Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?

Go down 
+103
karolina
Gordana Natovska
katica
maci
Snezana O.
marijanamir
Mila89
Mimi Petreska
Dara
Sun_shine
jasmina,mina
Mama Vase
nnatasa
Lana
BILE-ENA
bordan
Stefani Vasilkova
makresanska
nata
moja mama
elena-taci
mamaina marija
josifana
butterfly
marina_daniel
Dragana
kika
ирена
kavadarcanka
marija*
sani-sandra
Pipolino
D-r Lidija Pazdrijan
sasa
lila_mk
delfin76
rich_bitch1
Sun
natashan.
lidija29
Mama Ane
MamaMaja
Пандорче
sanja_
Laura
taci
mirecv
BiljanaM
STAR *
svetle s
Mimi22
sanja-ve
Bela
Anjuska08
jasmina i ace
Mimi
winnie the pooh
daniela
Ance-J
Stefanija S.
sonja colakova
Simona's mom
Freya
tanjaaa
magi
mamalina
Sister
ZeleniCka
biljanag
Juni08_Andrea
Big Sister
baby24
sunset
Jovana's mom
verce
Viktorija78
Misticia
macush
sashka26
Dadi
Nate_David
Kikic
SonjuS*
vecki
Emi
Ves
Goca
sonja28
Zvezdicka
avanturistka
mama
bella*
mamicka211
hajdi
Svetlana
Berta
Monika
sonjamfk
Emilija
lola
Ilince
Kinky
lela
107 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
АвторПорака
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27528
Registration date : 2009-06-26

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty07.08.09 17:54

Majkata sekogas znae sto e najdobro za svoeto dete.Ne velam deka za prv pat taa nemoze da se uplasi, no toa go pravi otposle. Vo momentot znae pravilno da izreagira.Ne znam mozebi toj instinkt se dobiva vednas otkako ke se porodi, no znam deka funkcionira.I ne velat badijala:"mnogu babi deteto kilavo".Za sovet strucen postojat pedijatri,a za doma majka i tatko.Jas taka gledam na rabotite i dosega sum nemala problem. flower
Вратете се на почетокот Go down
Mila89
Прваче
Прваче
Mila89


Female
Број на мислења : 114
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 28370
Registration date : 2008-11-05

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty07.08.09 19:55

Dara напиша:
Majkata sekogas znae sto e najdobro za svoeto dete.Ne velam deka za prv pat taa nemoze da se uplasi, no toa go pravi otposle. Vo momentot znae pravilno da izreagira.Ne znam mozebi toj instinkt se dobiva vednas otkako ke se porodi, no znam deka funkcionira.I ne velat badijala:"mnogu babi deteto kilavo".Za sovet strucen postojat pedijatri,a za doma majka i tatko.Jas taka gledam na rabotite i dosega sum nemala problem. flower
se slozuvam vo celost so tebe.. i jas isto mislam... bez ogled na toa sto mi e prvo dete jas mislam edka sekogas mozam i znam kako da izreagiram u skoeja situacija. mi velat abe poslusaj sovet od postari so veke imaat gledano deca ali ete vo red ke poslusam i ke ve islusam ali ne znaci deka moram sve toa go primenam.. iskreno eve ovde prv pat kazuvam i ne me sfakajte greska ponekogas i sama mislam deka mozda sum mnogu sebicna koga stanuva zbor za moeto dete a mozda i ne e samo so mene toj slucaj tuku so site majki za svoeto dete... ve molam pomognete mi ako misliste deka gresam.. no koga stanuva zbor za moeto dete nikogas ne sakam nikoj da mi se mesa vo odgleduvanjeto i site rab okolu nego... mnogu pati ke fati da place place place mnogu da place i ke dotrca svekrva mi demek ej so place tolku daj ako sakas da ti pomognam.. uvek se vadam na toa: abe ono e malo seuste ne znae od babi dedovci i sl sega si bara samo majka a ete gleas kaj emen ne smiruva ne pak kaj tebe izglea si ima nekoja maka da ne go boli neso... ali toa ne znaci deka stvarno go mislam.. nekogas mi e maka da mu go dadam na nekoj u race a posebno ne kogas ke mi kaze daj go na mene mozda ja ke go smiram- kao bozem ja nemozam a oni ne mislam taka tuku od so sakat da pomognat no..... luge dali e vo mene problemot ili...?
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty07.08.09 21:40

Mila89 напиша:
Dara напиша:
Majkata sekogas znae sto e najdobro za svoeto dete.Ne velam deka za prv pat taa nemoze da se uplasi, no toa go pravi otposle. Vo momentot znae pravilno da izreagira.Ne znam mozebi toj instinkt se dobiva vednas otkako ke se porodi, no znam deka funkcionira.I ne velat badijala:"mnogu babi deteto kilavo".Za sovet strucen postojat pedijatri,a za doma majka i tatko.Jas taka gledam na rabotite i dosega sum nemala problem. flower
se slozuvam vo celost so tebe.. i jas isto mislam... bez ogled na toa sto mi e prvo dete jas mislam edka sekogas mozam i znam kako da izreagiram u skoeja situacija. mi velat abe poslusaj sovet od postari so veke imaat gledano deca ali ete vo red ke poslusam i ke ve islusam ali ne znaci deka moram sve toa go primenam.. iskreno eve ovde prv pat kazuvam i ne me sfakajte greska ponekogas i sama mislam deka mozda sum mnogu sebicna koga stanuva zbor za moeto dete a mozda i ne e samo so mene toj slucaj tuku so site majki za svoeto dete... ve molam pomognete mi ako misliste deka gresam.. no koga stanuva zbor za moeto dete nikogas ne sakam nikoj da mi se mesa vo odgleduvanjeto i site rab okolu nego... mnogu pati ke fati da place place place mnogu da place i ke dotrca svekrva mi demek ej so place tolku daj ako sakas da ti pomognam.. uvek se vadam na toa: abe ono e malo seuste ne znae od babi dedovci i sl sega si bara samo majka a ete gleas kaj emen ne smiruva ne pak kaj tebe izglea si ima nekoja maka da ne go boli neso... ali toa ne znaci deka stvarno go mislam.. nekogas mi e maka da mu go dadam na nekoj u race a posebno ne kogas ke mi kaze daj go na mene mozda ja ke go smiram- kao bozem ja nemozam a oni ne mislam taka tuku od so sakat da pomognat no..... luge dali e vo mene problemot ili...?

Mila ova e sosema prirodno i normalno vo prvite meseci so prvo dete. Barem kaj mene bese taka , inaku i sega koga nekoj nepravilno go drzi, saka da go bakne i slicno jas reagiram a koj se luti ne mora da bide so nas .Ne preteruvam , sosema opravdani nesta baram da pocituvaat za dobro na deteto i taka.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty07.08.09 21:55

јане почна да ми се врти на стомаче што е нормално а ова бабиштево само го враќа назад демек несмеело така ке се повреди ке се загуши бла бла
иван го пишав во градинка да оди а она цел ден леле ке биде гладно жедно незнае да каже бреееееееееее ми ја пукна главата

секоја мајка знае за своето дете што е најдобро затоа секој совет не го прифаќам
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27528
Registration date : 2009-06-26

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty07.08.09 22:26

Taka e zenski!Sovetot sto nekoj vi go dava vie odlucuvate dali ke go prifatite.Naj prvo Mila89 nikako ne e vo tebe problemot!Nikogas da ne si se posomnevala vo tebe.So tekot na godinite ke stanes posamouverena.A bebusot na Bijlanag-bravo! Stom pocnalo samo da se vrti! Ke se povredelo-gluposti.Samo pazi(sigurno i sama znaes)da ne padne od krevet,a drugoto e se prirodno.Pa pri samoto vrtenje toa si ja vrti i glavickata.Si naoga polozba koja mu odgovara(instinkt za prezivuvanje).Napred mamicki i bez nerviranje :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty08.08.09 2:59

a tie sto gledale veke deca uceni da ne se rodile, aman bre neka ne ostaat na raat vise, pa neka sekoja od nas oseti sto e vo prav smisol majka, a ne samo "soveti" da primenuvame
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27528
Registration date : 2009-06-26

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty08.08.09 23:20

Koga ke podrazmislime malku ke vidime deka babite vsusnost nasite deca im se prvi sto gi gledale.Pa nivnite gi gledale nivnite svekrvi..nivnite svekrvi nivnite..(sama ke se zabunev) hihi I kako odi poveke vo staro vreme se postrogo i postrogo.Majkata nemala pripar do decata.Nejzina bila rabotata po doma ili na pole(koi go imale).E sega sto gi pravi niv pogolemi majki i poiskusni od nas..godinite?-nema sansi.
Вратете се на почетокот Go down
marijanamir
Почетник
Почетник
marijanamir


Female
Број на мислења : 16
Age : 53
Локација : скопје
Расположение : добро
Поени : 28356
Registration date : 2008-10-29

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty08.08.09 23:35

Потполно се согласувам,само ми пречи што таа трдиција продолжува и со нашите деца, да ги воспитуваат баби што појма немаат што е мајка, бидејќи друг им ги чувал децата.
Вратете се на почетокот Go down
Snezana O.
Почетник
Почетник
Snezana O.


Female
Број на мислења : 75
Age : 45
Локација : Ohrid
Поени : 27238
Registration date : 2009-07-03

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty13.08.09 0:27

Jas ne davam da mi go cuva deteto nikoj,zatoa sto pojma nemaat.Sara ima 10 meseci i sega koga maz mi e na odmor,se razbole.I dal mleko od frizider(nestopleno) i eve sega e bolna,so kaslanje i temperatura.Svekrva mi e zelka nevidena,pa ke mi go ispustese deteto dva pati od race,a svekor mi si otisol da pusi a detevo se prevrtelo od krevet i sreka bila tuka i svekrva mi pa ja dofatila so ednata raka.Taka da najsigurno mi e koga jas si ja cuvam,
Вратете се на почетокот Go down
maci
Прваче
Прваче
maci


Female
Број на мислења : 359
Age : 37
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 28366
Registration date : 2008-12-26

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty13.08.09 15:05

ne bi me nerviralo ako se korisni i ako ne gi znam
Вратете се на почетокот Go down
katica
Почетник
Почетник
katica


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : berovo
Поени : 27254
Registration date : 2009-06-19

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty13.08.09 21:53

mene me nerviraat takvi soveti , postojano dofrluvaat nekoj sovet pa ispaga na krajot deka nie ne sme dobri vo odgleduvanjeto na deteto flower
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty13.08.09 22:08

Се присекавам сега на еден глуп „совет„ што го добив кога Јана беше мала,во една прилика знам дека и реков маченце мое,е сега дали беше ради тоа што испушти таков некој глас или таква и беше фацичката не се сеќавам,ама знам дека свекрва ми комшивката кои беа тука во моментот одма заедно во секунда ме пресекоа и предупредија „немој никогаш уште еднаш да и велиш маче„а јас си реков Боже мој што згрешив сега,готово ми отиде чупето,што се случи...е кога ги прашав а зошто да не и велам така тое се погледнаа и ми рекоја „е така рекле старите,не се вели на дете маче„...Бог да чува,ме преплашија за секунда си реков сторив кознај што погрешно.....се разбира и велев и и велам маче,маченце секогаш кога за тоа имам потреба.
Вратете се на почетокот Go down
Snezana O.
Почетник
Почетник
Snezana O.


Female
Број на мислења : 75
Age : 45
Локација : Ohrid
Поени : 27238
Registration date : 2009-07-03

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty13.08.09 23:27

Mene svekrva mi na pocetokot mi rece deka:prviot pat koga ke se izbanja deteto trebalo vo vodata da se stavi para za da bilo bogato,normalno jas ne dozvoliv.Vtoriot den jas i maz mi posle banjanje ja oblekuvavme zaedno Sara i izreagira deka ne cinelo dvajcata da ja oblekuvame ,zasto ne daj boze taka oblekuvale samo ....... covek.Me naezi i se zgroziv od site red drugi raboti i i kazav i nea i na majka mi da prekinat so site sueverni raboti. :sae:
Вратете се на почетокот Go down
Snezana O.
Почетник
Почетник
Snezana O.


Female
Број на мислења : 75
Age : 45
Локација : Ohrid
Поени : 27238
Registration date : 2009-07-03

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty13.08.09 23:28

Inaku deteto ne cinelo da se gleda vo ogledalo,ke mu izlegle pegi-ova e najnovo. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Stefani Vasilkova
Почетник
Почетник
Stefani Vasilkova


Female
Број на мислења : 40
Age : 33
Локација : Kocani
Поени : 27572
Registration date : 2009-04-10

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty14.08.09 12:30

heheheh a kaj nas ako se gleda deteto vo ogledalo ke ostanes bremena pobrzo deteto go zabrzuvalo toa svasta ima Smile Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27557
Registration date : 2009-05-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty26.09.09 16:33

mene pa mi kazaa deka ako deteto do 1 god.se gleda vo ogledalo navecer ke pripiskuva Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 69779
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28348
Registration date : 2008-12-21

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty26.11.09 23:22

imam edna komsivka koga i da ja setam malata mi vika i toa bukvalno se dere kaj go nosis detevo na ladno ke go razboliss nosi go doma veke na nervi mi odi Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 412106 na pocetok i objasnuvav deka e dobro oblecena pa vo kolicka e pokriena i koga vidov deka ne prekinuva krenav race davez neviden e
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty26.11.09 23:24

Goca напиша:
Се присекавам сега на еден глуп „совет„ што го добив кога Јана беше мала,во една прилика знам дека и реков маченце мое,е сега дали беше ради тоа што испушти таков некој глас или таква и беше фацичката не се сеќавам,ама знам дека свекрва ми комшивката кои беа тука во моментот одма заедно во секунда ме пресекоа и предупредија „немој никогаш уште еднаш да и велиш маче„а јас си реков Боже мој што згрешив сега,готово ми отиде чупето,што се случи...е кога ги прашав а зошто да не и велам така тое се погледнаа и ми рекоја „е така рекле старите,не се вели на дете маче„...Бог да чува,ме преплашија за секунда си реков сторив кознај што погрешно.....се разбира и велев и и велам маче,маченце секогаш кога за тоа имам потреба.
И јас имав предупредувања во врска со називите.. Кога беше мала Мацка ја викав златица, е демек бубачка било тоа и не сум смеела така да ја викам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty26.11.09 23:33

Gordana Natovska напиша:
mene pa mi kazaa deka ako deteto do 1 god.se gleda vo ogledalo navecer ke pripiskuva Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 69779

se gledase i uzivase vo toa i fala bogu ne piskase nikogas vo son, a nitu jas ostanav bremena Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 133239
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27009
Registration date : 2009-09-27

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty26.11.09 23:39

А мене многу ме нервираше кога Ива беше мала и кога ја шетав со количка низ маало, се појавуваа по некои баби кои прв пат ги гледав и ми дофрлаа ако Ива плачеше демек тие знаат што и е. Кокошки досадни...А јас само еден поглед ко` ќе им пратев, абе ги сечев.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty26.11.09 23:47

Annabel напиша:
ако Ива плачеше демек тие знаат што и е. .

demek mlada si ti nie znaeme ti so znaes Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 981783
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty27.11.09 8:35

Mama Ane напиша:
И јас имав предупредувања во врска со називите.. Кога беше мала Мацка ја викав златица, е демек бубачка било тоа и не сум смеела така да ја викам Smile
I jas go vikam shebet zlatica i bubacka. Prvo me "opomenuvaa", demek zlaticata bila stetna bubacka, a bubacka bilo bubacka Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 71486 i sto imalo milo vo toa:))), a on i den denes mi e bubacka i zlatica samo oni ne znaat deka zlatica e nagaleno od "zlaticko", a bubacka nagaleno od "bubence, bube, bubale". I ne mi zborat vise, samo se cudat na site nadimaci koi gi dobiva Aleksej a nemaat vrska so negovoto ime Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 71486
Вратете се на почетокот Go down
sole
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 47
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27197
Registration date : 2009-06-25

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty27.11.09 9:06

I mene uzasno me nerviraat razno razni soveti i sufliranja vo vrska so oa kako da se odgleduava i vospitiva dete.I uste od sega se vezbam da ne zausuvam nikogo mnogu, da pravam od edno uvo vleglo od drugoto izleglo za da si gi zacuvam nervive i da si teram po svoe t. e kako mislam jas deka e najdobro.
Вратете се на почетокот Go down
Ale83
Почетник
Почетник
Ale83


Female
Број на мислења : 79
Age : 40
Локација : sk
Поени : 27731
Registration date : 2009-03-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty09.12.09 0:01

lele pojma nemate kolku me nerviraat nekoi soveti abe svekrvami koa ke pocne da trese nesto abe haos,ali jas secam odma ima pedijatar sto ja vodi ona ke mi kaze kako treba Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 557124
Вратете се на почетокот Go down
Sandricka
Почетник
Почетник
Sandricka


Female
Број на мислења : 17
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : happy
Поени : 27744
Registration date : 2009-03-02

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty11.12.09 14:31

Еве еден бисер од свекрва ми: Пред 40 дена не сум смеела да фрлам ѓубре hihi Да не знае некој зошто? Она само ми кажа дека не чинело scratch

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 As1cCERFg2B1110OTA0MWR8MTAyNzY1ZHxNeSBzdW5zaGluZSBoYXM
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: