Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Непожелни гости

Go down 
+81
bile
bordan
josifana
nata
butterfly
nnatasa
bubale23
emilija poposka boshevska
fibimk
ирена
mina32
Mila87
verce
kavadarcanka
KATIC
Eni
Sanja_Ivana
sneze
Pipolino
Dragana
lidija29
taci
mama
magi
jasmina i ace
natali
Silvija
kjara
kara
Simona's mom
marina_m
bica
Svetlana
viktorija
hormonce
sonja colakova
veki22
bp
hajdi
bibe85
baby24
Kikic
kristina_b
Viktorija78
desi
beti 24
Sandra_Anja
Irena Trajkovska
vdovica
Misticia
Ves
georgina
Zvezdicka
Daki
ZeleniCka
wisna
sonjamfk
marijana
TINA
Emilija
daniela
Freya
Lili
sashka26
aleksandra
mamicka211
eva
biljanag
vecki
BaMbYnA
Emi
lola
iki
sanja83
mamicka
sunshine
STAR *
Lana
Juni08_Andrea
Big Sister
rich_bitch1
85 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29190
Registration date : 2008-05-12

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty04.06.08 16:49

кажете како да ги избркам сталниве гости од нив ни рајат ни мир,постојано се тука и незнаат да си одат.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty05.06.08 1:40

hahaahahaha e za toa neznam deka i jas gi imam pa neznam sto da im pravam samo znam koga malce zaminuvas na druga strana ko na primer tie zborat a ti gi preprasuvas malce se nerviraat Smile
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29155
Registration date : 2008-06-09

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty01.07.08 20:17

многу се нервирам ко ке ми дојдат непожелни гости па и да сакам да се правам дека не сум дома син ми ме издава :cry: штом зазвони звончето одма трчка на тараса да види кој е
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-14

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty01.07.08 23:50

Vo osnova ne mi se tockaat komsii,a eden period dodeka sedevme kaj svekrava mi ova bese praksa koja mi odese po zivci. Normalno koga nekoj resil da mi dojde na gosti prvo mi se najvuva, sto e i normalno. Vo ovaj komsiluk sega nema mnogu mnogu stari,pretezno se mladi i site se zafateni so rabota. A koga ide nekoj sto zalutal na vrata kaj nas ako ne go poznavam ne mu otvaram
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-28

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty02.07.08 11:33

DA VI KAZAM MENE NEPOZELEN GOSTIN MI E DEVEROT,OTI KOGA DOAGA PIE DO 4 SABAJLE I NE U EGAJLE KOJ E PRVA SMENA,A I E BUCEN MN.A KAJ NEGO NE DAVA DA SE ODI NA GOSTI.I SO MM SE KARAME MN ZARADI TOA,OTI MU BILO NEZGODNO KOGA KE SE JAVEL DEKA KE DOJDE DA MU OTKAZE.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty02.07.08 12:32

мене во недела ми дојдоа такви ненајавени гости,леле колку се изнервирав.ние скара си правевме,си се расположивме со мм и ете ти ги нив цела екипа од село се прибраа.плус недела беше,едниствен слободен ден на мм во текот на 7 дена и они баш тогаш упаднаа,па можеа барем да се јават дека ке дојдат
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty02.07.08 12:35

Е моја РБ умрела културата Бог да ја прости од такви преку глава ми е.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29170
Registration date : 2008-06-06

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty02.07.08 18:35

Многу ретко имам непожелни гости, така да ги трпам некако, кога веќе ти дошле не можеш да ги избркаш.
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30089
Registration date : 2007-11-20

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty02.07.08 22:39

Завчера ми дојдоа гости,се јавиле на маж ми и за 10 мин. се нацртаа.Јас тоа време ја легнувам Елена и кажав дека не можам да седам со нив.Си седеа во двор,само што ја успав ете ти ја женава доаѓа седнавме на тераса,муабети , глупости фати да ме дави со проблеми ме заболе глава што ја слушав.Елена за пола саат се разбуди - а обично не се буди до сабајле,тие си отидоа а јас со детево си седев до 1 саат сабајле.На крај на мм се развикав и му кажав кој сака нека дојде ама нека си седи со тебе, тие бадијалџии а јас до сабајле седам со детево да го успијам .
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty02.07.08 22:42

па што не и рече да не те замара??
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30089
Registration date : 2007-11-20

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty02.07.08 22:54

Е па како да и речам? Бон-тон , не ми дозволува културата,ја слушав,ја советував и едвај чекав да си оди.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty03.07.08 0:49

haahah dani ti sledniot pat ne sovetuvaj zatoa se zadrzala samo klimkaj so glavata ko demek ja slusas Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty03.07.08 9:00

Еј има и уште една финта почни да се прозеваш и делувај поспано успева (за оние што имаат осет)
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty03.07.08 9:10

жално е што на децата им се пореметува сончето и родителот претежно мајката се замара чекајки да заспие а тоа напротив не заспива
ама тоа е без осет сегде ги има таквите
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty03.07.08 12:16

Не одам на гости после 22 и несакам тоа време никој да дојде, освен некој близок на кој можам да му кажам да биде потивок и сега пошто е топло си седиме на тераса. Не ми се случило да се поремети спиењето на Милена, се нервирам како може луѓе без осет толку да има
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty04.07.08 2:55

jas mnogu pati posle restorant ke pieme kafe tamu pa ke rexcat aj uspat sme ke ideme kaj vas na kafe PA NE PIESE BRE SEGA kafe a vo aus retko pijat tursko pretezno nes i sedam jas so masinka da i melam na gospogata kafe pa ne mi se mele deka ja castev u restorant Smile e oa mi se desi vcera se javija da dieme nekade na vecera i sega ne e z aplakanje aj vikam ne ste bile na gosti ideme na vecera nas red i se oki i kafe i deserti i na rkaj sonja kaj tebe uspat ne e uspat svrti ja kolata Smile ali aj varev ama ne opiev jas Smile veke pev edno so sila ne ke pijam i vtoro Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty16.07.08 13:44

Како една моја комшика, не можеш да претпоставиш кога ќе дојде, се кога нејзе и одговара, ненајавена. Отворам јас врата во пижами, бушава и немиени заби и ете ја нејзе. Детето ми спие, она влегува и морам во еден ќош чаршавот да го дигнам за да не ми седи врз постелата :soe: . Со текот на времето успеав малку да се дистанцирам од неа, а и сега има поблиску друга комшика со мало детенце па се дружат тие. hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty16.07.08 14:49

Emilija напиша:
. Со текот на времето успеав малку да се дистанцирам од неа, а и сега има поблиску друга комшика со мало детенце па се дружат тие. hahahaha

Zloco edna flower

I jas imav taka edna komsika ,ama sega pocna uredno da se javuva zatoa sto stalno vo posledno vreme koga idese bese zakluceno .... :geek:
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty17.07.08 1:26

ahhaaha a sto ona otvara vrata sama Smile o pa taa vi bila domasna ne e gostinka Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty17.07.08 8:18

Навистина, а кога немаше да бидеме дома, а она има слободно време ќе си седне со свекор ми да си муабети, а тој пак колку е стрплив за такви шо да ти кажам, се чудам како не ја избркал за 1 мин.

Што е интересно, сега исто така се однесува слободно и со другата комшика hahahaha . Не можам да не се насмеам, бидејќи таа ми се жали од време на време кога ќе се видиме.
Вратете се на почетокот Go down
TINA
Почетник
Почетник
TINA


Female
Број на мислења : 27
Age : 44
Локација : STRUMICA
Поени : 29152
Registration date : 2008-05-20

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty11.08.08 16:10

Sega momentalno nemam nepozelni gosti mnogu cesto ,no porano se slucuvase.Toa najcesto se onie koi nema da se najavat ,a potoa ke si slusnam muzbet leleeee prasinata seuste ne i bese izbrisana ,a saatot bese 11 .No za se ima lek.Naredniot pat koga gi vidov na vratata im rekov.Leleee prasinata ne mii e izbrisna ako sakate vlezete no nemoj posle da si slusnam pak muabet deka ne mi e sredeno i od togaj ...molk.I na site sum im kazala gosti sakam bilo koga i bilo koj no koj doaga da mi vidi kako sum noz doma nema si sedi doma ,ako doagas da me vidis mene poveli ,ako ne aj caooo.POZDRAV
Вратете се на почетокот Go down
marijana
Почетник
Почетник
marijana


Female
Број на мислења : 62
Age : 37
Локација : македонија
Расположение : супер
Поени : 29017
Registration date : 2008-06-17

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty11.08.08 18:15

kaj mene nenajaveni ne idat znaat deka sme zafateni rabota ova ona i ne doagaat a i so gostite poveke sme po restorani
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty20.08.08 14:12

haha na idi vidi pred nekoe vreme procitav deka nekoja komsivka i dosla na gosti na kafe i morale da ja izbrkat so policija ,ostanala tri dena. zamislete si da imate takva komsivka.
obicno koga ke mi dojdat ili odam na gosti se najavuvame. imame eden par od mm i eden par od moja strana sto se napadni no nekeko izleguvame na kraj . sekoj koj saka da dojde e dobro dojden no si znaat deka imame bebusko i nema ostanuvanje do kasno.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29762
Registration date : 2008-02-08

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty31.08.08 12:35

Најнепожелен гостин сега за сега ми е вујко ми. Уф колку не можам да го поднесам, а за жал не можам ништо да направам...
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty31.08.08 12:36

Овде нема непожелни гости, сите си се најавуваат прво заради обврски Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Sponsored content





Непожелни гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Непожелни гости
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: