Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што ве нервира кај сопругот?

Go down 
+125
beti.liz
marina****
stefimama
Bliznaci
nina 85
Aleksandra_Acka
bile2
butterfly
jasmina,mina
karolina
monabombona
Nine
Tifani
Mama Vase
Viki J.N.
delfinka
Vesna Blazevska
winnie the pooh
Ana.b
Biljana
kiki4ka
adi
Ves
Kat
Dara
Vale74
anu6ka
Sestricka
Misi
marija*
D-r Lidija Pazdrijan
lia
margarita
Sun_shine
Bela
Svetlana
lidija29
natashan.
Viktorija78
nafi
Anjuska08
Mimi22
Kikic
Anika
BiljanaM
Natalija
naivnna
Daki
мама
Kiki
sneze
Mama Ane
bica
sunset
marina_m
Strawberry
e.p.l.29
Berta
lela
ana_mkd
Stefanija S.
Ilince
macush
kristina_b
maskoe
elena-d
Penelope
hormonce
Kate77
veki22
Misticia
desi
ZeleniCka
Dimovska
Rocka
mamalina
viki0074
Sister
solzicka2
Ben10
KAJA
Mimi
lejdi
sonjamfk
Emilija
vesna velkova
Monika
monice
Nate_David
Nene
obicna
SonjuS*
baby24
sonja 35
vedrana
TINCE
aneta
beti 24
sashka26
Lili
kavadarcanka
mama
maloto76
Irena Trajkovska
Emi
Freya
okce
Bu_Bi
aleksandra
mamicka211
biljanag
BaMbYnA
vecki
mamicka
sunshine
Goca
moja Ina
iki
STAR *
sanja83
Juni08_Andrea
Big Sister
lola
Lana
rich_bitch1
129 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty11.12.08 21:59

Edinstveno sega za sega sto me nervira e toa sto nekogas molci i dlaboko vozdivnuva i koga ke go prasam sto ti e mi vika nisto, e toaaaa auuuuuuuuuu kako me nervira do maximum. Retko se slucuva ama me nervira, mislam deka nesto mu smeta, a si molci i koga ke mu recam toj odma abe ti i tvoite filmoviiii, ne moze covek na raat da se izdisi.
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29021
Registration date : 2008-06-26

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty11.12.08 22:03

ме нервира кога се нервира дека не е на пат е тогаш не се поднесува нарочито кога ќе заседне дома повеќе од недела дена.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty11.12.08 23:56

Daki напиша:
Edinstveno sega za sega sto me nervira e toa sto nekogas molci i dlaboko vozdivnuva i koga ke go prasam sto ti e mi vika nisto, e toaaaa auuuuuuuuuu kako me nervira do maximum.

И мене ме нервира ова..кога ќе го прашам што му е ми вика ништо...а знам дека му е...
и што е тврдоглав понекогаш..не може човек да му докажи... silent
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty13.12.08 17:44

ne mi e soprug seuste ama najveke me nervira sto nekogas 24 h zbori za fudbal
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty13.12.08 18:05

Me nervira sto nekogas mu zboruvam i zboruvam, a potoa mi postavi nekoe glupavo prasanje, od koe moze da se vidi deka nisto ne me slusal. Jas ce se iznerviram, a toj ce mi rece deka me slusal vnimatelno ama jas mnogu nejasno i brzo sum zboruvala. Abe da poludis. Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 981783
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty13.12.08 19:11

Natalija напиша:
Me nervira sto nekogas mu zboruvam i zboruvam, a potoa mi postavi nekoe glupavo prasanje, od koe moze da se vidi deka nisto ne me slusal. Jas ce se iznerviram, a toj ce mi rece deka me slusal vnimatelno ama jas mnogu nejasno i brzo sum zboruvala. Abe da poludis. Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 981783


i kaj nas se slucuva ova,narocito ako gleda tv ili e na komp.I mi idi ponekogas kompjuterot da mu go aknam od glava. Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 796688
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-02

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 0:44

Мене првата година ме нервираше сто мм ко свекрва да мибеше .За се едно преговараше.Сега се навинавме малце по малце или пак кога си ја брани мамичка Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 557124
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 0:47

me nervira sto spie vo salon lele da mozam ke go tresnam so nekoja casa ama decava ke gi razbudam
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 0:50

Ме нервира тоа што кога ќе му речам нешто да направи не го прави одма туку ми вика да да ќе го направам и мора по 5000 пати да му речам за конечно да стане и да го направи тоа што сум го замолила. Еве ми довлече дома една кутија пуна со ЦД-а и го молам 1 месец да ја однесе во студио и све ми вика утре и еве ја среде дневна уште ми стои! И ме нервира кога игри на компјутер, порано играше билјард а сега скија Smile По цела ноќ!!!
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 0:51

mene me nervira koga mi zbori a mene ne mi se zbori .I mi vika A KIKI A KIKI mu vikam da Aknes veke ostavime gledas deka kutam ne mi se zbori
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 0:52

Vecki jas ednas mm ne go razbudiv (zatoa sto koga go budev se slucuvase i da mi se razvika) za da se premesti vo spalna i ne go pokriv,sabajleto koga stana bese ukocen i smrznat,mi bese zal i toa mnogu,ama sega si spie vo spalna. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 0:57

Mene me nervira sto znae da okape na kom i e normalno hronicno nenaspen i koga mi e dosadno pa mu pravam muabet momentalno zaspiva.Ama sega si go imam forumov pa on neka si spie
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28445
Registration date : 2008-11-29

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 1:18

Me nervira koga ke kaze SEGA, a toa sega e za dva dena:)
Вратете се на почетокот Go down
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28272
Registration date : 2008-12-12

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 20:13

sto koga pijeme kafe ne ogovarame i koga gledame nekoj film ne komentira nisto....pokraj drugoto
Вратете се на почетокот Go down
Viktorija78
Полуматурант
Полуматурант
Viktorija78


Female
Број на мислења : 524
Age : 45
Локација : Doma
Поени : 28635
Registration date : 2008-09-13

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 20:15

Ne si gi ostava alistata vo korpata za perenje.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 20:15

Што не умее ништо во животот сам да направи,да биде лидер,секогаш чека јас да ја поведам работата,по можност и сама да ја завршам.Ќе излудам више со тие работи!
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 20:20

Хормонче, да бида искрена, ти препорачувам да не се нервираш и да се помириш се со фактот дека секогаш ќе биде така, за жал. Можеби мааалку ќе се смени понатаму но сепак тое нема да биде тоа
Вратете се на почетокот Go down
natashan.
Почетник
Почетник
natashan.


Female
Број на мислења : 32
Age : 43
Локација : ohrid
Поени : 28166
Registration date : 2008-12-16

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty18.01.09 22:12

sneze напиша:
Незнам дали има некој од вас ваква нервоза .ММ е зависник од WOW (world of workraft) игра на интернет . Станува и го уклучува компјутерот па после оди на работа. Се враќа од работа и ме брка од компјутеров и се додека не си легне ( 2 - 3 ч. на сабајле) е на играта. Ништо не прави по дома ама тоа не ми смета ,јас сакам да си средувам сама се. Но ова играва е убиство. многу се нервираммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм.
sneze i jas i maz mi sme zarazeni so igrata.sega jas pomaku igram deka nemam vreme so sincevo ama koga ke go zaspijam navecer gledam da poigram malku Smile
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty20.01.09 19:00

Mene me nervira kaj mm toa sto so i da treba da se napraj doma toj nemozi, izmoren e ima dr pobitna rabota a ako nekoj dr go vikni za slicna rabota nemaproblem ke odi i ke mu go napraj to so treba
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty20.01.09 19:08

lidija29 напиша:
Mene me nervira kaj mm toa sto so i da treba da se napraj doma toj nemozi, izmoren e ima dr pobitna rabota a ako nekoj dr go vikni za slicna rabota nemaproblem ke odi i ke mu go napraj to so treba

Izgleda site mazi se isti , za doma ako treba da se zavrsi nekoja rabota ke se iznacekas dur da mu tekne ili 100 pati ke mu prerecam pa ke zavrsi , a za drug da go vikne da se pomogne da se zavrsi rabota , glava ke sokrsi da pomogne.E poluduvam vaka koga ke mi napravi.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty20.01.09 19:10

I me nervira sto misli deka stolovite se ZAKACALKI.Mu velam da moze stolot da zbori bi vristel.
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28352
Registration date : 2008-11-28

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty20.01.09 19:13

Што се прави оти се знае, ама врска нема ,па само си го слушам и си мислам, ај ке го изгледам и овој циркус.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty23.03.09 18:12

Засега ништо Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty23.03.09 20:39

Mene me nervira so koga se dogovarame da ideme nekade ke kaze se dogovoriv za denovive da ideme vamu..e toa denovive trae uste pred 6 fevruari...aman so tie denovi...so drugarite si pravat filmovi ke praele 4 deca i toa strasno me nervira...vika toa ednas ko ke izleze posle sami ke izlagaat..aaaaaaaaa ke go zadavev....me nervira sto mora on koga ke zboram so drugarka da ni se umesa od tipot'' lele stvarno,, da da i ja slusnav taka'' i posle so bese''' a blage veze si nema za sto zborime..No se naviknav i znam deka site se takvi tesko na nas'' nevestite'' (mrazam koga ne vika taka) ust ene sum mu zena bre...a site se isti vo drustvo ko edna majka da gi ragjala sekoj svoja politika bistri
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty23.03.09 23:49

Najmnogu me nervira, posebno vo posledno vreme, sto mobilniot go stava na vibracii i ke se ubijam od vrtenje,a toj ne go slusa
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што ве нервира кај сопругот?   Што ве нервира кај сопругот? - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што ве нервира кај сопругот?
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: