Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Поддршка за самохраните родители

Go down 
+67
smisjana
Mama Vase
Misticia
D-r Lidija Pazdrijan
danielaval
delfinka
lavce
sonja 35
KATIC
jasmina,mina
biljanag
makresanska
Vesnicka
NatasaK26
Dragana
Ilince
Sandra
vecki
beti.liz
natasa imenjacka
marina_daniel
moja mama
nata
Inana
sunset
Vesna Blazevska
Dzena
Jovana's mom
bordan
Ves
ladypp
Goca
pepa
margarita
mamalina
kristina_b
tanjasofija
sasa
fibimk
Volcica
marija*
tanja_simon
sneze
kara
Emilija
Kikic
Eni
MamaMaja
nikolina008
Kinky
Lana
Damjana
Mimi22
nnatasa
daniela dimoska
obicna
SonjuS*
Anjuska08
Mama Ane
milena p
lidija29
sonja colakova
hormonce
avanturistka
sonjamfk
delfin76
lela
71 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27060
Registration date : 2009-07-13

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty11.08.09 15:48

Inana sto te nema ? Dobri li ste.Kako e malata princezicka?Sto ima novo?[/u]
Вратете се на почетокот Go down
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27060
Registration date : 2009-07-13

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty13.08.09 16:20

majkicki kade ste?Da ne setate so malite?pozzzzzzzzzzzzzzzz
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28891
Registration date : 2008-10-24

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty17.08.09 15:58

cestitki za novite bebcinja
aaaaa,jas sum propustila tuka mnogu
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28329
Registration date : 2008-11-21

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty17.08.09 22:25

едно големо браво за самохраните родители им се восхитувам поздрав
Вратете се на почетокот Go down
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27060
Registration date : 2009-07-13

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty20.08.09 13:37

inana zosto te nema ?Da ne se vrati kaj soprugot.Kako si,zosto te nema
Вратете се на почетокот Go down
Inana
Почетник
Почетник
Inana


Female
Број на мислења : 26
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27516
Registration date : 2009-04-15

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty12.09.09 21:51

Me nema, se zaboraviv so Sasha Smile celo vreme okolu nea taka da ne ni sednuvam na kompjuter. Se e po staro uste sum si sama, se nemam vrateno kaj maz mi, moze ima nekoi mali promeni ali minimalni, ja gledam da ne mu se zamaram i mnogu mnogu na pamet ne go stavam, se trudam, ali znae da me napne do daska. Saka da se vratam kaj nego, ali mislam deka seuste ne e vreme, pak bi bila na istoto, moze i poloso, sega vise ne ja dojam, snemav mleko taka da vise ne mi vazi toj zakon dodeka ja dojam da e so mene. Nekad se prasuvam sto e potesko, dali vaka sama ili so nego, imam krizi i nekad mi e mnogu tesko, da dojdes u situacija da sedis doma i da cekas na drug da ti kupi jadenje, nekad cekas i cel den, pa ke dobies duri vecer. Samo se molam da bidam jaka i da go pominam ova, da sum ziva zdrava i so zdrav pamet.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty13.09.09 17:54

Inana напиша:
Me nema, se zaboraviv so Sasha Поддршка за самохраните родители - Page 7 Icon_smile celo vreme okolu nea taka da ne ni sednuvam na kompjuter. Se e po staro uste sum si sama, se nemam vrateno kaj maz mi, moze ima nekoi mali promeni ali minimalni, ja gledam da ne mu se zamaram i mnogu mnogu na pamet ne go stavam, se trudam, ali znae da me napne do daska. Saka da se vratam kaj nego, ali mislam deka seuste ne e vreme, pak bi bila na istoto, moze i poloso, sega vise ne ja dojam, snemav mleko taka da vise ne mi vazi toj zakon dodeka ja dojam da e so mene. Nekad se prasuvam sto e potesko, dali vaka sama ili so nego, imam krizi i nekad mi e mnogu tesko, da dojdes u situacija da sedis doma i da cekas na drug da ti kupi jadenje, nekad cekas i cel den, pa ke dobies duri vecer. Samo se molam da bidam jaka i da go pominam ova, da sum ziva zdrava i so zdrav pamet.

mnogu dobro znam sto zboris... saboti i nedeli mi pagjat racete od vlecenje zembili ...
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29387
Registration date : 2008-09-16

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty19.09.09 22:32

Само харбро мајки ! Ќе биде тешко ама и слатко ! Ќе пораснат бубињата па ќе бидете горди и вие на нив и тие на вас .Ако може да ви помогне некој свој уште поубаво ,барајте помош ког ви треба и кога може да ја добиете .
ММ е презафатен ( бар така изгледа ) па јас многу работи организирам со родители , најблиски роднини , и така функционираме.
Да се навратам на една мајка на која сакав да и помогнам со информации.
Штета , некои луѓе едноставно самите се ограничуваат и неможе да им се помогне .
Таткото се оженил со друга, и сега мајкава оти и било незгодно да оди таму од новата жена , два месеци воопшто не си го видела детето.
Не ми се верува дека тоа "срамење било посилно од нејзината желба да биде со детето.
Нивна работа , сакав да помогнам, ама ова ми е несфатливо .
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30329
Registration date : 2009-03-04

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty19.09.09 23:01

Podrska i od mene.... :kis heart: :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29057
Registration date : 2008-08-31

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty19.09.09 23:16

имаат ли време да не читаат? вес мора да има нешто друго зад тоа, можеби некоја уцена....... инаку ќе најдеше начин
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28899
Registration date : 2009-03-17

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty19.09.09 23:24

gi citam majkive stalno i iskreno placam nad pc-to.samo zamisluvam kako im e.jas sama ke ostanam nekoj den pa dusava mi se korne navecer sama koga ke ostanam.toa samotijata mislam deka e najstrasna.
neli ima nekoi klubovi ili grupi za samohrani majki?da se druzat,razmenuvaat mislenja,podrska i sl.drugo e koga dvajca pominuvaat niz toa.mozat podobro da si gi razberat makite a so toa i poveke da si pomognat.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29387
Registration date : 2008-09-16

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty19.09.09 23:31

Misticia напиша:
имаат ли време да не читаат? вес мора да има нешто друго зад тоа, можеби некоја уцена....... инаку ќе најдеше начин
Незнам , верувам дека мајката се срами , но поверојатно е и дека се плаши , ама па и за тоа има полиција , ако треба ќе надгледува некој кога ќе оди , и не знам зш мора дома кај нив видувањето да биде ,гревче што да кажам .
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty20.09.09 9:26

da mi e sram, da nemam vreme... da mi e nezgodno?! deteto da si go vidam??? Molam???

Se ke napravam od od sram ni s nemam koga e vo rasanje moeto dete!

site cuvate deca po doma pa znaete kako e. Vreme ni ronka, pogotov koga se super mali... momentalno, laptopov na stomak a ivana do mene ...

bebinjata i spijat pa imas nesto vreme da procitas ili da napravis... ama togas pretezno rintas po doma... Mene ne mi pagja samotijata tesko, prosto deka ne sum sama, so ivana sum pa proagjaat lugje da ne vidat... toa sto mene mi fali e sto sama vleckam od pazar. moram da cekam uste -6 meseci da zavrsi doenjeto pa da snimam racete na rengen. Ne e deka ne mi pomagaat maskite prijateli, ama nemozam na zenetite prijateli da im dosagjam iako imam od nivnite zeni kart blans... ama ne mi e zgodno, zatoa gi davam nezenetite a i toa ne e vo red samo nesto da baras... na krajot jas si dobis sto si sakav ne me teraa tie. toe e teskoto ama ke pomine, no najtesko e sepak, toa sto Ivana nema tatko sto ke i se raduva... od toa dusa boli. Ama i toa pominuva Smile raste pa mudruvas i taguvas etapno i pricinski, so vremeto, so so grcevi, sto so vakcini, pa posle so skoli... i taka Smile ke prestanes da taguvas vo eden moment
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28929
Registration date : 2008-12-07

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty22.09.09 10:55

Sam sam e bas tesko da odgleduvas dete. Barem dodeka e epten malo ... togas fizicki ne se postignuva. Ama mora i da se organizira dobro vremeto, no i da se izbalansira nacinot na pazarenje vo tie uslovi. Primer, vleckanjeto od pazari - za sam coek moze da se svede na 2-3 pati mesecno. Moze da se pazari i od marketive (pr. Tediko ima mn. pristapni ceni na ovosje i zelencuk). Nie cesto potkupuvame po 1-2 kila od KAM ili Tediko, nekogas od Ramstore, od Vero, Tinex ... Kako i da e, ke pomine.
Drugata bolka, sto deteto nema tatko e podolgotrajna. Ako cesto se razmisluva na taa tema, moze dosta da se maltretira psihata. Ednostavno mora da se gleda napred, toa e sto e i nema taguvanje. Ke se napravi se' za deteto da oseka sto e mozno pomala praznina i nema "kuku". Ne smee emotivnata strana da nadvladee nad razumnata. Pa ima mnogu hrabri zeni sto sami odgleduvaat deca ... koja i da e pricinata za toa.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28310
Registration date : 2009-04-28

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty22.09.09 23:02

Цитат :
Да се навратам на една мајка на која сакав да и помогнам со информации.
Штета , некои луѓе едноставно самите се ограничуваат и неможе да им се помогне .
Таткото се оженил со друга, и сега мајкава оти и било незгодно да оди таму од новата жена , два месеци воопшто не си го видела детето.
Не ми се верува дека тоа "срамење било посилно од нејзината желба да биде со детето.
Нивна работа , сакав да помогнам, ама ова ми е несфатливо .

Pa ne znam sto da kazam,moze deteto ne e za dzabe kaj tatkoto, neli? Ne znaci deka majkite se sekogas onie "pravicni i pravedni" a tatkovcite da ne cinat...do sega ona 1000 pati trebase da si go ima deteto zemeno nazad...da ne osuduvam nikogo, ama MAJKA ova nema nikogas da go dozvoli. Mene ova mi bese somnitelno od sam start...sega i se dokazuva deka e taka...ne znam...sekoj so makata.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty23.09.09 10:18

Damjana напиша:
Sam sam e bas tesko da odgleduvas dete. Barem dodeka e epten malo ... togas fizicki ne se postignuva. Ama mora i da se organizira dobro vremeto, no i da se izbalansira nacinot na pazarenje vo tie uslovi. Primer, vleckanjeto od pazari - za sam coek moze da se svede na 2-3 pati mesecno. Moze da se pazari i od marketive (pr. Tediko ima mn. pristapni ceni na ovosje i zelencuk). Nie cesto potkupuvame po 1-2 kila od KAM ili Tediko, nekogas od Ramstore, od Vero, Tinex ... Kako i da e, ke pomine.
Drugata bolka, sto deteto nema tatko e podolgotrajna. Ako cesto se razmisluva na taa tema, moze dosta da se maltretira psihata. Ednostavno mora da se gleda napred, toa e sto e i nema taguvanje. Ke se napravi se' za deteto da oseka sto e mozno pomala praznina i nema "kuku". Ne smee emotivnata strana da nadvladee nad razumnata. Pa ima mnogu hrabri zeni sto sami odgleduvaat deca ... koja i da e pricinata za toa.

e da de... se proagja, toa i jas rekov. Ne e lesno vo nikoj slucaj, no aj kade da go stavam, znaci vo tesko ili vo lesno, delot sto Ivana vo posled vreme se budi kaj 1 ili 2, zaspiva vo 8... Ljuta pepel, umorna - do beskraj... mozam da mrcam samo dodeka sum i so grb svrtena, a ja poglednam koga ke mi opne eden osmeh... Smile aj luti se de Smile sega tesko ili lesno e sto mene toa mi se slucuva sekoja nok ili aj vaka, tesko ili lesno bi mi bilo ako naizmenicno, Ivana "obara snogu" i mene i tatkoto... ?

Vo sekoj slucaj, nejku da zvucam kako nekoj sto postojano se zali... iako taka izgleda Smile no ne. ako si go postavam prasanjeto dali mi bese poarno pred toa bez ivana, odgovorot e sekako ne! Dali ke mi bese polesno ako imase nekoj da podeli so mene obvrskite, so veli edna prijatelka, pa makari i "daj daljinskoto" i pritoa da nemora da se mrdnes od krevet - e pomos i da ke mi bese polesno... no i po toa prasenje se dogovorivme, mi se padna pogresen covek ili sama si go skroiv ako sakas... seedno.

Covecki e da kazam deka mi e tesko - ne sum supermen hihi
A najcovecki po mene e sto dobrovolno stanav majka na preubavo detule ... mozev da abortiram, mozev da ja posvojam, neli...? Sega ke mi bese polesno?
... toj drugiot digna race.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28929
Registration date : 2008-12-07

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty23.09.09 10:41

Ne da e tesko, pretesko e prvata godina ... posebno ako deteto ne miruva ni 5 sek. Pozali si se Smile zatoa sme drugarcinja (i jas se zalam iako imam pomos baagji) ... ke ti olesne malku, ama pa posle ovaa faza ke uzivkas so Ivana. Nema poubava rabota vo zivotot. Vredi sekoja maka, neli?
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty23.09.09 21:58

o da Smile i toa kako Smile
Вратете се на почетокот Go down
smisjana
Почетник
Почетник
smisjana


Female
Број на мислења : 74
Age : 45
Локација : Bitola
Поени : 27430
Registration date : 2009-05-10

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty25.09.09 11:11

Колку и да е тешко (а многу е тешко) сепак им се восхитувам на оние жени кои се одлучиле на ваков чекор. Им се восхитувам на нивната храброст, одлучност и истрајност. Децата се тие кои што на животот му даваат смисла. А, оној кој ќе се откаже од ангелче како што е ова детенце на сликата погоре не ја заслужува неговата нежност и љубов. И во секој случај тој губи.
Вратете се на почетокот Go down
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27060
Registration date : 2009-07-13

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty25.09.09 12:08

Zdravo! Me nemase nekolku dena i sum propustila za majkava sto deteto ne si go videla.Ne sakam da komentiram zosto deteto ne e kaj nea,a kolkavo e ne razbrav?No ima pricini koi moze bile precka deteto da e kaj nea ...No taa go ima pravoto na viduvanje i ne go koristi,vi se molam od SRAM nema vrska,moze od maka sto ne e so nea mazot tuku so druga,od osveta ili neznam sto a inaku so resenie moze da si go ostvaruva viduvanjeto.I kako toa vo NEGOVATA KUKA.Vi se molam zar taa zena ima takvo resenie od Centar za socijalna rabota???ili taka se dogovorila so mazot???Ako taa cita ili nejzina prijatelka neka se informira vo Centar za socijalna rabota deka moze da si podnese Baranje za viduvanje na deteto i vrz osnova na toa da se donese Resenie.Ako veke ima resenie mora da bara promena na mestoto na viduvanje vo zavisnost od vozrasta na deteto i neka gi opise pricinite zosto ne saka toa da bide vo kukata na mazot.Ako nekoj ne znae kako odi redot slobodno neka pise na forumov za site nejasnotii,ke se najde odgovor za se.
Nnatasa ja gledam malava ,nemas li druga slika sega e veke uste poslatka zar ne,i se smee, pusti nova molim te.
Da vi kazam deka so sinot od raka ne se pustavme , a kerkata ja porasnav vo krevetce i ne sakase i ne placese za vo race.Do 1,5 godini koskita i se zdrvuvaa vo krevetce i sekogas si sedese sama i mozev se da rabotam,A za sinot mnogu mi pomagase super zvezda.Od 3 meseci go potpirav so pernicki i go ostavav da sedi i da gleda i mi uspevase,a od 6 meseci vo dubak i se po mene.Iskustva....mozete i vie da probate...
Gledam i Innana ja nema odamna pozdrav i do nea,kako e malata???
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29387
Registration date : 2008-09-16

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty25.09.09 23:32

Да се надоврзам на претходново , детенцето има 4години , две години откако се разделени . се почнало уште од раѓањето , битка меѓу свекрвата и снаата која подобро знае да се грижи за бебето. Секој ден кошкана, навредувана, правена неспособна , мајката се и дозволувала на бабата , оваа го хранела , бањала, до неа спиело и мамо ја вика сега оти така си го научила и тоа така ја знае , Кога ќе го прашаат за мајка му , која е , што му е детето кажува декаа таа го родила па сакала да му направи ова , она -страшни приказни од бабата , и така ....
Мислам дека мајката попуштила и пропуштила многу од сам старт ,а всушност скоро слично се постави и кај мене свекрва ми Но јас не дозволив да допре ни до мене ни до детето , манипулираше , изведуваше , озборуваше , на патронажната глупости и кажуваше -ама напразно , јас знам што е правилно што не е , па и десет патронажни да ја слушаа.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty26.09.09 12:24

bravo ves, pa taka, ami kako...
Вратете се на почетокот Go down
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27060
Registration date : 2009-07-13

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty28.09.09 15:34

Sega te razbiram .Ako saka nesto da promeni neka bara izmena na resenie vo centar za socijalna rabota dokolku so resenie go gleda deteto.Ne komentiram-dosta ispustila od strav ili od neznaenje ama sega ako moze neka popravi sto drugo da kazam.I za site majkai eden sovet-sekoj neka prasa sto neznae ili neznae kade da se obrati ili sto da napravi.Forumov e dosta poseten i ke bide sovetuvan kako treba da postapi.pozzzzzzzzzzzzzzz do site majki
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27696
Registration date : 2009-04-20

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty28.09.09 15:44

Е па ова е претеризам бре!

Простете,но зарем постои причина поради која би се откажале од гледањето на своето дете?
Освен болест или смрт,не гледам друга оправдана причина.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28310
Registration date : 2009-04-28

Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty28.09.09 21:02

josifana напиша:
Е па ова е претеризам бре!

Простете,но зарем постои причина поради која би се откажале од гледањето на своето дете?
Освен болест или смрт,не гледам друга оправдана причина.
pisuvavme i prethodno na ovaa tema, bas na ves i pisav sto i kako da pobara pomos majkava, no pak ke kazam, ne i e deteto zemeno za dzabe, mora da ima pricina, a site sme tuka majki i znaeme kako se borime za sopstveni deca. da i go dadam da go hrani, da spie so nejze, da ja vika mamo??? pa ona da ne saka da legne so sinot????? SRAMOTA. Ne ja opravduvam majkata sto ne se bori za deteto, a svekrvata ke si ostane luda.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Поддршка за самохраните родители
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: