Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Улогата на таткото во одгледувањето на децата

Go down 
+64
Dragana
Candy
monabombona
Natalija
nnatasa
kalinche70
Dali
Mama Vase
danielaval
Lana
katica
Vale74
tanjasofija
moja mama
bordan
beti.liz
mamalina
jasmina,mina
babysara
butterfly
X_Sandra
katenm
Mimi22
Sandra_Anja
sneze
mirecv
Daniela Mladenovska Lazar
Mama Ane
macush
analazarevska
avanturistka
Rocka
Viktorija78
Ilince
sonja colakova
Ves
Vesnicka
Kinky
Kikic
Juni08_Andrea
magi
Misticia
Dadi
Darky
Mimi
desi
Ben10
elena petkovik
sashka26
Lili
Emilija
sonjamfk
daniela
viktorija
vecki
ZZ
mamicka211
wisna
STAR *
rich_bitch1
Cogswell
Goca
Emi
Big Sister
68 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty21.10.08 12:54

Kristina Glatkova напиша:
Alal da ti e Ves samo napred taka treba.Sega treba najmnogu da odmaras.Pa posle cel zivot ke ravotis i ke sluguvas na decata imas pravo barem tie devet meseci da odmoris

да слугуваш?
Кристинче обврските спрема децата треба да се уживање, зарем се осеќаш како слуга?

Вес имаш сопруг за пример, бравос
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty21.10.08 15:15

Не мора да се слугува,ама што има работа има.Сега Еми уште ти е рано ќе видиш кога ќе порасне Милена па и друго дете,некогаш буквално не седнувам.Ај ручек,ај куќа,па домашна,па на едното му се јаде ,па другото нешто сакало,а за мајката кога време -никогаш.Некогаш работите ги извршувам рутински,а некогаш не ми се станува секој ден има некоја работа ,која морам да ја завршам нема можеш или не -мораш.Маж ми ми помага не викам -не ама не може се, барем ја чува Елена додека да завршам нешто.Еве сега од сабајле одкога сум станата сега седнувам,Елена спие па да видам што има на форумот,уште малку ќе си дојде Ангел па да ручаме и пак од почеток.Цел ден во круг се вртам.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty21.10.08 15:21

O Emi.So edno dete i so dve deca e skroz,razlicna prikazna.Ima momenti koi da uzivam megutoa ima momenti koga bas si sluga.Ako pocnam da ti raskuzuvam za vtoro nema da ti tekne da pomislis.No neka se zivi i zdravi i da dade gospod na site da imaat deca .
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty21.10.08 15:23

E fala zenski na komplimentite , ja go ispofaliv maz mi , ke go vidam kakov ke bide koga ke se rodat deca, koga poveke ke mi treba Smile
Za mnogu raboti ponekogas mislam deka zavisi i sto raboti mazot , kolku mu e teska rabotata, dali e otsuten od doma ili ne, a iam i zeni koi si vikaat Ma jas ke si srabotam toa , on nema taka da go sredi kako jas ili pak ke naogaat maana na ona sto toj ke napravi i taka se gubi volja . Jas koga ke zgotvam nesto ako pocne uste ne go probal da mi kazuva , e vaka trebalo da go iseckas , e ova na sto lici , ova ne cini , mi doaga da go frlam i vise ni caj da ne mu svaram . Si treba kompromis, pofalba , poddrska .
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty22.10.08 9:04

daniela напиша:
Сега Еми уште ти е рано ќе видиш кога ќе порасне Милена па и друго дете,некогаш буквално не седнувам..

Значи несакам да одам офф топик па ќе пробам некако да се задржам на темава.
Милена има 14 месеци, оди, се сака да пипне, растура и тоа цел ден.
Јас одам на работа во смени, кога сум втора во 01 00 се прибирам дома, мм оди цела недела на терен и тоа два пати месечно.
Неможев да постигнам и уште ми е тешко не викам дека е лесно, ама зборот слуга ми е некако груб затоа коментирав.
Ние живееме сами, значи се правам сама, а кога е мм дома ми помага буквално се, значи не му е срам садови да измие кога ќе види дека од 06 сабајле не сум седнала, ја чува милена за да завршам нешто, навечер кога ќе се успие прасето заедно ја средуваме бомбата која преку ден пукнала во куќава, а кога сум сама сама за се.
Па не мора дома да ми е кристално чисто, усисувам на 3 дена исто толку бришам прашина, останатите обврски ги прамжвам по потреба.
За да си олесниме од сабајле Миленче оди во градинка, за тоа време имам многу време и за дома и за самата себе, плус и мм ако е тука мерак.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty22.10.08 10:18

Zborot SLUGA go upotrebiv ne vo bukvalna smisla .Ama nema vrska sekoj si ima pravo na svoe mislenje.Taka da sekoj so svoeto iskustvo.A inku kade vo koja gradinka ja nosis Milena
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty22.10.08 10:26

Убаво е тоа што го напиша Еми,ама да си олесниш ја даваш Милена во градинка???Знам дека ја носиш зашто нема кој да ја чува ,јас Елена сега нема да ја носам во градинка ,ќе оди кога ќе има 3год..Уште е мала и има кој да ја чува, а да си олеснам со градинката сигурно нема зашто истото мене ме чека,само ќе треба повеќе да трчам.А време за мене ќе си најдам откога ќе заспијат децата,а не со носење во градинка па после да трчам по лекари секој месец.И јас сум сама знаеш во полоша ситуација од твојата цела куќа на два спрата е на мој грб и се работам сама маж ми не мие садови зашто работи од сабајле до вецер ама ја причувува ,ја шета некогаш ја успива.Знам дека сум оф топик ама морав да напишам.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty22.10.08 23:35

daniela напиша:
Убаво е тоа што го напиша Еми,ама да си олесниш ја даваш Милена во градинка???.

да баш така, ако седи дома од сабајле, ќе морам да ја запоставам за да правам јадење, да средам се пред да излезам за на работа, вака знам дека нејзе таму и е убаво а јас смирено и полека ќе завршам се.
кога сум прва смена, јас си ја зимам, па попладнето сме цело време заедно.

инаку Данче, Милена јас ја носам и јас ја зимам и тоа пешки во раце секој ден, одиме така околу 30 минути, не ми е лесно, ама така е подобро.

мм кога е дома не ме остава, он ја носи и ја зима со кола, кога сме заедно дома, јас си играм со Милена, а он поставува да ручаме од ручекот кој јас сум го спремила за дента, заедно раскреваме, па ислагаме со кола да прошетаме.
помага он многу, само што слабо е домаУлогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 981783

Кристина, веќе знаеш комшике каде одиме во градинка:cheer:во истата каде што ја носиш Мартина, ај се гледаме
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty23.10.08 11:06

aj nema vrska ako mislis deka si gi zapostavuvam decata tvoe mislenje.Se znaeme koi sme isto sme.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty23.10.08 11:27

Jas rekov deka jas ja zapostavuvam Milena koga e doma so mene, a ne rekov deka ti gi zapostavuvas tvoite, ti me prasa kako si olesnuvam so nosenjeto vo gradinka i jas ti objasniv.

plus ti ne odis na rabota imas vreme i da sredis, zgodtvis i da ja prosetas, i so tm kafe da se napies, koga bev doma i jas imav poveke vreme za se Daniela
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty23.10.08 13:55

Ima golema razlika koga odis na rabota , pa koga ne odis .Sekako i doma ima mnogu rabota , ama sepak e poinaku , ne gledas na saat , nikoj ne ti stoi nad glava i te brza da zavrsis nesto , ne treba da trcas od edno mesto na drugo,a ako imate nekoj blizok na kogo mu veruvate moze i da go pokanite da gi pricuva decata na kratko pa da trknete do prodavnica .
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty23.10.08 22:31

мм ми помага најмногу, многу сум му благодарна за се што прави и за што се труди да направи за нас.
Да не беше он таков каков што е јас сигурно не би можела да постигнам се, куќа, дете, работа, маж....и на крај каде сум јас
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty23.10.08 22:41

Jas se grizam 90 posto za sincevo moe .Nasabalje stanuvam go oblekuvam mijam ako imam vreme go naporucuvam i odam na rabota.Pravam rucek od vecer.Svekrva mi go narucuva i go legnuvase da spie...sega veke i ne prespiva .Jas si idam vo 17 i posle prodolzuva so mene.mm ne mozam da go pravdam i da kazam deka nema vreme ama toj slabo so sin mi.Po primer na tatko mu deka decata gi gleda majkata mnogu,mnogu i nego muva ne go lazi..na sekoe mu vikam ajde ova napravete ajde ona ama ne e toa -toa treba toj sam da ima tatkovsko cuvstvo a ne jas celo vreme toa vo oci da mu go pikam...Ulogata e ogromna na tatkoto jas sum porasnata so tatko mi majka mi bese pozafatena toj e avtoritet broj 1 za mene
Вратете се на почетокот Go down
Viktorija78
Полуматурант
Полуматурант
Viktorija78


Female
Број на мислења : 524
Age : 45
Локација : Doma
Поени : 28635
Registration date : 2008-09-13

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty23.10.08 23:00

Mazot mi ne mi pomaga bas okolu Atanas. Ednas na den samo go zema do park i go vraka za 1 saat. Neznae da mu smeni pelena,da mu napraj mleko... Ako veruvate se ubivam od rabota, kuka, dvor,kuce,mace.Da e ziva i zdrava svekrva mi,samo toa da kazam. Uste malku treba da se vrakam na rabota, neznam kako ke bide.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty23.10.08 23:21

Кога е дома секое итро првото млеко го грее тој и мерак му е да и го даде а мене ме остава да си поспијам, кога сум на работа знае да направи јадење зборам за Грисолино, Чоколино и сл. и пасира овошје, менува пелени, знае да ја успие и сам да ја избања.
Е кога сум пак јас дома го оставам тој да одмори, јас превземам
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty23.10.08 23:41

i jas sum sama so decava mm edvaj pola saat da poigra so niv no toa e do 4 na rabota doaga jade i pak na rabota [vo podrum] mora inaku so edna plata za sto pobrzo a jas sama se snaogam dodusa dvete se sega golemi pa mnogu mi pomagaat
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty23.10.08 23:55

Ама и мм кога е дома ми помага ама тоа е кога е дома.Ама како што е нон стоп на работа што да прави и он зарем тој несака да си поигра со нив.Сега секое слободно време го користат за возење мотор.Да ги видите атракција се.Ќе ја качи малата напред со детска кацига а големата позади и се возат.Тогаш се децата најсреќни
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty25.10.08 9:35

Hm... i jas ne pomagam bas okolu sve Smile

Najcesto okolu domasnite, angliski, matematika itn.

Najcesto jas ja spremam za na gosti, i pravam frizura.
Ponekogas ko sme sami i pravam jadenje, i sekako toa e obavezno
" Najubavoto jadenje, poubavo nego amam sto go prai " Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty01.11.08 0:10

mi pomaga nemozam da se pozalam,sega ne i menuva samo pampers a se drugo pravi i bez da mu recam.duri i koga bese pomala sum gi ostavala sami znael da se snajde.
Вратете се на почетокот Go down
analazarevska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 34
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 28782
Registration date : 2008-08-14

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty21.11.08 11:14

мм единствено ми помага околу бањањето, пелени мн ретко менува за хранење не доаќа предвид и.т.н, да ми е жива и здрава свекрвата инаку незнам за каде ке сум
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty22.11.08 23:39

Мала промена кај нас. Пследниве пет недели сум по 12 часа на работа па така да и ретко ги гледам децата. Одам пред да станат се враќам кога се заспани. ММ ја превзема обврската околу нив. Сега дури ми е смешно кога ми дава дневен рапорт како го поминале денот, што им облекол за на училиште или градинка, што јаделе....или кога ќе ме праша која сукњичка со која блуза одговараат да и ги облече на Ева, или колку вода да им наполни во кадичката за бањање. Епа значи можелоооо!
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty22.11.08 23:54

Ulogata na maz mi okolu decata (a gi imame 3) e:prvo i najvazno- -napraj,a potoa poigraj si,razvikaj im se i legni si,i tolku. Mnogu teska mu e ulogata.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty25.11.08 23:50

ммм (маж ми мој)
значи ммм ја нахрани и ја заспа а јас овде со вас пред ком одмарав сега вечерва
и вика дали им се пофали на другарките на форумот дека ја заспав
епа еве да ви се пофалам дека е најдобар многу го сакам
сака и кога не може да ми помогне и многу се труди
симона кога е на работа го гледа на слика и го бакнува
значи ммм е моја гордост и ви посакувам на сите да имате такво разбирање од сопругот какво што имам јас
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty25.11.08 23:51

blaze si ti misticia i blaze si im na onie koi imat mazi kako tvojot
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty26.11.08 0:33

Eeeeeeeeeeee mistica da se site mazi kako tvojot......pupu da ne si go podreces i uzivaj Smile .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Улогата на таткото во одгледувањето на децата
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: