Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како ве запроси сопругот

Go down 
+74
Tifani
anastasova
Nebo
Goddess^
Dragana
desi4ka
adi
Ilince
Vesnicka
winnie the pooh
DijanaP
marija Saltamarska
Kat
Nine
Girl*****
Fani
Layla
Pipolino
Ana.b
Mimi Petreska
baby24
avon
Biljana
biljanag
EckaGj
radost
eli
Dzena
Dali
Mami4ka
maria
bubale23
soledad
petra26
Ale83
pepa
marina_m
lia
draganaskopje
sasa
naivnna
Goca
KATIC
margarita
anicka
MamaMaja
anetapp
kiki22
kavadarcanka
Mama Ane
SonjuS*
Mimi22
BiljanaM
Sanja_Ivana
hajdi
ZeleniCka
avanturistka
Kikic
Emi
vecki
sonja colakova
veki22
Emilija
lola
maskoe
hormonce
desi
Zvezdicka
sanja_
Natalija
mama
mamicka
elena-d
bibe85
78 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Ale83
Почетник
Почетник
Ale83


Female
Број на мислења : 79
Age : 40
Локација : sk
Поени : 27791
Registration date : 2009-03-16

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty25.03.09 13:46

Eeeeeeeeeee kolku ubav moment se ezam kogake mi tekne,bese perd 3 godini na 28 dekemvri onaka nie dogovoreni da iskacame ali prvo na vecera da ideme ,on sve izdogovoril so gazdata na restoranot, otidovme i vlagame i mene cudno nesto sve u cvekinja,nasata masa cela namestena so cvetovi po nea,i nisto kao sve da e normalno,si jadevme se smeevme,i pocna pred desertot da mi zboruva raboti od tipot kolku on me sakal i deka sum mu znacela sve itn.........raboti sto me ezea navistina i stana go izvadi prstenot :poklon: i klekna i me pobara za zena,cel restoran ni aplaudirase(se usramiv mnogu Embarassed )i vo istiot moment koga kazav DA baknez gazdata na restoranot dojde na masata i pukna sampanjsko da nazdravime!!!! :svadba: MNOooooooogu romanticno
Вратете се на почетокот Go down
petra26
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 31
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 27661
Registration date : 2009-04-03

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty14.04.09 14:36

Nie prvo ziveevme zaeno nekoe vreme........pa aj sakale negovite da dojdat kaj moite cisto prijatelski...nikogas ne bile.......i ete taka pred site.......ocekuvano da recam...no sepak prijatno....
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty23.04.09 12:14

maz mi voopsto ne me zaprosi.mi se javi na telefon i mi rece.muce eve sega bev vo firmava mozelo da dojdis so viza.ko ce si dojdam ce se registriramei ce naprajme dokumenti.jas ostanav bez tekst.zamislete ne me ni prasa.i uste mi rece aj pobrzo kazi so imas za kazuvanje oti mi e pri kraj kreditot.ne znaev dali da se raduvam ili da placam hihi hihi ama sepak prifativ
Вратете се на почетокот Go down
bubale23
Прваче
Прваче
bubale23


Female
Број на мислења : 150
Age : 38
Локација : Home
Поени : 28715
Registration date : 2008-09-10

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty24.04.09 23:59

Kolku ubavi romanticni zaprosuvanja ! Jas, za zal ke go rasipam trendot na ovie srceparatelni ljubovni veridbi - kaj nas , veke i redno bese , eve 7 godini ni se namnozija, pa koga utvrdivme bremenost roditelite pocnaa so planovi za svadba, pa odlucivme sama da si go izberam prstenot, mn ubav bdw si izbrav, i koga trebase da e veridbara prviot pat ne bea svatovite neparen broj, pa odlozivme za drug den, togas imav spontan, i koga trebase veke na treta srekja pocina majka mi :( Taka toj srekjen cin vo mohjot zivot ne bidna. Odtogas minaa 6 meseci, prstenot mi stoi vo kutivce doma, si go probuvam ponekogas...
Вратете се на почетокот Go down
maria
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 43
Локација : doma
Поени : 27610
Registration date : 2009-04-13

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty25.04.09 3:32

Lele bubale bas mi e zal za tebe :(
Mozi treba i vie kako nas da gi ostavite site formalnosti i se ke si dojde na svoe mesto. Mene mm me iznenadi so prsten onaka bez da imame voopsto razgovarano za brak. Si dojde doma od rabota bidejki ziveevne zaedno skoro cela godina i vika zamizi i go izvadi prstenot... E sega mene ne mi bese bas onaka kako dali ke se omazis za mene ednostavno si mislev mi kupil poklon haha
Posle razgovarame so drugarka mi koja go primetla prstenot i vika lele zoso ne kazuvate i mm vika pa cekav taa da kazi hihi (i sega mi e smesno koga ke pomislam) a decko i nejzin mu vika i jas cekam ovaa da kazi ama nejki da se fali hahaha
Pa aj si cestitavne edni na drugi i od toj muabet ispadna aj ne kazuvajte ke se registrirame zaedno vie nas svedoci a nie vas i ke kazime odposle- ke gi iznenadime na site...
I podobro so ispadna taka poso i nie si imavne nekoj problemi koi nikako ne isceznuvaa i mislam deka ako ne ispadnese taka neplanirano ke se odolzuvase samo.
Вратете се на почетокот Go down
Mami4ka
Прваче
Прваче
Mami4ka


Female
Број на мислења : 301
Age : 36
Локација : Тетово
Расположение : Odlicno :)
Поени : 27705
Registration date : 2009-05-10

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty10.06.09 16:31

Pa vaka...bevme vo kafana i isto vremeno rekovme : imam nesto da ti kazam...Prvo se iznasmeavme pa mi vika aj ti kazi prva.
Jas : Si go gledal filmot "angjeli 3"
toj : sum go gledal
Jas : a se sekavas sto mu vika Seka na mazot?
toj : sto mu vika?
Jas : imacemo bebu SmileSmile
toj ni edno ni dve : sakas da mi bides zena? hihi hihi hihi

pregnancy week by week
Вратете се на почетокот Go down
Dali
Прваче
Прваче
Dali


Female
Број на мислења : 224
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27605
Registration date : 2009-05-14

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty11.06.09 10:44

JAs nego go zaprosiv i pred nekoj den mi rece shto ti trebashe taa rabota i sega nekako mi vleze vo potsvest i se jadam po malku ...i stvarno i jas si vikam shto mi trebashe...
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty13.06.09 0:28

И кај мене беше романтично. Се спремаме за дочек на Нова година сите не викаат а тој вика ,,НЕ преморен сум ние ќе чекаме кај мене дома сами,,. И јас викам АЈ!. Чекавме во празниот спрат од куќата(а сега нашиот дом), и точно на полноќ на нова година клекна на колена и ми вика,, Ќе ми ја направиш ли таа чест да бидеш моја жена за цел живот,, ,јас го гледам и не ми се верувам , викам ДА и почувам да плачам(солзи радосници-нормално hahahaha ) и ми го даде најубавиот прстен на светот што сум го видела. Беше еден од најубавите моменти во животот што ќе ги паметам ЦЕЛ ЖИВОТ.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty13.06.09 16:47

Мене завчера дечкоми ме запроси, цел ден беше чуден ми викаше ке идам да работам со таткоми да му помогнам нешто ова она и од нигде негде дојде кај мене дома и ми вика ај ке идеме на вечера и викам ај ми се јаде пица ке идеме во Енрико и отидовме и си седиме така и го гледам него намрштен и лут и викам што ти е и он као ништо и почна да ми вика јас мислам дека не треба да се земеме,ке го гледам детенцето ама као несакам ова она, и ми прави сцена што да ви кажам....... и јас шок незнаев кај сум (а дечкоми е актер по професија) Very Happy и наеднаш тука вика значи заслужувам оскар не сум ја згрешил професијата и го извади прстенот и пред сите тука ми вика сакаш ли да ми бидеш жена до крајот на животот, зар стварно ли помисли дека несакам да се оженам со жената што најмногу ми значи во животот, и јас почнав да плачам (од срека) и викам да сакам се изгушкавме и избацивме и беше многу убаво, малку необично прво шок и после уште еден шок ама пријатен и тој ден ке го помнам цел живот, а прстенот е преубааааав и величината ми ја погодил што не ми се веруваше Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28652
Registration date : 2008-10-11

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty16.06.09 13:27

Честитки Ели.

Јас сеуште го чекам таквито момент. Зборуваме на таа тема и дури и престени заедно гледавме, ама не знам кога точно ќе се случи.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty08.07.09 21:55

Nie veke 2 meseci gledame prsteni.Te sam ke odberel bidejki mi go znae vkusot,ama me odnese vo nekolku zlatari.Inaku 2godini i 6 meseci sme zaedno.Znam deka naskoro ke me pobara,a i planot ni e da se zememe do nova godina.Veli smislil kako da me pobara i deka mnogu ke placam.Inaku i taka sum placka na nezni i ubavi zborovi.Edvaj go cekam toj den.Toa go cekam cel zivot.Se nadevam naskoro ke pisam kako se slucilo toa.So sreka na site
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty08.07.09 22:04

мене никако хехе
така дојде спонтано разговаравме да бидеме заедно конечно веќе и така а немаше официјално предложување
можеби ке има на некоја годишнина?
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty08.07.09 22:36

bidejki nasata ljubov bese zabraneta i nedopustliva od strana na moite roditeli nie samo gledavme kako da ja objavime vesta deka sme zaedno a drugoto ne bese vazno. imavme golemi maki pa taka da zaboravivme i na prsten i na ceremonii toa voopsto ne bese bitno.

Lilypie

Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27313
Registration date : 2009-06-24

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty10.07.09 18:24

ostanav bremena i vo eden mesec i veridba i svadba napravivme
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty10.07.09 19:06

Mene mm me pobara na Veligden vo crkva ,posle polnok vo crkvata malku se podrascisti od luge i se sekavam se svrte nakaj mene i mi vika da te prasam nesto i imase nekoja ozbilna faca kako sega ke se skarame, i si vikam vo sebe lele so e sega rabotata so e ljut a niso ne mu bese pred 15 min ,i koga nesto vadi od jaknata i mene ni na kraj pamet, gledam kutivce mi go otvara i mi vika sakas li da mi bides zena,ne mi se veruvase prvo, kako da ne go slusnav samo znam deka silno go gusnav i pocnav da placam i sega stoime sred crkva se guskame i odednas me trga i mi vika abe dobro pa ti ne mi kaza dali ke se omazis za mene Smile Smile i togas pocnav da mu vikam da da da i posle toa cel pat do doma go zjapav prstenot i se smeskav samo, bev presrekna, toj Veligden cel zivot ke go pamtam Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty22.07.09 15:18

Periodot nekako ne ni bese najdobar. Nesto bezveza karanici (i jas vodena od prethodnite vrski - malku nesto karanica i odma raskinuvanje), mislev deka ke raskinime. I eden den, me zema od fakultet i mi vika: gladno si? Vikam: da. Epa ajde ke ideme na vecera. Si vikam sto mu tekna? I ideme vo kineski (a toj prethodno veke se imal isplanirano dodeka sum bila na faks), naracuvame sto naracuvame, i mi vika sto ke pieme, mu vikam sto znam, voda, sok... i mi vika: ne ne, aj ke pieme vino. i togas kako da me mavna nesto po glava, posto si vikam, cekaj neli ke raskinuvavme, sto mu tekna sega vino? hahahah i doaga kelnerkata so casite, a vo casite imase salfetki. jas ja trgam salfetkata od mojata casa i koga ke vidam vnatre kutivce so prstenot sto go sakav!! Smile))) i pazi, vo slucaj da ne go razberam na makedonski, sonceto moe me prasuva na angliski:"Will you marry me?" Smile))) Malku prevozbudena i so solzi, normalno rekov YES! Smile
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty22.07.09 15:28

Леле што убаво па уште и на англиски
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty23.07.09 4:08

Леле Мими браво за маж ти.Супер начин одбрал.

Мојов една вечер во кафич ми вика-абе на работа луѓево пола се верија,јас и ти кога?И јас онака на заебанција-кога сакаш не е проблем и сега ако сакаш.А пошто беше 2 дена пред 8 март,он ми вика-па ај на 8-ми да им кажеме на нашите дека сакаме збор да дадеме-како поклон од нас на мајкиве да било.Јас не го сватив ич сериозно,пошто никогаш во нашата 4,5 год врска не спомнал нешто за зимање,се викаше рано му било.
Утредента на работа си викам овој сериозен беше или се заебава со мене.па му се јавив да го препрашам.Кога ми рече дека е сериозен од што се збунив ми падна кафето од раце,се испокршив,на работа ми се утепаа од смеење.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty23.07.09 14:53

hahhhahhahah Smile))))) Lele kutricka ti! Shok ti doslo od vedro nebo! Smile
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28652
Registration date : 2008-10-11

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty03.08.09 12:04

Мене вчера ме запросија во Свети Јован Бигорски. Мнооогу беше убаво останавме сами во црква и пред олтар ме запроси. Не знаев што да кажам само мафтав со рацете од радост и нормлано веднаш ми го стави прстенот на рака па дури после 5 минути реков да.
Сега сум уште возбудена.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty03.08.09 12:32

cestitki radost bas ubavo Smile
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty03.08.09 12:35

So sreka radost.Ti posakuvam se najubavo.Raduvajse da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
Layla
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 88
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 27089
Registration date : 2009-07-27

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty03.08.09 17:34

So sreka neka vi e radost, se najubavo Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty04.08.09 3:57

radost напиша:
Мене вчера ме запросија во Свети Јован Бигорски. Мнооогу беше убаво останавме сами во црква и пред олтар ме запроси. Не знаев што да кажам само мафтав со рацете од радост и нормлано веднаш ми го стави прстенот на рака па дури после 5 минути реков да.
Сега сум уште возбудена.


Ах колку романтично-Ви ЧЕСТИТАМ!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Fani
Почетник
Почетник
Fani


Female
Број на мислења : 1
Age : 38
Локација : doma
Расположение : ke bide i podobro
Поени : 27146
Registration date : 2009-07-08

Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty17.08.09 15:47

Emi напиша:
бевме на одмор прв пат заедно сами, и кога дојдовме еден ден отидов да спијам кај него-сега дома хехехе, и тој ме гусна во кревет значи легнати и ми шепка на уво, што мислиш јас и ти веќе да се земеме, јас си очекував пошто 10 години врска имавме, ама во тој момент се расплакав од среќа
Emi i jas se rasplakav od tvojata prikazna.... i nie se vrativme od odmor pred nekoj den (prvpat bevme zaedno do sega), a na 21 pravime 10 godini zaedno, i jas postojano se nadevam deka ke me prasa....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како ве запроси сопругот
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: