Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што ве нервира кај сопругот?

Go down 
+125
beti.liz
marina****
stefimama
Bliznaci
nina 85
Aleksandra_Acka
bile2
butterfly
jasmina,mina
karolina
monabombona
Nine
Tifani
Mama Vase
Viki J.N.
delfinka
Vesna Blazevska
winnie the pooh
Ana.b
Biljana
kiki4ka
adi
Ves
Kat
Dara
Vale74
anu6ka
Sestricka
Misi
marija*
D-r Lidija Pazdrijan
lia
margarita
Sun_shine
Bela
Svetlana
lidija29
natashan.
Viktorija78
nafi
Anjuska08
Mimi22
Kikic
Anika
BiljanaM
Natalija
naivnna
Daki
мама
Kiki
sneze
Mama Ane
bica
sunset
marina_m
Strawberry
e.p.l.29
Berta
lela
ana_mkd
Stefanija S.
Ilince
macush
kristina_b
maskoe
elena-d
Penelope
hormonce
Kate77
veki22
Misticia
desi
ZeleniCka
Dimovska
Rocka
mamalina
viki0074
Sister
solzicka2
Ben10
KAJA
Mimi
lejdi
sonjamfk
Emilija
vesna velkova
Monika
monice
Nate_David
Nene
obicna
SonjuS*
baby24
sonja 35
vedrana
TINCE
aneta
beti 24
sashka26
Lili
kavadarcanka
mama
maloto76
Irena Trajkovska
Emi
Freya
okce
Bu_Bi
aleksandra
mamicka211
biljanag
BaMbYnA
vecki
mamicka
sunshine
Goca
moja Ina
iki
STAR *
sanja83
Juni08_Andrea
Big Sister
lola
Lana
rich_bitch1
129 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
maskoe
Прваче
Прваче
maskoe


Female
Број на мислења : 161
Age : 40
Локација : stip
Расположение : sekogas super
Поени : 28526
Registration date : 2008-10-13

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty14.10.08 14:37

E pa i ne me nerviraat mnogu nesta ka mm osven sto koga se presoblaka ko nevreme da imalo pozadi nego.Ama zatoa pravi mnogu poubavi raboti pa ne mu zameruvam.
Вратете се на почетокот Go down
kristina_b
Прваче
Прваче
kristina_b


Female
Број на мислења : 134
Age : 37
Локација : domaaaa
Расположение : :-)
Поени : 28627
Registration date : 2008-09-18

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty14.10.08 15:21

najmnogu me nervira toa sto cel den jas doma sedam i vecerta koga ke si dojdi jas so dusa go cekam za muabet da napram a toj tv si go gleda a mene ne me slusa,jas ke mu recam me slusna i toj:AAAA i jas :da ili ne toj pak AAAAA e veke pa neka nauci druga bukva toazivci mi kini!
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty20.10.08 18:05

Najmnogu me nervira koga ponekogas se inati,a i samiot znae deka ne e vo pravo.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty20.10.08 18:18

Моментално ме нервира што не сака да ми помага околу бебушот и не сака да се шета со нас.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty20.10.08 18:37

Goca напиша:
Ane напиша:
sto mora sekogas da odi pola sat porano na rabota. ne zgodno mu bilo da mu zakasni na kolegata, a toa sto nemu mu kasni smenata sekogas, nema vrska
i sto znae da zagalvi vo toaletot i da cita i cita i citaaaaaaaaaaaa! Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 89863
Аман бе Ане како јас да го напишав ова од збор до збор Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 981783 ......а иначе денеска ме нервираат и многу други работи кај него,гррр :devil: :devil: :devil:

Znaci ne bil samo mojot vakov kolegijalen tip.... hihi a imja i dr raboti pomaganje okolu Valentin nikako moze da go gali da go mazi da se guskaat i borat ama hranenje ,preslekuvanje auuuuu cuvaj Boze hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Stefanija S.
Прваче
Прваче
Stefanija S.


Female
Број на мислења : 141
Age : 43
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 28598
Registration date : 2008-09-18

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 10:44

Ме нервира тоа што пуши во вц и после цел ден луфтирам. Кога гледа фудбал никој не слуша што му збори, се исклучува моментално. Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 511770 Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 511770
Вратете се на почетокот Go down
ana_mkd
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 6
Age : 46
Локација : Makedonija
Поени : 28428
Registration date : 2008-10-24

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 10:52

Zdr na site Smile jas sum Ana ,vo brak sum samo 6 meseci posle 7 god vrska taka da mozam da se uklucam na tema "brak" .Me nerviraat nekoi sitnici -sekojdnevni :zence daj mi ova daj mi ona kako mama sto go naucila - se na tacna - se nadevam ce go odviknam.......Smile
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 10:53

Ме нервира тоа што од пусти срам ќе трпи и не кажува што сака (посебно кога сме на гости ). Ќе јаде и ако не го јаде тоа, ако му студи нема да каже затворете врата, ако му се пие вода,нема да побара. А бе Бог да чува,ама затоа сум јас тука која од ништо не се срами hihi ,па како мајка да сум му, се барам за него.

Здраво Ана!
Вратете се на почетокот Go down
ana_mkd
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 6
Age : 46
Локација : Makedonija
Поени : 28428
Registration date : 2008-10-24

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 10:59

Sakam da ve prasam - verojatno temata nekogas ste ja imale - medjutoa me interesira kolku vreme e normalno da se strpime dodeka zabremenam ???? :-) nekolku meseci se obiduvame ama uste nisto.......se nadevam se slucuva nesamo na mene......
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 11:00

hormonce напиша:
Ме нервира тоа што од пусти срам ќе трпи и не кажува што сака (посебно кога сме на гости ). Ќе јаде и ако не го јаде тоа, ако му студи нема да каже затворете врата, ако му се пие вода,нема да побара. А бе Бог да чува,ама затоа сум јас тука која од ништо не се срами hihi ,па како мајка да сум му, се барам за него.
Abe i mojot e takov,samo ne do tolku,i me nervira sto e predobar i sto misli deka i site drugi se takvi.
Dobre dojde Ana!


Последната промена е направена од lela на 28.10.08 11:05. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 11:04

Ме нервира тоа што само да допре со глава до перница заспива и ја нема со кого муабет да правам , е баш тоа вчера ми се случи , го избањав син ми и го успав , додека тоа го правев и мм заспа и ја како лудача 2 пати го шетав кучето од досада , саат и пол надвор премрзнав Smile

И ме нервира што заспива во дневна и да сакам да глеам тв коа ќе закрчи ми иде да го треснам од земја , и морам да му го затињам носот на 2 мин. да престане и на крај да го протерам во спална Smile
Вратете се на почетокот Go down
Berta
Прваче
Прваче
Berta


Female
Број на мислења : 168
Age : 56
Локација : Germanija
Расположение : odlicno
Поени : 28496
Registration date : 2008-10-10

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 11:09

dobro dojde Ana_mkd.
ti posakuvam mnogu sreka Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 592735 ,vo odviknuvanjeto na navikite na tvojot soprug,ako ne uspees vo toa ,ne ti preostanuva nisto drugo,osven da go prifatis so manickite sto si gi nosi vo nasledstvo od kaj mamicka.........
Postoi nekoja taktika,da ne recam formula, da se uspee vo toa????
ima zeni sto koi se falat :maz mi :peglam: ,mm :mie: , mm :cook: .

Jas postignav nesto,ama sepak ne go postignav seto ova!!!!

Ja znae li nekoj formulata,ako voopsto postoi?????

flower
Вратете се на почетокот Go down
e.p.l.29
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 10
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : super
Поени : 28445
Registration date : 2008-10-21

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 11:14

Мене мм најмногу ме нервира кога се спремаме негде да излеземе, а тој си гледа телевизија и постојано вика јас ке сум готов за 5 минути, а потоа јас и Миа го ~екаме спремни добар пола саат
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 13:12

Ме нервира што премногу ја слуша мајка му.
Вратете се на почетокот Go down
Strawberry
Почетник
Почетник
Strawberry


Female
Број на мислења : 54
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бебешко
Поени : 28636
Registration date : 2008-09-17

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty28.10.08 21:42

мене ме нервира кога ќе ги соблече чорапите и ке ги остави во спална одма до него за кога ќе стане сабајле одма да ги облече
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty31.10.08 11:20

kaj mm me nervira sto sekogas docni ako treba da dojde za eden saat toj doaga za tri saati, drugo sto mnogu retko e doma a i corapite kaj stigne gi ostava.
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28656
Registration date : 2008-10-29

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty06.11.08 7:51

Mene mm me nervira sto legne demek da gleda tv navecer ako sme doma i vednas ke zaspie.E togas mi ide da go tresnam od zemja,mnogu mrazam toa dremenje na trosed,ako ti se spie odi legni si
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty07.11.08 12:48

мм ме нервира што незнае да покаже нежност премногу...само кога сме сами, несака многу да се гушка и сл.ама па тогаш кога ке го направи тоа се искупува....ама баш за се....
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty07.11.08 12:51

мене ме нервира што секогаш го чекам. како он да е женското, штом треба да излеземе негде јас сум готова за 5 минути него пола саат после тоа го чекам. Насабајле прво се будам јас, па ги будам децата, завршуваме обврски во тоалет, па го будиме него.. Инаку заглавивме Smile .. А да и чорапите Smile
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty11.12.08 16:43

Незнам дали има некој од вас ваква нервоза .ММ е зависник од WOW (world of workraft) игра на интернет . Станува и го уклучува компјутерот па после оди на работа. Се враќа од работа и ме брка од компјутеров и се додека не си легне ( 2 - 3 ч. на сабајле) е на играта. Ништо не прави по дома ама тоа не ми смета ,јас сакам да си средувам сама се. Но ова играва е убиство. многу се нервираммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм.
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29653
Registration date : 2008-05-15

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty11.12.08 16:45

me nervira uzasno sto e opsednat so fudbal
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty11.12.08 17:03

sneze напиша:
Незнам дали има некој од вас ваква нервоза .ММ е зависник од WOW (world of workraft) игра на интернет . Станува и го уклучува компјутерот па после оди на работа. Се враќа од работа и ме брка од компјутеров и се додека не си легне ( 2 - 3 ч. на сабајле) е на играта. Ништо не прави по дома ама тоа не ми смета ,јас сакам да си средувам сама се. Но ова играва е убиство. многу се нервираммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм.


Sneze jas go imav istiot problem so maz mi, ne so WOW tuku so Morrowind isto takva luda igra kako WOW, ama ne bese problemot samo vo nego,problem bese sto od nego i jas se zaraziv i jas sedev do sabajle da igram i se "tepavme" za kompjuterot, Very Happy i od sto bese opsednat duri i koga bevme izlezeni on mi raskazuvase za igrata, ne sakase od doma ni da izleguva, ama posle dolg period poleka,poleka pocna da se vraka vo normala, sam pocna da si kazuva deka e lud sto tolku vreme gubi na kompjuter i sam si sfati deka toa e bescelno gubenje vreme,a sega veke nema vreme da sedne posta da si vidi ne igri da igra, zapisan e na fakultet, na kurs za web tehnology, svirki, obvrski i taka, inaku maz mi ima eden drugar sto bukvalno ne pravi nisto drugo osven sto igra igri i totalno e zabegan, ni zena gleda ni luge saka okolu nego ni nisto, nit izleguva od doma nit pravi nesto drugo, igrite mozat da bidat opasna rabota, od niv moze covek totalno da se desocializira, se nadevam deka ke mu mine merakot i na tvojot maz i ke sfati deka e samo gubenje vreme i nisto drugo.
Вратете се на почетокот Go down
мама
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 16
Age : 43
Локација : само дома
Поени : 28220
Registration date : 2008-12-05

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty11.12.08 17:17

чорапите изеда дека се професионална мана кај мажите.... и кај нас е тоа... и уште несто...има навик да ксне несто и секогас едео парче остава, и тоа на секаде Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 214441
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty11.12.08 17:23

Freyа Мм е ептен забеган ја игра 4 години и уште му е интересна . има периоди кога навистина не гледа жена и дете што си напишала . навистина незнам што да правам.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty11.12.08 18:05

ufff sneze 4 godini e navistina dolg period, ako mozes nateraj go da se zapise na nekoj kurs ili nesto slicno za da nema tolku slobodno vreme i poleka polka sam da se otkaze
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што ве нервира кај сопругот?
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: