Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Улогата на таткото во одгледувањето на децата

Go down 
+64
Dragana
Candy
monabombona
Natalija
nnatasa
kalinche70
Dali
Mama Vase
danielaval
Lana
katica
Vale74
tanjasofija
moja mama
bordan
beti.liz
mamalina
jasmina,mina
babysara
butterfly
X_Sandra
katenm
Mimi22
Sandra_Anja
sneze
mirecv
Daniela Mladenovska Lazar
Mama Ane
macush
analazarevska
avanturistka
Rocka
Viktorija78
Ilince
sonja colakova
Ves
Vesnicka
Kinky
Kikic
Juni08_Andrea
magi
Misticia
Dadi
Darky
Mimi
desi
Ben10
elena petkovik
sashka26
Lili
Emilija
sonjamfk
daniela
viktorija
vecki
ZZ
mamicka211
wisna
STAR *
rich_bitch1
Cogswell
Goca
Emi
Big Sister
68 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30089
Registration date : 2007-11-20

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty05.06.08 22:28

Истото е и кај мене.Маж ми работи,доаѓа рано од работа до 1 најкасно ама работи приватно па така јас сум по цел ден со децата.Со синот пишувам домашни, учам, со Елена пак јадење, успивање, се што треба за неа.
Маж ми ми помага заедно ја бањаме Елена, ја чува ако имам работа , децата го обожаваат,и едвај чекаат да одиме некаде да прошетаме заедно.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty31.07.08 13:23

mm koga se porodiv ne mozese mnogu da mi pomaga bidejki bese zimno vreme a negovata rabotata mu e postavuvanje grejni tela taka da bese poveketo otsuten , no znaese da stigne za banjanje i go banjase marko bidejki mene mi bese mnogu strav da go banja pa pogotovo sama. menuvanje peleni nikako, nekogas epten koga nema koj isto i za hranenje, a za setanje sekogas e prv. ke rece ajde spremajte se ke odime na setanje i marko vednas vika brmbrm klucevite i niz vrata.zane ponekogas da go zeme da mozam niz doma da sredam no ne stalno. inaku marko go obozava mnogu tatko mu . koga ne e dojden doma ne moze da zaspie i stalno vika tata dojde domce, nekeko ke zaspie i koga ke dojde mm ke mu kazam i on raste kako kvasec i go baknuva vo celoto. da ti e merak da gi gledas. [/url]
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty31.07.08 13:29

Имам страшно гооооооооолема помош од ММ за поголемото дете. Откако се породив он си ја зема обврската околу него, а јас околу бебето. Он ја носи и ја зема од градинка, сега заедно, ама тогаш сам. И до ден денес е така.

Единствено што не ми се допаѓа околу таа поделба е што не се поврзува многу со помалото, а јас се одалечив од поголемото. Дали е уште мало, ама некако го гледам дека не е исто наклонет кон двете. Знам дека неизмерно ги сака и двете. Малово многу му се радува и игра со него, но кога ќе дојде време за јадење, спиење, бањање веднаш ми го препушта мене.

Мислам дека ова ќе се смени, уште малце да потпорасне малото.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-28

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty31.07.08 13:37

jas nemam licen primer da vi dadam no ke ja spomnam zolvami.nejiziniot soprug raboti najcesto dvokratno i e retko doma so deteto,a taa raboti vo smeni i najcesto e umorna.Mazot i ne sakase da go dadat deteto vo gradinka tuku da go gledala majka mu !I znaete li so stana od toa dete ?Edno razgaleno i razligaveno detiste so nedozvoluva nisto da mu se prerece i se so ke vidi mora da go ima jade kako ludo i e 55kg na 6god.i pcue po majkamu i kazuva kako e ona nedomakinka...e seto toa od kade ako ne od babite.Aj so zolvenikmi nema navodno vreme da mu posveti kako tatko na deteto,ama bar da dozvolese da se pogrizat luge kompetentni za deca,da go vospitaat kako so treba,a ne ova stanuva cudoviste!
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-14

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty12.08.08 23:35

Lili напиша:
i pcue po majkamu i kazuva kako e ona nedomakinka...e seto toa od kade ako ne od babite.Aj so zolvenikmi nema navodno vreme da mu posveti kako tatko na deteto,ama bar da dozvolese da se pogrizat luge kompetentni za deca,da go vospitaat kako so treba,a ne ova stanuva cudoviste!

Pcue po majka mu :mad: mislam od kaj da pocnam so komentari....ova mi lici na totalno nevospitano dete, a i od kaj znaete deka babata go uci da kara po majkata ili po bilo koj drug???
Ovie roditeli pod hitno treba da se zavzemat za sopstvenoto dete, a tie vo slucajov se i najkompetentni, ova izgleda ne znae za aftoritet.
I kako bre nemaat vreme da mu se posvetat na deteto :hmm
Вратете се на почетокот Go down
elena petkovik
Прваче
Прваче
elena petkovik


Female
Број на мислења : 133
Age : 42
Локација : skopje mk
Расположение : ok
Поени : 29000
Registration date : 2008-06-20

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty12.08.08 23:50

Katastrofa! Site nie (ili groto od nas) odime na rabota ama nesmeeme da nemame vreme za deteto. So samoto raganje dete treba da si spremen na toa deka nema veke spienje, odmor kolku sto sakas, tuku maksimalna posvetenost na deteto. ako gi ispistis koncite od start posle ke bide docna. Za ova dete za koe kazuvas lili veke e docna doprva da se vospituva,. Kako i da e greskata e sekogas vo roditelite! Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 554260
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28712
Registration date : 2008-08-16

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty19.08.08 8:53

Муж ми е многу нежен татко и апсолутно приврзан за Тео. Нема нешто што јас можам да го направам подобро од него (ниту тој од мене секако Very Happy ) сакам да кажам апсолутно исто е со кого е. Добро не сме баш сто отсто исти. Тој например повеќе го пушта сам, јас сум покукавица. Ама тука мислам дека ќе морам јас да се сменам и да му помогнам на детето да се осамостои.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 28960
Registration date : 2008-06-26

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty19.08.08 16:37

MM e mnogu golem decar mnogu saka deca a kakov ke bide kako tatko ke vidime uste malku iako sega vika deka nema da menuva peleni oti ke mu bilo gnas, jas mislam deka se ke pravi i mnogu sto taka vikale sega go pravat sprotivnoto
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28836
Registration date : 2008-08-01

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty20.08.08 16:00

кога се роди Јован, мм се плашеше да го држи, било мало, да не го повредел...Навечер јас си станував (нели јас тебаше да го дојам, тој не може Smile )
Како поминува времето се се смени. Му спрема јадење, го рани, го успива, го шета, менува пелени. Многу се галат и гушкаат. Си се разбираат со поглед.
Вратете се на почетокот Go down
Darky
Почетник
Почетник
Darky


Male
Број на мислења : 13
Age : 39
Локација : Центарот на Македонија
Расположение : Заљубен
Поени : 28691
Registration date : 2008-08-22

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty23.08.08 3:22

Улогата на таткото во одгледување и образување на децата е огромна. Тоа е вроден инстинкт на родителот да се грижи за своето чедо. Јас не би можел да замислам мојата сопруга да ја оставам сама во грижата за подмладокот. Навистина е задоволување на своето его, таткото да се грижи за своето дете. Тоа гледано од машки аспект е најубавото нешто што може да се случи. Јас никогаш не сум размислувал за тоа како би било да имам дете. Се се сведувало на тоа, дека ке размислувам кога би го имал. Но сега со мојата девојка, што ја сакам премногу сме во некоја фаза на очекување на тестови за бременост и немате поим како се чувствувам! Во ниеден момент, ако тестот е позитивен нема да ја оставам сама. Ке ми биде задоволство да учествувам во ритуалите на повивање и бањање на детето.
И се оградувам од секоја помисла дека некој би ме нарекол папучар или бико како. Прекрасна ми е помислата дека би го шетал моето дете по паркот, дека ке учествувам во негото формирање како личност уште од мало. Ке бидам презадоволен држејки го за рачињата и учејки го да проодува. Би седел по цели ноки, држејки го во рацете и нишкајки го за да не плаче. Нема во никој момент да ја навредувам мојата сопруга дека недоволно се грижи за нашето дете. Таа во секој случај е човечко битие, не може се самата и за тоа јас ке бидам секогаш со неа и до неа во растењето на бебето. Исто така многу е значајна поддршката кон сопругата во текот на бременоста. Ке и треба огромна помош од сопругот за извршување на секојдневните обврски, бидејки тежината и непокретноста ке и пречат за да извршува некој потешки активности.
Се надевам дека кога ке имам дете ке бидам перфектен тато и одличен сопруг.

Премногу се уфилмав, но полн сум со емоции спрема мојата девојка, Те сакам!
Вратете се на почетокот Go down
Dadi
Почетник
Почетник
Dadi


Female
Број на мислења : 48
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 28820
Registration date : 2008-07-26

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty23.08.08 8:59

Darky, многу е убаво да се слушне вака изграден став од машка страна, посебно за некој што се уште не е родител. Обично мажите се збунети и не знаат што чувствуваат до моментот кога за прв пат ќе го видат своето дете. Многу ми е мило што знаеш да го сакаш своето дете уште пред да е зачнато, што се чувствуваш како татко уште многу порано, исто како што сите ние (женските членови на форумов) сме мајки иако сеуште немаме деца. Најголема подршка за бремената жена е мажот, во тие 9 месеци(а и после тоа, нормално), верувам дека секоја жена сака покрај себе приземен а не збунет и изгубен маж.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty03.09.08 11:27

имам две деца едното е мм има 34 години и ќерка ми има 10 месеци
и се гушкаат се смеат прават тапшин тапшин
кога ме скубе таа и ми пика прсти во очи тој и помага ама и јас не му останувам должна
секогаш кога и да му кажам дека сум уморна или ако ми се познава замор ја зема и презема и пелени и млеко и се за да спијам
дури и алишта и спростираше еднаш против моја волја и после терасата изгледаше како јужна осетија
во главно сме весело семејство имаме поврзаност меѓу нас и со малата и тоа ме прави среќна зошто кога бев дете бев приврзана само кон брат ми
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty03.09.08 11:31

Darky напиша:
Прекрасна ми е помислата дека би го шетал моето дете по паркот, дека ке учествувам во негото формирање како личност уште од мало. Ке бидам презадоволен држејки го за рачињата и учејки го да проодува. Би седел по цели ноки, држејки го во рацете и нишкајки го за да не плаче.

ее алал да ти е нека биде што побрзо
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-12

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty18.09.08 11:45

Mojot maz seuste se plasi da go drzi Nikodim mene toa me nervira si mislam deka na toj nacin se ogarduva od obvrskite daj boze da se smeni toj pristap koga ke potporasne
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty18.09.08 11:55

Според мене улогата на таткото во одгледување на детето е огромна и неоходна за да тоа дете се развие во една нормална личност. Тргнувајќи од себе , уште од мали нозе пошто мојот татко бил возач и не бил често во МК , буквално ќе заминел на пат јас сум била мало бебче, а кога ќе се врател веќе сум проодела , сите тие убави моменти ги има пропуштено и поради фактот дека поголем дел од времето не бил присутен во мојот живот нашито однос е за никаде, не сум го рекла тато освен може неколку пати како мала за да ме пушти надвор , никогаш не седнал да ме посоветува како татко , да ме спреми за некои работи во животот на база на неговото искуство и поради тој факт и тие причини , кога почнав со врски и дечковци во одредени моменти се осеќав како во мојот партнер да барам татко, од недостаток на таа татковска љубов , затоа знам колку е важна улогата на таткото во животот на едно дете. Фала му на бога што маж ми е 100 % различен и тоа ептен ме радува - на секое дете потребни му се двата родитела еднакво ако сакаме тоа да биде личност без комплекси и со здрава психа.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-28

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty18.09.08 12:17

Jas seuste ne sum videla kako mm bi se odnesuval so sopstvenoto dete,ali poznavajki go predpostavuvam deka ke bide postrog od mene!
A smetam deka i na sekoe dete mu epotrebna tatkovska ljubo i poddrska vo odgleduvanjeto!
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty18.09.08 13:02

верувам дека мм ке биде одличен татко.па тој по цел ден збори со стомакот мој замислувајки дека бебето е веке родено.нонстоп вели ајдеее излегувај сакам да те гушкам,сакам да те банјам.не ја вади од уста.и мислам дека така и треба.жената како жена ја нема само обврската да биде мајка низ дома,туку сакала или не мора и да исчисти,и да зготви па тука помошта на таткото е од голема улога.и не само тоа..за самото дете е мн подобро кога и двајцата родители се грижат за него а не само едниот.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30039
Registration date : 2008-01-11

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty22.09.08 21:20

Nema poubavo koga i dvajcata uzivaat vo obrvrskite okolu svoeto dete.mm nema banjanje a da ne bide do nas i da ne mi pomogne bez razlika sto mozam i sama.ali ete toj saka da ja gleda kako se banja kako se raduva.nekogas i toj ja banja.posto preku cela nedela dosta raboti i plus uci pa za vikend saka da nadohnadi i po cel den e so nea,ja rani preslekva.nekogas saka i da bide sam so nea pa ke me natera da odam negde do proda.ako treba ili kaj prijatelka ,samo za bide toj sto ke ja cuva.deteto treba da ja oseti ljubovta od dvata roditeli i da mu ostane vo sekavanje deka i dvajcata go banjale ,setale,ranele,a ne majkata da e taa sto se grizi za deteto a tatkoto da e toj sto mu kupuva pokloni.ne se vazni poklonite kolku pokazanata ljubov.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty29.09.08 1:37

jas sum nov clen i vnimatelno gi citav site vasi iskustva.Mene me interesira nesto drugo,Mojot soprug e recisi cel den na rabota a pak pomalata kerka ni e nemirna,A jas nemozam da se spravam so nejze i samo ja zaplasuvam sega ke vidis ti ke dojde tatko ti,Prakticno jas nemam nikakov avtoritet kaj nejze.Molam pomos ke me pobudali kerka mi.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty29.09.08 10:30

MM i jas ne pravime razlika megju mama i tato.
Roditel e roditel, bez razlika na polot:).
Osven doenjeto:), se ostanato sto pravam jas, za i so Aleksej, pravi i maz mi.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty03.10.08 12:45

кога е дома апсолутно се прави за Милена, значи спрема вечера за неа, топли млеко, заедно ја бањаме,сега му е поинтерсно, не е мало бебе.
Си играат заедно, слушаат музика, играат на музика, некогаш тој ја храни...гледам дека ужива
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-08

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty04.10.08 12:52

Neznam kakov ke bide i toa iskreno po malku me plasi.Jas sum epten decarka vo komsii site bebinja sum gi iscuvala a od ova do sega gledam deka toj ne e voopsto ne e takov.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty19.10.08 1:36

Mm nikogas ne bil bas vo kontakt so decinja ili bebinja, pa nikogas ne pokazuvase poseben interes za deca ,mi bese maka koga zboruvav za bebe a toj sakase prvo da patuvame na ubav meden mesec.Nekolku od negovite drugari imaat deca, toj pokazuva naklonetost samo kon edno oti toa mnogu mu se raduva koga ke go vidi. Ama otkako ostanav trudnicka , sosema e smenet , razneznet . Definitivno roditelskiot instinkt si go pravi svoeto i kaj dvajcata roditeli . Duri i od mene poveke se grizi za mojot stomak . Postojano me opomenuva da odmoram , da ne se svitkuvam , da ne krevam nisto. Eden kup CDa mi ostava da slusam klasika , toa bilo super muzika za bebinja i se sto ke stavime novo vo domot prvo razmisluva dali e ok. za bebeto ,A za drugi raboti , srcka e , cistenje , peglanje, gotvenje , pazarenje , ma podobro i od mene . Majka mu znae da izreagira po STAROVREMSKI ponekogas so se znae zenska rabota , maska rabota , ama toj dobro i kazuva da si ja gleda ziveackata i taka se e super .
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty19.10.08 1:39

Alal da ti e Ves samo napred taka treba.Sega treba najmnogu da odmaras.Pa posle cel zivot ke ravotis i ke sluguvas na decata imas pravo barem tie devet meseci da odmoris
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28623
Registration date : 2008-09-14

Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty19.10.08 1:50

Е во моите труднички денови мм имаше труднички навики да му се пријадува нешто на полноќ, да го боли стомакот итн. а и многу често фантазираше како ќе ни изгледаат децата.Сега ги имаме поделени обврските. Тој е задолжен за играње пред зграда, носење на тренинзи, пазарење за дома, а на мене останува работата дома.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Улогата на таткото во одгледувањето на децата
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: