Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Поддршка за самохраните родители

Go down 
+67
smisjana
Mama Vase
Misticia
D-r Lidija Pazdrijan
danielaval
delfinka
lavce
sonja 35
KATIC
jasmina,mina
biljanag
makresanska
Vesnicka
NatasaK26
Dragana
Ilince
Sandra
vecki
beti.liz
natasa imenjacka
marina_daniel
moja mama
nata
Inana
sunset
Vesna Blazevska
Dzena
Jovana's mom
bordan
Ves
ladypp
Goca
pepa
margarita
mamalina
kristina_b
tanjasofija
sasa
fibimk
Volcica
marija*
tanja_simon
sneze
kara
Emilija
Kikic
Eni
MamaMaja
nikolina008
Kinky
Lana
Damjana
Mimi22
nnatasa
daniela dimoska
obicna
SonjuS*
Anjuska08
Mama Ane
milena p
lidija29
sonja colakova
hormonce
avanturistka
sonjamfk
delfin76
lela
71 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty18.07.09 11:34

shc:)

sovrsen tatko??? za sovrsen tatko prvo treba da si najmalku covek, a toa e ajvan.

mi bledee... toj i negoviot ajvanluk...Smile milam otekov po francuski...Smile :)n Smile
kako mi e mene "ustekana" na cicka... kako mi cifka noke i ne me ostava raat da spijam i uste ronka ne se lutm na utro koga ke se okokori, pa mi doagja da ja izedam Smile
da napravime 40 dena pa dase vidime na kafe mili ok?
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30069
Registration date : 2008-07-29

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty18.07.09 11:51

nesto off topic,nnatasa malata e kako ikona,kukla od bebe.masala ,masala!Ja gledam na avatarot,bubni ja od nas! :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty18.07.09 17:50

neli Smile

fala ti! bubnuvam non stop, sega i od tebe Smile
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29047
Registration date : 2008-08-08

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty19.07.09 13:14

Lele dusicka sto e slatka.Nnatasa mnogu ti e slatka kerkickata.Gordej se so nea.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31462
Registration date : 2008-09-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 7:23

Srce malo,preslatka ti e kerkickata.Bidi gorda majka,a inace gi stavila racinjata na glavceto ,se misli nesto,dusice malo.
Вратете се на почетокот Go down
Inana
Почетник
Почетник
Inana


Female
Број на мислења : 26
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27516
Registration date : 2009-04-15

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 10:00

Mnogu malku slobodno vreme nacekuvam pa zatoa me neme, inace bese tatkoto, iskreno ne ocekuvav nisto, mislev deka ke bide laden, a se desi obratno. Me prasa dali ima sansi da bideme zaedno, mnogu mu e tesko sto ne si ja gleda kerkata, veruva deka se ke se sredi i spremen e na se, na site uslovi sto ke gi dadam.. Najgolema zelba mi e deteto da mi rasnne vo normalno semejstvo i so tatko i so majka, nisto da ne mu fali vo zivotot, ali ne sum sigurna deka toa sto go vetuva mm ke go ispolni, nesto ne mi dava da veruvam, Celo vreme razmisluvam kako e najispravno, sto e najdobro za bebusot, sakam se da e ok, sekogas ostanuva kapka nadez, a od druga strana se se buntuva vo mene i nema ni troska verba deka bi mozele da funkcionirame. Stvarno ne sum pametna sto da napravam, kako na raskrsnica i sega po koj pat da idam, gi znaes i dvata kako idat, sto ke sretnes po pat, e sega koj e najdobar za kerka mi???
Mi treba vreme
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31462
Registration date : 2008-09-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 10:14

Inana pa kazimu deka ti trebavreme,deka toj moze i sekoj den da ide da ja gleda kerkickata,em ke imas vreme da vidis dali stvarno se kae i se promenil,i ke imas vreme da rasmislis.
Super ti e kerkickata,srce malo,kolku ubavo si spie.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28864
Registration date : 2009-02-16

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 10:37

auuuuu... za ova navistina treba vreme za razmisluvanje. zalam za tebe i za bebenceto. od edna strana bi rasetlo bez tatko (samo da go gleda od vreme na vreme) , a od druga strana da raste vo semejstvo , vo koe ima raspravii sekoj den.... bidi hrabra i odberi go najdobroto za tvoeto srcence.... ne znam sto tocno ti vetil tm ama ako vetuva da si ziveete zaedno bez da se mesa nekoj od strana (kako sto citav pred nekoj den mislam deka majka mu se mesa) , i da imate ubav zivot, i deka nema da se povtorat tepackite.... srekno inana, ke cekame da ni kazes sto si napravila..... sepak iskoristi go vremeto za razmisluvanje i da vidis kako ke se odnesuva tm dodeka ti razmisluvas.... kerkickava ti e mnogu slatka , dusicka mala
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30631
Registration date : 2008-11-06

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 10:39

Мораш да расчистиш ти сама Инана што сакаш, дали си спремна да продолжиш. Вистина е треба време и треба ДОБРО да се размисли.. Детето ќе си порасне, срце какво е на сликава, убаво убаво да размислиш што ТИ сакаш. Поздрав и подршка што и да си одлучиш..
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27745
Registration date : 2009-05-15

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 10:53

многу се слатки двете цуци, само ќе кажам дефинитивно вреди само за нив да се живее, а другото како е пишано така животните одлуки Инана по мене треба само ти да си ги донесеш кога е човек кревок кршлив секоја мала сугестија од страна влејае на одлуката, а мене такво право Господ не ми дал само можам да те посоветувам да си дадеш време.Ннаташа голем поздрав за тебе чувај ја малата и браво за храброста.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 13:49

Po toa sto jas momentalno sakam i cuvstvuvam, jas da sum na mestoto na Inana bi mu dala sansa vo smisol, da doagja da go gleda deteto, so drugi zborovi da pokaze deka navistina e spremen da bide covek i odgovoren tatko pa ponatamu i soprug, sto vo sustina i e, no gi pomesal brzinite.

Mojot ajvan ne znae ni kako se vika deteto, slusnav deka si igral ergen po ohrid. maka nema. da pokazese interes barem malku ke go pustev, da mi pokaze deka e covek... Ovoj na Inana barem se potrudil, ima covecko vo nego... go pobaral detenceto. Daj si vreme Inana, ne brzaj, ne go otfrlaj odma. Mnogu e vazno ako moze, da se ima tatko. Ako ne go biva, togas se znae koj e izborot... Tesko deka, covek ednas sto udril deka nema da uidri pak. no... decava imaat neverojatna mokj da ne napravat poarni lugje... od kaj znaes, mozebi samarot bil greska... no! ako tera besni glisti... batali... poarno nego li vo karanici i tepanja ...
A nikako ne e covek da kaze... ne e seedno bez tatko... koga ke gi vidam gordite tatkovci so kerkite za race vo park... no istite tie ne sekogas se i isto taka dobri sopruzi...

Vo sekoj slucaj, bez brzanje i so mnogu mnogu mudrost...

Lelicka od srce ti posakuvam edno malo mislitelce najbrzo sto moze Smile Nata fala!
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29063
Registration date : 2008-07-18

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 13:59

Ннаташа и Инана имате прекрасни срциња,да ви се живи и здрави!За Инана-понекогаш трпението е мајка,внимателно размисли и не брзај.
За Ннаташа-секоја чест,ти симнувам капа.
Вратете се на почетокот Go down
Inana
Почетник
Почетник
Inana


Female
Број на мислења : 26
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27516
Registration date : 2009-04-15

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 14:04

Ne izbrzuvam so odluka, treba ubavo da razmislam kako da "izigram" ne sakam da mu olesnam na nego ko prvo, sakam da ja svati rabotava seriozno, ubi coveka pa peci izvini, e ne ide taka. A za ziveenje u karanici i da pravime drami i taka da ja rasnam kerka mi ( a so dvaica roditeli) nema sansi, prednost e zdrava sredina, mir, tisina, a ne da gleda cirkusi, pa i nea da i se izmesti percepcijata za semejstvo, ljubov..
Gi prifakam sovetite od vas, gledam deka od mnogu malku kazano, mozete da gi uvidite rabotite, dobri psiholozi, a i iskustvo, u sporedba so vas jas sum seuste dete, a i taka se dozivuvam,dete sto mu se brzalo da sozree.
Katic ubavo si primetila, ziveevme vo zaednica, u koja jas ne se vrakam ni za ziva glava, taka da ke go ostavam mm kako za pocetok od tuka da pocne da gi sreduva rabotite, pa ke vidime kako ke gi sredi i ako ni se dopaga moze da pocnam da razmisluvam da mu se vratime. Od druga strana nikoj ne garantira deka otkako ke se vratam nema da se povtorat istite raboti, cel zivot e rizik, ili ke bide ili nema da bide.
pozdrav majki
Вратете се на почетокот Go down
Inana
Почетник
Почетник
Inana


Female
Број на мислења : 26
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27516
Registration date : 2009-04-15

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 14:35

Dozvoleno mu e da ja gleda Sasha i doagja, gledam deka mu e tesko sto ne e so nea, mi vika ne znaes kako e da se razbudis i da ne e do tebe, ke vidis koga ke ja zemam na vikend dva dena kako ke ti bide, a mene srce me boli uste sega, ja ne mozam ni da zamislam da ne sum do nea, a kamoli da se desi. No dali ova go pravi sovesen tatko? mislam deka ne, sovesen za mene e onoj sto se grizi i bori za semejstvoto dodeka go ima, a ne samo koga ke se napravi greska pa togas se trudime da sme najdobri i pravime se samo za da izlezeme od toa custvo na vina, da se opravdame sebe si, ego trip.

nnatasa go gledam bebusot na slika, mnogu e slatka, mi lici na moeto Smile isti se takvi slatki, mali, da gi izruckas Smile neka e ziva i zdrava, a stvarno mi e nesvatljivo kako moze covek, tatko pred se da ne se raduva na vakvo preslatko bebe, mnogu boli toa
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31462
Registration date : 2008-09-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty20.07.09 14:39

Covek svaka deka nestoto mu znaci cak koga ke go izgubi.
Ova e pogovorka vo koja mnogumina se pronaogaat.Kako sto e i tvojot maz,mozebi toj duri sega svaka sto napravil.Ti dobro razmislisi,uvidisi,no ako treba dadimu i druga sansa.

Nate fala na ubavite zelbi .
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28186
Registration date : 2009-04-24

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty10.08.09 15:22

inana i natasan, neka vi se zivi, zdravi i ubavi decinjata i k'smet cel zivot da gi prati...............vie ste hrabri zeni, grizlivi i odgovorni majki, ne sekoj bi mozel da izdrzi na vashe mesto......ve poddrzuvam i od se srce vi davam poddrshka vo bilo koj smisol........
Вратете се на почетокот Go down
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27060
Registration date : 2009-07-13

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty10.08.09 16:14

Zdravo na hrabrite majkicki.Me nemase bev na odmor no eve gi iscitav site poraki i imam eden sovet za Inana.Nemoj da se plasis deka toj moze da ti ja zeme za vikend.Toa pravo koga deteto e doence i zavisno od grizata na majkata nema nikoj od strucniot tim vo Centarot da go odobri zatoa sto toj tamu ke treba da go pobara toa pravo ako ti ne se soglasis bez posredstvo na centarot.Drugo i najvazno e ti da mu stavis na znaenje deka ti e mnogu bitna idninata na tvoeto dete no ne po cena da ti patis.Razgovaraj so nego vo nasoka kolku e neophodno da najdete nacin da gi obnovite emociite pomegu vas ako planirate da prodolzete zaedno no deka za toa ti treba vreme kako sega da se srekavate.Vie imate mnogu golem izvor na emocii koi i kaj nego bi probudile zelba da bidete zaedno ako e normalen........Inaku objasni mu deka ne sakas da gradis odnosi so nego vo smisol na zakani od tipot ,,kako tebe bi ti bilo?,,ako saka da bidete vo red toj treba da gi oddeli vasite partnerski odnosi od relaciite roditel dete i ne treba preku deteto da go gradite toj odnos.Sepak vie ste seuste vo brak kolku sto znam i dadete si vreme kolku treba bez da se karate da videte dali mozete da bidete zaedno .Ako ne prodolzete zeadno ili so dogovaranje ili so resenie od Centarot ke se odluci kako ke si ja gleda kerkata.

Natasa kako e tvoeto malo cuce,a i ti kako si.Pocnavte li da se smeete Pozdfrav i do tebe.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty10.08.09 20:56

dobri sme, Natasa, placeme Smile od se pomalku Smile
pocna onakvi nesvesni nasmevki da dava, pocnuva da me prepoznava Smile jas se otepav od pravenje "zimnica" za kerka mi, se salam, zamrznuvam kasicki i sokcinja od ovosjata sto ke gi nema koga ona ke pocne da i takvi raboti da lapka.... dete bilo neverojaten eliksir... Smile

pozdrav i do tebe imenjacke Smile pisi kako bese na odmor
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31462
Registration date : 2008-09-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty10.08.09 20:58

Bravos nnate,treba da pises nekoj recept za nas idnite mamicki da znaeme da spremame domasni kasicki.
Do kade ste so grcevite?Se nadevam se smirija.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty10.08.09 22:02

Lelicka sve sto ke ti treba ke ti kazuvam Smile imam edna kniga od cepter kaj sto pisuva kako se voveduva hrana i ima i recepti, nacelno se proagja niz sokovnik i ne se zasladuva nitu se vari. Na paxar vidov denes borovnica i kapinki i drenki Smile toa ke nema koga ke pocneme so taa hrana, a neli najubavoto za dolgo cekanoto bebence Smile
grceveite verojtno projdoa, sami od sebe ama sega kakonjeto i e problem, kaka ama se maci... Smile slqatki maki se tie, site decinja gi proagjaat i site roditeli po prv pat panicat kako i jas... kako i ti Smile ma koga ke ti se nasmevne... u nesves pagjas Smile
Вратете се на почетокот Go down
natasa imenjacka
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 24
Age : 51
Локација : kavadarci
Поени : 27060
Registration date : 2009-07-13

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty11.08.09 9:43

Zdravo!Eh majkicki..Nate nemoras tolku da se sekiras za sezonskite ovosja i mnogu da se otepuvas od skladiranje bas takvi.Kaj nas ima polno ovosja vo sekoe vreme taka da malata pak ke ima vitamini sto i trebaat.Bev i jas taka ama koga bea pomali mnogu od spremanoto mi ostanuvase zatoa sto ne im bese ubavo a sakaa presno nezavisno koe ovosje,zatoa od iskustvo ti go kazuvam ova.I uste nesto.Ima decinja koga ti jades mu doaga se da ti izvadat od usta od sto se lakomi,a nekoi nedaj boze sto ke mu pokazuvas vo nebo da go vidi avionot da zine od cudenje pa da mu stavis nesto vo usta.ha ,ha .ha...Kaj mene decata ednoto bese so stisnata usta i samo so 2 litra mleko dnevno,kakvi kasicki i sl. a drugoto nemase nesto sto ne jadese,kakvi knigi i kakvi preporaki jadam drugar i gotovo................pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29158
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty11.08.09 13:40

abe da... ama mene pak sovest me jade ako ne stavam... ako jade - ok, ako ne, mama ke go potamani Smile
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31462
Registration date : 2008-09-14

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty11.08.09 13:47

Vo sekoj slucaj ke se iskoristi,nema da propadne.Smile
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28929
Registration date : 2008-12-07

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty11.08.09 14:05

Mama e na nivo na zadacata Smile Mora da ima se za Ivana, normalno. Ovie slatki obvrski ni davaat sila da uspeeme sto poveke vo zivotot da im ovozmozime ...
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30069
Registration date : 2008-07-29

Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty11.08.09 14:57

ех ннаташа,ми врати некои убави емоции у убаво кажа на насмевката на Ивана паѓаш во несвест :Oh: е така е нате,тоа е таа безусловна,безгранична љубов,љубов што ќе постои дур постоиш и ти,љубов на прв поглед,љубовта на мајката кон своето дете!Нате животот ти го подари најубавото нешто,дај Боже секоја жена на светот да ги почуствува овие емоции што во моментов ги чуствуваш ти и сите ние кои сме мајки.Знам дека си свесна за ова и знам дека и затоа си силна,силата ја црпиш од тоа мало човече и нема ништо што може да те направи посилна,затоа бидете живи и здрави,се останато ќе си дојде само по себе! flower
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Поддршка за самохраните родители
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: