Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како ве запроси сопругот

Go down 
+74
Tifani
anastasova
Nebo
Goddess^
Dragana
desi4ka
adi
Ilince
Vesnicka
winnie the pooh
DijanaP
marija Saltamarska
Kat
Nine
Girl*****
Fani
Layla
Pipolino
Ana.b
Mimi Petreska
baby24
avon
Biljana
biljanag
EckaGj
radost
eli
Dzena
Dali
Mami4ka
maria
bubale23
soledad
petra26
Ale83
pepa
marina_m
lia
draganaskopje
sasa
naivnna
Goca
KATIC
margarita
anicka
MamaMaja
anetapp
kiki22
kavadarcanka
Mama Ane
SonjuS*
Mimi22
BiljanaM
Sanja_Ivana
hajdi
ZeleniCka
avanturistka
Kikic
Emi
vecki
sonja colakova
veki22
Emilija
lola
maskoe
hormonce
desi
Zvezdicka
sanja_
Natalija
mama
mamicka
elena-d
bibe85
78 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty17.08.09 17:45

Ќе дојде и тој ден.Еве и јас уште чекам.Ќе биде мислам многу наскоро.Значи нема нови запросувања,а баш сакав уште некое убава запросување.
Како ве запроси сопругот - Page 4 592735
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28719
Registration date : 2008-09-05

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty18.08.09 17:51

Ме запроси на Св Наум во Охрид и тоа на кајче во езерцето кај што се изворите . На кајчето имаше уште 2 пара од странство и уште една фамилија така си имавме и публика . Незнаев ни јас ни тој што го возеше кајчето . Човекот многу зборува и на едно место застана и му рече дај ми го апаратот да ве сликам и деко ми му вика кога веке ке не сликаш чекај малку и извади кутивче со прстен .Клека и ме праша : Сакаш ли да ми бидеш жена целиот изгубен и јас уште по изгубена одговорив да и во тој момент само слушнав шкрап шкрап апаратот . Почнавле да се гушкаме ми го стави прстенот и така .
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28592
Registration date : 2008-10-11

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty18.08.09 18:18

Со среќа нека е. Ај и за други брзо да слушаме убави вести.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty18.08.09 20:09

Ете викав нема ново ,и оп еве.
Со среќа Girl****
Прекрасно.Да наскоро со уште многу убави вести
Како ве запроси сопругот - Page 4 188688
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28166
Registration date : 2009-01-07

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty18.08.09 20:46

Decko i devojka bevme 6 godini i lani zaminavme na edna mala mini turnea za odmor.Prvo bevme Albanija na 5 dena ama ne ni se bendisa pa posle toa prodolzivme za Crna Gora na uste 7 dena.Tocno na 28 Avgust na praznikot Bogorodica otidovme da prosetame do Dubrovnik i tamu setame jas vrska nemam sednavme vo edno preubavo parkce pokraj more okolu nas imase razni cvekina i mazot mi mi napravi bbuket od cvekinata Како ве запроси сопругот - Page 4 5285 klekna na kolenici go izvadi prstenot i me prasa dali sakas da go mines zivotot so mene jas normalno rekov da i pocnav da placam pa pominaa edni ne slikaja jas cela rasplakana bese preubavo a mazot mi mi kaza deka sakal toa da go napravi sv Stefan ama bese zatvoreno se renovirase.Bev mn iznenadena i bese mn ubavo Како ве запроси сопругот - Page 4 295931
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28166
Registration date : 2009-01-07

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty18.08.09 20:54

P.S Eve segsa edna godina pokasno se verivme napravivme svadba se vencavme i go imame najubavoto sonce na celiov svet flower
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty19.08.09 0:02

Леле Нине многу убаво те изненадил.Нека ви е со среќа вас и нека ви е жив и здрав Андреј.
:family:
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28719
Registration date : 2008-09-05

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty19.08.09 8:50

Нека ви е жив и здрав и голем да расте Андреј .Супер го испланирал запросувањето баш романтично Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27157
Registration date : 2009-08-04

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty19.08.09 14:51

запросувањето кај мене беше едноставно .Дојдоа заедно со свекрва ми (;свекорми не бил тука некаде бил заминат).дома кај моите и мажот ми кажа дека сака да се земиме.Тоа беше по една недела направивме прослава- збор и еве сме 15 год во брак
Како ве запроси сопругот - Page 4 S-event
Вратете се на почетокот Go down
marija Saltamarska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 16
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 26868
Registration date : 2009-08-24

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty26.08.09 11:51

I jas mislev deka mm ke me zaprosi na romanticen nacin ama ne bese bas taka.Pet meseci bese vo Amerika na work and travel i mn. ni bese tesko i na dvajcata zamislete mi se javuvase sekoj den a ored toa koga ne mozel odel 2 saata peski do nekoe drugo gratce za da mi pise mail i site mu svirkale po pat mu vikale get a car .I taka dodeka bese tamu uste vo mail mi spomnuvase deka koga ke se vrati ke se zememe deka nema veke da bide bez mene zasto veke idevme 4 godini i non stop bevme zaedno. i vecerta koga se vrati vednas niz dolg muabet me pras DALI SAKAM DA SE OMAZAM ZA NEGO A DURI po tri dena mi kupi prsten i mi klekmna na kolena imam slika od toa i taka .Sega vika deka sakal da me pobara vo liftot od mileniumskiot krst ama ke trebal mnogu da ceka pa toj uste ne e napraven i deka podobro e vaka.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 10:12

Дојде тој ден.Соопштив и во мојата куќичка но сакав и тука.
Синоќа ме побара за жена кај мене дома.Го соблече блузонот и што да видам маичка на која пишува ,,Дали ќе се омажиш за мене?.клекна и го извади прстенот.Вади друга маичка на која пишува ДА и отприлика,,Те сакам најмногу,сакам да го поминам животот со тебе,дали ќе се омажиш за мене,,.
Реков да и се изгушкавме и пољубивме.
Најсум најсреќна и прстенот е прекрасен
Како ве запроси сопругот - Page 4 2965
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 11:21

kolku e samo PREKRASNO toa sto go napravil Како ве запроси сопругот - Page 4 Icon_flower mozam da zamislam ti kako si se cuvstvuvala vo toj moment.Epa EckaGj aj neka ti e cestito ti posakuvam se najubavko pa nabrzo i ti da go izraduvas nego deka ke imate bebence Како ве запроси сопругот - Page 4 240954 .
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29065
Registration date : 2008-08-24

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 11:32

EckaGj напиша:
Дојде тој ден.Соопштив и во мојата куќичка но сакав и тука.
Синоќа ме побара за жена кај мене дома.Го соблече блузонот и што да видам маичка на која пишува ,,Дали ќе се омажиш за мене?.клекна и го извади прстенот.Вади друга маичка на која пишува ДА и отприлика,,Те сакам најмногу,сакам да го поминам животот со тебе,дали ќе се омажиш за мене,,.
Реков да и се изгушкавме и пољубивме.
Најсум најсреќна и прстенот е прекрасен
Како ве запроси сопругот - Page 4 2965

cestitki eckagj,mnogu sreka vi posakuvam da imate,
a inaku mm me zaprosi vo Palma vo Aerodrom juni,zamislete samo kolku narod imase nadvor sedevme,ko bozem na palacinki otidovme i sestra mi dojde so nas i uste eden par,i me zacudi sestra mi sto doaga,a taa sve da ti znaela i bila so mm da kupat prsten (kucka edna Како ве запроси сопругот - Page 4 Icon_flower ) i cekame nie palacinki i na site im nosat a mene ne, i odednas nosi kelnerkata tanjir vo nego prstenot i so preliv od jagodi pisuvase omazi se za mene,lele ke go utepav,mnogu se zbuniv epten ama bev i srekna,najsrekna
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-08

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 12:14

Ecka gj cestitki se najubavo!
Winnie the pooh sto slatko so palacinkite mnogu romanticno ispadnalo.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-16

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 12:52

Cestito Ecka imajte najprekrasna idnina
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28786
Registration date : 2008-08-20

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 13:45

Cestito Ecka se najubavo,pa ajde sto poskoro uste nekoja druga prekrasna vest da slusneme od tebe.
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27171
Registration date : 2009-08-31

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 13:48

Bas ubavo Ecka neka vi e so sreka i neka vi se mnozat godinite
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 16:54

Фала ви на сите за честитките!
Уште сум збунета и само гледам во прстенот и се смеам
Вратете се на почетокот Go down
desi4ka
Прваче
Прваче
desi4ka


Male
Број на мислења : 122
Age : 51
Локација : Gevgelija
Поени : 26858
Registration date : 2009-09-06

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 23:18

нека ти е со среќа се најубаво Како ве запроси сопругот - Page 4 8274
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29323
Registration date : 2008-07-22

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty08.10.09 23:19

Mama Ane напиша:
Немаше кај нас посебно барање за жена Smile си се договоривме онака без посебно клекнување и прашување Smile


Isto i nie si pravevme muabet si kazavme nekoi raboti i ete bidna.Samo imase golem buket na Zolti ruzi(omilenote moi).


Cestitki i od mene do novite verenici.
Вратете се на почетокот Go down
Goddess^
Прваче
Прваче
Goddess^


Female
Број на мислења : 233
Age : 43
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 26865
Registration date : 2009-10-07

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty20.10.09 16:30

Ме побара во Охрид....отидовме 8 луѓе друштво со глисер, и застанавме на сред езеро, демек да сме се бањале во чиста вода. Влегоа неколку другари внатре (дури јас да се пресоблечам, пошто имав добиено) и скокнав и јас. Само што ме гушна мм,луѓето се качија на глисер, си го запалија, ни фрлија една гума за спасување и си заминаа Како ве запроси сопругот - Page 4 69779 Пошто се малце полудени, не ми беше ништо чудно да изведуваат такви лудории, и не обратив внимание. Тие застанале позади мене, на некои 500м, и вклучиле 3 камери да не снимаат Како ве запроси сопругот - Page 4 133239 Ние со овој мојов се држиме за гумата на сред езеро, сами, и плус тој брца во џебот од купачите да го најди прстенот, и само ми вели: Сонце.....сонце..... „Леле, аман веќе кажи што ти е, цела недела ме удави со тоа „сонце“!!! “ Како ве запроси сопругот - Page 4 10380
И така, ме побара за жена, им мафна да дојдат до нас да не земат, а на овие пак, БАШ во тој момент им се расипа глисерот, не палеше, па го отвараа моторот и менуваа филтри дури ние лебдевме на сред езеро Како ве запроси сопругот - Page 4 10380
Кога стигнаа со глисерот до нас, отворија шампањ и не прскаа со него, па ни фрлија чаши за да пиеме уште дури бевме во вода Како ве запроси сопругот - Page 4 830300
После тоа продолживме на дива плажа, каде извадоа цела шведска маса јадење, кое го криеле во кабината, а јас таму се пресоблекував и ништо не заприметив Како ве запроси сопругот - Page 4 1395
Цела недела правеле филмови како ќе биде, а прстенот го криел кај неговите Како ве запроси сопругот - Page 4 445531 Многу е смешна снимката, мислам дека друштвото на глисерот беше понапнато од него, една нормална минута нема без тресење на рацете во снимањето со камерите, едниот глисерот го палеше и гасеше цело време, а другиот заборави како се отвара шампањ Како ве запроси сопругот - Page 4 133239


Последната промена е направена од Goddess^ на 20.10.09 16:40. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27065
Registration date : 2009-08-07

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty20.10.09 16:37

Goddess mnogu interesno baranjevo Како ве запроси сопругот - Page 4 Icon_smile ! Mene me pobara u krevet, si lezev, mnogu mi bese loso, pred toa povrakav zasto veke bev bremena i toj me raspolozi so toa sto legna do mene, mi napravi mnogu mil muabet i mi go dade prstenot....
Вратете се на почетокот Go down
anastasova
Прваче
Прваче
anastasova


Female
Број на мислења : 136
Age : 40
Локација : veles
Поени : 27554
Registration date : 2009-04-22

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty20.10.09 16:49

Како ме запроси сопругот? Како ве запроси сопругот - Page 4 10380 Па незнам од кај да почнам. Smile Како ме запроси првиот,вториот или третиот пат? Како ве запроси сопругот - Page 4 4050 Леле има многу за пишување Како ве запроси сопругот - Page 4 127667 а имам работа,ај друг пат ќе ви раскажам
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty21.10.09 13:45

kavadarcanka напиша:
Mama Ane напиша:
Немаше кај нас посебно барање за жена Како ве запроси сопругот - Page 4 Icon_smile си се договоривме онака без посебно клекнување и прашување Како ве запроси сопругот - Page 4 Icon_smile

И ние исто

I kaj nas bese taka
Вратете се на почетокот Go down
anastasova
Прваче
Прваче
anastasova


Female
Број на мислења : 136
Age : 40
Локација : veles
Поени : 27554
Registration date : 2009-04-22

Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty21.10.09 14:40

anastasova напиша:
Како ме запроси сопругот? Како ве запроси сопругот - Page 4 10380 Па незнам од кај да почнам. Како ве запроси сопругот - Page 4 Icon_smile Како ме запроси првиот,вториот или третиот пат? Како ве запроси сопругот - Page 4 4050 Леле има многу за пишување Како ве запроси сопругот - Page 4 127667 а имам работа,ај друг пат ќе ви раскажам
Како ме запроси сопругот-прв чин:

Одевме веќе 4 год. и бевме на гости кај брат му заедно со негови други роднини и во 3 часот
по полноќ (кога почна низ вените да му тече алкохол место крв Како ве запроси сопругот - Page 4 Icon_smile )им вика сега одиме кај мене
ќе се женам,ја се смеам а он ми вика абе не се смеј озбилно ќе се женам,ајде станувајте одиме
кај мене.И луѓево му викаат,не,ние ќе си одиме дома вие одете кај неа дома(за кај мене)да кажеме
на моите,мајка му беше со нас не требаше посебно да и се каже,и после ќе чекале да им се јавиме
да ги викнеме и да се продолжи со славење.
За побргу да бидне работава сите одма си отидоа и не си легнувале,ќе чекале Како ве запроси сопругот - Page 4 127667 а ја си викам,
чекајте,чекајте. Како ве запроси сопругот - Page 4 Icon_smile
Си одиме и ние и му викам,шо бе злато,ќе се жениш?а он мене,па шо,ти не сакаш ли?дури збунет,и
кога му реков,а мене некој нешто треба ли да ме праша,или вие си се договоривте,епа еве сега те
прашувам.И ја,па,не знам,па,шо знам,па мора ли сега одма да правиме нешто,ај утре ќе се договориме,
и сакам и не сакам,и кога ми рече ако сакаш супер,а ако не,не значи тоа дека ќе се скараме,па си
продолжуваме по старо,не се секирај,му реков дека не сакам,и си отидовме секој по дома.
После ми беше малку жал,ама ме нервираше оти беше пијан а и си викав па заслужувам ја да биде тоа по
романтично.Другиот ден веќе ништо не спомнавме,како ништо да не било,за среќа,оти стварно нешто
не бев во филм за мажачка,секогаш си викав има време,за кај брзаме и што ни фали вака.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како ве запроси сопругот
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: