Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како ве запроси сопругот

Go down 
+74
Tifani
anastasova
Nebo
Goddess^
Dragana
desi4ka
adi
Ilince
Vesnicka
winnie the pooh
DijanaP
marija Saltamarska
Kat
Nine
Girl*****
Fani
Layla
Pipolino
Ana.b
Mimi Petreska
baby24
avon
Biljana
biljanag
EckaGj
radost
eli
Dzena
Dali
Mami4ka
maria
bubale23
soledad
petra26
Ale83
pepa
marina_m
lia
draganaskopje
sasa
naivnna
Goca
KATIC
margarita
anicka
MamaMaja
anetapp
kiki22
kavadarcanka
Mama Ane
SonjuS*
Mimi22
BiljanaM
Sanja_Ivana
hajdi
ZeleniCka
avanturistka
Kikic
Emi
vecki
sonja colakova
veki22
Emilija
lola
maskoe
hormonce
desi
Zvezdicka
sanja_
Natalija
mama
mamicka
elena-d
bibe85
78 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
anastasova
Прваче
Прваче
anastasova


Female
Број на мислења : 136
Age : 40
Локација : veles
Поени : 27554
Registration date : 2009-04-22

Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty21.10.09 14:53

Како ме запроси сопругот-втор чин:
Одевме 5-6 години.Беше излезен сам со другарите и заглавиле до сабајле.
Кога ми звони на тел.сабајле во 7 и ми вика ај излези на тераса.Надвор има што да видам,Како ве запроси сопругот - Page 5 Icon_smile 
искривен во лицето и очите,клекнал на коленици,и се дере на цел глас,злато сакаш ли да се 
омажиш со мене?Мајка ми до мене паѓа од смеа,а јас му викам не се дери рано е,сите комшии
ќе ги разбудиш,и ај го викнав да се качи горе и пак си легнав.
Дојде ама кај мене во соба не влезе одма,нешто зборуваа со мајка ми,кога по некое време
еве го иде со кутиче за прстен,Како ве запроси сопругот - Page 5 Icon_smile ми го дава и пак ме прашува дали сакам да се омажам за него,
а мама зад него се смее ли се смее.Кога,он,го побарал кутичето од мама,и во натре било празно
ама не ми дава да го отворам.Он беше сериозен ама мене ми беше смешно и тоа го сватив како
шега,и само го прегрнав и му реков,ај бе злато спиј,нели си изморен,цела ноќ шеташ.И заспа
за 5 минути. Како ве запроси сопругот - Page 5 127667 
И после тоа цело време ми викаше,јас тебе веќе не те барам,сега кога ќе сакаш ти мене побарај
ме. Како ве запроси сопругот - Page 5 Icon_smile
Вратете се на почетокот Go down
anastasova
Прваче
Прваче
anastasova


Female
Број на мислења : 136
Age : 40
Локација : veles
Поени : 27554
Registration date : 2009-04-22

Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty21.10.09 14:57

Како ме запроси сопругот-трет чин:Е сега бевме заедно 9,5 год.Мм,тогаш дечко,беше на работа во Шведска,и бевме разделени
веќе 2 месеца,се слушавме секој ден на скајп,и еден ден додека зборувавме така,гледам нешто
пробува да ми пише,па ќе го избрише,па пак пишува,па пак брише,и кога го прашав што пишува
ми рече река неможе да ми каже,затоа што живееше со колеги и беа сите заедно во собата кај
што им бил комп.Ни на крај памет не ми текна што тоа пишува,а е толку тајно што неможе 
да ми каже пред сите.
Кога најпосле ја составил реченицата Како ве запроси сопругот - Page 5 Icon_smile,ми пиша,сакаш ли да го поминеш остатокот од животот
со мене,јас,конечно,без размислување одма му пишав ДА,и само го слушнав кога кажа,леле да. Како ве запроси сопругот - Page 5 Icon_smile
Тоа беше точно на денешен ден пред една година.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty21.10.09 15:46

Prekrasna prikazna Како ве запроси сопругот - Page 5 Icon_flower


Последната промена е направена од Juni08_Andrea на 21.10.09 17:17. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Da ne se pisuva samo so golemi bikvi!)
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 26977
Registration date : 2009-08-25

Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty21.10.09 17:13

na mn neramantichen nachin Како ве запроси сопругот - Page 5 729853
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty21.10.09 19:16

Леле Анастасова едвај чекав да пишеш,знаев дека е добра драмава во 3 чина.Ме изнасмеа.
Епа тоа е трета среќа. Како ве запроси сопругот - Page 5 207962
Вратете се на почетокот Go down
nina 85
Прваче
Прваче
nina 85


Female
Број на мислења : 137
Age : 38
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 27946
Registration date : 2009-01-24

Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty22.11.09 23:53

bratuceda od mazotmi imase rodenden i go slavese vo diskoteka i toj me zede za raka i sred diskoteka pred site klekna na kolena pred mene izvadi prsten i me prasa dali sakam da se omazam za nego,a jas placka edna pocnav da placam i so lipajne mu rekov da Како ве запроси сопругот - Page 5 133239
Вратете се на почетокот Go down
jordanoski
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 12
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : zbuneto
Поени : 26428
Registration date : 2009-11-20

Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty23.11.09 0:13

Mojot maz(po priroda epten tivok)go smisli zaprosuvanjeto epten romanticno i mnogu mi bese kef.
Bevme na odmor bugarija i tamu imase edno mnogu ubavo vestacko ezero so lebedi i kajcinja. I edna vecer izlegovme sami(bevme tamu so drustvo)i iznajmi kajce i me odnese na srede od ezeroto i go izvadi prstenot i mi rece:znaes deka ne sum dobar plivac pa ajde da go napravime ova brzo bez kleknuvanje na kolenici Како ве запроси сопругот - Page 5 133239 . I mislam deka potoa me prasa dali sakam da go pominam zivotot so nego a jas veke bev tolku vozbudena so ni slusnav ni znam so mu odgovoriv. go zedov prstenot i go baknav a lugeto od sosednite kajcinja pocnaa da aplaudiraat.srcko moj
Вратете се на почетокот Go down
nina 85
Прваче
Прваче
nina 85


Female
Број на мислења : 137
Age : 38
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 27946
Registration date : 2009-01-24

Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty23.11.09 0:16

bas interesno jordanoski Како ве запроси сопругот - Page 5 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
borjanka
Прваче
Прваче
borjanka


Female
Број на мислења : 206
Age : 35
Локација : makdeonija
Расположение : sekogas nasmeana
Поени : 27039
Registration date : 2009-08-12

Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty23.11.09 14:34

E мојот маж по природа не е воопшто романтичен,па можеби и затоа ни јас самата не очекував некое посебно запросување.Бевме излезени и кога ме оставаше дома,во кола пред влез ми рече~а да се земеме јас и ти?!~,ај кажи им на твоите нека се спремаат,и толку беше.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како ве запроси сопругот
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: