Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?

Go down 
+103
karolina
Gordana Natovska
katica
maci
Snezana O.
marijanamir
Mila89
Mimi Petreska
Dara
Sun_shine
jasmina,mina
Mama Vase
nnatasa
Lana
BILE-ENA
bordan
Stefani Vasilkova
makresanska
nata
moja mama
elena-taci
mamaina marija
josifana
butterfly
marina_daniel
Dragana
kika
ирена
kavadarcanka
marija*
sani-sandra
Pipolino
D-r Lidija Pazdrijan
sasa
lila_mk
delfin76
rich_bitch1
Sun
natashan.
lidija29
Mama Ane
MamaMaja
Пандорче
sanja_
Laura
taci
mirecv
BiljanaM
STAR *
svetle s
Mimi22
sanja-ve
Bela
Anjuska08
jasmina i ace
Mimi
winnie the pooh
daniela
Ance-J
Stefanija S.
sonja colakova
Simona's mom
Freya
tanjaaa
magi
mamalina
Sister
ZeleniCka
biljanag
Juni08_Andrea
Big Sister
baby24
sunset
Jovana's mom
verce
Viktorija78
Misticia
macush
sashka26
Dadi
Nate_David
Kikic
SonjuS*
vecki
Emi
Ves
Goca
sonja28
Zvezdicka
avanturistka
mama
bella*
mamicka211
hajdi
Svetlana
Berta
Monika
sonjamfk
Emilija
lola
Ilince
Kinky
lela
107 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:43

Imame edna zena na drugar od mm,mlada 25 god.glupa,cudo nevideno,ko ce tresni nesto ,ima 3 deca od koi poslednovo e masko i samo veli "Rodila majka sina",aj toa,ama go doi detevo i veli Miki(mazotje)donesimi pivo kako da nemam dovoljno mleka.
Abe si cuga po 3-4 ic oko da ne i trepni.
Od pivoto ke i nadojdi mleko,a go ima kako Milka kravana(ovoj prekar sama si go izvade koga na eden rodenden rece deka bebeto ja gledalo kako da e milka kravata,taka ja zamisluvalo) hihi duri i za izvoz.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:01

Zvezdicka напиша:
mama напиша:

-немој да му ги переш алиштата со прашок.
#
A so sto da mu gi peres togas alistata?

E se utepav od smeenje na ovie raboti. me gledaat ko luda na rabota Smile

istoto i jas se utepav od smeenje i bas me interesira odgovorot, so sto da gi pere? ima nesto specijalno za perenje ili sto?
Вратете се на почетокот Go down
sonja28
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 188
Age : 43
Локација : MKD
Поени : 28741
Registration date : 2008-08-11

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:07

Немам коментар!!!
Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 269760
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:17

Абре какво специјално нешто.Абе така само со детско сапунче! За да не се исфрлало бебето од прашокот.Абе да ти го види Господ паметот.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:25

Emilija напиша:
А ова: до 40 дена не му ги пери алиштата на бебето во машина, како ги врти машината така ќе му се врти паметот.

Ова беше едно од најглупавите што сум ги слушнала, а ги имаше многу морам да признаам
Леле,леле,леле на се се изнасмеав ама на ова прснав од смеење Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 127667 Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 127667 *мамо ми се влти од центлифугата* Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 127667 Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 127667
Иначе скоро сите тие совети и јас сум ги добивала,но не сум ги применувала и ептен многу ме нервираа, па затоа свекрва ми после 6 недели кога ќе излезеше по 5-6 саати не си доаѓаше дома за да не ја слушала Јана кога ќе плачи,јас требало да и барам *чаре*(читај-да ја носам по бајачки) а јас не сум водела сметка Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 269760 Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 269760 Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 897427 Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 897427
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:28

goca ja ukinaa temata za bajacki. hahhahah dobro e so centrifugata.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:38

mama напиша:
А ми текна уште нешто: Не го бацувај детето во тилот за да не ти се срди.
A mene mi vikaat: ne go bacuvaj po gazeto, koga ke porasne na gaz ke te stava.Smile)) Demek, nema da me slusa:)))
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:39

Се бисер до бисер! hihi
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:41

jas mu gi bacuvam nozete . znaci koga ke porasne ke me gazi .
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:44

Uste sega mi vikaat taka , i toa da se zacudis mladi mjki koga ke ti recat , do 40 dena u mashina nemoj da mu gi peres alistata , Bog da cuva :kako se izvivale alistata taka ke se izvivale crevcata na bebeto i ke imalo grcevi . Duri i na raka ako gi peres da ne gi izvivas ,
Gluposti , - Pa site znaeme deka grcevi, bolki vo stomace vo prvite meseci kaj bebinjata se samo od edna pricina , neznite creva koi se osetlivi na se sto ke primat , mislam preku majcinoto mleko , Ako ne vnimava majkata na ishranata neka gi gali alistata ako saka , deteto ke go macat grcevi .
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:46

sonjamfk напиша:
jas mu gi bacuvam nozete . znaci koga ke porasne ke me gazi .
Јас го бацувам од глава до пети пред спиење.И сега тоа што ли значи?! да си ја прашам свекрвата може таа знае hihi
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:55

prasa ja i mene me interesira . bidejki svekrvata mi vika nemoj da mu gi bacuvas, ama ne mi kazuva zasto.izgleda ne znae ili ? mozda tvojata znae ,poveke e informirana.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 16:13

Daj kazeteni i nam,i nie da znaeme sto ke ne ocekuva.Se biser do biser.
hihi hihi hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 16:57

Zar gi slusate ko ke vi kazat "ne go bacuvaj vamu ili tamu"?!
Abe ajde gledajte si gi decata, sakajte gi, guskajte gi i bacuvajte si gi, i ic uvo da ne ve boli koj sto ke rece od strana.
Jas sum go rodila, zar postoi nekoj koj moze da mi zabrani ili nametne nesto povrzano so moeto dete?Smile
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29493
Registration date : 2008-07-20

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 17:04

Мене баба ми ми вика да не ја бацувам Мила во устето, зошто ќе шушкала кога ќе зборува. И Мила навистина како да шушка хехехех hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 17:12

мене не ми даваше доле ноџињата да и ги бацувам, а јас намерно пред неа после тоа го правев тоа, а зашто нема ни она појма ама да каже нешто.

Навечер да не се смеела на глас после немало да ми спие убаво

и обавезно нешто наопаку да и облакам да не ми ја урочуваат

ама едно не ми е јасно, од кај ги наоѓаат овие работи...смешно ама некад ме нервира
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 17:13

Во врска со бацувањето кога јас си ја бакнував на лиценце како бебенце добив*добронамерен*совет од свекрва ми *немој толку да ја бакнуваш на лице,нечини* на моето ЗОШТО? добив*незнам така имам слушнато* па и кажав неколку збора,моја крв,мое месо,ќе ја бакнувам колку и каде сакам,тогаш за тогаш свати дека не треба да претерува во некои работи но по кратко време добив совет*не ја бакнувај на ножиња,ќе и биде страв да преминува мост* Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 127667 .....ех,колку ми фали сега едно смајли што се крсти.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 17:18

а затоа ли хахахахах да не се плаши на мост аууууууууу ќе пукнам од смеење
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 17:19

nemojte da me svatite pogresno celo vreme citam svekrvata vaka rece komsikata onaka me interesira dali vasite majki imaat i snai pa im delat vakvi soveti i nie ke bideme eden den na nivno mesto .nema smisla grevota se zenite se otepaa od stucanje hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 17:24

Леле се искинав од смеење...хахах што ме очекува..
И јас имам слушнато такви бисери како на пример не ја бакнувај навечер..да не си играш со него на вечер и да не го засмејуваш бебето на вечер..
после да не се огледува на огледало...
А имам слушнато и за мајката до 40 дена од кога ќе се породи да не излегува после 7 часот???
А никогаш не сум прашала зошто....
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 17:25

vecki за овие работи сто посто мајка ми не и ги кажуваше на снаа ми затоа што нема поим од овие работи,затоа мене ми беа ептен чудни и не сватливи кога дојдов во оваа куќа,но морам да кажам дека свекрва ми и мајка ми се 5-6 год.разлика а и живееле и растеле во различни средини,а иначе за други работи сигурно има мал милион мани(мајка ми) кој си ги знае снаа ми,па само јас колку и наоѓам а не снаа ми.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 17:27

Majka mi ne smee zbor da mi kaze za decata na mene .I kazuva na svekrva mi pa ona da mi prenese.Jas ic ne gi slusam nitu pak dozvoluvam da pocnata da mi zborat odma si odam vo soba i zatvaram vrata da ne mozat ni da vlezat
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 21:48

Toa za da ne se smee mnogu bebeto -deteto navecer , starite vikaat ke go fatat oci i ne ke moze da spie . E logicki objasneto , ne treba da se zasmejuva deteto ili da se kreva vo vozduh od igranje , smeenje pred spienje bidejki taka stanuva mnogu vozbudeno i posle nemoze da zaspie od vozbuda , znaci uroci - se samo vozbuduvanje ( novi luge, nova sredina , mnogu lica , glasovi , )nisto drugo.
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29114
Registration date : 2008-07-10

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 22:14

i jas sum slisala za ovie raboti i mnogu mi se glupi i ko za inat sekogas pravam obratno od toa sto ke mi recat ne treba vaka ne treba taka a sum prasala i ZOSTO ama nikoj ne znael da mi objasni i seto ova kolku i da ni e smesno i prosto cel zivot sme gi slusale tie raboti i kako da ni se potsvesno vlezeni i ne za dzabe praime muabet sega ovde ako navistina ne veruvame tuku se tesime edna so druga i si ja olesnuvame sovesta i kako nekoj subej da ne jade....a ne primenuvame takvi babani devetini ...
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty28.10.08 23:40

E Nate_David ovoj post ti e na mesto .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?   Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали ве нервираат глупави совети во врска со децата?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: