Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Улогата на таткото во одгледувањето на децата

Go down 
+64
Dragana
Candy
monabombona
Natalija
nnatasa
kalinche70
Dali
Mama Vase
danielaval
Lana
katica
Vale74
tanjasofija
moja mama
bordan
beti.liz
mamalina
jasmina,mina
babysara
butterfly
X_Sandra
katenm
Mimi22
Sandra_Anja
sneze
mirecv
Daniela Mladenovska Lazar
Mama Ane
macush
analazarevska
avanturistka
Rocka
Viktorija78
Ilince
sonja colakova
Ves
Vesnicka
Kinky
Kikic
Juni08_Andrea
magi
Misticia
Dadi
Darky
Mimi
desi
Ben10
elena petkovik
sashka26
Lili
Emilija
sonjamfk
daniela
viktorija
vecki
ZZ
mamicka211
wisna
STAR *
rich_bitch1
Cogswell
Goca
Emi
Big Sister
68 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30308
Registration date : 2007-11-15

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty11.12.07 12:02

Mojot soprug, sekogas velese deka koga ke imame bebe, toj nema namera da mu menuva peleni, da go uspiva, da go banja, hrani itn.Tuku negovo ke bide samo da go seta, vospituva i da si igra so nego. No koga se rodi nikola, sosema se smeni. Ne samo sto mu menuvase peleni i mi pomagase za sve okolu negovata griza, sto i den denes go pravi, tuku mozev da zabelezam deka uziva vo toa.
Osobeno pri uspivanjeto - imaa celi rituali, koi sekako denes se smeneti, bidejki nikola e porasnat. koga bese pomal znaese da go zeme vo race i so nego niz soba da igra i da mu pee ( nesto sto ke mu dojde Smile ) dodeka go zaspie. Taa slika - kako nikola pocnuva da mu zadremuva na negovoto ramo, dodeka tatko mu tancuva so nego niz soba,ke mi ostane vo najubavo sekavanje i sekogas koga ke pomislam na nea, mi izmamuva nasmevka.
Denes koga se uspivaat, zaedno gledaat crtan, pa raskazuvaat prikazna itn. Cesto se slucuva da stanuva mm (maz mi) navecer koga nikola saka da mocka, ili e kenkav, isplasen, koga piese mleko - da stane da mu prigotvi mlekce i da mu dade.
Osven seto ova, mm i nikola mnogu sakaat da se mazat. Se slucuva da stane nikola od negovoto krevetce i da legne na stomakot kaj tato, pa da se galat. Koga ke dojde ili odi na rabota, pola sat se guskaat i gnjavat. A ako e nokna smena mm na rabota, nikola koga go usprivam saka da legne na pernicata od tato i da zaspie.
Ova vi go kazuvam bidejki mm nemal takov odnos so roditelite. Tie se "ladni" luge, koga stanuva zbor za iskazuvanje na emocii. Ne deka ne si go sakaat ili ne se grizat za sinot, daleku od toa, no se od onie luge koi ne znaat da iskazat emocii, osobeno ljubov.
Zatoa pred da se rodi nikola bev i pomalku zagrizena da ne stane i mm kako niv. Za sreka ne.

Me interesira kakva e vrskata megu vasite deca i soprugot?


Последната промена е направена од на 11.12.07 12:08. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty11.12.07 12:05

Mojot soprug ne menuva peleni i ne ja uspiva, ja cuva koga e budna, si igra so nejze i da ja seta niz soba ama ne i pee Smile
Vika ne me biduva hahahahahah.........za toa sum jas tuka.
Mi pomaga koga e vreme za bananje, ama ne ja banja.........
Dobar tatko e, Milena e luda po nego, mnogu e srekna koga ke go vidi bidejki cela nedela ne se gledaat.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30308
Registration date : 2007-11-15

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty11.12.07 12:12

imame moderni sopruzi emilija. Smile
vazno e da ucestvuvaat i da se potrudat da sozdadat bliska vrska so deteto.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty11.12.07 12:28

Da....toa i se slucuva, Milena navistina znae da pokaze deka tatko i nedostasuva, a tolku e malecka Smile
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30319
Registration date : 2007-11-16

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty11.12.07 13:41

Na pocetokot poradi toa sto se porodiv so carski rez i skoro dve nedeli mi bese poprilicno tesko da bidam mnogu vo dvizenje,mm mi pomagase mnoooogu,ja cuvase i peese i priremase mlekce,ja niskase i vo toj period taka se uspivase no i togas ne i menuvase peleni mislam deka se ima sluceno dva pati da i smeni no jas mora posle da i gi namestam ubavo.Kako sto mene mi se vrakase silata i se custvuvav podobro taka negovite obvrski se smaluvaa sto e razbirlivo zatoa sto toj pretezno e na rabota,no bi bilo neblagodarno da kazam deka sega ne mi pomaga,obozava da si igraat,mi pomaga okolu kapenjeto,toplenjeto mlekce koga e tuka e negova obvrska,saka da ja zeme i da ja proseta niz gratcevo, a okolu vospituvanjeto tuka sme fifty-fifty.Mene mi e mnogu milo sto e taka osobeno vo ovaa sredina kade sto ziveam kade e "stram"da se pokaze vnimanie na sopstvenoto dete zatoa sto ke te narecat papucar,no nego toa ne go interesira a kolku sto mozam da zaprimetam mnogu mladi tatkovci istoto go pravat t.e ne obrnuvaat vnimanie na okolinata sto e dobro toa znaci deka se obiduvame da go menuvame opsestvovo.
Вратете се на почетокот Go down
Cogswell
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 72
Age : 40
Локација : nadvor
Поени : 30075
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty04.01.08 2:34

Moj je muz jako brizan i pazljiv i prema meni i prema Sofiyi. Zna da joj promeni pelenu, da je presvuce, okupa, sve to moze i ume sam, bez mene i jako cesto to i radi. Te prve dve nedelje po rodjenju dok nije radio samo ju je on presvlacio. Peva joj, cita knjige, igra se sa njom, golica je, gnjavi, zasmejava, kad izlazimo on je taj koji je nosi u kenguru. Uopste mu ne smeta da i pred drugim ljudima i svojim drugarima pokaze neznost a daleko je od papucarskog tipa. Obozava da provodi vreme sa njom i mislim da mi malo i zavidi sto smo nas dve po ceo dan zajedno. Ume da se nasali da kad krenem da radim on ce da ostaje kod kuce da cuva decu! A hoce da ima 11-oro dece (sali se...bar se ja nadam!)! I ne smeta mu cak ni ako su sve devojcice, kaze super, zenski fudbalski klub! Mislim da stvarno nisam mogla da svom detetu podarim boljeg tatu!
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30308
Registration date : 2007-11-15

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty05.01.08 0:43

mi se sviga sto denesnive mazi ne se plasat poveke od toa deka ke gi etiketiraat kako "papucari" ako se grizat za svoite deca.
porano nezamislivo bilo tatkoto da go hrani deteto, a ne pa da go presoblece ili da go uspie.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty05.01.08 8:59

poznavajki go maz mi znam deka eden den ke bide odlicen tatko,mn gi sakam malite deca i sekoj mesec e povozbuden od mene koga treba da vidi kolku crti ke se pokazat na testot. lol!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty12.01.08 1:57

Denes se drugi vreminja, barem ulogata na tatkoto e promeneta na podobro!
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29700
Registration date : 2008-01-28

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty28.01.08 13:42

I jas uzivam so maz mi, i pred da se rodi sin mi pomagase so se niz kuka, perenje, sadovi mienje, a sekoj vikend sabota ili nedela zaedno cistime po doma, vo delot na obvrskite okolu sinot go presoblaka, go banja (iako tvrdi deka koga on go banja demek ne bilo ubavo izbanjato ama nema lesno vadenje od obvrskata), za hranenje malku potesko zatoa sto sin mi mu ima fateno slabost na maz mi pa go zeza i tuka nastapuvam jas. Navistina e golemo olesnuvanje za zena da ima pomos od mazot, se slucuva da se vratam od rabota i da ne mozam "na noze da stojam" i maz mi prevzema se okolu sinot i kukata dodeka jas ne se naspijam. Mislev deka ova so mojot maz e retkost ama eve gledam dosta od vas si imaat mazi srcinja.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29767
Registration date : 2008-02-08

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty11.02.08 0:31

Hehe e pa jas ne znam kako e so maz zasto sum uste slobodna, ama sepak mislam deka e super koga vzaemno si pomagaat. Se sozdava harmonija, ne znam kako e mozam samo da lupam na prazno, ne znam sto me ceka, ama mislam deka takva harmonija vo edno semejstvo e mnogu vazna. Gledam po tatko mi. Ne znam kolku ni menuval peleni na mene i na brat mi lol! no znam deka sega premnogu i se naoga na majka mi, koga ona e na rabota cesto znae da zgotvi, mie sadovi i red drugi raboti, voopsto ne se ponasa deka on e maskoto, glavata vo kukata, ramnopravni sme si site
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty11.02.08 12:52

isto i tatko mi mn i pomaga na majka mi niz doma,posto ona e mn poveke na rab od nego i obicno koga ide doma e zamorna i nema vreme a ni zelba za rabotenje toj sekogas i izlaga vo presret i i pomaga.se sekavam koga bev osmo odd taa zamina za germanija 3 nedeli,jas pojma nemam od rab niz doma,i za tie tri nedeli se nauciv od tato.toj mi pokaza kako se gotvi,duri i zavesi kako se perat.uff zatoa mn si go sakam oti e srce
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29767
Registration date : 2008-02-08

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty11.02.08 23:05

Pocna da me razocaruva tatko mi nesto vo posledno vreme
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30308
Registration date : 2007-11-15

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty14.02.08 2:33

sigurno ne e tolku strasno wisna. sekoj roditel se trudi da mu bide najdobar na svoeto dete.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty15.02.08 20:26

wisna напиша:
Pocna da me razocaruva tatko mi nesto vo posledno vreme

mi se slucilo i na mene...no toa e prolazno, tatkoto e tatko i sekogas ke ostane toa!
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29195
Registration date : 2008-05-12

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty17.05.08 17:14

уште кога се вративме од болница ММ почна да ми помага, ја заспиваше Георгина баш онака во раце земена и со песнички,ја лулаше,играа по собата,заедно ја капевме обавезно,не се сеќавам да сум ја искапила сама,двајцата се емотивни и многу сакаат да се галат и да се гушкаат.секогаш кога има слободно време и го посветува само на нејзе. :big hug: а најважно е што татко и кога и да замине некаде,таа прашува за него ,одма и недостасува. :miss you:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty02.06.08 23:27

Милена почна да реагира со гласно смеење кога на компјутер ќе си го види татичко, ептен го сака, жал ми е што се долго раздвоени
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29195
Registration date : 2008-05-12

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty03.06.08 22:22

Emi напиша:
Милена почна да реагира со гласно смеење кога на компјутер ќе си го види татичко, ептен го сака, жал ми е што се долго раздвоени
,а извини што вака прашувам а каде е татко и на Милена,немој погрешно да ме сфатиш можеби имаме нешто заедничко со вас,на Георгина исто многу и недостасува татко и и постојано прашува за него кога ќе си дојде?пољубче за Милена од Георгина Улогата на таткото во одгледувањето на децата 295931
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30109
Registration date : 2007-11-14

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty03.06.08 22:55

Kad nam se rodilo prvo dete, živeli smo u zajednici sa njegovim roditeljima i moj muž je pomaganje oko deteta prepustio svojoj majci koja je bila vrlo napadna i posesivna žena..bilo mi je jako krivo što je takav i što se ne zalaže više i ne učestvuje više u odrastanju i nezi deteta..u zajednici smo živeli dobrih 10 godina i tek pred kraj su mu neke stvari došle iz dupeta u glavu i počeo je aktivnije da učestvuje u odgoju deteta..posle toga smo se preselli u svoju kuću i on je postao drugi čovek..kad se Dora rodila, od prvog dana je učestvovao u svemu..nije je presvlačio i kupao, ali je zdušno pomagao oko svega..
poslednjih godinu dana od kako imamo problem sa Dorinom ručicom, on je slobodno mogu reći savršen otac..nikada neću zaboraviti vreme koje smo proveli u bolnici i njeovu požrtvovanost..od ranog jutra do kasnog popodneva je bio sa nama u bolnici, pomagao mi i trudio se na sve načine da nas oraspoloži..onda je tako umoran vozio do kuće i ranom zorom opet nazad kod nas..

u vaspitanju dece smo ravnopravni, o svemu se dogovaramo i zajednički donosimo odluke..mislim da je uloga oca baš u vaspitanju neprocenjiva, pgotovo za muško dete koje je još usput u predpubertetu..
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty03.06.08 23:04

mamicka211 напиша:
Emi напиша:
Милена почна да реагира со гласно смеење кога на компјутер ќе си го види татичко, ептен го сака, жал ми е што се долго раздвоени
,а извини што вака прашувам а каде е татко и на Милена,немој погрешно да ме сфатиш можеби имаме нешто заедничко со вас,на Георгина исто многу и недостасува татко и и постојано прашува за него кога ќе си дојде?пољубче за Милена од Георгина Улогата на таткото во одгледувањето на децата 295931

Воопшто не те сваќам погрешно, мм работи во арм па работата му е таква па сме раздвоени 15 дена во месецот, а твојот каде е зашто не е со вас?
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29195
Registration date : 2008-05-12

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty04.06.08 0:11

ние пак од сосема друга причина,двајцата студираме ,само на различни факултети,тој е скопје,а јас битола со Георгина,бидејќи мојот фак.е со 3 год,а јас застанав на втора сега се вратив за да дозавршам па потоа ќе одиме и ние скопје
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty04.06.08 13:20

ајде наскоро ќе бидете заедно, поздрав за Георгина од малата Милена
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29195
Registration date : 2008-05-12

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty04.06.08 13:25

фала за убавите зборови,пољубче од Геогина за Милена Улогата на таткото во одгледувањето на децата 295931 и многу гушкања :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30715
Registration date : 2008-05-05

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty04.06.08 16:05

а кај мене мм поминува многу малку време со децата но сепак навечер успева да поигра со нив но што е тоа е до 4 на работа доаѓа јаде и после приватно дома сепак работи за децата да им обезбеди убав живот а јас ќе се грижам за децата
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Почетник
Почетник
viktorija


Female
Број на мислења : 73
Age : 45
Локација : strumica
Расположение : pozitivno raspolozena
Поени : 29115
Registration date : 2008-05-31

Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty04.06.08 16:11

MM mnogu malku vreme pominuva so decata raboti privatno po cel den e na rabota ,koga se vraka navecer si poigruva so niv pola saat jas sum so decata ,mora nekoj da raboti .Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Улогата на таткото во одгледувањето на децата   Улогата на таткото во одгледувањето на децата Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Улогата на таткото во одгледувањето на децата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: