Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Улогата на таткото во одгледувањето на децата

Go down 
+64
Dragana
Candy
monabombona
Natalija
nnatasa
kalinche70
Dali
Mama Vase
danielaval
Lana
katica
Vale74
tanjasofija
moja mama
bordan
beti.liz
mamalina
jasmina,mina
babysara
butterfly
X_Sandra
katenm
Mimi22
Sandra_Anja
sneze
mirecv
Daniela Mladenovska Lazar
Mama Ane
macush
analazarevska
avanturistka
Rocka
Viktorija78
Ilince
sonja colakova
Ves
Vesnicka
Kinky
Kikic
Juni08_Andrea
magi
Misticia
Dadi
Darky
Mimi
desi
Ben10
elena petkovik
sashka26
Lili
Emilija
sonjamfk
daniela
viktorija
vecki
ZZ
mamicka211
wisna
STAR *
rich_bitch1
Cogswell
Goca
Emi
Big Sister
68 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty26.11.08 8:08

Вчера сум задремала на пладне кај 6 негде, мртва уморна и маж ми го избањал Борјан (ова првпат се случува). Он помага вака ама бањање пресоблакање до сега не. Леле кога се разбудив, мислам дека најголемиот проблем ми го решил Smile, со оглед на тоа што тој многу плаче кога се бања Smile
Вратете се на почетокот Go down
Daniela Mladenovska Lazar
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 3
Age : 47
Локација : Kumanovo
Поени : 28110
Registration date : 2008-12-15

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty15.12.08 15:37

Maz mi pomaga vo se okolu odgleduvanjeto na nasiot sin.
Nema rabota koja ne saka da ja pravi, samo normalno nekoja poveke nekoja pomalku. posebno e interesen koga se ranat i koga go uspiva. Sega on go cuva doma sam a ja veke trgnav na rabota pred dve nedeli.
E sega cesto se iznerviruva koga maliot e neraspolozen, ama i nie majkite znaeme da se iznervirame ponekogas. Ama fakt e deka decata se neraspolozni samo koga nesto gi boli, ako se gladni, zedni, ukakani ili im studi ili im e toplo. Nasion sin najcesto se cuvstvuva loso koga go bolat zapcinjata. inaku e mnogu veselo dete i sekogas koga se mu e ok mnogu se smee.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29429
Registration date : 2008-08-02

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty02.01.09 15:17

Ne mozam da se pozalam vo nisto od negova strana okolu pomaganje bezrazlika dali za decata ili okolu domasni obvrski,ako ne bese toj neznam kako ke izlezev na kraj so dve deca razlika samo 1 god i 2 mes,znaci dve bebinja.i den denes i ke gi nahrani i presoblece za igranje da ne zboram,ednostavno maksimalno se posvetuva na semejstvoto,za vikend od sabajle znae da gi odnese vo park da se prosetaat,i da donesat nesto za rucek,jas za toa vreme si pospivam i 12 moze da me najde Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 928362 za mm imam samo pofalbi Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 207962
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29044
Registration date : 2008-11-21

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty12.01.09 15:17

mirecv браво за м ти. Камо мојов така да ми помагаше .
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29429
Registration date : 2008-08-02

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty12.01.09 15:30

sneze daj da go zdruzam mojov so m ti mozebi ke fati nekoja uka Very Happy ne,salata nastrana mislam deka site obvrski vo domaot treba da bidat podeleni zaednicki pomina ona vreme koga imase maski i zenski raboti,bezrazlika koj kolku raboti ,ednostavno godi custvoto koga nekoj misli i na mene deka nemora samo na moj grb da e se
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty12.01.09 15:31

Jas i mm sme usoglaseni vo se, celiot nas zaednicki zivot. Otkako se rodi Anja sekojdnevno menuva peleni, ja uspiva, sekoj den ja setam nadvor, cisti i sreduva po doma, obvrski na rabota... I edvaj doceka da pocne da ja hrani Anja, bidejki samo cicase do 6 meseci. Taka da, nemam pocuvstvuvano poteskotija vo nisto, nitu pak, da nemam vreme za nesto. Mislam deka toa e normalno, za pravilen rast i razvoj na decata, potrebno e da ucestvuvaat i dvajcata roditeli.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29044
Registration date : 2008-11-21

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty12.01.09 15:32

mirecv напиша:
sneze daj da go zdruzam mojov so m ti mozebi ke fati nekoja uka Very Happy ne,salata nastrana mislam deka site obvrski vo domaot treba da bidat podeleni zaednicki pomina ona vreme koga imase maski i zenski raboti,bezrazlika koj kolku raboti ,ednostavno godi custvoto koga nekoj misli i na mene deka nemora samo na moj grb da e se

Da taka e ama vo mojov slu;aj se e na moj grb osven sto toj zarabotuva i koga ke si dojde od rabota si sednuva na kom. i ne stanuva za ni pod razno . Za mm edna motika treba dobra .
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28540
Registration date : 2009-01-04

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty23.01.09 13:04

Е С неже и мојов така правеше ама кога ми пукна филмот лом го направив.Му викам ќе барам развод и така сама се грижам за детето барем така нема да се замарам ќе знам дека сум сама.На детето му треба и мајка и татко не го правев сама.Па како знае сега и да ми помогне и некогаш во 4 да стане да го ниша за да се одморам.Па не сум јас роб и ручек и алишта и чистење и дете.Па и октопод да сум нема да можам да постигнам.
Вратете се на почетокот Go down
katenm
Прваче
Прваче
katenm


Female
Број на мислења : 117
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : sega za sega dobro
Поени : 28400
Registration date : 2008-10-24

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty24.01.09 22:55

Za uspivanje moze da se sluci ponekogas..... ama za ranenje nema sansi neznae da izleze na kraj. Za setanje,igranje i crtani isto taka moze ponekogas.
Moze i pampers da smeni.. da gi presoblece ama mnogu retko....... u globala decata se 99% moja slatka obvrska!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tehnologija.com.mk
X_Sandra
Почетник
Почетник
X_Sandra


Female
Број на мислења : 6
Age : 41
Локација : мкд
Поени : 27232
Registration date : 2009-06-11

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty12.06.09 1:36

Се будам завчера и гледам син ми го нема. Слушам музика од дневната, одам и гледам мм и бебе Баже играат рокенрол. Пеат, прават вежби, играат, гукаат, се смеат. Ми вика ајде сонце мое на тераса кафето те чека..Се растопив...Мм е прекрасен сопруг и татко, ..јас сум една срекна мама и посакувам уште многу дечиња
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28043
Registration date : 2009-04-12

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty12.06.09 2:01

1.Nikogas ne mu smenil pampers
2.Do 3 meseci ne go fati deteto,mu bilo strav
3.Mnogu retko go uspiva
4.Mnogu retko si igra so nego
I aj da prestanam oti me fakaat zivcite,kako sto spie sega ke go zadavam hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28188
Registration date : 2009-03-21

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty12.06.09 22:15

butterfly напиша:
1.Nikogas ne mu smenil pampers
2.Do 3 meseci ne go fati deteto,mu bilo strav
3.Mnogu retko go uspiva
4.Mnogu retko si igra so nego
I aj da prestanam oti me fakaat zivcite,kako sto spie sega ke go zadavam hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi


lele do solzi si me nasmeala, a jas mislev deka sum edinstvena bez pomos. pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30094
Registration date : 2008-07-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty12.06.09 22:33

можам да кажам дека ми помага дост а,кога може и кога е дома,речиси негово е капењето и сечењето ноктиња flower заспивањето,памперс не менува.Генерално помага околу децата,му викам ај душичке од следната сабота ќе уживаш на плажа,,аа знам вика,ептен hihi а за домашните обврски,освен пазарење ништо друго апсолутно ништо!од таа гледна точка како да имам три деца!
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28816
Registration date : 2008-08-22

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty12.06.09 22:51

Za mm imam samo pofalbi,ziveeme sami so dve deca na razlika od dve god.po 15 dena vo mesecot ne e doma,no koga e tuka se trudi da nadopolni sve,mi pomaga vo site domasni obvrski.Sega koga pocnav da odam na rabota nema razlika dali decata se so mene ili so nego,znaci se presobleceni.nahraneti,izbanjati,prosetani,edinstveno ne znae da gotvi,toa jas im spremam hrana pred da zaminam.Cesto znae i koga ke se vratam od rabota da mi svari kafe i da pojde da gi uspie decata.Mislam deka so sloga i so ljubov se se moze
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27851
Registration date : 2009-05-20

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty15.06.09 11:24

Blaze si vi zenski sto si imate mazi po doma.Nisto ne mu davam da pipne samo da e doma.Celata obvrska okolu decata,jadenje,spienje,setanje,kupuvanje itn...e moja.I toa malku vreme sto e doma se trudi da nadomesti so decata,a za drugo ne ni spomnuvam.
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28860
Registration date : 2008-09-06

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty21.06.09 21:43

jas i mm sme sami so sinceto taka da za pomos imam i toa golema i go uspiva i go cuva.mnogu cesto znae da mi kaze ,,narani go bebeto i izlezi 2saati prosetaj ili odi kupvaj nesto a jas ke si go cuvam,,taka da navistina imam golema pomos od mm. Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 897427
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 45
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27463
Registration date : 2009-06-03

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty21.06.09 22:47

Jas sum sama so mazot mi okolu decata nas ne mozi nikoj da ni gi cuva . Mi pomaga koga e doma znaj i da gi narani i da gi iskapi da gi pocuva se okolu niv a so ne e slucaj i za po doma ne saka da raboti nisto od strana na domasni raboti, dobro barem imam pomos okolu decata
Вратете се на почетокот Go down
tanjasofija
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : promenlivo
Поени : 27799
Registration date : 2009-02-26

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty29.06.09 23:24

Mm e srce koga se rodi sofija toj mi mn pomagase taa ne cicase stanuvase noke ja hranese,ja uspivase,uste koga ja donesovme od bolnica po cel den ja drzese vo raca a taa sirotkata samo spiese a za pelene ne i menel i nema namera,mn pati kerkami mu veli tato mei papas a toj za ziva glava neka ama zatoa von se drugo mi pomaga ne gleda dali e zenska rabota zaedno sme samo viked i mora da ne slusa
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty30.06.09 15:40

Леле кога читам дека некои од вас имаат мажи што им помагаат околу децата и домашните обврски ми се плаче :cry:. Ама си се тешам со другите како мене, не сум сама си викам. И мојот не се прекршува ништо посебно, ај сега се поголемки ама и кога беа и бебиња никогаш не им сменил памперс и ред други работи . Едино стануваше ноке кога едната ке се разбудеше и ја носеше во дневна да не се разбуди и другата и ако му дадев шише млеко да му даде на едното бебе јас на другото. Да ги прошета сам во количка, тоа измислена именка, се вадеше со тоа ако му се расплачат и двете. Разбирам дека не умееше да се снајде со две бебиња, ама и сега не е многу подобар...Ај доста кажувам, оти и мене ме фати нервоза...
Вратете се на почетокот Go down
katica
Почетник
Почетник
katica


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : berovo
Поени : 27254
Registration date : 2009-06-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty30.06.09 23:43

mojot mm peleni nema smeneto do sega, mi pomaga vo banjanje koga e doma, ja seta ama na kratka relacija, i ja cuva ama kratko i ponekogas ja rani nasata kerkicka
Lilypie - Personal pictureLilypie
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty01.07.09 11:35

Vale74 напиша:
Леле кога читам дека некои од вас имаат мажи што им помагаат околу децата и домашните обврски ми се плаче :cry:. Ама си се тешам со другите како мене, не сум сама си викам. И мојот не се прекршува ништо посебно, ај сега се поголемки ама и кога беа и бебиња никогаш не им сменил памперс и ред други работи . Едино стануваше ноке кога едната ке се разбудеше и ја носеше во дневна да не се разбуди и другата и ако му дадев шише млеко да му даде на едното бебе јас на другото. Да ги прошета сам во количка, тоа измислена именка, се вадеше со тоа ако му се расплачат и двете. Разбирам дека не умееше да се снајде со две бебиња, ама и сега не е многу подобар...Ај доста кажувам, оти и мене ме фати нервоза...

Verojatno nie samite si gi pravime rabotite da budat takvi ko sto se .... ,a sto bi pravele nie ako ni se rasplacat ,valjda ke se potrudime da gi smirime ..neznam zosto svesno begaat od odgovornosta ,pa tie deca se i nivni ....,tuku mozebi e podobro majkata moze se, taa e "majka" pa e svemoguca ... ,ne dozvoluvajte da doagaat rabotite do toj stepen tie samite da bidat samo kako figuri na tatko vo zivotot na decata ,tuku tatkovstvoto navistina da go primenuvaat kako sto i nie go primenuvame ...
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28354
Registration date : 2008-11-21

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty01.07.09 17:39

до пред некое време мм не ми помагаше многу во менување пелени успивање итн но сега е друго јас почнав со работа а Ангела не се навикна во градинка така да сега ги извршува сите обврски без никаков проблем flower
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28188
Registration date : 2009-03-21

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty01.07.09 23:49

a be ostaj se, sekoj pat koga citam na ovaa tema mi ide da go plesnam ednas, ama ne pomaga i kraj. Mislam deka mnogu mu e polesno da rece ne mozam, koga sin mi imase 7 meseci za prv pat, resi da go proseta i mi vika ako mi stane bebevo, a jas mu rekov e ke te kasne?????????? hihi
A be da puknes.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty09.07.09 22:06

i mi vika ako mi stane bebevo, a jas mu rekov e ke te kasne??????????
A be da puknes. hihi hihi hihi hihi

E koga bev bremena mnooogu me cuvase i pomagase vo se i sesto, ama sekoj den glsuposti slusanje od negovite , maz li bil , zena li bil , i taka sega koga njmnogu mi treba pomos i dete i kuka i rabota , on doma e za spienje , jadenje , TV i Net,ama pocnavjas so visok ton i poleka se vraka vo normala ,sto e tesko da go proseta deteto, da pazari sam bez jas da mislam sto treba i kolku .
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28924
Registration date : 2009-03-17

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty10.07.09 0:05

jas za mojot soprug imam samo najdobri zborovi na ovaa tema.neskam da pisuvam zosto na mnogu majki ke im napravam problem doma hihi .taka e vospitan i takov mu e karakterot.znaci on saka.jas ne go teram nisto.
vo vrska so ova,pred nekoja vecer na gosti maleckata na drugarka mi vika pred site -,,znaete sto? mama saka bobi da i bide maz!,,i toa pred site.non-stop slusala doma kako mama go kara tato i mu vika da se metne na mojot soprug i da mu bide primer za gledanje deca.
detevo si go vrzala toa vo glava i zaklucokot bese toj.lele smeski.

mislam deka ako tatkoto nema samoinicijativa i zelba,badijala se maci majkata da go natera da napravi nesto.decata osekaat mnogu i znaat koga gi druzis od sto sakas ili od sto moras.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Улогата на таткото во одгледувањето на децата
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: