Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?

Go down 
+103
karolina
Gordana Natovska
katica
maci
Snezana O.
marijanamir
Mila89
Mimi Petreska
Dara
Sun_shine
jasmina,mina
Mama Vase
nnatasa
Lana
BILE-ENA
bordan
Stefani Vasilkova
makresanska
nata
moja mama
elena-taci
mamaina marija
josifana
butterfly
marina_daniel
Dragana
kika
ирена
kavadarcanka
marija*
sani-sandra
Pipolino
D-r Lidija Pazdrijan
sasa
lila_mk
delfin76
rich_bitch1
Sun
natashan.
lidija29
Mama Ane
MamaMaja
Пандорче
sanja_
Laura
taci
mirecv
BiljanaM
STAR *
svetle s
Mimi22
sanja-ve
Bela
Anjuska08
jasmina i ace
Mimi
winnie the pooh
daniela
Ance-J
Stefanija S.
sonja colakova
Simona's mom
Freya
tanjaaa
magi
mamalina
Sister
ZeleniCka
biljanag
Juni08_Andrea
Big Sister
baby24
sunset
Jovana's mom
verce
Viktorija78
Misticia
macush
sashka26
Dadi
Nate_David
Kikic
SonjuS*
vecki
Emi
Ves
Goca
sonja28
Zvezdicka
avanturistka
mama
bella*
mamicka211
hajdi
Svetlana
Berta
Monika
sonjamfk
Emilija
lola
Ilince
Kinky
lela
107 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 49
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29949
Registration date : 2008-08-26

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty20.03.09 16:10

Ves напиша:

беше кај анс иста ситуација , и тоа уште пред да се породам.
Само ме полнеше со негативна енергија .ти не знаеш какви се тоа болки , не се движиш , ќе се испатиш на пороѓај и ние со тебе, да вика и вие напон ќе давате та ќе се измачите.
Ајде помина тоа , доам наместо да се рауваат живо здраво прво внуче , они коментираа цело време , искривен врат имало , па зошто таак да останало , па имало еден човек низ град така ја држел главата , Бог да чува , малку да поплачеше , што му е , па затоа ли толку време го чекавме, па сега нешто да му биде .
Е па фалеше на клоци да ја истуркам надвор , заборавив и на култура и на воспитување , од такт ме извади со тоа кобење. Сега ми е раат и јас и детето .ќе плачеме, ќе се смееме,ќе спиеме, наша работа .Па и да настине -човечки е и потребно е .
Eee Ves, te razbiram potpolno.
Mojata svekrva, koga se porodiv, mi dojde vo bolnica sledniot den nenajavena i nepokaneta, za Aleksej mi rece: "Koj znae toa na sto ke lici cim e tolku pred vreme rodeno". "Toa", ko da sum rodila Marsovec, a ne dete. Mi dojde da ja tresnam od zemja. Malku mi bese bolkata od cepatenjeto 34 saati ne mozev da se porodam, malku mi bese sto go cekav 7 godini, malku mi bese sto i samata strahuvav dali ke bide dobar deka se rodi 5 nedeli pred vreme, vo inkubator go stavija, samo uste ona mi falese so komentarot. I posle, snaite bile losi...
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29529
Registration date : 2008-08-02

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty20.03.09 16:21

Ех што се крепела ова земјата..........
Што читам се нервирам,абе за такви луѓе поарно да ги немаш околу тебе, па не роднини,ако сака мајка да ми биде,вакво нешто ни на луд не му се опростува ,а камоли на здрав човек!
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27650
Registration date : 2009-05-07

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Попаметни од вас   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty09.05.09 18:12

dali se nervirate koga drugite vi se mesaat vo vospituvanjeto na decata? jas imam edna prijatelka so se znaj mnogu se nerviram koga mi kazuva kako da go gledam sopstvenoto dete so smei ili so nesmej da jadi i sl. mnogupati se podkaruvame ama taa po staro se znae. kazete nekoj lek
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29423
Registration date : 2008-07-22

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty09.05.09 18:22

takvi imalo i ke ima do sega nikoj ne mi solel pamet edinstveno koga toa e vo vid na sovet.A za lek ednostavno ne i obrnuvaj vnimanie i ne i vozvrakaj zasto ocigledno e deka gleda deka te nervira i namerno go pravi toa.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28598
Registration date : 2009-01-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty19.05.09 16:58

lelele se iznasmeav na se sto procitav so tie glupi babini devetini kolku gi mrzam i tie mesanja na svekrvitejas voopsto ne gi slusam i da mi kaze nekoj nesto samo ke se nasmeam i si teram po moe kako ke kaze doktorot ili ke si se informiram na normalni mesta a ne da nosam dete po bajacki i ostali gluposti a svekrvata sreka ne se mesa ne sme zaedno retko ja gledam a i fina zena e sreka Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29512
Registration date : 2008-09-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty20.05.09 0:57

A od ova poglupavo nesto ste slusnale li ?
Relaksator, kolicka , kengurce, se najnaj ubavo ,novo ,kvalitetno udobo. Sme se podigravale so deteto , akvi bile tie gjavolski raboti, vestacki , ke mu bilo maka na deteto vo tie raboti, trebalo v race da se nosi . Sme se podigravale so nego koga go slikame, snimame, gluposti nevideni, uzasno im treba edukacija na nekoi zeni/babi
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28143
Registration date : 2009-04-12

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty20.05.09 1:13

DA ! Vo posledno vreme me nervira tatkomi kako patronazna sestra e se se razbira
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27821
Registration date : 2009-04-20

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty20.05.09 10:15

ako ednas poslusas vaka glup sovet togas na glava ke ti se kacat.mene edna zena mi velese pred porogaj da sum stavela jajce pod bluza pa da padnelo da se skrselo polesno ke sum se porodela.zivi gluposti,togas pri takvi bolki uste toa ti fali.
a,za deteto samo majkata znae sto treba,malku i tatkoto i nikoj drug ne treeba da soli pamet.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28598
Registration date : 2009-01-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty20.05.09 16:43

Ves напиша:
A od ova poglupavo nesto ste slusnale li ?
Relaksator, kolicka , kengurce, se najnaj ubavo ,novo ,kvalitetno udobo. Sme se podigravale so deteto , akvi bile tie gjavolski raboti, vestacki , ke mu bilo maka na deteto vo tie raboti, trebalo v race da se nosi . Sme se podigravale so nego koga go slikame, snimame, gluposti nevideni, uzasno im treba edukacija na nekoi zeni/babi

lelelele me iznasmea koj toa go kazal stvarno pojma nema od zivot , pa tie raboti specijalno se praeni za da ne se maci deteto vo race da se drzi celo vreme ...leleleel svasta hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29512
Registration date : 2008-09-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty20.05.09 23:00

Se razbira koj - Svekrva mi i svekor mi a kolku samo godini ziveat vo centar -urbana sredina , sovremeni komsii, ama znaes koga nekoj nejke i nejke promeni si zivee vo prvobitno .
Вратете се на почетокот Go down
mamaina marija
Почетник
Почетник
mamaina marija


Female
Број на мислења : 31
Age : 41
Локација : prilep
Поени : 27551
Registration date : 2009-05-02

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty03.07.09 13:21

Kinky напиша:
Uste eden biser, ovoja pat od majka mu na MM: "koga doagjaat gosti, bebeto ako spie treba da se razbudi, sto ke si pomislat lugeto..." Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 C110
A "lugeto" stvarno si otidoa podnaljuteni zatoa sto ne sakav da go razbudam Aleksej:)

e me iznasmea so ova. Nemame druga rabota ke mu go krsime sonot na deteto za lugeto da go videle
Zalno e toa
Вратете се на почетокот Go down
elena-taci
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 60
Age : 40
Локација : doma
Расположение : odlicno
Поени : 27404
Registration date : 2009-06-04

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty03.07.09 13:47

а ви кажуваат ли како на мене облечи ја ладно е,па оти ја шетаме навечер,да ја тепам и куп глупости.А они не се ја земале 10 минути да ја почуват. Во неделата бевме со колеските за Крушево и мм требаше да ја однесе кај мајка ми,а тој не знам по кои причини ја оставил дома.Вечерта кога се враќам и свекрвата ми вика неможе да ја избањам многу беше зафатена е да пукне филмот.А може само да прислушкува и закони да ми кажува ма во право е јатрвами што не ги рецка.а ја нервно ке се разболам од нив .
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 46
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27563
Registration date : 2009-06-03

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty03.07.09 14:02

Ne mozam nikako da svatam kako nekoj znaj so e najubavo za svoeto dete a so ne od majkata. Nie gi nosime vo utobata nie gi radame i nie gi rasteme i ne znam kakop nekoj bilo svekrvata bilo majkami ili koj drug znaj so e najdobro za deteto. A za ova predhodnoto mislam i ne treba da se razgovara za sramota znaci se i sekoj ke stavat pred deteto i oni gluposti vaka cini onaka necini babini devetini.Nite generacii treba definitivno da smenime i mnogu raboti i ako nekogas e vo prasanje i tradicijata tolku od mene
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27870
Registration date : 2009-05-15

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty03.07.09 14:25

Пробаа да советуваат не дека не, и беа доста упорни ама ја си терав по мое и дигнаа раце викаат со оваа на крај не се излегува со мене демек, а мене баш ми е гајле детето ми е задоволно јас сум задоволна и крај
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29185
Registration date : 2009-02-05

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty03.07.09 14:39

Bidejki nemam seuste detence i nemozam mnogu da komentiram na taa tema licno za mene zboram neli, ama koga ke slusnam od strana mnogu se nerviram na glupite soveti.
E sega celo vreme ve citam i gledam se se svekrvite na meta kade se vo situacijata majkite nemojte da kazete deka ne ste imale glupav sovet od vasata majka ama veruvam deka ne ste go stavile pri srce kako sto go stavate za svekrvata
Ili majkata moze se da kaze a svekrvata ne!!!!!!
Ova vi go kazuvam bidejki i majka mi e svekrva i znam za soveti kazani kon vnuka mi sto mnogu me nervirala a da ne zboram za snaa mi, znaci bez razlika sto e majka ne e vo pravo neli!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Stefani Vasilkova
Почетник
Почетник
Stefani Vasilkova


Female
Број на мислења : 40
Age : 33
Локација : Kocani
Поени : 27672
Registration date : 2009-04-10

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty31.07.09 10:39

i mene baabmi ne vikaj prijatno ne gi isprakaj gostite do 40 bebeto nadvor ne go setajte.....a najvise me nervira svekrvata koga ke rece obleci toa dete neli mu e ladno na 40 stepeni a deteto na maicka i kratki pantalonki Smile lele ovoa dete place gladno e sigurno Smile znaci deteto place samo koga e gladno Smile svasta ima toa e prost narod silna drzava :)ama od svekrvata poprosta zena ne sum videla a sigurna sum deka nema ni da vidam
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28960
Registration date : 2008-09-06

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty31.07.09 23:55

i toa kako me nerviraat i znam da vozvratam a mm si sekogas mi veli ne se nerviraj za gluposti od edno uvo vleze od drugo da izleze nie go cuvame nie ke si go vospituvame kako znaeme nema da slusame gluposti a tie babeni devetini ne isprakaj gosti ne setaj ....nema vrska seto toa go pravev oti slucajno da ne trebase da sedime zatvoreni 40 dena doma :glup: samo gospod da mi go cuva od loso a od nas ke se trudime se da ima :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28552
Registration date : 2008-11-20

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty01.08.09 0:30

Jas ne sum dobila glupav sovet vo vrska so mite deca.A primenuvav dosta od sovetite na moite babi.I ne se kaam.Imalo zasto odredeni raboti gi kazuvaat i gi primenuvale.Ako bile nepismeni ne bile glupavi.Mozebi ne znaele strucno da objasnat pa kazuvale za tretata vecer i narecnicite,40 dena zenata da sedi doma dodeka e leunka,Neven cveke da se stavi vo blizina na bebeto.E sea nekoja ke kazi kako da ne jas setav i vo tie denovi(40 den.-leunka,)AMA vo KZ na Makedonija pisuva deka dokolku rodilkata napravi krivicno delo vo tie 40 den.se zema za olesnitelna okolnost,Nevenot ima nekakvo smiruvacko i antibiotsko dejstvo pa zatoa se stava do bebeto,tretata vecer i narecnicite - tretiot den od raganjeto e rizicen kaj dosta bebeinja i se pojavuvaat nesakani raboti(skraja bilo).
Sepak taa tradicija ne odrzala.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29340
Registration date : 2008-08-15

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty01.08.09 0:33

BILE-ENA напиша:
Jas ne sum dobila glupav sovet vo vrska so mite deca.A primenuvav dosta od sovetite na moite babi.I ne se kaam.Imalo zasto odredeni raboti gi kazuvaat i gi primenuvale.Ako bile nepismeni ne bile glupavi.Mozebi ne znaele strucno da objasnat pa kazuvale za tretata vecer i narecnicite,40 dena zenata da sedi doma dodeka e leunka,Neven cveke da se stavi vo blizina na bebeto.E sea nekoja ke kazi kako da ne jas setav i vo tie denovi(40 den.-leunka,)AMA vo KZ na Makedonija pisuva deka dokolku rodilkata napravi krivicno delo vo tie 40 den.se zema za olesnitelna okolnost,Nevenot ima nekakvo smiruvacko i antibiotsko dejstvo pa zatoa se stava do bebeto,tretata vecer i narecnicite - tretiot den od raganjeto e rizicen kaj dosta bebeinja i se pojavuvaat nesakani raboti(skraja bilo).
Sepak taa tradicija ne odrzala.

И што има ова врска со верувањето дека треба 40 дена да се седи дома??
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28552
Registration date : 2008-11-20

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty01.08.09 0:38

Zenata vo prvite denovi posle poragajot treba da se odmora.Taa e umorna,razdrazliva,hormonite ne i se na mesto,vo tek e pocetok na laktacija,moze da napravi mal milion losi raboti,dodeka ne se vrati vo normalata.
Ne e za dzabe toa zemeno kako olesnitelna okolnost vo[b]KRIVICNOIT ZAKONIK NA REPUBLIKA MAKEDONIJA
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29340
Registration date : 2008-08-15

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty01.08.09 0:43

Ali ne ja gledam povrzanosta i logikata so starinskite sfakanja.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28552
Registration date : 2008-11-20

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty01.08.09 0:46

[quote="BILE-ENA"]Zenata vo prvite denovi posle poragajot treba da se odmora.Taa e umorna,razdrazliva,hormonite ne i se na mesto,vo tek e pocetok na laktacija,moze da napravi mal milion losi raboti,dodeka ne se vrati vo normalata.

Koj del ne e jasen?
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31587
Registration date : 2008-09-14

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty01.08.09 6:28

BILE-ENA напиша:
Zenata vo prvite denovi posle poragajot treba da se odmora.Taa e umorna,razdrazliva,hormonite ne i se na mesto,vo tek e pocetok na laktacija,moze da napravi mal milion losi raboti,dodeka ne se vrati vo normalata.
Ne e za dzabe toa zemeno kako olesnitelna okolnost vo[b]KRIVICNOIT ZAKONIK NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

A mene pa ne mi e jasno,primer segde nadvor od Mk zenite ne sedat 40 dena doma,izleguvaat odma drugiot den i nemaat adeti da sedat doma celo toa vreme,i sega sto e so niv,tie mozebi ne se osetlivi,razdraznati kako zenite vo Mk?
Znaci samo nasive se najpametni da izmislat takvi glupi zakoni i adeti.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29868
Registration date : 2008-03-01

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty01.08.09 6:30

lela напиша:
BILE-ENA напиша:
Zenata vo prvite denovi posle poragajot treba da se odmora.Taa e umorna,razdrazliva,hormonite ne i se na mesto,vo tek e pocetok na laktacija,moze da napravi mal milion losi raboti,dodeka ne se vrati vo normalata.
Ne e za dzabe toa zemeno kako olesnitelna okolnost voKRIVICNOIT ZAKONIK NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

A mene pa ne mi e jasno,primer segde nadvor od Mk zenite ne sedat 40 dena doma,izleguvaat odma drugiot den i nemaat adeti da sedat doma celo toa vreme,i sega sto e so niv,tie mozebi ne se osetlivi,razdraznati kako zenite vo Mk?
[b]Znaci samo nasive se najpametni da izmislat takvi glupi zakoni i adeti
.

daaaaa Smile)
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29182
Registration date : 2008-08-31

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty01.08.09 6:37

во странство луѓето сами имаат осет кога можеш да му одиш некому или да му досаѓаш

тогаш кога се породив, јас им кажав на тие што сакав да ги гледам слободно да доаѓаат, а адетот ме спаси од сите други

зошто кај мене во улицава и малку пошироко луѓето немаат осет
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 11 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: