Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што ве нервира кај сопругот?

Go down 
+125
beti.liz
marina****
stefimama
Bliznaci
nina 85
Aleksandra_Acka
bile2
butterfly
jasmina,mina
karolina
monabombona
Nine
Tifani
Mama Vase
Viki J.N.
delfinka
Vesna Blazevska
winnie the pooh
Ana.b
Biljana
kiki4ka
adi
Ves
Kat
Dara
Vale74
anu6ka
Sestricka
Misi
marija*
D-r Lidija Pazdrijan
lia
margarita
Sun_shine
Bela
Svetlana
lidija29
natashan.
Viktorija78
nafi
Anjuska08
Mimi22
Kikic
Anika
BiljanaM
Natalija
naivnna
Daki
мама
Kiki
sneze
Mama Ane
bica
sunset
marina_m
Strawberry
e.p.l.29
Berta
lela
ana_mkd
Stefanija S.
Ilince
macush
kristina_b
maskoe
elena-d
Penelope
hormonce
Kate77
veki22
Misticia
desi
ZeleniCka
Dimovska
Rocka
mamalina
viki0074
Sister
solzicka2
Ben10
KAJA
Mimi
lejdi
sonjamfk
Emilija
vesna velkova
Monika
monice
Nate_David
Nene
obicna
SonjuS*
baby24
sonja 35
vedrana
TINCE
aneta
beti 24
sashka26
Lili
kavadarcanka
mama
maloto76
Irena Trajkovska
Emi
Freya
okce
Bu_Bi
aleksandra
mamicka211
biljanag
BaMbYnA
vecki
mamicka
sunshine
Goca
moja Ina
iki
STAR *
sanja83
Juni08_Andrea
Big Sister
lola
Lana
rich_bitch1
129 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
lia
Прваче
Прваче
lia


Female
Број на мислења : 169
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ke me bide
Поени : 27982
Registration date : 2009-02-26

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty23.03.09 23:55

mene me nervira koga ke dade pari na zaem i koga posle mu e sram da si gi pobara pa moram jas da odam i da se raspravam po komsii,oti site se obeseni kaj nas na vrata e stvarno mi ide veke da ne pobaram ni od edno mesto pa da ostaneme goltari
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty24.03.09 0:02

me nervira sto s euspiva vo dnevna
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty24.03.09 0:11

Posle se sto procitav jas nemam sto da napisam za mojot maz..... hihi Site bile isti..... hihi
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-02

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty24.03.09 0:17

ме нервира што пуши цигари и премногу игра спортска а малце фаќа т.е.не фаќа flower
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty24.03.09 2:09

Mojov ne igra ama podobro ko ke znam kaj gi trosi praite...samo mi se zali nema pari pa maska gordost ne popusta bree ne smee devojka mu da go pocasti.....ideme na gosti blisku kaj nego i ne mi dava sum bus da otidam doagja me zima i pak nazad dzabe trosi benzin.
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty24.03.09 2:14

koga ke zaspie vo dnevna i sto saati treba da go budam za da odi vo spalna
Вратете се на почетокот Go down
Misi
Прваче
Прваче
Misi


Female
Број на мислења : 213
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Go cekame strkot.................
Поени : 28766
Registration date : 2008-09-05

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty10.04.09 22:47

hihi Posle se sto procitav neznam da li voopsto da pisuvam?Znaci site mazi se skoro isti.Ima milion raboti sto me nerviraat,za koi sto vikam,se deram Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 739460 Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 833860 ali ne pomaga,mozebi u momentot ali za 10 minuti kako glas da ne sum pustila.Neznam od kade da pocnam.......
Me nervira koga ne gi stava prljavite alista u korpa nego na ves masina,redovno negovata garderoba e ili na stol ili na krevet u spalna,plakarot nikad ne mu e namesten,koga ke mu kazam deka doma nesto e rasipano sekogas naogja razlog da ne go popravi,......uf ima uste......navecer sedi do kasno pred komp.pa sabajle mu treba 100 pati da mu zvoni mob.za da stane.koga se banja kupatiloto go poplavuva.........ima jos ama dovolno e,i sekogas koga jas vikam po nego za ovie raboti mi vika-dobro,i posle pak isto,vika-dobro,za samo jas da prestanam da vikam po nego,zosto ne moze da me slusa
:soe: e toa e.Lele gi ocrnivme mazite a pak nejmnogu gi sakame Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 115742
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty10.04.09 22:57

Во моментов ништо друго не ме нервира повеќе од тоа што го нема и многу ми фали Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 163602
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty10.04.09 22:57

Jas poveke go nerviram nego, nego toj mene sto me nervira Smile))))))))))) Za vakvi sitnici zboram Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29653
Registration date : 2008-05-15

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty10.04.09 23:22

sto sekogas ima zelba da gleda fudbal :-(
Вратете се на почетокот Go down
anu6ka
Почетник
Почетник
anu6ka


Female
Број на мислења : 47
Age : 43
Локација : дома си е дома
Расположение : Тоа што нема да ме убие, ќе ме зајакне!
Поени : 27537
Registration date : 2009-04-28

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty26.08.09 23:20

rich_bitch1 напиша:
lele sanja vo ista situacija sme>hihi i mene mi ja kazuva istata recenica bolje sportska da igram otkolku po kafani da odam i pijam.kolku se samo isti ovie mazite

истото и кај мене
Вратете се на почетокот Go down
http://[url=http://ticker.7910.org/eng][img]http://ticker.7910.o
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 0:48

Леле жени се изнасмеав hihi сите се исти ко една мајка да ги рагаше. 11 год. устава пења ми фати од зборење едно те исто, ако ти се спие легни во спална, валканите алишта во корпа, не биди наивен (понекогаш како мајка да сум му, морам да му зборам да му ги отворам очите за некои работи). Абе страшна работа ако науми нешто да купи, да направи, ке ме кува со денови и месеци додека кажам да. Или ако не сум расположена, ке ме пукне само „што ти е што ти е„ ништо не ми е аман доста више. А да и кога гледа некоја утакмица битна, се исклучува тоталка, ке те примети само ако му застанеш пред тв.
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 1:06

marija* напиша:
koga ke zaspie vo dnevna i sto saati treba da go budam za da odi vo spalna
Istoto i mene mnoogu me nervira.Mnogu pati cela vecer ke mu vikam da odi da si legne u spalna a toj prvin"aha,sega" i na kraj ke mi se isporazvika.Ednas go ostaviv ne go budev a ne go ni pokriv,a ne bese bas toplo.Mi bese zal ama me fati inat.Sabajleto se razbudi ukocen i mi vika "aj sto ne me razbudi,ama ne mozese bar da me pokries?" mu rekov "ke te pokrijam koga ke se naucis kade se spie".Dzabe,drugiot den pak istata prikazna. Ima uste mnogu raboti sto me nerviraat,za alista da ne zboram.Kako nekoja manekenka samo se preslekuva i ostava kaj sto ke stasa,porano koga ke dojdese od rabota corapite ke gi slecese ke gi ostavi vo dnevna i ke se ispruzi na trosedot.Ustata penja mi fati od vikanje da gi slekuva u kupatilo i da gi ostavi za perenje,toj sekoj den go pravese istoto.I ednas mi dojde preku glava,gi zemav i mu gi staviv vo spalna na negovata pernica.Vikase sto vikase ama od togas si gi ostava u kupatilo.Ponekogas se osekam kako da nemam tri deca,nego cetiri.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 1:09

Vale74 напиша:
Леле жени се изнасмеав hihi сите се исти ко една мајка да ги рагаше. 11 год. устава пења ми фати од зборење едно те исто, ако ти се спие легни во спална, валканите алишта во корпа, не биди наивен (понекогаш како мајка да сум му, морам да му зборам да му ги отворам очите за некои работи). Абе страшна работа ако науми нешто да купи, да направи, ке ме кува со денови и месеци додека кажам да. Или ако не сум расположена, ке ме пукне само „што ти е што ти е„ ништо не ми е аман доста више. А да и кога гледа некоја утакмица битна, се исклучува тоталка, ке те примети само ако му застанеш пред тв.

Potpis Vale74 A koga ke rece: E dobro bre sto e sega rabotata?Sto pak nesto jas sum zgresil?Taka naivno..mi ide da go tresnam so nekoj corap sto go ostavil do krevet hihi Sobiram po decata,sobiram i po nego.A pazi... ke im se obrati na decata:"Nemoze toa taka tato.. pa sobirajte si gi rabotite..ne moze majka vi po site da odi"! hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 1:23

Dara напиша:
..mi ide da go tresnam so nekoj corap sto go ostavil do krevet

hihi hihi hihi
Dara напиша:
A pazi... ke im se obrati na decata:"Nemoze toa taka tato.. pa sobirajte si gi rabotite..ne moze majka vi po site da odi"! hihi hihi

Da,demek ne zalat. A pak koga ke mu recam na mm da go pripazi Luka da srabotam nesto,toj po edna minuta ke pocne vika "maaamoooo kaj si, maaamoo"od takt me vadi.Ke mu se razvikam a toj kako nekoe nevinasce ke me pogledne i ke mi rece "Pa sto da pravam, te bara",a nema vrska toj e toj sto me bara.
Edno e sigurno site mazi se isti
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 1:30

A pazi situacija:koga site tri ke se rastrcat niz doma mene mi se kreva pritisokot ,a toj laden kako spricer.Ke podviknam: Epa sega rascrkaj im se majku de, gledas deka imam rabota! A toj ke ja potkrene glavata i ke rece:Ana ,Bage,Saniiii....eve im rekov duso.. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 1:42

hihi Така да, или „еве им реков маче, ама мене не ме слушаат„.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 1:44

citam i ne mi se veruva kako eden maz da imame hihi hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 1:47

Леле Вецки, кути абе не да се смеам hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 1:47

ме нервира што не си ги остава своите работи на место ,каде паднало останало.Како алиштата што ги остава насекаде пробесени,или на земи фрлени,така и нешто кога работи ги остава сите клешти штрафцигери лепила или сл.кај ќе му текни па кога пак ќе ги побара а јас сум ги суредила не може да ги најде и вика.Кога му велам ми вели добро и до кога до следниот пат и пак исто. : Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 89863
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 1:56

kako da ne se nerviras eve go sega mi rci tuka spie vo salon 10 pati mu rekov odi legni si i odgovorot e aha sega ... jadese pred eden saat a spie i na sekoe daj da kasnam nesto e ako se isklucam znajte kom od zemja sum go aknala
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 2:04

Koga mu sreduvam okolu kompjuter..beleski,cedinja,kablovi,zici..pobesnuva.A jas pak: E kako mozes da se snajdes vo ovoj haos?baska sto na biroto ima prasina dva prsta!Ostavi mi ja prasinata jas ke si ja izbrisam!Se si mi ispomesala.E sega e se isprevrteno i nisto ne mozam da si najdam!.Jas si imam red vo haosot.Ako ti smeta ovde ne vleguvaj..A jas taka sum mu svetnala biroto,pa i nekoj ukras koga ke mu stavam hihi pobesnuva!
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 2:09

Вецки немој компјутерот, после што ке правиш?
Дара, а да му ставиш една рамка со твоја слика на бирото?
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 2:11

Taka nasmeana od uvce do uvce?Koga ke zbesne ke ja izede hihi
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty27.08.09 2:16

Дара ма, се газам од смеење hihi hihi А башка и мојов стана, гледа ме нема и доага тука се крсти, ме прашува што ми е, што толку се смеам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што ве нервира кај сопругот?
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: