Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Непожелни гости

Go down 
+81
bile
bordan
josifana
nata
butterfly
nnatasa
bubale23
emilija poposka boshevska
fibimk
ирена
mina32
Mila87
verce
kavadarcanka
KATIC
Eni
Sanja_Ivana
sneze
Pipolino
Dragana
lidija29
taci
mama
magi
jasmina i ace
natali
Silvija
kjara
kara
Simona's mom
marina_m
bica
Svetlana
viktorija
hormonce
sonja colakova
veki22
bp
hajdi
bibe85
baby24
Kikic
kristina_b
Viktorija78
desi
beti 24
Sandra_Anja
Irena Trajkovska
vdovica
Misticia
Ves
georgina
Zvezdicka
Daki
ZeleniCka
wisna
sonjamfk
marijana
TINA
Emilija
daniela
Freya
Lili
sashka26
aleksandra
mamicka211
eva
biljanag
vecki
BaMbYnA
Emi
lola
iki
sanja83
mamicka
sunshine
STAR *
Lana
Juni08_Andrea
Big Sister
rich_bitch1
85 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Непожелни гости   Непожелни гости Empty15.04.08 21:47

Како се справувате со непожелните и непоканети гости?Постојано се кај вас,неможете глава да кренете од нив,sedat so saati kaj vas?Dali naogjate izgovor da gi otkacite ili sepak gi primate doma?
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30303
Registration date : 2007-11-15

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty15.04.08 22:29

za kakvi nepozelni gosti mislis?
obicno kaj mene doagaat onie koi mi se mili i bliski. sekako prethodno se dogovarame telefonski koga sme slobodni za da dojdat.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30039
Registration date : 2008-01-11

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty15.04.08 23:19

ima nekoi koi ne bi mi bilo kef da mi dojdat.ima eden,mm sekogas me zafrkava deka mnogu "sakam" da ni dojdi.haha koga i da se javi saka da dojdi a nikogas ne rekol dojdi.ama poleka poleka eve poke i ne se javuva mozi svati deka ne e pozelen.hahahaa
isto i za slavata imame mesto za okolu 30 luge da sednat a sami si se kanat nekoi koi ne mi se bliski.poketo se od rabota od kaj mm i znaat deka cekame slava i ete ti gi prvi na slava.a cela godina ne sme se videle ne sme posle dosle a na slava kako da mora da dojdat.zbog takvi nemozis da si viknis nekoi koi ti se pobliski i ti se tvoja generacija.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty15.04.08 23:42

Obicno se dogovarame po tel. so site koj sto idat kaj nas,nie sami sme i rodninite i prijatelite ni se daleku ,ovie sto gi imame tuka pokraj nas ne se mnogu a i site trcaat na site strani pa pak ostanuva po tel. da se dogovarame i za nie da ideme ,a i tie da doagaat.

Ako mi predstavuvaat bas problem kako sto e vo prasanjeto ,ke gledam da gi otkacam ...neznam, ne bi mozela dolgo da trpam nekoj da mi dosaga i da me maltretira a da ne mi odgovara.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty16.04.08 9:07

Skoro site gosti sto ni doagaat se normalno nasi prijateli i dobredojdeni se , samo nekako me nervira toa so najavuvanjeto, ne e najavuvanje ako sum ti ja pred vrata nesto u stilot "ej abe nie eve sme kaj vas vie doma ste?" ne zvoni na zvono nego na mob. se javuva a veke dosol i sto ke im kazes na takvite, nekolku pati ni se ima sluceno da imame drugi planovi a takvi "najaveni" gosti da ni dojdat i nasite planovi od kultura pagaat vo voda.
Jas koga sakam kaj nekogo da otidam mu se javuvam den porano i ke prasam dali nesto planiraat za naredniot den okolu tolku i tolku saat i deka planirame da im dojdemem na gosti.
Kaj kumovite pogotovo koga sakam da otidam 1 nedela unapred im se najavuvam, da si go planiraat lugeto vremeto.

Imase isto eden kolega na mm postojano so zena mu i so deteto posle rabota odea nekade , ne im se sedelo doma i sekoj 2 den bea kaj nas, oni ziveea u stan, i kaj nas mn im se svigalo deka sme imale dvor drn drn, ama tolku ne mi odgovaraa na muabet ne mozev da gi smislam, arogancija prepotentonost na nivo, nie im otidovme samo ednas i tolku, posle nivno doaganje uste nekolku pati a od nasa strana ne vrateno svatija i fala mu na boga gi otkaciv.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30303
Registration date : 2007-11-15

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty16.04.08 10:37

STAR * напиша:
Skoro site gosti sto ni doagaat se normalno nasi prijateli i dobredojdeni se , samo nekako me nervira toa so najavuvanjeto, ne e najavuvanje ako sum ti ja pred vrata nesto u stilot "ej abe nie eve sme kaj vas vie doma ste?" ne zvoni na zvono nego na mob. se javuva a veke dosol i sto ke im kazes na takvite, nekolku pati ni se ima sluceno da imame drugi planovi a takvi "najaveni" gosti da ni dojdat i nasite planovi od kultura pagaat vo voda.
Jas koga sakam kaj nekogo da otidam mu se javuvam den porano i ke prasam dali nesto planiraat za naredniot den okolu tolku i tolku saat i deka planirame da im dojdemem na gosti.
se slozuvam so tebe star! vakvo nesto nam ne ni se slucilo odamna. ama navistina e glupavo.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29574
Registration date : 2008-03-25

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty16.04.08 13:31

Ni jas ne sakam lugjeto tuku taka da mi se tupnat. Nema sigurno da gi vratam i ako prethodno mi se najavat ama sakam da mi kazat. Ne baram nekoj da mi se najavi nekolku dena odnapred ama barem pola saat porano kolku da si znaeme.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty16.04.08 14:44

Jas mozebi ne ja postaviv temata kako sto treba ili pak prasanjeto,zborot mi e deka stvarno ima lugje koi nemaat kako prvo oset za vreme koga idat,kako vtoro bas poradi nivnata nenajavenost upagjaat vo nezgoden moment ili treto kazi reci idat sekoj vtor den i stanuvaat dosadni.Sekako deka ni se mili i rodninite i prijatelitite ne vikam NE na toa.Ama ete mm.ima edna baba koja se tutnuva po tri pati vo nedela,i ide i samo se mesa kaj sto ne i erabota,ta vo kujna,ta zasto ova vaka ova onaka.E sega ne i ni da ja isfrlis ama pa i ne se trpi.Ili eve bas pred 15 min svekrva mi se sprema da odi vo grad,i se javuva edna prijatelka i mi vika:kazi i na svekrvati deka idam kaj nea,i jas fino lepo i odgovaram na zenata deka momentalno svekrva mi e na izleguvanje za vo grad ama aj ke i ja dadam pa neka se oni dve dogovorat.A ova po tel pak mi vika:ne ne,ne ja vika samo kazi i deka ke dojdam na kafe i mi spusti.Epa ova e preterano.Mislam dtvarno se pravi neudrena.Toa mi e bese nekako i prasanjeto sto so vakvite lugje?
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29588
Registration date : 2008-03-17

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty16.04.08 17:26

pa mislam deka treba da najde zaklucena vrata bidejki i e kazano deka nema da bide doma.
Navistina nemozam da svatam nekoi luge
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29584
Registration date : 2008-03-25

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty17.04.08 14:52

Ima takvi lugje bez oset i ne samo sto doagaat cesto, tuku doagaat i bez da se najavat. I nie imame takvi gosti, ama sto da se pravi ke trpis, nikako ne e ne znam

Ne mozes da gi isfrlis. jas i MM otkako se zedovme samo precekuvame gosti, nekoi mnogu pati doagale, a nie nikade ne sme otisle. Ne ne cekaat nie nekogas kaj niv da ideme. A stom nie ne odime kaj niv, tie treba malku da se pomislat deka toa moze da znaci: Ne ti idam, ne mi idi. Ama ili se bez oset ili taka se pravat, taka im odgovara. Ima se po svetot :devil:
Вратете се на почетокот Go down
iki
Прваче
Прваче
iki


Female
Број на мислења : 169
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 29915
Registration date : 2007-12-20

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty17.04.08 16:06

Eh i kaj mene se trupaat takvi gosti. Navistina mi e milo koga ke mi dojdi nekoj sto se druzime i super se slozuvame so niv...ama takvi natrapnici e ne mozam da trpam. Gi ima i toa sekoj vtor den..nesamo babi i prijatelki koi se nerazbrani i nemaat oset....

Nekogas sakas da se odmoris, ednostavno denot ne ti bil ok..i bas togas od natrapnicite ke zvoni nekoj na vrata i toa bez najava. Eh koga ke vidam niz toa okceto koj e,mi se temni..ama sepak otvaram vrata..Nekako ne mi e zgodno da se krijam ..iako bi trebalo..pa na kraj i gi druzam .
Eh toa me zivcira ama se vozdrzuvam ..posebno na komentarite..-"A ma ti uste ne si bremena?"-- Le le mi ide po glava so nesto da gi tresnam.
Posebno ovie natrapnicive od familijava na mm. Tolku tesko nekogas mi paga sto mi ide da gi isfrlam kako partali......ama se vozdrzuvam i ke prokomentiram nesto.
Ke gi presecam so 2 zbora i si odam vo soba..a svekrvami neka si gi druzi.
Togas navistina i bas i ne mi e gajle sto ke pomislat za mene.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30086
Registration date : 2007-11-14

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty24.04.08 12:38

ufff ova mi e bolna tema...
Prvata godina otkako se zemavme (znaci do pred edno 6 meseci), kaj nas imase poveke lugje otkolku na avtobuska stanica i toa bukvalno sekoj vtor den. Se e toa fino, drustvo, muabeti, ova-ona, ama nekogas ednostavno ti puka filmot.
Nekoi bea kulturni, pa se javuvaa prethodno da prasaat dali sme slobodni, no nekoi bez troska sram se pojavuvaa na vrata i kao "eve nie tuka pominuvavme, pa si vikame aj da vidime sto pravite"???!!! Ma nemoj molim te...Aj ednas, aj dvapati, ama nie im bevme non-stop uspat...koga ke zazvonese zvonceto, mene mi se krevase kosata na glava.A kaj tie istite sto pominuvaa sekogas pod nasata kukja nie dali sme bile dvapati vo zivotot.
Ostaj drugo, pa i finansiski vekje ne se izdrzuvase...na sekoe doagjanje odat po 1000 den - pivo, vino, sok, gricki, slamce, kaskavalce....eheee
Postepeno (ne znam kako dojde do ova) se proretcija. :dance2: Uste ni doagjaat lugje, ne vikam ne, ama sega se toa onie sto i nie sakame da gi vidime i sto ni se vistinski prijateli i fala mu na Boga za toa.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty04.05.08 22:34

Kaj nas bese uzasno dodeka bevme vo zaednica, komsikite ni vlagaa bez da zazvonat, i toaa rano posabajle lele mnogu se lutev, ama izdrzavme nekako pa sega sum raat, ne sum na strek deka ke mi uleta nekoja tetka za na kafe a ja uste u pizami:).
Inace sega nemame problemi, site ni se najavuvaat posto znaat deka sme so malo dete , a i nie praktikuvame segde da se najavuvame den dva porano.
Eve sega na primer za veligden se spremavme kaj starosvatovite da odime, samo sto rucavme kaj svekrva mi i se kacivme da se spremame i koga oppp zvonat gosti, vtor bratuced na miki so zena so bebe 6 mesecno, pa plus i sestra mu so kerkickata 2 godini, leleeee nisto od naseto odenje hiihihih, ama dobro aj tie luge ne doaagat cesto ama sepak trebalo prvo da se javat neli?
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29588
Registration date : 2008-03-17

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty06.05.08 12:47

Замислете како ми е мене. Мојот свекор е шнајдер и кај нас нон стоп доаѓаат муштерии ама тоа се се познати луѓе и се однесуваат како гости, сокче кафенце е задолжително. А најстрашно е кога ќе дојдат за време на ручек или за доручек па ние јадеме а тие не чекаат да завршима, луѓе тогаш јадењето не ми пропаѓа
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty09.05.08 6:45

A kaj nas vo zgrada vo skopje ko bevme deka non stop ni doagaa luge da ne posetat i deka znaese imame mezinja i pecenja i so sekoi gosti dagase ke rece ke idam doma ke odam ova i na kraj pak ke dojde ama tempira vreme ko e meze na masa ko se dojdeni gostite i eden den i vikam tetka trajanka ne ti doagaat vnucite denes na rucek e i da dodjat ke im isprzam jajca jas vika rucen ne pravam za da ne se frli ( pa kako ke se frli ko ne e i ni napraven ) Smile taka jas si imav sekoj den gostinka Smile mi bese vo odborot za docek Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty09.05.08 9:33

Хахахахха ама ме изнасмеа што фин одбор за пречек сте си имале.

Абе има секакви луѓе ама мора да ставиш крај и да покажеш заби иначе ќе те газат до крај.

Јас вечер имам едни гости што ич не ги сакам , ама ај на маж ми му е тој пријател и ќе ни ги прави портите па ќе морам да го трпам , иначе многу е саркастичен и нема влакна на јазик, знае да лупне нешто да те навреди и око не му трепнува, а такви луѓе многу мразам.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty10.05.08 3:59

auuuu mi tekna za eden drug nas prijatel abe epten e dobar po dusa za renoviranje ni se naoga za kolata ni se naoga mislam mehanicar e de ama dojde li na gosti ne samo sto nema vlakna na jazikot pa ko ke se nacuka pa ne si ide doma pa zaspiva i jas odma uklucuvam pravosmukalka
mislam kaj nas nema nekoj sto si otisol bez rucek pa zatoa mi e toa ko demek troski da ne imalo i on ke se razbudi posle kafe i go ispraka maz mi do kola ili go prefrla zavisi do kolku e utepan a ne za drugo u nasa familia nikoj ne pie pa izvinuvanje m ue da ne ni muvlisuva vinoto ili rakijata
Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty10.05.08 21:31

BaMbYnA не ми се верува леле што ми изнакажа, прво за тетката во одборот па после сега и за овој чичково ихихихихихихихихихихихихихихихихихихахахахахаххахохохохохохох
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty17.05.08 6:13

eeee kolku smesni luge imam sretnato vo zivotov od grad u grad razlicni budalstini MORE MORE DA NE VI KAZUVAM STO MI SE DESI PRED nekolju dena nis si daplaces a nuti da se smees

iimame prijateli italjanci ama zena mu e malce svkrnata nie sme bile prijateli so mazot i ne so nea i ne ide kaj nas gosti a toj ide i ni pomaga momentalno deka renovirame i taa mi se javi da mi se dere deka mazot mi sakal od mazot nejziin poveke od prijatelstvo jas se smeam dan misli ona deckovci da ne se da iskacaat vika mojot maz vi pomaga mnogu toa e vika zloupotrebuvanje i neznaev sto da i kazam izvini on sam doaga i ni pomaga da vika zatoa ne e doma (mislam od ljubomora deka toj ja ignorira ) i jas vikam izvini vikam i neznaev sto da akzam taa piskase jas slusav i samo izvini i vikav hahahah i mu kazuvam na mazot mi vika zatoa cevekot se krie da ne go vidi zenamu deka e kaj nas Smile e toa mi se desi pred 3 dena Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty18.05.08 15:13

абе изгледа човекот има мака од неа па бега од дома да не ја гледа hihi
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty20.05.08 0:46

da ti kazam i jas taka mislam ama kako da mu kazam toa ama aj mazi mi vika on neka trpi a jas za nego ne ofkam Smile ne sakam da mu se udruzi
Smile da e za ensto drugo moze ke digne 2 prsta Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty25.05.08 9:36

mm si legna a jas miev zabi pred legnuvanje i koga tropa nekoj na vrata izleze babava i sega nezgodno i bilo da gi vrati i vika ajde vlezete tuka se ne spijat a nie deka edna soba gi sednavme mm stana i sto da vi kazam trci prinesi nesto i bas im bese gajle si resile da se na gosti pa kako da e
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty26.05.08 0:05

ahahahahah e toa e majka mi ako nekoj me bara a sum zapsla a vika eve sega ke ja viknam gleda film a jas spijam u veliko 'Smile
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29102
Registration date : 2008-05-30

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty31.05.08 0:23

Nenajaveni gosti ostanuvaat pozadi vrata,sreka sto si imam spionce :spie:
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty04.06.08 9:06

kaj mene ima staklo na vratata pa se gleda gabe mi e toj spion Smile jas sama pojke se spioniram Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Непожелни гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Непожелни гости
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: