Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Непожелни гости

Go down 
+81
bile
bordan
josifana
nata
butterfly
nnatasa
bubale23
emilija poposka boshevska
fibimk
ирена
mina32
Mila87
verce
kavadarcanka
KATIC
Eni
Sanja_Ivana
sneze
Pipolino
Dragana
lidija29
taci
mama
magi
jasmina i ace
natali
Silvija
kjara
kara
Simona's mom
marina_m
bica
Svetlana
viktorija
hormonce
sonja colakova
veki22
bp
hajdi
bibe85
baby24
Kikic
kristina_b
Viktorija78
desi
beti 24
Sandra_Anja
Irena Trajkovska
vdovica
Misticia
Ves
georgina
Zvezdicka
Daki
ZeleniCka
wisna
sonjamfk
marijana
TINA
Emilija
daniela
Freya
Lili
sashka26
aleksandra
mamicka211
eva
biljanag
vecki
BaMbYnA
Emi
lola
iki
sanja83
mamicka
sunshine
STAR *
Lana
Juni08_Andrea
Big Sister
rich_bitch1
85 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
АвторПорака
ирена
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 183
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 27894
Registration date : 2009-02-28

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty22.03.09 7:49

verce jas da sum kako tebe samo ke kazam nemozam i gotoco ni zosto ni kako. nemam vreme imam obvrski ili nesto slicno.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty14.04.09 16:23

Temava e nepozelni gosti kako nesakani ili kako nenajveni?
Ne mi smeta ako nekoj dojde nenajaven.....ako sum doma i sekako nemam namera da izleguvam togas go primam kako sekoj gostin,ke istavam mezence,sokce,kafence,blago......za mene toa e normalno...izlegla osobata pa i teknalo na mene i si rekla da svrati.Nikoj ne ida da se najade ili napie...doaga da se vidime i da pomuabetime....Mene cesto drugarkite mi dosle nenajaveni....ali ako sum na izleguvanje toa go naglasuvama taka da nema ljutenje!Jas licno za mene...nikade ne odam ako prethodno ne se najavam....toa otsekogas mi bilo praksa.....
Dodeka nepozelni gosti jas ne primam,ali koga sum sama....Megutoa ako taa osoba sto ne ja podnesuvam e rodnina ili bliska so moite roditeli togas jas ne mozam da sum gazda na kukava.Vo toj slucaj ili izleguvam ili se kacuvam vo mojata soba ,si gledam Tv ili citkam nesto i taka!
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty02.06.09 19:22

Ne znam sto mi e ama vo posledno vreme i najaveni gosti ako malku se poopustat mi precat . Duri se prasuvam sto mi e ta stanav do tolku Cepidlaka Smile ama mnogu lesno me nerviraat ama bas i najbliski koga ke pocnat da pametuvaat okolu deteto- Ova daj mu da jade, vaka pravi, pa nekoe ista vozrast pa veke ova mozelo da rece , ona pravelo vaka , onaka .A najmnogu sto mrazam e sto nekoj se nekako treba ad se javi nekade ama nema kredit Pa aj od nasite tel da zavrti-- Ufff pukam od takvi sitni ama golemi raboti , kako nie sekogas imame , odnosno moze segde da se javuva koj bilo.
a kolku pak mi e maka sto so nekoi lica so koi mi bilo kejf ad sednam na muabet na kafe , sega samo cekam da si odat .Aam kako bre koga so pricina .
Mi doaga edna koleska , vaka taka i tup mi go bakna deteto v usta , ama taka go slapna , pa jas niednas ne sum go baknala .Mi drzi tuka predavanja ova ona, ama i dadov na znaenje deka toa i te kako mi smeta i deka mi e epten gadno , go izmiv deteto so vodicka okolu usteto pred nea , pa si otide luta na kraj ama gajle mi e .Uf i sega mi e gadno , kako samo go smukna , go zbuni sirot. Ke go ucam da grebe i udira koga go baknuvaat, otidov u tema baknuvanje na bebinjata -izvinete sto otidov off topic ama zaradi ova i mi omrznaa gostite- oti site go "napagjaat bebeto
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28564
Registration date : 2008-12-03

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty02.06.09 19:34

Jas vo princip sakam gosti, ama najaveni. Mnogu se nerviram koga ke mi se tupne nekoj nenajaven, ili pa ke se najavi na sledniov nacin :Alo, ej tuka si, ajde stavaj kafe kaj tebe sum za 5 min. Znaci dali jas sum raspolozena ili ne, dali imam nesto za da izvadam, dali mi e sredeno ili ne. Ama vo posledno vreme i ne mi doagjaat taka, si gi nauciv, mnogu pati sum potencirala deka jas ni odam nekade nenajavena nitu pa sakam nekoj da mi dojde nenajaven, pa malku po malku si se naucija Smile
Sega si vikam so bebeto kako so ke doagjaat sekoj den gosti, a kaj nas e obicaj najbliskite da dojdat do 40 dena.Jas kako so ke sum so carski, tesko maz mi. A i toj se pribira od rabota i vo 7-8, nisto ke ja vikam majka mi da sedi kaj mene.
Вратете се на почетокот Go down
bubale23
Прваче
Прваче
bubale23


Female
Број на мислења : 150
Age : 38
Локација : Home
Поени : 28655
Registration date : 2008-09-10

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty02.06.09 19:46

Bas okolu sezona sekoe leto se pojavuvaat bratucedi i prijateli koi bile isceznati 11 meseci, i naednas - im teknalo da dojdat na odmor vo Ohrid - i sekako kaj nas doma, nivnite bliski sakani ceneti glupavi ohridski bratucedi\drugari, slobodno kazano glupaci koi sekako se sekogas spremni i nemaat nikakvi planovi za letoto, pa od Ohrid se, sto ke im letuvanje, tuka si se tie, sekogas spremni odnovo i odnovo da ja peat istata pesna - setaj gi po plazi, po kafici, po rucesi, casti, gotvi trckaj ... Pa kako posle ke se razviva domasen turizam?! I na kraj sesto zboruvaat za nas Ohrigjanite Непожелни гости - Page 6 412106 Nema pravda!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28564
Registration date : 2008-12-03

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty02.06.09 19:48

bubale23 напиша:
Bas okolu sezona sekoe leto se pojavuvaat bratucedi i prijateli koi bile isceznati 11 meseci, i naednas - im teknalo da dojdat na odmor vo Ohrid - i sekako kaj nas doma, nivnite bliski sakani ceneti glupavi ohridski bratucedi\drugari, slobodno kazano glupaci koi sekako se sekogas spremni i nemaat nikakvi planovi za letoto, pa od Ohrid se, sto ke im letuvanje, tuka si se tie, sekogas spremni odnovo i odnovo da ja peat istata pesna - setaj gi po plazi, po kafici, po rucesi, casti, gotvi trckaj ... Pa kako posle ke se razviva domasen turizam?! I na kraj sesto zboruvaat za nas Ohrigjanite Непожелни гости - Page 6 412106 Nema pravda!!!!!!
potpis
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty02.06.09 19:56

Ohridjani potpolno ve razbiram , ima mnogu takvi sto si se opustaat . A i koga nekoj snaa ili zet ke slusne ke ima od toj kraj cesto sme slusale komenatri -Ete ke si ideme na odmori, vikendi.
Nekoi lugje nikako tie stari naviki da gi isfrlat, ili pak V Skopje , posle na pregled, nekoja rabota pobitna da zavrsat Aj ke se tupnat nekade da pricekaat nekopgo nesto , si znam i od sebe , koga bev baajgi pomlada ,pomalku gi razbirav rabotite i jas taka razmisluvav , e sega ne bi da precam nikomu , znam kako e , Ako odam na gosti toa e drugo ke si se najavam i za toa ke otidam vo dogovoreno vreme , ako ima vreme pred ili po ke zavrsam nesto patem a ne nekomu cel den zaradi sebe da odzemam .Ama za se domakinite sme si vinovni
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty03.06.09 14:11

bubale prosto e duso Smile - otkacuvas! Se vika nemam vreme!

Jas ne sum rodum od Skopje, ostanav posle fax najdov rabota... na krajot i majka mi ja preseliv ovde. sega, rodninite op trop eve gi na vrata i to so prespivanje vo serija nekolku denovi... nit se javile nit se najavile... po doktor po rabota.. majka mi nema srce da gi vrati i vecito e tamo guzva... Mene ko ke me zakaca, demek sledniot pat kaj tebe ke dojdeme, jas otvoreno kazuvam, kaj mene se ide na zakazano i toa ako sum raspolozena za gosti, a vie prebrojter kolku pat jas sum dojdena kaj vas Ohrid, bitola, veles... na prespivanje po nekolku dena.

nikoj uste mi se nema najaveno deka ke dojde... mislam ne moze taka... razbiram i ova so rodnini po ohrid. Jas imam rodnini, NIKOGAS ni jas ni moite, ne sme odele na gosti/odmor. dodeka bratucetkata od ohrid, nema problem da se tupne na tri dena vo skopje i toa bez najava...

niso, seces u star i toa hiruski i aj zdrao...
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28043
Registration date : 2009-04-12

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty03.06.09 14:26

Sakam gosti ama sakam da se najavat.Mm nekogas mi pravi gluposti koga nekoj ke mu rece deka ke dojde a ne mi kazal i up gostinov na vrata a jas pojma nemam.Toa me nervira ama brzo i mi pominuva glupo mi e sega nekoj dosol a ja da se ponasam ko nekoj namkor........nemozam da bidam takva
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27770
Registration date : 2009-05-15

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty03.06.09 14:48

Верче каква ти е оваа “ другарка“ ма откачувај ја што побргу минатото си е минато секоја почит за тоа. Ако работите се измениле и нејзиното присуство представува опасност за твоето семејство направи го тоа и директно како што те посоветуваа пријателките погоре. Нашето е искрајно, мислам дека другарка е преголем збор за неа: Од тие причини јас откачив се и ви пишував нешто за тоа во темата осаменост е сега тоа на некој начин е и проблем се чуствуваш осамено без пријателки, ама откако сум на форумов верувај стекнав многу нови искрајни пријатеки. И тука се осеќа кој е на иста бранова должина има флуид или не.Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty03.06.09 14:54

jas pak nemozam da se pravam deka mi e mnogu milo sto dosle a ustvari, vremeto mi bilo isplanirano... lesno mi se cita od lice koga nesto ne e vo red, cista smetka - dolga ljubov...
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27721
Registration date : 2009-04-20

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty03.06.09 15:51

Ne sakam nenajaveni gosti,znaci takvi mi se nepozelni.
Sakam koga sum doma da si sedam opusteno i deteto slobodno da si igra a ne samo da treperam da ne dojdi nekoj nenajaven i da mi najdi nesredeno.
A,vo drustvo so najaveni gosti uzivam
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty03.06.09 21:25

imam nekogas nepozelni-nenajaveni gosti, od vrata pravo kon kujna mi gi gledaat sadovite , pa za inat gi ignoriram gi mijam bas togas i im kazuvam ke idam nekade , ke posedat so sila , eden sok i cao , ednas dvapati valjda veke nema da im e prijatno da dojdat nenajaveni, sakam i da se opustam i da se odmoram , i so mm da se gusnam i sami raat kafe da pieme i so bebeto da si igram, a najaveni vo red .
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28860
Registration date : 2008-09-06

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty04.06.09 0:36

vesne aj nauci nesto od mene oti sum ti komsika?. jas sum nonstop so zaklucena vrata i koga nekoj zvoni ako mi se ima javeno deka ke dojde jas go ocekuvam i ke otvoram ,a ako ne se ima javeno ne ni izleguvam da otvaram ednostavno uzivam so mm i so bebusot.sto da pravam takva sum i koga idam nekade prvo se javam dali se slobodni pa potoa idam.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty04.06.09 9:55

Ma i kamera imame , ama mnogu se sto otvaraat vrata , t.e. i od ulica gi vikaat Odete na kafe , doma se [img][/img]
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty04.06.09 10:17

Ves, ic da ne ti e gajle sto vikaat, jas sum vo zgradapa ima edna karsi mene, koga zvoni nekoj na vrata kaj mene taa izleguva i veli, doma e, sega tropna, ja slusnav... Smile ?! duri me vikale po ime po ime pred vrata, se dere Natasaaaa.... idiotizam, ne otvaram bre i zdravo!

Samo sto sum dosla od rabota utepana... ke varam kafinja na nekogo tuka... razgakena... ko za po doma ... nisto!

Inace koga ke se dogovoram so drugarki, mnogu sakam cela vecer ili celo popladne... se gotvi, se pie... se slusa muzika... mislam taka gosti- molim ama op trop na kafe oti na nekogo mu e dosadno...zalam, imam obvrski
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty04.06.09 12:34

Taka de , so drugarkite ili bratucetkite uzivam , i toa bilo moi bilo na mm , nikogas nema taka da se tupnat, ama ova postari nekoj i da im vikas ne svakaat , meraak im bilo deteto pa deteto, pa neka se strpat ke si imaat nivni vnucinja , t.e. koj im e kriv koga nivnite bile mali on trcale da pogodat na svekor i svekrva da ne pukne sram [img][/img]
Вратете се на почетокот Go down
bile
Прваче
Прваче
bile


Female
Број на мислења : 230
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 27792
Registration date : 2009-03-16

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty05.06.09 1:37

Сакам гости ама не нападни(од типот -случајно поминувавме па викаме да видиме што праите- во 10 саат навечер) и ненејавени.
Ај еднаш два пати ама сто пати,одма прекинувам комуникација.
Вратете се на почетокот Go down
maria
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 42
Локација : doma
Поени : 27550
Registration date : 2009-04-13

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty06.06.09 6:46

Ako mi e nekoj blizok voopsto ne mi preci znam i onaka deka naminal samo da me vidi a ne da mi ja pregleda kukata i da sedi so sati. Se slucilo posle pladne da mi dojde drugarka na kafe a jas samo sto sum stignala od rabota pa normalno umrena deka ke sum i sum ja naterala taa da napravi kafe i da me posluzi (haha stram ziv). Ama aj sega jas izlezena od 6 utroto si idam doma vo 4 i ke cekam gosti i kafina pa nisto nekam osven da sednam da odmoram pola sat so deckite. Za nenajaveni gosti so ne mi se taka bliski preku nedela nekam ni da vidam nemam vreme decata da si gi vidam a kamoli so nekoj si da si go gubam vremeto. Ete ti vikend neka se najavat so kejf ke gi precekam Smile
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty15.12.09 11:42

Zasega ne sum imala nepozelni gosti,se druzime i si odime so tie sto ni odgovaraat,taka bese i vo Anglija
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28001
Registration date : 2009-04-08

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty15.12.09 11:46

cesto se slucuva da pomini nekoj nenajaven i toa mnogu mi smeta ponekogas.nemam prekinato komunikacija so nikoj zaradi toa ama bez veza e nekako.jas kade i da odam prvin se javuvam ili edna poraka ce pratam Непожелни гости - Page 6 94333
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26999
Registration date : 2009-10-30

Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty15.12.09 11:47

Nemame nepozelni gosti se druzime so tie sto ni odgovaraat i sto im odgovarave i si odime edni kaj drugi
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Непожелни гости - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Непожелни гости   Непожелни гости - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Непожелни гости
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: