Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Поддршка за самохраните родители

Go down 
+67
smisjana
Mama Vase
Misticia
D-r Lidija Pazdrijan
danielaval
delfinka
lavce
sonja 35
KATIC
jasmina,mina
biljanag
makresanska
Vesnicka
NatasaK26
Dragana
Ilince
Sandra
vecki
beti.liz
natasa imenjacka
marina_daniel
moja mama
nata
Inana
sunset
Vesna Blazevska
Dzena
Jovana's mom
bordan
Ves
ladypp
Goca
pepa
margarita
mamalina
kristina_b
tanjasofija
sasa
fibimk
Volcica
marija*
tanja_simon
sneze
kara
Emilija
Kikic
Eni
MamaMaja
nikolina008
Kinky
Lana
Damjana
Mimi22
nnatasa
daniela dimoska
obicna
SonjuS*
Anjuska08
Mama Ane
milena p
lidija29
sonja colakova
hormonce
avanturistka
sonjamfk
delfin76
lela
71 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
sasa
Прваче
Прваче
sasa


Female
Број на мислења : 169
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : rasmeano hahaha
Поени : 28491
Registration date : 2008-11-16

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty11.03.09 21:34

Zdravo i od mene na ovaa tema "NAJGOLEMA PODRSKA DO SITE HRABRI MAMICKI" ali lugje veruvajte mn e tesko da se boris so ovaa situacija imav prilika da se zanimavaam so ovaa problematika 3 god ima sekakvi situacii i sekakvi karakteri.Ja podrzuvam Natalija i samo hrabro i odlicno e toa so izbrala da raboti so soc rab zaedno zatoa sto samo so nego ke ja ima vistinskata podrska. Samo hrbro i glava gore i bidete gordi na toa so ste samo taka se se pobeduva!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29163
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty12.03.09 12:37

Vi blagodaram na site Vas golemi zeni i lugje, sto umeete da socustvuvate! Navrakam od vreme na vreme na ovaa tema da vidam cisto, dali cita nekoj... ne e bas najpopularna tema osobeno ne na srekno omazenite. Da ne se razbereme pogresno, sekoja cest na visitinskite parovi koi se nasle i ja cuvaat i neguvaat zaednicata i sovesno se grizat i gi sakaat posledicite od svojata ljubov. Pa ima li nesto poubavo od toa... that's all about... Nema ni edna kariera, niti niedna kukja ili kola da ti ovozmozi takvo zadovolstvo ispolnetost i sreka...
Licno, jas odluciv vaka da bide. Sakase toj da se zeni, ama ne poradi mene, tuku poradi ornamentikata okolu mene. I resi da me zeme so toa sto ke me stavi vo "tesno" ostavajki me trudna. Okolu dva meseci bevme zaedno, od koi eden mesec oci si vadevme od kavgi. Se preseli kaj mene brz da me prasa?! ne ni svativ ustvari deka e preselen dodeka ne go slusnav kako na nekoj si po telefon mu kazuva deka ne bil vise tamo (na starata adresa a ne vo skopje) ama sega ziveel ovde (vo skopje)?! e togas stana guzvata, nejke covece da si odi! nejke da raboti - cel svet mu bese kriv deka ne ucel skolo i deka e mrza svetska, u megjuvreme uspea da me informira deka so site "bivsi" se VIDEL vo skopje i rascistil?! SE gledal so bivsite??? koj e toj moron?! Duri! napravi i presmetka kolku ke me kostal mesecno!? TOA, ne za po doma! TOA, kad tad ke me izneverese, toa najde prilika da se preseli vo Skopje i da ima lagoden zivot bez mnogu zamaranje! Uspeav nekako da go isteram od doma, po 5 dena svativ deka sum trudna. Kraj nemase srekava, jas posakuvav dete. Znam odsekogas deka za zdravi deca trebat zdravi roditeli i smetav deka e greska ako ne mu dades sansa na deteto pred se, da go zapoznae svojot tatko. Taka resiv i da mu kazam, smetav deka humanosta pobeduva sekogas koga se raboti za dobivanje na dete i mislev deka ke najdeme nacin da se dogovrime. Zgresiv. Prvo glumese "prv decko u selo" pa ne se javuvase dva sati po porakata, a posle dva meseci se pojavi vo skopje, po druga rabota, ne poradi situacijata i vo treti mesec trudnokja me iznervira do "daska" so glupite idei za dnk za sudovi... Muabeto se vrtese okolu uslovnoto "daj da se vratam kaj tebe" pa ke bidam tatko, ama ako ne me pustits - e ni bivam tatko... Toa ne e za po doma pak ke vi kazam, toa e eden materijalist sto si brka nevesta so kamce!

Tuku, fibi kafeto koga Smile ? ohrid ili skopje Smile) ne se opteretuvaj so abortusot, toa NE E greska, toa e licen izbor! site vo daden moment vo zivotot sme napravile po nekoj cuden izbor, ama toa ne ne pravi losi lugje, naprotiv ne zajaknuva i ne uci da slusame i polesno da pravile razlika od dobroto i losoto, oti... covek uci dodeka e ziv. A ne se grizi! gospod e golem, ke rodis i ti, ubedena sum! I jas edno vreme dignav race... duri se ubediv deka i ne e taka strasno ako ostanes sam... ke rodat sestrite, komsikite, bratucetkite... se se toa decinja Smile koj znae da saka decinja ke gi saka site decinja Smile kako sto i jas pocnav da gi sakam Smile
ili skrateno, ednas covek - zasekogas covek! uzivajte ubavi moi podrzuvacki Smile!

btw, koj znae nesto poveke za citanje kariotipovi od amniocenteza? Kaj mene zenskovo (Smile a se dogovorivme so doktorot na 80% masko :afro: a toa sto sve videle ustvari bilo iden klitoris... hihi se otruv od smeenje - posakuvav zensko) sto ke go rodam, demek normalno bilo am ima uste nesto sto ovie od labolatorija go vikaat "toa" a sto e toa nikoj ne znae da objasni demek nisto ne bilo toa... kako i da e mi zakazaa fetalna ehokardio skopija (moze i ne se vika taka) ama treba da pokaze kako rabotat krvnite organi kaj zenskiov biciklist vo stomakov Smile)
Вратете се на почетокот Go down
daniela dimoska
Прваче
Прваче
daniela dimoska


Female
Број на мислења : 128
Age : 50
Локација : prilep
Расположение : super
Поени : 27872
Registration date : 2009-02-18

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty12.03.09 14:49

Samo napred natasa, sega mi izgledas malku po opusteno prodolzi taka.Inace ne ese idealno i kaj nas so ne sme samohrani majki ama sepak za se treba da ima granica.POZDRAV
Вратете се на почетокот Go down
tanjasofija
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : promenlivo
Поени : 27779
Registration date : 2009-02-26

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty12.03.09 15:31

nnatasa pa kakov e toj roditel sto ne go interesira za deteto se plasi od obvrskata bi bilo dobro koga si pravel keif a sega bega trebalo i togas da razmisluva deka moze da dojde do situacija da bides trudna toj sto raboti,od kade e,ti predlozil li nekogas da se vencate kako reagira koga dozna deka si trudna pozdrav os mene
Вратете се на почетокот Go down
kristina_b
Прваче
Прваче
kristina_b


Female
Број на мислења : 134
Age : 37
Локација : domaaaa
Расположение : :-)
Поени : 28547
Registration date : 2008-09-18

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty12.03.09 16:06

podrska za site samohrani roditeli,i sekako za natasa-resigo problemot kako sto ti sakas,toa dete ti ke go gledas i ke mu bides se na svetot.mnogu mi e milo sto si tolku srekna so bebenceto vo stomakot,bidejki znam slucaevi,koi bile kako tebe vo situacija i premnogu go mrazele svojot trudnicki stomak bidejki bebeto vo nego bil od nekoj doticen moron.sekoj razlicno razmisluva no sepak jas smetam deka custvoto daka vo stomakot raste edno bebence treba da bidi nezen i sreken bez razlika koj go napravil.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29019
Registration date : 2009-02-25

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty13.03.09 13:51

Nate ..koga sakas kafeto...pretpostavuvam na leto....togas bar site ne posetuvate hihi
Ili ako idas Ohrid pred leto javi mi..ete imam skype....ili na PP napisi
Bitno sega da ne se grizis za "toj"tamu...uzivaj vo bremenosta bez nervozi...ima vreme i za akcija Поддршка за самохраните родители - Page 3 592735
A so taka amniocenteza?morase ili radi godinite?Velat deka nad 33 obavezno bilo amnio....a cim tamu velat zensko togas e zensko....genite gi gledet!!!!jas velam so saka neka e...da e zdravo zivo!!!to e bitno
Pozz od mene
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29163
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty13.03.09 14:36

da be zensko Smile ama jas mnogu se raduvam Smile posakuvav zensko Smile
da, a.centeza se preporacuva na site nad 35 ili 37... sto god da im znaci taa razlika od dvete godini. Ne e obavezna kolku jas znam ako doktorot ne ti ja preporaca a plus, se ostava na izbor na roditelot dal ke pravi ili ne, jas pravev i ok e. Ima nekoi inverzii na odredeni hromozomi... sega malku po strucno po laicki Smile, sto se bezazleni ako se na odredeni grupi hromozomi, dodeka kaj nekoi drugi grupi ne bile. Kako i da e, kaj nas bese evidentirana no za sreka na hromozom koj sto ne nosi genetski materijal. taka da moze da mi se padne levucarka Smile kakova saka neka e samo neka mi e ziva i zdrava... sega dilema, kako da ja krstam Smile sal po rozevi i violetovi nesta se zagleduvam Smile
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29019
Registration date : 2009-02-25

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty13.03.09 15:04

Pa Nate..imeto ke go odberis pokasno...ima vreme...taman razgledaj nekoi iminja od pravoslavnive kalendarcinja (ako si) ima interesni na primer:Evgenija,Anastasija,Eva,Simona,Monika...mene licno mi se dopagaat internacionalni da odgovara sekade...e sega izborot e tvoj....ako ti se svidat pojke togas praj eci-peci-pec!!ili napisi na livcinja i pomesaj i vleci....A mozda i da ti se soni imeto koj znae....sum cula i za takvi slucai (se razbira ako veruvas vo takvi raboti)!!Ali ke ni go kazis imeto cim izberis...taka?...I napraj si gilter....ama ne znam kako se prajt jas...
Koj znae neka kaze!!gledam poveketo imaat!
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28796
Registration date : 2008-08-22

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty21.03.09 0:28

Ogromna poddrska za samohranite roditeli,a za Natasa mislam deka nosi golema i vistinska odluka vo nejziniot zivot.I jas sum dete odgledano so eden roditel,no ljubovta i grizata sto gi dobiv od majkami nikogas nema da mi dozvolat da i prefrlam nesto.Pozzdrav do tebe i samo hrabro,na toa dete mu treba cvrst roditel,pokraj koj ke stekne sigurnost,a ne uste sega da se izmacuvas so razni dilemi.
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28084
Registration date : 2009-02-07

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty21.03.09 22:40

Golema poddrska do site samohrani majki i od mene, bez razlika zasto se sami. Jas imam drugarka koja e razvedena so detence i ima problemi so bivsiot maz, a taa e tolku borbena i zrtva za deteto, sto ne mozam da vi opisam.
Isto i edna moja rodnina, samohrana majka e ostanata bidejki mazot i mlad pocina. Tolku mi e zal dodeka go pisuvam ova, posto sme bliski i znam kako samo se borese da gi izvede decata na prav pat.
Zatoa sekoja cest i podrska najgolema na svet do site samohrani majki
Вратете се на почетокот Go down
daniela dimoska
Прваче
Прваче
daniela dimoska


Female
Број на мислења : 128
Age : 50
Локација : prilep
Расположение : super
Поени : 27872
Registration date : 2009-02-18

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty23.03.09 12:52

Kako si Nate pisi so ima novo? Se li vo red so bremenosta
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29163
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty23.03.09 13:56

Zdravo Daniela, zdravo site sto citate Smile

Danielce fala na prasanje odlicna! Osven sto mi ide se od frizider da izedam (toa e nenormalen apetit sto mi se desava) drugoto odi ok. Da ne se urocam, si mrda bebeto, se setam po "proletniov" sneg samo za da ne sedam doma oti se sto ima po frizideri po kutii po sto znam... mozam da izedam bez problem Smile)) Fala stro si se setila na mene!
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28639
Registration date : 2009-01-02

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty25.03.09 16:27

Nate denes prv pat gi citav postovite od ovaa tema. Me trogna epten toa sto ti se desava. Mnogu nepotrebni stresovi si pominala vo onoj del od zivotot sto treba da ti e najubav. Samo hrabro, resenie sekogas se naoga polesno ili potesko bitno ke se najde lek za se, samo zdravjeto cuvaj go, tvoeto i na bebusot. Vie dvete ste najbitni sekogas imaj go toa na um. Na svetov postojat mnogu bolni umovi, imam eden kup razvedeni bratucetki, komsii, drugarki, sekoj so svojata prikazna, i sekade istite gluposti. Od pust inat da se povredi majkata sto poveke decata se koristat kako sredstvo za toa. Edna moja bratucetka imase kulturen razvod, se dogovorija iako decata se so nejze moze da gi gleda koga ke posaka, da ucestvuva vo nivnoto rastenje do maximum. Prosto ne mi se veruvase deka ete rabotite ke ostanat normalni iako tie veke ne se zaedno. I se bese super, samo normalno traese mnogu kratko, se do onoj moment koga taa pobara alimentacija. E togas ona stana vesterka, pocnaa da ja napagaat i toj so kogo pomina celi 18 god sto vo vrska sto vo brak, i celata negova familija sto na pocetokot demek ja podrzuvase i i vetuvase pomos okolu decata. I ne mozam da poveruvam vo sto se pretvori covekot od tolku fin i normalen, sto gi obozavase decata prestana voopsto da im se javuva, ako tie go pobaraat im vikase imate majka taa po sekoja cena saka da mi gi zeme parite barajte si od nea se sto vi treba i redica dr gluposti. Do kade moze voopsto da odi eden poremeten um, ima li granici?
Bidi hrabra veruvam deka ke najdes resenie. Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30294
Registration date : 2007-11-16

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty25.03.09 17:39

Јас сега најдов време да ја ивчитам темава....и нормално сакам да дадам песпрекорна подршка на сите самохрани родители,посебно во случајов на наташа..те читам и верувај ти се восхитувам,не порекувам дека е тешко да бидеш сам родител и за тебе и за твоето бебувче,но ти ми делуваш како исклучително храбра,одлучна жена,жена која знае за што се бори и што сака..затоа верувам дека беспрекорно ќе се снајдеш во улогата родител....а за другата страна, за таткото што и да кажам би било одповеќе....Наташа од срце ти посакувам да си ја решиш ситуацијава онака како што сакаш ти.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29163
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty26.03.09 8:58

Fala devojki! Izgleda rabotite odat vo posakuvan pravec. Imav par krizi vo tie nekiku nedeli, ne fati nekoja cudna hormonalna panika sto e normalno na krajot... ne se prasuvam jas, se prasuvaat moive hormoni. Ke ima uste paniki verojatno, dodeka ne rodam, ama gledam da go iskorista ona pozitivnoto dejsto na hormonite, toa sto te pravi neverojatno srekna pa si brkam rabotite i se poveke se smeam Smile Silna sum i ja sakav ovaa bremenost, poubavo od toa zdravje. Si najdov odlicen tim vo socijalnoto za da si gi brkame rabotite vo korist na deteto a toa e najvazno! Sega ostaniva samo da ja docekam da mi se rodi ziva i zdrava Smile
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29140
Registration date : 2008-10-02

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty29.03.09 13:48

e pa super nnatasa sto se ide vo pozitiven pravec,se razbira vo korist na deteto,barem poveke ke nemas nervozi vo bremenosta.a se nadevam i ponataka.pozdrav i samo hrabro Поддршка за самохраните родители - Page 3 767433
Вратете се на почетокот Go down
ladypp
Почетник
Почетник
ladypp


Female
Број на мислења : 53
Age : 40
Локација : prilep
Поени : 28037
Registration date : 2009-01-04

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty29.03.09 14:19

zdravo nnatasa sekoja cest sto si trgnala po mototo zivotot e kratok i samo eden i bravos za tvoite roditeli sto te podrzale iako im e tesko.da se bide roditel e ogromna odgovornost no i najubavoto custvo sto postoi.borise za tvoeto dete so site sili i snaga zosto samo edna i edinstvena e majkata na celiot svet.pozdrav i podrska i od mene
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29163
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty25.05.09 11:12

leleeee.... veke strav me fakja od muabetov... i jas moram skoro odma, za mesec i pol da se vratam na rabota... edno sto ke puknam od maka i zal sto ke go ostavma bepceto tolku malo bez majka pa uste majka mi ke ja maltretiram... Koj znae kako seto toa ke bide...
Kup nervozi, jas nemam svekrva ama sto imam eden izrod od sef.... kosata da ti se digne... Veke sum "kriva" sto sum trudna i toa posle 9 god. rabotenje prv pat, kako se ne me izpozezna za porodilnoto otsustvo... koj znae na sto se ke bide spremen koga ke se vratam kako majka...
Mozebi ova e off topic, ama sepak, i rabotata ti e na nekoj nacin tesno semejstvo... mnogu raboti zavisat i od tamo... pogotovo ako si sma vo celava ovaa rabota... ragjanje... civanje novorodence... dete...
Gospod neka ni e napomos na site so nedostatok na poddrska...
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29392
Registration date : 2008-09-16

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty25.05.09 12:14

Ne grizi se natasa, tesko ke ti bide , ama sepak ke ima vikendi, praznici, odmori , pa ke si bidete zaedno so bebceto. Neka bidat zivi i zdravi, sto i ad si po cel den so niv ako ne mozes da mu dozvolis udobstvo i kvalitet , tocno deka od majcina griza povredno nema , ama koga se mora i od vednas da se pocne toa e , ama sepak nakraj od denot pak ke si go gusnes.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29163
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty25.05.09 15:15

taka e Ves, ama uste od sega si placam koga ke mi tekne ustvari kolkacko malo e... :(

gledav na Tv edna emisija za bebinja se otepav od placenje koga vidov ustvari kolkacki se koga ke se rodat... uste crveni, mizat ... i da go ostavis, tolku zavisno od tebe... i sega solzi mi idat na oci... ama ke odam ke trzam za pauzi samo da ja dopiram da ja nahranam... sto pomalku da i falam...
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28840
Registration date : 2008-09-06

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty27.05.09 23:13

natasa nemoj da se grizis premnogu mojata svekrva e samohrana majka i ima odgledano dve prekrasni decinja (maz mi i zolvata) a istovremeno odela em na rabota em na faks em kuka pravela a sega e super po se sto pominala sama svetska zena drugarka prava.taka da nemoj uste sega da se nerviras kako i sto se ke si dojde na svoe,poz
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29015
Registration date : 2008-07-02

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty07.06.09 0:48

Наташа, јас дури сега ја исчитав темава и ти се восхитувам!
:cool!: Ти си цар, браво и само напред. Силна жена.
И ниту еден маж нема таква храброст и сила како тебе! Поддршка за самохраните родители - Page 3 592735
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29392
Registration date : 2008-09-16

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty14.06.09 1:59

Сакам да и помогнам на една мајка која не е самохран родител туку мајка чие дете го зедоа поранешниот сопруг и свекрвата .
Детето има три-четири години, живеат во ист град , едвај и дозволуваат да го види, не и е дозволено да го носи дома кај нејзе, мора таа да оди кај нив. Детето го воспитуваат онака невоспитано како нив да биде , кога и да си поаѓала и да му рекла Ајде сине , мама пак ќе дојде да те види, тоа ја цитирало бабата -Немој да си се враќала повеќе.
Од социјалното молчат, на суд кога се разведувале го оставиле детето кај таткото оти мајката била невработена а тој работел.
Мајката живее со родителите и има поддршка од целото семејство. Навистина е тажно, таа не знае каде да се обрати ?
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27597
Registration date : 2009-04-26

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty14.06.09 2:52

Јас изгледа последна го читам ова. Не е битно иако е пројдено многу време најпрвин да те прашам Наташа како си со бременоста,(освен ако не доцнам па веќе имаш бебенце ,извини). Морам да ти ЧЕСТИТАМ на храброста затоа што ретко кој човек ја има толку во себе, а особено за ваква ситуација во нашава средина. СОВЕТ: Како што напиша некој друг незнам дали беше Кара не е битно со такво полномошно ниту генерално ниту специјално не можеш да завршиш работа за цел живот. Не се мачи сега со такви работи, уживај си во бременоста и чекај го денот кога ќе дојде на свет твоето сонцеце што ќе ти ја огрее душата. Ти посакувам многу среќа во животот затоа што стварно заслужуваш. flower Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28315
Registration date : 2009-04-28

Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty15.06.09 19:27

Ves напиша:
Сакам да и помогнам на една мајка која не е самохран родител туку мајка чие дете го зедоа поранешниот сопруг и свекрвата .
Детето има три-четири години, живеат во ист град , едвај и дозволуваат да го види, не и е дозволено да го носи дома кај нејзе, мора таа да оди кај нив. Детето го воспитуваат онака невоспитано како нив да биде , кога и да си поаѓала и да му рекла Ајде сине , мама пак ќе дојде да те види, тоа ја цитирало бабата -Немој да си се враќала повеќе.
Од социјалното молчат, на суд кога се разведувале го оставиле детето кај таткото оти мајката била невработена а тој работел.
Мајката живее со родителите и има поддршка од целото семејство. Навистина е тажно, таа не знае каде да се обрати ?
pisav cel post, ne znam zosto go nema...ne e vazno, vazno e deka majkata e obespravena, i mn e cudno sto dete od 4 god go dale na tatkoto zasto majkata ne rabotela...inace tatkoto plakja alimentacija taka da....nesto e tuka matno. Neka pobara pomos vo ESE, besplatna pravna pomoz za zeni i zastapuvanje na sud, neka se bori da si go zeme deteto. ako e odlukata samo zatoa sto ne e vrabotena, ima golema sansa da dobie, ako ne povekje bar vikendite da bide kaj nejze...mn e somnitelno ova sto odlucil sudot, mora da se bori do kraj, da ne kreva race...pak ke kazam, ako toa e edina pricina. Na informacii ima br od ESE
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Поддршка за самохраните родители
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: