Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што ве нервира кај сопругот?

Go down 
+125
beti.liz
marina****
stefimama
Bliznaci
nina 85
Aleksandra_Acka
bile2
butterfly
jasmina,mina
karolina
monabombona
Nine
Tifani
Mama Vase
Viki J.N.
delfinka
Vesna Blazevska
winnie the pooh
Ana.b
Biljana
kiki4ka
adi
Ves
Kat
Dara
Vale74
anu6ka
Sestricka
Misi
marija*
D-r Lidija Pazdrijan
lia
margarita
Sun_shine
Bela
Svetlana
lidija29
natashan.
Viktorija78
nafi
Anjuska08
Mimi22
Kikic
Anika
BiljanaM
Natalija
naivnna
Daki
мама
Kiki
sneze
Mama Ane
bica
sunset
marina_m
Strawberry
e.p.l.29
Berta
lela
ana_mkd
Stefanija S.
Ilince
macush
kristina_b
maskoe
elena-d
Penelope
hormonce
Kate77
veki22
Misticia
desi
ZeleniCka
Dimovska
Rocka
mamalina
viki0074
Sister
solzicka2
Ben10
KAJA
Mimi
lejdi
sonjamfk
Emilija
vesna velkova
Monika
monice
Nate_David
Nene
obicna
SonjuS*
baby24
sonja 35
vedrana
TINCE
aneta
beti 24
sashka26
Lili
kavadarcanka
mama
maloto76
Irena Trajkovska
Emi
Freya
okce
Bu_Bi
aleksandra
mamicka211
biljanag
BaMbYnA
vecki
mamicka
sunshine
Goca
moja Ina
iki
STAR *
sanja83
Juni08_Andrea
Big Sister
lola
Lana
rich_bitch1
129 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty12.04.08 21:45

Sto e ona sto ne go podnesuvate kaj vasiot partner,maz,decko...Sekako deka si gi sakame od se srce ama sovrseni ne se.Sigorno imaat nekoja maana,sto se veli nekoja musicka vo glava koja vi odi na nervi,ili nekoja navika?epa koja e taa?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty12.04.08 22:00

Hmm ..me nervira sto ponekogas e mnogu mrzliv ,sto corapite ne gi ostava vo kupatilo i sto pokraj dve korpi za ves vo kupatilo gi ostava na niv a ne VO niv Што ве нервира кај сопругот? 509368
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty12.04.08 22:12

hehe Lana i mojot ja pravi istata bejla so corapite,inaku me nervira sto e mn netocen.Ako kaze ke dojdam za eden cas ,toa znaci deka ke dojde za tri casa,taka da nikogas nemozam da pravam planovi,sekogas docni nekade
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30086
Registration date : 2007-11-14

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty13.04.08 9:44

Leeleeee toa so corapite izgleda e univerzalna karakteristika na mazive!!! Negovite corapi mozes sekade da gi najdes, samo ne kade sto im e mestoto - vo korpata vo kupatilo. Ili vo najdobrata varijanta (kako sto vika Lana) staveni se vrz ili do korpata , a ne VO nea...uzas affraid Isto me nervira koga samo sto sum pominala so pravosmukalka, kje dojde od nekade i kje mi iscapa so kondurite po tepihot :mad:
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30303
Registration date : 2007-11-15

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty14.04.08 0:39

za ova so corapite - ista prikazna i kaj nas. hihi
a me nervira i sto koga ke dojdeme od nekade - odma se zali deka e izmoren i bara mesto da legne. a ja moram sve - deteto da go sredam, oblekata od deteto, mojata da ja smestam i uste milion nesta koi sme gi nosele so nas ....edino ako sme dojdeni docna navecer, ke stopli mleko za nikola...
a i sekoj den se karam so nego koga ke dojde od rabota jaknata i uniformata gi ostava vo hodnik, na stolot pred komp.
ako izleze potoa negde i drugata jakna ko ke dojde ke ja stavi vrz niv.
ednas namerno ne gi krevav cel den da vidam dali misli da gi sredi. sekako deka ne. i uste vecerta koga padna stolot se cudese ZOSTO?! :Oh:
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty14.04.08 0:43

hahahah Ane ..Zosto ? definitivno site (cast izuzetcima)se operirani izgleda od ovie raboti ,trupanje na stolovi i ne da si gi sredat ubavo tuku onaka samo frleni i utre pak ke saka da gi oblece ,a toa guzvano bog da cuva i koga ke ti rece ..pa sto im fali ,dodeka sedam u kola ke se izramnat hihi
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30039
Registration date : 2008-01-11

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty14.04.08 7:33

Jas mislam deka se zavisi dali pred da se zemete ziveel sam ili od sekogas mama odela po nego Smile Ako ziveel sam i se naviknal sam,togas veke ne ni ceka na drug.
Mene,za sega sto me nervira e koga ke si dojdi od rabota ili ke mu se spia ili e na com.Isto taka i vo nedela koga ke stanime od spienje jas sakam odma da doruckovame,a toj ke sedni da se javuva vo srbia ili pak odma ke se slusni so nekoj drugar pa ke go vika na dorucek a jas nemozam da cekam.iIsto se navikna poveketo jas da odam da pazaram a mene toa se poveke mi stanuva macno.
Kako e i da e sekoj si imame svoi mani i prednosti pa so tek na vreme nesto ke smenime nesto i se prifatime kako sto i e.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29584
Registration date : 2008-03-25

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty14.04.08 10:42

MM mnogu cesto uplaka na sportska prognoza, toa mnogu me nervira. Skoro sekoj den dava okolu 200den za kladenje, a nekogas i poveke. Mu vikam da se otkaze bidejki mnogu retko dobiva, ama nemoze da se otkaze, sekogas izgovor mu e toa: "A ako pusev i piev isto ke trosev pari, sega barem za toa ne davam pari." I sto da pravam krenav race lol!
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty14.04.08 10:53

lele sanja vo ista situacija sme>hihi i mene mi ja kazuva istata recenica bolje sportska da igram otkolku po kafani da odam i pijam.kolku se samo isti ovie mazite
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty14.04.08 11:51

Kaj mm me nervira toa sto nekogas navecer koga sum raspolozena za muabet mi zaspiva i pukam od nervoza , nemam so kogo da zboram.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30303
Registration date : 2007-11-15

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty14.04.08 13:13

juni08 напиша:
Jas mislam deka se zavisi dali pred da se zemete ziveel sam ili od sekogas mama odela po nego Smile Ako ziveel sam i se naviknal sam,togas veke ne ni ceka na drug.
e so ova se slozuvam. mm e edinec i sekogas za domasnite raboti i ostanati nesta mama se grizela. taka sto nema navika da si gi sobira alistata i corapite.
mada dobro- moram da priznaam mi pomaga doma za poteski raboti i ne e bas nekoj legac. lol!
Вратете се на почетокот Go down
iki
Прваче
Прваче
iki


Female
Број на мислења : 169
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 29915
Registration date : 2007-12-20

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty23.04.08 12:50

I jas imam problem so taa sportska odnosno mm..si velam kakko ne gi zatvorat toa kladzite pa da se priberat doma ko luge ili da gledame tv na raat a ne samo teletekst i rezultati.....uffffffffffffffff
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29584
Registration date : 2008-02-24

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty23.04.08 13:36

Ane напиша:
juni08 напиша:
Jas mislam deka se zavisi dali pred da se zemete ziveel sam ili od sekogas mama odela po nego Smile Ako ziveel sam i se naviknal sam,togas veke ne ni ceka na drug.
e so ova se slozuvam. mm e edinec i sekogas za domasnite raboti i ostanati nesta mama se grizela. taka sto nema navika da si gi sobira alistata i corapite.
lol!
E jas ne se slozuvam so vas. MM 10godini sam zivee i koga i da dojdev sekogas bese se na svoe mesto. Alistata ispeglani, rucekot napraven, stanot iscisten... Ama otkako pocnavme zaedno da ziveeme nisto ne faka.
Neznam sto e fora so corapite. MM gi redi na parno hihi so izgovor deka edni se mu za na rabota, drugi za po doma, treti za vo patiki... Sekoe utro sobiram corapi. I alistata na stolica. Celo vreme sum relacija trpezarija hodnik, trpezarija kupatilo. Ednas mu gi rasfrlav niz stan za da vidi kolku mi smetaat. Mu se zakaniv deka sledniot pat ke mu gi frlam niz prozor hihi
Ama toj si izleze i pak jas mu gi sobrav site alista Што ве нервира кај сопругот? 554260
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30086
Registration date : 2007-11-14

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty23.04.08 14:46

[/quote] Neznam sto e fora so corapite. MM gi redi na parno hihi so izgovor deka edni se mu za na rabota, drugi za po doma, treti za vo patiki...[/quote]


hahahaha hahahaha ovoj tvojov e najdobar moja ina

P.S zosto citatov ne saka da se stavi vo ramka?
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty23.04.08 14:53

Pa normalno i mene me nervira to so corapite i uzasno me nervira sto koga sakam da se skaram so nego(obicno za bezveza) toj samo me kulira a jas sakam da se ispukam.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29574
Registration date : 2008-03-25

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty23.04.08 15:04

E ova so karanjeto i mene nekogas me nervira.Jas onaka luta spremna da viknam i on samo kje mi rece poleka ne vikaj nemoj tolku glasno. :mad:
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty23.04.08 15:06

hehe kolku se samo slicni site mazi,ova me tesi vaka sto citam zatoa sto mislev deka samo mojot igra sportska,samo mojot zaspiva koga imam da mu kazam nesto ama ete ne bil sam.
Вратете се на почетокот Go down
iki
Прваче
Прваче
iki


Female
Број на мислења : 169
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 29915
Registration date : 2007-12-20

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty23.04.08 16:31

E za toa so karanjeto i vikanjeto,jas sum vikacot..a toj samo sedi i kuti,ostaj toa tolku menervira sto ne mi vraka,,,mi ide da puknam togas i uste poveke vikam,a toj ajde te molam ne vikaj jas i onaka te slusam...le le ....explozija :mad:
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29588
Registration date : 2008-03-17

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty23.04.08 16:46

ме нервира тоа што некогаш јас може да му зборувам а тој да биде некаде далеку со умот и воопшто да не слушне дека му се обраќам.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty19.05.08 1:35

мене кај мојот мм ми смета што кога влекува да се бања никогаш не си ги зема алиштата
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty20.05.08 0:59

Ei jas imam poplaki ako gleda sport nesto da ne izbegalo zema so jadenjeto na masa jade po 4 saati ko deca so crtani filmovi i jas pomini i iskluci tv i on pa ne mi gazi vika sega e najinteresno a jadenjeto veke od ladno pocnalo kora da faka a toj interesno gledal Smile e mi ide da go iskrsam tv ama samo ke recam pa da krenam jas togas jadenjevo i on ne sega pocinjam
Smile e aj ne mu go tupni tengereto od glava
Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty25.05.08 9:46

izbuvliv e nemozam da go smislam toa pocekaj minuta da vidime sto e a ne aaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuu

a za karanjeto ni trae 5 minuti preku sila i gotovo posle toa ko nisto da ne bilo iako jas znam da drzam lutina poveke od nego no eden baknez i gotovo
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29306
Registration date : 2008-05-04

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty26.05.08 23:59

i jas na baknezi pagam Smile
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29190
Registration date : 2008-05-12

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty04.06.08 16:18

mamicka напиша:
ме нервира тоа што некогаш јас може да му зборувам а тој да биде некаде далеку со умот и воопшто да не слушне дека му се обраќам.
и кај нас тоа се случува можам да зборувам колку сакам ако гледа некоја емисија особено ако е со авиони и летање ,ѕидот повеке ке ме слуса,интересно е колку може да се сконцетрира на нешто. :bla bla:
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29155
Registration date : 2008-06-09

Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty10.06.08 7:53

STAR * напиша:
Kaj mm me nervira toa sto nekogas navecer koga sum raspolozena za muabet mi zaspiva i pukam od nervoza , nemam so kogo da zboram.

i mene me nervira toa ama i tvojot soprug sigurno e kapnat kako i mojov raboti od 8 do 22 drugo me nervira sto ne e tocen
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што ве нервира кај сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што ве нервира кај сопругот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 10Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: