Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како ве запроси сопругот

Go down 
+74
Tifani
anastasova
Nebo
Goddess^
Dragana
desi4ka
adi
Ilince
Vesnicka
winnie the pooh
DijanaP
marija Saltamarska
Kat
Nine
Girl*****
Fani
Layla
Pipolino
Ana.b
Mimi Petreska
baby24
avon
Biljana
biljanag
EckaGj
radost
eli
Dzena
Dali
Mami4ka
maria
bubale23
soledad
petra26
Ale83
pepa
marina_m
lia
draganaskopje
sasa
naivnna
Goca
KATIC
margarita
anicka
MamaMaja
anetapp
kiki22
kavadarcanka
Mama Ane
SonjuS*
Mimi22
BiljanaM
Sanja_Ivana
hajdi
ZeleniCka
avanturistka
Kikic
Emi
vecki
sonja colakova
veki22
Emilija
lola
maskoe
hormonce
desi
Zvezdicka
sanja_
Natalija
mama
mamicka
elena-d
bibe85
78 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28776
Registration date : 2008-08-16

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty15.10.08 15:06

Не сретнав ваква тема а баш би сакала да знам каков беше чинот на запросување.
Јас искрено имам некоја замисла за тој момент и му придавам големо значење, многу сакам да биде романтичен, невообичаен.
Какво е вашето искуство и кој кого запроси бидејќи во последно време се повеќе девојките ги запросуваат.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28791
Registration date : 2008-08-20

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty15.10.08 16:21

Bibe vistina e deka vo posledno vreme se poveke devojkite gi zaprosuvaat momcinjata no mene me zaprosi toj, pred nepolna godina.Izlegovme i otidovme na vecera bez da mi kaze nisto.Posle vecerata mi rece da odime kaj nego doma,no jas prviot pat koga rece ne se soglasiv zosto trebase da izleguvame vo edna diskoteka so drugarkite i drugarite no toj ne, uporen da odime kaj nego i jas se soglasiv.A sto bilo rabotata toj im kazal se na niv a na mene ne.I koga odime kaj nego vleguvame i jas celata zanemev.Po krevetot rozi,po zemjata pomali cvetovi,strujata izgasena i mali sveki zapaleni nasekade.Vednas toj klekna pred mene,go izvadi prstenot i me prasa"Dali ke se omazis za mene"?.Koga go kaza toa ostanav zaprepastena i onaka zbuneto odgovoriv DA.E togas mislev deka sum na 7 nebo.Ete toa e moeto zaprosuvanje mozebi i ne tolku interesno no ubavo.
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28776
Registration date : 2008-08-16

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty15.10.08 16:27

Прекрасно стварно многу убаво организирано, и изведено твојот сопруг имал супер идеја
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29593
Registration date : 2008-03-17

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty15.10.08 17:29

Navistina mnogu romanticno, kako na film Smile
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29415
Registration date : 2008-06-14

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty15.10.08 17:37

Лани на 15 Декември,кај мене дома во ходникот клекна на колено, го извади прстенот и ме побара за жена. Јас се испосмеав дури и не успеав веднаш да кажам да.Со оглед на тоа дека сопругот не е многу по романтиката, ова беше изненадување за мене.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29047
Registration date : 2008-08-30

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty15.10.08 17:46

Dodeka bevme na odmor, navecer setavme vo dvorot na edna crkva. Mi rece da zamizam i jas mislev deka nesto ce se seguva so mene, ama koga gi otvoriv ocite bese kleknat i vo raka drzese prsten. Voopsto ne bevme zboruvale za brak, bese iznenadno. Bese mnogu romanticno.
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty15.10.08 19:14

mi pisese so prstot negov po grbot moj bukva po bukva SmileSmile sum se presmeala i trebase jas da znam koja bukva ja pisi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29791
Registration date : 2008-08-29

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty15.10.08 19:18

So nas nemase niakakva romantika. Toj bese tuka vo Germanija a jas bev vo Brazil na diplomsko patuvanje i se dopisuvavme po sms cela vecer(mene mi bese vecer nego preku den) i taka dojdovme do idejate deka ne e losoda se vencame Smile i taka bese 1 mesec osle toa zavrsivme rabota Smile
Iskreno ne se sekavam koj tocno go potegna prasanjeto.. ali ne e ni vazno, vazno nie da sme srekni.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 28965
Registration date : 2008-06-26

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty16.10.08 1:47

Kaj nas bese obratno ispadna deka jas go pobarav nego.Bevme vo sk na plostad bese denot koga go preimenuvaa mobimak vo t-mobile na 7 septemvri,i tamu pocnavme da si pravime takov nekoj muabet on mi predlozi da ziveeme zaedno ,no bevme kratko vreme zaedno i moite nemase sansi da mi dozvolat da ziveam so decko,i taka jas mu rekov ako sakas da ziveeme zaedno mozeme samo ako sme zemeni,lele samo kolku bese on zbunet koga mu go rekov toa gofati nekoja panika mu trebaa nekoi 10-15min da mi odgovori,i taka se slozi da se zememe.I vo nasiov slucaj jas nego go pobarav za maz i navistina bese interesno vo momentot koga se slozi da se zememe pocnaa da pukaat ognometi celo nebo bese osvetleno i taka neplanirano ni ispadna mnogu romanticno.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28838
Registration date : 2008-08-31

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty16.10.08 7:45

Се случи на Нова година 2003-2004. Бевме во Крива Паланка на дочек кај сегашните наши кумашини во некоја кафана. Му бев многу лута, зошто точно во 12 не стана да игра како и сите други,а зошто,зошто свиреле српска музика (Бог да чува.пијана работа).Излеговме надвор да гледаме огномет и тој ми вика може не играв,ама затоа ќе клекнам на колена и ќе те побарам за жена hihi Утрото кога дојдовме дома им кажавме на родителите и веќе наредниот ден тој замина на терен.За 10 дена се врати,прославивме (како збор) со родителите во ресторан на вечера и веќе од наредниот ден скоро 2 месеци не напаѓаа гости на честито!
Ништо посебно романтично,секогаш кога гледам Све за љубав,му викам ...гледаш какви романтични мажи има,а тој се смее и вика ај за 10 год.брак ќе те побарам пак за жена hihi
Вратете се на почетокот Go down
maskoe
Прваче
Прваче
maskoe


Female
Број на мислења : 161
Age : 40
Локација : stip
Расположение : sekogas super
Поени : 28471
Registration date : 2008-10-13

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty16.10.08 12:43

e da i moeto zaprosuvanje ne bese kojznae kolku romanticno ama se sluci vaka:mi vika edna vecer , cucko znaes sakam da te pobaram za zena ama nemozam sam da izberam prsten,a jas mu velam ok ,prstenot ke go izbereme zaedno ama moras da kleknes i da me zaprosis.I taka na 26 mart izbravme prsten i samo sto izlegovme od zlatara vo zlatna ulicka vo trgovski klekna i tivko mi veli:KE MI BIDES LI ZENA,a jas fraerka demek mu velam aj poglasno.I on pak KEE MII BIDEES LI ZEENA?DAAAA mu odgovoriv ama sledniot pat koga ke me zaprosuvas da ne se stramis tolku.A ..na moite im soopstivme duri na 7-mi april.[/u]
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30091
Registration date : 2007-11-14

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty16.10.08 12:59

јас не сум романтичен тип и не сакам театралност, така да кај нас тоа дојде сосема спонтано...бидејќи веќе живеевме две години заедно, еден ден си рековме - ај да одиме до тоа матичното и до црква, да закажеме термин и да не ги слушаме веќе старциве со тоа ,,ајде кога ќе биде официјално, бла бла бла,,...и така бидна Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29694
Registration date : 2008-07-11

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty16.10.08 13:36

Кај нас немаше класично запросување. Го спремавме станот за да се вселиме и моравме вечерта да преспиеме кај неговите. Ни ја отстапија спалната и во темница си лежевме и разговаравме што и како бидејќи вселувањето не им беше баш по ќеиф и на моите и на неговите па бевме и ние како на игли. И така се договоривме да се земеме.

Имаше клекнување на колена ама 2 недели после. Не сакаше прстен, туку ми зема огрлица од бело злато. Без да знам бил во Велес и заедно со моите ја одбрал и вечерта ми ја даде. Знам дека тогаш клекна, и ми кажа работи што ме стопија...
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28722
Registration date : 2008-08-20

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty22.10.08 12:23

бевме на вечера во виториа си направил маичка на која пишуваше омажи се за мене купил и прстен клекна на колена го извади пртенот и си го соблече палтото за да прочитам што пишува беше многу романтицно и сите во ресторанот станаа и ни ракоплескаа
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28628
Registration date : 2008-09-14

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty23.10.08 13:37

Не онака како што јас замислував. дојде спонтано, бевме на гинеколог, утврдивме бременост, и им кажавме на нашите. И почна организација за поскора свадба.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30715
Registration date : 2008-05-05

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty23.10.08 23:32

sonja colakova напиша:
Не онака како што јас замислував. дојде спонтано, бевме на гинеколог, утврдивме бременост, и им кажавме на нашите. И почна организација за поскора свадба.
истото бесе и кај нас
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty23.10.08 23:39

бевме на одмор прв пат заедно сами, и кога дојдовме еден ден отидов да спијам кај него-сега дома хехехе, и тој ме гусна во кревет значи легнати и ми шепка на уво, што мислиш јас и ти веќе да се земеме, јас си очекував пошто 10 години врска имавме, ама во тој момент се расплакав од среќа
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29060
Registration date : 2008-09-29

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty23.10.08 23:46

i kaj nas nemase nesto spektakularno jas ostanav trudna i logicno spremanje svadba itn itn.Ama sega se vrativme od kaj eden drugar na mm bevme na cestito zasto sabotata ja pobaral za zena.Zenski pravo da vi kazam kako film.Imaat vikendica na sapka i on ja ispratili devojkata vo tetovo da ja preceka drugarka i i da odat na soping niz tetovo.Za toa vrem on i uste dva para napravile srce vo sred dnevna od sijalicki.Pat od svekicki do srceto poleani so beli listovi od roza .Vo sredina na srceto od tavan visat crveni i beli baloni i na niv zakaceno kutivceto so prsten.I celo vreme snimaat so kamera.I koga vlegla devojkata sto da vi kazam nemozam da vi ja opisam facata i posle placi smei itn itn ama vazno toa da go gledate e isto kako film.Alal da mu e na deckoto za ideite
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29165
Registration date : 2008-10-02

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty23.10.08 23:48

lele kristina ova sto go kaza epten romanticno,bravo.


Последната промена е направена од avanturistka на 23.10.08 23:48. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29245
Registration date : 2008-08-15

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty23.10.08 23:48

Баш романтично Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29060
Registration date : 2008-09-29

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty23.10.08 23:52

Јас што го гледав тоа на камера девојки се изнаплакав од среќа како и било на девојаката таму
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty23.10.08 23:58

прекрасно, некои се родени за тоа
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28776
Registration date : 2008-08-16

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty24.10.08 11:21

Стварно прекрасно и како на филм
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28720
Registration date : 2008-08-16

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty24.10.08 11:28

Браво за дечкото, могу романтично
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29608
Registration date : 2008-05-09

Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty22.02.09 23:26

me odnese vo mojot togas omilen kafic new age na vareno vino i posle ubav razgovor za nas dvajca, neocekuvano mi izvadi kutivce so prsten i me prasa dali ke se omazam za nego, jas pocnav d aplacam, zosto neznaev sto da kazam, lugeto sto bea tamu se svrtea site nakaj nas, i koga kazav da stana me gusna i me bakna. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како ве запроси сопругот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како ве запроси сопругот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: