Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што ве нервира кај сопругот?

Go down 
+125
beti.liz
marina****
stefimama
Bliznaci
nina 85
Aleksandra_Acka
bile2
butterfly
jasmina,mina
karolina
monabombona
Nine
Tifani
Mama Vase
Viki J.N.
delfinka
Vesna Blazevska
winnie the pooh
Ana.b
Biljana
kiki4ka
adi
Ves
Kat
Dara
Vale74
anu6ka
Sestricka
Misi
marija*
D-r Lidija Pazdrijan
lia
margarita
Sun_shine
Bela
Svetlana
lidija29
natashan.
Viktorija78
nafi
Anjuska08
Mimi22
Kikic
Anika
BiljanaM
Natalija
naivnna
Daki
мама
Kiki
sneze
Mama Ane
bica
sunset
marina_m
Strawberry
e.p.l.29
Berta
lela
ana_mkd
Stefanija S.
Ilince
macush
kristina_b
maskoe
elena-d
Penelope
hormonce
Kate77
veki22
Misticia
desi
ZeleniCka
Dimovska
Rocka
mamalina
viki0074
Sister
solzicka2
Ben10
KAJA
Mimi
lejdi
sonjamfk
Emilija
vesna velkova
Monika
monice
Nate_David
Nene
obicna
SonjuS*
baby24
sonja 35
vedrana
TINCE
aneta
beti 24
sashka26
Lili
kavadarcanka
mama
maloto76
Irena Trajkovska
Emi
Freya
okce
Bu_Bi
aleksandra
mamicka211
biljanag
BaMbYnA
vecki
mamicka
sunshine
Goca
moja Ina
iki
STAR *
sanja83
Juni08_Andrea
Big Sister
lola
Lana
rich_bitch1
129 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29190
Registration date : 2008-05-12

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty10.06.08 23:34

eve sega me iznervira,saka da se zanimava nikoj da ne mu smeta,a ti ko ke sakas da se zanimavas toj ako ti smeta
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Почетник
Почетник
Bu_Bi


Female
Број на мислења : 91
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 29081
Registration date : 2008-06-03

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty10.06.08 23:36

Me nervira toa sto navecer kompjuterot e rezerviran samo za nego i nisto poveke i si igra kanter drugo ne e vazno eve sega fala bogu najdov lufta da pisam
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30077
Registration date : 2007-11-26

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty10.06.08 23:39

Znam deka e epten izmoren od rabota i koga ke dojde doma ke se izbanja i ke sedneme da se vidime da kazeme koj sto ima.I ako slucajno otidam do kujna i prodolzam da si zboruvam i koga se vrakam ma jok bre ne me slusa spie.E toa me nervira koga zboruvam a toj spie. :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29170
Registration date : 2008-06-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty10.06.08 23:41

mamicka напиша:
ме нервира тоа што некогаш јас може да му зборувам а тој да биде некаде далеку со умот и воопшто да не слушне дека му се обраќам.


E toa me nervira i kaj mojot maz:)
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty11.06.08 1:13

а мојот се прави дека слуша и сега пред да легне јас му зборам дека утре ќе одам кај мојте и кога ќе се враќа од работа да ме земе му викам слушаш да не заборавиш а тој ми вика запишими а бе што да запишам ,па тоа што ми рече да купам скрос е забеган
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty12.06.08 3:41

vecki abe me iznasmea oh lelee so forumov na rabota ko pocnuvam sama da se smeeskam i tie me gledaat Smile ahahahahaha abe cirkuzi se haahahha nemozam da prestanam da se smeam isti se samo razlicno pakovanje Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty12.06.08 22:03

STAR * напиша:
Kaj mm me nervira toa sto nekogas navecer koga sum raspolozena za muabet mi zaspiva i pukam od nervoza , nemam so kogo da zboram.

Исто, едвај чекам Милена да ја успијам да средам малку по дома и кога ќе легнеме јас зборам а он ехеееееее крчи Neutral . И си викам со кого зборам ја, сама со себе хахахххахахаха

Ме нервира што ги остава чорапите ама не како вашиве туку он ќе ги пикне една у друга и ја после такви никакви треба да ги отварам да ги фаќам и пикам у машина, инаку сегде сее чорапи, само искачаат од негде, и ме живцира што игра биљард на интернет до 02 саат, и после ненаспан епа шо да му правам, а за алишта не ми зборите секој ден нова маица си вади, само ги трупа на закачакалта во купатило, сите чисти, ама он нова вади...ај барем ги беси на закачалка не се по столици.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29190
Registration date : 2008-05-12

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty12.06.08 22:17

е твојот ги беси,овој мојот си ги реде една врз друга и кога ке го прашам дали се за перење оти неможам по него да собирам и гледам кога која ја носи,тој си одговара,една за царшија,чиста е ,друга низ дома,трета до продавница и цел куп ,сите по еднаш облечени а ниедна не е за перење ниту пак крената.и јас само перам.
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29006
Registration date : 2008-06-20

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty07.07.08 11:09

Алишта расфрлани по цела соба и ѕвонењето на неговиот мобилен, човек да побудали.
Вратете се на почетокот Go down
maloto76
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 4
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : кога како
Поени : 28910
Registration date : 2008-07-08

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty08.07.08 21:02

здраво на сите,мене не ме нервираат алиштата и чорапите толку многу,се додека нема алишта во салон а чистите се во спална ,а валканите во купатило,ме нервира неговото однесување кога вниманието за малиот што го бара од него не му е пружено ,за дома не го интересира ништо дали фали сијалица или нешто не функционира ,битно е фрижидерот да е полн и интернетот да работи,не сме излегле во парк заедно не се сеќавам од кога,и сите караници се сведуваат на незборување воопшто и по неколку недели,се оди негде или се прави нешто само ако на него му е интересно,не на малиот ,освен на родендени .
Вратете се на почетокот Go down
http://maloto76.blogspot.com/
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty08.07.08 21:27

мене моментално ме нервира тоа што ногата му е во лангета и не можеме да си се шетаме. Се врткаме низ дома како двајца инвалиди.А за тоа со чорапите, да не зборам! Изгледа сите се исти!
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29337
Registration date : 2008-07-07

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty11.07.08 12:30

А бе кај мене е педантен не остава чорапи му го знае местото некогаш готви ама и ме нарвира тоа некогаш колку ти помага толку и одмага , баш кога треба нешто да работам во кујна тогаш му текнало салата да прави се плетка околу мене. Ама сето од мајка му е научен така свекрва ми го терала да помага по дома сам да си прави јадење оди и по терени некогаш па таму мора сам да си праве јадење да пере итн. ама ме нервира некогаш многу кога сакам да се шетаме баш тогаш не му се шета кај сега ќе одиме се мора со повод да се излезе и накрајот ај ќе излезиме ама тегав е за таа работа ќе попушти ама кога ќе се изнервираш.И навечер прв се успива и после зошто не ме разбуди.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty11.07.08 14:32

уф моето маже во последно време стана мн мрзеливо.откога лустерот ми стои откачен абе никако да се нафати да го намести.ај денес,ај утре и така остана.,а не беше таков ич порано.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-28

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty11.07.08 14:41

mene me nervira so e mn stedliv,aj za rasturanje ne rastura ,znae na so kade mu e mesto,ama mn stedi,ic ne mu se trosi pari.osven za tehnika:kompjuteri(postojano go nadgraduva)televizori ,ozvucuvanje(od se imame najskapo).I..... nesaka da odi na gosti ,a samo mi vika doma nekoj,i.....mn spie i postojano e se nesto umoren i saka samo da lezime i muabetime i... Wink i dr so me nervira ,pa toa ,a i uste oti nonstop ja brecka za nesto sestramu.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty11.07.08 22:40

е баш се намсеав бре лили, па како штедлив кога се најскапо купува, гости постојано ти вика дома хахахаха,
е мојов не е штедлив, и по цигари да оди до продавница кола си пали, ме нервира
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-14

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty11.07.08 22:50

Ех најмногу од се ме нервира неговата техника од појачала,звучници и разно разни глупости(за мене),и ми иде да ја фрлам од тераса, тој сака да слуша музика неколку степени погласно а јас не поднесувам,и во однос на тоа сме во постојан конфликт....ама сега најдовме компромис слуша кога јас не сум дома
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-28

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty12.07.08 8:21

Emi напиша:
е баш се намсеав бре лили, па како штедлив кога се најскапо купува, гости постојано ти вика дома хахахаха,
е мојов не е штедлив, и по цигари да оди до продавница кола си пали, ме нервира

epa toa be Emi toa me nervira,so stedi samo ako smeta deka nesto e glupost i izlisna rabota,kako na primer izleguvanje ,masina sa sadovi mienje,pravosmukalka na voda hihi ustvari toa jas so go sakam,a za toa on so go saka ... etogas ne e.Inace samo kuka :nemame pari site pari ke si gi dademe hihi i taka.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29170
Registration date : 2008-06-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty12.07.08 11:20

sashka26 напиша:
Ех најмногу од се ме нервира неговата техника од појачала,звучници и разно разни глупости(за мене),и ми иде да ја фрлам од тераса, тој сака да слуша музика неколку степени погласно а јас не поднесувам,и во однос на тоа сме во постојан конфликт....ама сега најдовме компромис слуша кога јас не сум дома

И мене ме нервираа појачалата, звуцниците, гитарите по дома, слушањето гласна музика или свирење на појачало дома, и на почетокот нон стоп се расправавме за тоа, ама сега веќе навикнав и сфатив дека тоа му е работа и дека за да успее во некои работа му треба таа моја подршка.Додуша уште ме нервира тоа што никогаш не му е доста од опрема и се си купува по нешто.
П.С. Сашка и маж ти е музичар?
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-14

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty12.07.08 15:37

Freya ne, daleku od muzicar ama mu pricinuva zadovolstvo ovie tehnikive. A isti slucaj nikogas od nisto ne mu e dosta,menuva zvucnici,od Shvedska si poracuva pojacalo(ova starovo ne cinelo demek a grmi lele majko)...i taka
p.s. blazesi ti koga si luta dovolno e samo eden refren da ti potpevni,i da te smiri Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 822668
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29028
Registration date : 2008-07-07

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty18.07.08 13:28

мојот маш гледа постојано спорт се и сешто дури и билјардо, и јас гледам но како него нема шанси. Е тоа ме прави да полудам, а тоа со чорапите стара прикаска која трае и трае.......
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty19.07.08 2:11

ah tie corapi im e rodena maana Smile taka se rodeni veruvaj te nema nekoja izgleda sto ne se zali na toa uste ne sme pocnale so pojacala momentalno razgleduvame za da kupime Smile a jas vikam aj drugiot mesec ke dodjat ponov model hahaha
Вратете се на почетокот Go down
aneta
Прваче
Прваче
aneta


Female
Број на мислења : 128
Age : 39
Локација : na edno mesto so moeto srcence
Расположение : so vas e super
Поени : 28845
Registration date : 2008-07-18

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty19.07.08 3:59

Lele zarem e mozno da se site maski isti jas go imam problemot so corapite i so site alista isfrlani na segde pa moram da gi beram po cel den.Kolku pati ke mu kazam ako denes rasfrlas pak ke ti gi frlam nadvor ama nikoj ne me slusa ! A za toa so sportskata go nemam toj problem zosto ne gleda fudbal i vika da mi igraat vo dvorot ke gi spustam roletnite da ne me zamaraat :hihi:lele ima uste ama ne mi teknuva sega ! Ama i pokraj se nie zenskite pak ke popustime. Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 115742
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29031
Registration date : 2008-06-27

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty28.07.08 14:51

Zdravo na site!
prv pat ja citam temava i me iznasmejavte! Moram da recam maz mi e mnogu pedanten Smile kujnata i wc-to toj gi cisti, a i alistata gi stava direktno vo korpa, samo kaj corapite kiksnuva, gi ostava niz cela kuka, ama mu prostuvam zasto znae da gotvi Smile
denes strasno me iznervira, lele ke puknev! Na odmor e, bidejki Jana e uste mala (utre pravi 1 mesec) a pred nekoj den dojde brat mu so familijata od stranstvo i non stop e so niv!
razbiram saka da gi vidi ama neka kaze sto ima vo plan, a ne vcera jas mu vikam utre da isperam i ispeglam a on od 1 uvo vleglo od dr izleglo!
i denes bese nekade so brat mu, edvaj go cekam da dojde da sredam, on doaga i pak moral da odi! a mene da mi pomognele vnukite! pa mali se, strav mi e da ja ostavam jana so niv! edvaj go cekam da dojde, koga ke go soberam, ke ne znae kaj mu e glavata. barem da mi kazese od vcera, ke se organizirav!
maski!
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty28.07.08 14:55

Кај мм ме нервира тоа што не сака животни, сакам да купам персиско маче и веќе цела недела се расправаме за тоа, дури ургирам и преку син ми , го учам да му каже тато купи маче, ама не ми успева.
Вратете се на почетокот Go down
vedrana
Полуматурант
Полуматурант
vedrana


Female
Број на мислења : 585
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 29543
Registration date : 2008-03-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty30.07.08 13:45

Kaj padnalo tamu ostanalo, tka vikase Baba mi.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што ве нервира кај сопругот?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: