат
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 29020
Registration date : 2008-06-26

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 16:58

Lele RB tesko tebe pa tie lugje sami treba da imaat oset i da cekaat barem 40 dena,a i sega ima mnogu virusi decata pocnaa so skolo i znaes li kolku ima griposani i tamu nad bebeto da kivaat i kaslaat ili pa nekoja stara baba da go bacuva ili dovolno e samo da mu disi na maloto,uuuuuuufffffffff!!!!!Ni pod tocka razno nemoj da im dozvoluvas da imaat kontakt so bebceto ako se lutat neka im stoi ic da ne ti e gajle ako ne preseces na pocetok postojano ke idat,a toa e malo nema nikakov imunitet stvoreno.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 20:27

значи некои луѓе едноставно не знаат каде им е местото и кога!
па како може и таа свекрвати РБ да е толку проста и глупа жена,(извини вака на изразот)
ама нели и е внуче и мило па таа сама да им рече ,чекајте луѓе,мало е детето,рано е,барем тие постарите ептен имаат приказни за да не се гледа бебето до 40 дена.искрено многу се изнервирав и затоа вака пишувам,страшно ме нервираат такви луѓе,ние си бевме сами и кажавме до 40 дена не сакаме никој ,дури ни најблиските не дојдоа,во болница не видоа и после 40 дена.гледај РБ што е најдобро за детето и ич глава да не те боли,оти ти ке бидеш таа после што ке трча и по болници и по се.имаш подршка и прави како што мислиш дека е најдобро
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 21:02

еее мамичка 211 знаеш највеке што ме изнервира?тоа што тиганици-мекици не сакаше да прави додека јас бев во болница.ми рече не планирам никого да собирам.а толку ја убедував гужвите да минат додека сум таму.епа сега нормално еден по еден ке си врват и ке се најавуваат.мајками не дека ми е мајка па ја правам паметна ама ги имаше собрано сите роднини уште вториот ден.сите кај моите беа и кај мене дома од нив никој не дојде ниту се најави.кој што купил за бебето оставил кај мама.отидов оф топик темата е гости јас зборувам за свеки.
Вратете се на почетокот Go down
Viktorija78
Полуматурант
Полуматурант
Viktorija78


Female
Број на мислења : 524
Age : 45
Локација : Doma
Поени : 28635
Registration date : 2008-09-13

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 21:32

rich_bitch1 напиша:
па не ми останува ништо друго него да им забранам влез кај бебето и готово.долу нека седат ама горе кај мене ке кажам дека несакам никој да се качува.во право сте,па сепак здравјето на моето бебе е најважно од се
Veruvate deka jas ne pustav nikoj kaj bebeto, ni mekici ni jakici, nisto, rekov da pravat duri sme vo bolnica, a koga ke si dojdam da ne ide nikoj. More so ke mu gledat na tolkavko bebe? Nema stram,i vo bolnica na cimerkite im idea, a jas vikav babica da gi brka ( kaj nas vo bolnica sloboden vlez) , da si kazis!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 22:18

исто како викторија направив и јас, ако сакаат нека си викаат гости додека сме во болница, а после сите што сакаа да дојдат свекрвата ги примаше ама доле кај нив, горе никој не се качуваше.....луѓево денес се навистина без осет, ама Ирена немој ни да се устучаваш, ќе кажеш, спие бебето нема што да влагаат и да го пипкаат
Вратете се на почетокот Go down
kristina_b
Прваче
Прваче
kristina_b


Female
Број на мислења : 134
Age : 37
Локација : domaaaa
Расположение : :-)
Поени : 28627
Registration date : 2008-09-18

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 23:22

lele RB te zalam! pa tie ne se normalni.nemoj ni slucajno da si go donela bebenceto tamu kaj sto ke sedat site! izbegnigi odi so bebeto vo dr. soba i kaziim jasno bebeto spie! i krajnekoi luge stvarno nemaat ni ronka oset.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty02.10.08 23:53

rb ако им дозволиш ќе и го разрушат сонот на емили и нема да можеш да ја заспиеш, а и можат некоја бактерија да ти донесат малата сега ствара имунитет од домашните а не од кој било

мој совет ти е да им се јавиш да и речиш на бабата 101 да живее и кај чекала до сега нека почека уште месец и нешто ќе ја види

кај мене што е за право ни најблиските не идеа 40 дена осем кумата еднаш од ќеф ама не беше непожелна напротив добредојдена беше
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty03.10.08 0:05

lele luge ve citam i se cudam kakvi ludaci drzi zemjava .Koj e toj maloumen sto pomisluva da dojde kaj bebuvce malo.Se znae koj treba da ima vlez kaj nego.Jas imav sreka svekrvami ne pustase nikoj taka da jas nemav potreba da se zamaram so toa .Ona duri ne im otvarase ni vrata se pravese deka ne slusame deka zvoni vratata .Posle se naucija i sega nemam gajle .Seci so vreme RB zasto tesko tebe ke bide
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty03.10.08 0:07

kaj mene idea ama eden po eden ke go donesev bebeto vo dnevna odaleku ke i dadea pari toa sto kupile i nazat vo soba nikoj ne insistiral da go drzi ili da mi vleguvaat kaj sto bile decata
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty03.10.08 0:24

rich_bitch1 напиша:
па не ми останува ништо друго него да им забранам влез кај бебето и готово.долу нека седат ама горе кај мене ке кажам дека несакам никој да се качува.во право сте,па сепак здравјето на моето бебе е најважно од се

Ako se pridrzuvas kon ova sekoja cest, barem vo mojot slucaj ,osven majka mi svekrva mi nikoj ne idese os pricina koj i da mi se najavese kulturno go "otkacuvav", kolku i da zvuci kako klise taka e: ti treba odmor i
posvetenost na bebeto, a ne "idi mi dodzi mi' i "rekla kazala".
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Непожелни гости - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Непожелни гости
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: