Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Поддршка за самохраните родители

Go down 
+67
smisjana
Mama Vase
Misticia
D-r Lidija Pazdrijan
danielaval
delfinka
lavce
sonja 35
KATIC
jasmina,mina
biljanag
makresanska
Vesnicka
NatasaK26
Dragana
Ilince
Sandra
vecki
beti.liz
natasa imenjacka
marina_daniel
moja mama
nata
Inana
sunset
Vesna Blazevska
Dzena
Jovana's mom
bordan
Ves
ladypp
Goca
pepa
margarita
mamalina
kristina_b
tanjasofija
sasa
fibimk
Volcica
marija*
tanja_simon
sneze
kara
Emilija
Kikic
Eni
MamaMaja
nikolina008
Kinky
Lana
Damjana
Mimi22
nnatasa
daniela dimoska
obicna
SonjuS*
Anjuska08
Mama Ane
milena p
lidija29
sonja colakova
hormonce
avanturistka
sonjamfk
delfin76
lela
71 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29387
Registration date : 2008-09-16

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty16.06.09 16:00

fala ti arma, znaete na sto drugo se vadat , zenava ima pominato niz mala depresija ama toa bese odamna i niv nekoj gi poducil valjda , ama sto sega neka proverat medicinska istorija , helex, riset, dijazepam koj se nema napieno vo ova stresno vreme , ke vidime sto ke se sluci.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28310
Registration date : 2009-04-28

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty17.06.09 9:44

Ako majkata e mentalno propacunliva, ako ne e narkomanka, ako ne e alkoholicar, ako ne postojat podatoci vo socijalno deka go maltretirala deteto, fizicki i seksualno go zlostavuvala NE MOZE NIKOJ DA I GO ZEME. Mala depresija ne e nisto, neka bara da i napravat psiholoska procenka tamu vo socijalno, ako treba i so meseci neka ja sledat, neka najde rabota - bilo kakva. Drugo me interesirase - dali koga zaminala od kaj soprugot go zela deteto so sebe ili go ostavila tamu? ili sakala da go zeme no ne i go dale? Neka spremi tuzba za odlukata na sudot, od ESE ke i pomognat se sto treba, neka ne gi ostava rabotite taka, ima pravo bar vikendite da gi pominuva vo svojot dom so deteto, bez nadzor. I navistina se cudam kako uspeale da i go zemat deteto...mojot soprug ima 2 deca od prviot brak, ne moze da se izbori za plus eden den vo mesecot da gi gleda, a kamo li da gi dobie na sud....majkata e mnogu zastitena so nasite zakoni, ne mi e jasno kako ova se slucilo....matna e rabotava...zatoa neka ne sedi mirna drugarka ti, totalno e obespravena.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29387
Registration date : 2008-09-16

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty17.06.09 11:34

Zenickata e mirna , dobra i vredna i skromna , vsusnost ne mi e drugarka samo dobra poznajnicka sto ja poznavam uste od sredno, zal mi e za toa sto i se sluci-
Vaka, si otide odkaj mazot ( neseriozen, mamin sin) odnosno otkaj svekrvata oti taa bukvalno ja napadi, si imase devojceto nesto zasteda koi gi vlozi vo sreduvanje tamu na domot , dobro sto si zema nesto mebel.Nitu udrila dete, nitu pak sum ja slusnala da povisi glas na nekomu, depresijata i bese od osamenost i taga .nikakva histericnost i.t.n.Rabotata e sto i taa i semejstvoto se malku kako da kazam priprosticki lugje , a inaku grizlivi se , na gosti sum odela kaj niv sakam da ja posetam i soslusam po se sto i se sluci, sepak porano kolku tolku imavme prijatelstvo.Ke i dadm broevi kaj da se obrati, kako i sekoja majka tesko i e za deteto , ne e fer da bide do krajnostui ogranicena da si pominuva vreme so nego.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty17.06.09 12:23

eve go ESE:

Телефони:
+389 (0)2 3298295
+389 (0)2 3298296

http://www.esem.org.mk/Root/mak/default_mak.asp
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty17.06.09 12:25

Ako se iznafakjal toj eden ton vrski... znaejki kako funkcionira sistemot... ke i treba gooooolema sreka i mnogu mnogu pomos....
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28310
Registration date : 2009-04-28

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty17.06.09 13:58

Pa ili vrski ili potkup e vo prasanje, treto nema...za zal...ne ja poznavam no mnogu mi e zal....mora da se bori.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29387
Registration date : 2008-09-16

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty17.06.09 14:32

Za mnogu vrski da fatil tatkoto ne veruvam, oti se , ne e moe mesto da navreduvam ama Tutule bale -prostacista ,e dobro on e vraboten , zidar, po celi dve nedeli e vo Sk-deteto go cuvaat majak mu i sestra mu -sram da i e na guskata Nosi ubavi alista pokloneti od snaata, ona bila mazena , majak , zdebelena , ne i licelo tesno kratko , uf kolku e samo tesko nekoj da iskoristi situacija -Mirno devojce, osameno, povleceno , vo postdepresiven period i ajde zenidba, pa detence i posle ona ne cinela , bog da cuva uste fizicki da pocnale da ja maltretiraat. Morala da si zamine,napadena od svekrvata.Fala mnogu za broevite Arma.
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28571
Registration date : 2008-10-29

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty17.06.09 14:49

Boze kakvi ludje ima vo ova nase drzavice,Ves vo Palanka li zivees?Ne mozam da svatam kolku zaostanati ludje postojat vo naseto podnebje.Kako bre moze svekrva da ja nabrka,da i kazuva sto da nosi pa i deteto da i go zeme,pa kade e tuka mazot sto ja vencal??Kakov e toj sud sto dodeluva dete na covek sto dve nedeli vo mesecot e otsuten,a majka mu da go cuva,ona neka si rodi ako saka da cuva a moe dete e samo moe,ocite ke i gi iskornam nema da mu se priblizi a ne da mi go zeme.Ne mozam da svatam stvarno,zal mi e sto ima zeni sto ne znaat kolku vredat i ne umeat da se borat za sebe,pomogni i na zenata kolku mozes,posovetuvaj ja ako e priprosta kade da se obrati i kako da se izbori za svoeto dete.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty17.06.09 15:11

stom ne se raboti za vrska ili potplateno, samo neka tera! ke go resi jas mislam... ama ako ne e plateno...
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28310
Registration date : 2009-04-28

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty17.06.09 19:37

ako e taka kako sto vikas Ves, lesno ke dobie na sud, od ESE se i brzi i efikasni i baska dinar nema da i naplatat, eve za primer, otkako podnesov tuzba za razvod, cekav 6 meseci da se razvedam i toa so advokat, drugarka moja za 30 dena zavrsi rabota preku ese. brojcinjata nekoj drug gi ostavi...Smile
Вратете се на почетокот Go down
Inana
Почетник
Почетник
Inana


Female
Број на мислења : 26
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27516
Registration date : 2009-04-15

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty19.06.09 16:45

Jas od vcera si ja odrediv sudbinata, si se sobrav i si otidov, od dve zla da se odbere pomaloto, ete vo takva situacija se samohranite majki. Na nedela dena sum pred porogaj i steta sto bremenosta mi e do sega najlos period od zivotot, sto se ne preziveav, kakvi stresovi, da se najdes vo race na poremetena i iskompleksirana licnost i kao trudna si nema kaj da ides, ke trpis se, a tek sto sledi??? Se desi nesto sto ne mu go posakuvam na nikoj, mi udri dve tri slakanici, ubavi, me raskrvari, vcera barav pomos od administratorot u privatna poraka da mi otvori vo "nikoj da neznae" tema, ne znaev kaj da se obratam i sto da pravam, ali nemase nikakov odgovor, pa eve sega tuka si ja kazuvam makata. Mi trebase sovet kaj da go prijavam i kako da postapam.. Sega sum sama i pamet nemam sto ke pravam, so brat mi ziveevme sami pred da se omazam, sega pak se vrativ tuka so nego, majka mi e na rabota vo stranstvo i doaga na tri meseci, sto me ceka samo gospod znae, strav mi e od toa deka ke saka da mi ja zeme :(, do pred nekoj den imav strav samo od porogaj a sega od se sto sledi
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28310
Registration date : 2009-04-28

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty22.06.09 12:22

Inana, priberi se, odi prvo vo policija, tamu da prijavis, posle vo centarot za socijalni grizi, kaj nova zelezniocka, ke prijavis semejno nasilstvo i ke ostavis instituciite da si ja teraat rabotata, ke go povikaat vednas vo policija, a potoa i vo centarot. Ostani si kaj brat ti i nemoj da se sekiras deka ke ti go zeme deteto - prvo, nikoj na nasilnik dete ne dava (zatoa moras da prijavis i vo policija i vo centarot), vtoro, bebce e maloto, nema pravo nikoj da go odzeme od majkata. Samo bidi hrabra i ne dozvoluvaj da te obzemat emocii koga ke se porodis...jas veruvam deka ke se vrati mus ti da te moli...bidi hrabra, pobaraj poddrska od brat ti, od tvoite od prijateli, drugarki itn. Pa koga na trudna zena dignal raka...aj da ne zboram, se nerviram....DA GO PRIJAVIS i cekam da pises tuka sho si naprajla.
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27745
Registration date : 2009-05-15

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty22.06.09 12:33

Инана Арма е во се во право послушај и го советот. за тоа дека ќе ти го земе бебето нема шанси ниеден суд не досудил доенче да живее со татко му, освен ако на мајката екстремно нешто и фали. Смири се и веднаш превзе ми нешто.Те чекаме да пишеш.
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 45
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27438
Registration date : 2009-06-03

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty22.06.09 12:50

inana arma e vo pravo moras da prezemis nesto da go prijavis vo instituciite pa tie po tvoja prijava mora da prezemat nesto storigo toa odma i ne se nerviraj treba da donesis na svet zivot
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty22.06.09 13:05

sto lik ke bese pa sto moze da povredi trudna zena???

samo policija za toj i vrakanje kaj nego - ni pod razno! Znaci deka treba krivicna prijava da mu opnes, a pred toa da izvadis lekarsko uverenie deka si povredena. zemajki predvid kolku e funkcionale zakonot pogotov vo delot nasilstvo vrz zeni, so vreme moras sve od dokumenti da sobiras oti ne znaes do kade toj moze da odi vo maltretiranjeto...
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28835
Registration date : 2008-09-06

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty22.06.09 14:12

inana i jas mislam deka treba da go prijavis vednas i potoa da se fokusiras na tvojata bremenost oti kako sto gledam pri kraj si samo lesno na poragaj da pomines a potoa so bebceto ke si uzivate.poz
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28310
Registration date : 2009-04-28

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty22.06.09 14:19

i da ne potegne privatna tuzba, obvinitelstvoto ke go goni, mojot bivsi za shamar sto mi udri, plati 100evra kazna,toa bese posle razvodot, jas ne potegnav tuzba, bev vo policija, bev vo centarot za socijalni grizi, samite vlasti si go viknaa na sud da odgovara i si plati kazana so napomena deka sleden pat ako mu se desi nema taka da lesno da pomine - ke odi i vo zatvor, posle me vregase po telefon, jas stalno odev i go prijavuvav vo policija...mu odrzaa dobra lekcija, pa denes misli i sho zbori i sto pravi pred mene i so mene. Jas i na nego mu kazav: moze ne mozam da te natepam, no ke te prijavuvam vo policija za sekoj tvoj zbor ili postapka sto mene ne mi se dopaga...koga vide so koj si ima rabota 3 pati misli ednas kazuva...
a ovoj sto udril bremena zena...psihopatska rabota, sto da kazam,. nego mu nema ni lek ni spas, osven podaleku od nego da se drzi.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty22.06.09 14:44

sigurno e taka, kako sto napisa Arma, nemam iskustvo so tie raboti. Me raduva sto barem vo toj del, nekoj nesto raboti... jas sum generalno razocarana od sistemot i taka za sekoja postapka kade i zakonite imaat vrska, odam po pismen pat... ne oti ke pomogne i taka... ama aj, neka go ima i toa...

Ima bre razni mentoli po gradov sto setat! toj koga i puknal tri i toa tri samari na svoja zena plus trudna, koj znae sto e drugo spremen da napravi... a mozebi i preteruvam, nemora da bide najlosot scenario... nekogas dovolno e da go zaplasis preku policaec i tolku ke mu bide... no sepak, ima sekakov dzgan...
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28473
Registration date : 2009-01-16

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty22.06.09 16:06

sega ja citam prv pat temava i prvo da kazam golema pregolema ogromna podrska za site samohrani roditeli nemozam ni da si zamislam kolku e tesko!BRAVO ZA NATASA prejaka zena svaka cast retko koj moze toa da go napravi!a ova sto citam za inana epten me rastrevozi pa kakov covek e toa sto se osudil da krene rraka na trudna zena,na zena sto nosi negovo dete cccccccccc
sramota kakvi luge znaci ima....
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28634
Registration date : 2009-01-02

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty22.06.09 16:07

Inana devojkite se vo pravo, sega samo misli na sebe i bebenceto, sedi si kaj brat ti ako nemas nikakov problem so toa i ke se naredat rabotite. Te ceka mnogu biten moment vo zivotot i toa e sega pobitno od se.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29824
Registration date : 2008-08-26

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty23.06.09 14:14

Inana, samo uste ednas ke kazam - obavezno da prijavuvas se!!!
Nemoj nisto da ostavas taka, pribiraj dokumentacija zasto ne daj Boze mozebi eden den ke ti zatreba. Ako potegne na sud da ti go zeme deteto, nema taka lesno da go dobie koga ke vidat kolku prijavi i tuzbi ima protiv nego za nasilnicko odnesuvanje. Bidi pametna, izigraj pravilno sega za da bides mirna ponatamu (i ti i deteto).
Вратете се на почетокот Go down
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27060
Registration date : 2009-07-13

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty15.07.09 12:06

Golem pozdrav do Natasa i Ivana i gilema podrska za hrabrosta i resenosta za nivnite postapki.
Ivana obavezno za maltretiranje se da prijavuva vo centarot obavezno so lekarska dokumentacija.
Luge sto napravi Natasa,se porodi li.Nateeeeeeeee pisi da znaeme kako se cuvstvuvas i da ti ja davame nasata podrska.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty15.07.09 14:06

eheee :)srekno porodena, Ivana napolni 9 dena Smile Imenjackeee Smile
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27826
Registration date : 2009-05-20

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty15.07.09 14:11

cestitki za tebe Nate da e ziva i zdrava malata .ne sum te sretnala da ti cestitam.kako ste?
Вратете се на почетокот Go down
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27060
Registration date : 2009-07-13

Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty15.07.09 15:53

Okean od zdravje,more od sreka,ezero od uspesi i nitu kapka taga za malata Ivana.
.Natasa vo sekoj moment ne imas nas za se sto ti treba!
Go zapisa li tatkoto vo izvodot??????????Podobro da ne ti e za da nemas problemi za sekakvi dokumenti vo idnina ,za doveruvanje,za pasos i slicno.Znae li toj za Ivana??????pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz[/img] krevet
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Поддршка за самохраните родители
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: