Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како ве запроси сопругот

Go down 
+74
Tifani
anastasova
Nebo
Goddess^
Dragana
desi4ka
adi
Ilince
Vesnicka
winnie the pooh
DijanaP
marija Saltamarska
Kat
Nine
Girl*****
Fani
Layla
Pipolino
Ana.b
Mimi Petreska
baby24
avon
Biljana
biljanag
EckaGj
radost
eli
Dzena
Dali
Mami4ka
maria
bubale23
soledad
petra26
Ale83
pepa
marina_m
lia
draganaskopje
sasa
naivnna
Goca
KATIC
margarita
anicka
MamaMaja
anetapp
kiki22
kavadarcanka
Mama Ane
SonjuS*
Mimi22
BiljanaM
Sanja_Ivana
hajdi
ZeleniCka
avanturistka
Kikic
Emi
vecki
sonja colakova
veki22
Emilija
lola
maskoe
hormonce
desi
Zvezdicka
sanja_
Natalija
mama
mamicka
elena-d
bibe85
78 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28443
Registration date : 2009-01-02

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty22.02.09 23:36

Останав трудна и ...........нотинг спешал нажалост
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28540
Registration date : 2009-01-04

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty23.02.09 1:12

Mene mi se blizese rodenden i me prasa sto sakam da mi kupi a jas na sala mu vikam kupi prsten taman na eden trosok i se bese taka na zaebancija.Na denot na rodendenot mi viika aj da odime da si odberes prsten da ne mi vikas posle ne ti se sviga i otidovme a posto on ne e romanticen tip i ne ocekuvav kleknuvanje na kolena i slicni raboti.Ko se vrativme otidovme prvo kaj mene da zemam torta so izgovor da odnesam na negovite.Otidovme kaj nego gi sobra negovite i prvo kaj nego vo soba me vikna i klekna mi go dava kutivceto i vika Ke se omazis za mene jas uste ne otvoreno odgovoriv DA.I koga otvoriv vnatre nema prsten.Se secnav.On stana me poljubi i so usta mi go dade prstenot.Im kazavme na negovite pa otidovme i kaj moite.Toa mi bese najsreken rodenden
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty23.02.09 1:16

lele Mimi hahah me nasmea..a i cela se naeziv...
prekrasno...kako na film...
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty23.02.09 1:17

kuti sto ne go goltnala
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty23.02.09 1:18

Jas si rekov prvo se zafrkaval...demek za proba... Very Happy:D:D deka nemalo prsten Very Happy:D
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty23.02.09 8:23

Немаше кај нас посебно барање за жена Smile си се договоривме онака без посебно клекнување и прашување Smile
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29337
Registration date : 2008-07-07

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty23.02.09 11:54

Mama Ane напиша:
Немаше кај нас посебно барање за жена Smile си се договоривме онака без посебно клекнување и прашување Smile

И ние исто
Вратете се на почетокот Go down
kiki22
Прваче
Прваче
kiki22


Female
Број на мислења : 173
Age : 37
Локација : tamu nekade
Поени : 28023
Registration date : 2009-01-07

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty26.02.09 23:27

kavadarcanka напиша:
Mama Ane напиша:
Немаше кај нас посебно барање за жена Smile си се договоривме онака без посебно клекнување и прашување Smile

И н ие исто
i kaj nas isto
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28128
Registration date : 2009-02-04

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty26.02.09 23:39

И кај нас ништо посебно.Одевме 4 год.и мислам дека редно беше.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28404
Registration date : 2009-01-27

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty26.02.09 23:53

Се запознавме во мај, во јуни веќе почнавме да живееме
заедно, ама уште при една од првите средби ми кажа дека ќе
се ожени со мене до крајот на годината. Ете...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28540
Registration date : 2009-01-04

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty27.02.09 0:29

vecki напиша:
kuti sto ne go goltnala
Pa mozese i toa da se sluci ama ke izlezese od druga strana hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
anicka
Почетник
Почетник
anicka


Female
Број на мислења : 39
Age : 38
Локација : MKD
Поени : 27834
Registration date : 2009-02-09

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty27.02.09 0:56

Јас сеуште не сум стигнала до тоа скалило од животот но би сакала да ви кажам за 3 мои другарки бидејки на мене ми беше ем смешно, ем жално ем романтично SmileSmile
Едната не ја ни побараа, и се јавија на телефон и и рекоа „ биди дома ќе дојдам да се жениме “ и за пола саат отидоа SmileSmileSmile
Другата правеше дома журка по повод дипломирањето, и како што седевме, другарка ми излезе од собата да донесе пијалок, а дечкото и у мегу време го стави прстенот во нејзината чинија а до него писменце на кое пишуваше „ ај да се женеме„, а чинијата ја стави пред врата. И влегува другарка ми и само што ја виде чинијата прво почна да вреска во стилот „ што овие глупости, кој се заебава со мене “ кога ја крена чинијата и го виде прстенот, го прочита писменцето и вика „ ЕМИ АЈ “ почна да се тресе, да плаче да се дере, да не гушка , уф сега додека пишувам се ежам.Потоа отидоа кај неговите, се вратија сите заедно и така
А третата на баш романтичен начин. Им беше годичнина од врската, излегле на вечера во пица ресторанот кој таа најмногу го сака, и после некое време од ко седнале, до другарка ми застанале музиканти и поцнале да свират романтична музика ( ко за серенади) а келнерот и донел салата покриена со капак, ко го отворила капакот прстен и одма она ААААААА па ДАААААА и така SmileSmileSmile
Ај доста ве замарав со нивните веридби SmileSmile ко ке дојде ред за мојата, благовремено и детално ќе бидете известени SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28104
Registration date : 2009-02-07

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty27.02.09 10:41

Posto e mnogu poznato deka mazite se najhrabri koga se podnapieni, pa taka i nie vrakajki se od edna proslava mm samo molci i vozi. Abe kade odime, go prasuvam, a toj "abe kuti sega i uzivaj". Po pat zastanuva izleguva od kola, si vikam sto mu e na covekov. Koga patot ne vodi na kaj Vodno, abe ti normalen si, mu vikam, toj samo si vozi i nisto. Koga stignavme na edna cistina od kade se gleda celo Skopje, od rakavot izvadi ruza, klekna i me pobara za zena. Sakal da me iznenadi i da ne bide kako i obicno so prsten, prstenot mi go kupi podocna. hahahaha potoa otidovme da doslavime i da se dopieme.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28889
Registration date : 2009-02-16

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty27.02.09 10:48

Nie 2-3 godini razgovaravme za brak ama nikako da se odlucime-posebno jas. Nekako ne bev podgotvena. I koga konecno posle letniot odmor odlucivme da se zememe na krajot na godinata , ispadna deka na drugarot sto trebase da ni bide dever devojkata e bremena i deka tie pred nas treba da se zemat zatoa sto vo podocnezna bremenost e potesko da se pravi svadba. Koga bevme na cestitanje kaj niv imase odlicna zurka - i po malku alkohol.... pa koga se vrativme doma kaj nego (toj nee od mojot grad) vednas si gi oblekov pizamite otidov da se izmijam lice i da sio legnam.Koga se vrativ na krevetot me cekase na kolena i so prsten vo raka. Vednas mi rece "dali sakas da se omazis za mene" ne mozev da poveruvam deka mi spremil takvo iznenaduvanje i edna minuta stoev sokirana bez odgovor....i konecno rekov DA. pa normalno ke recam da posle 8 godisna vrska. Odlucivme svadbata da bide vo januari a prviot sloboden datum bese 26 januari. :cool!:
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty27.02.09 10:48

Другарка ми нејзиниот сопруг ја запросил во ресторан, во договор со сопственикот, биле на вечера и кога дошол моментот на десерт, келнерот им рекол дека имаат специјално мени за десерти. Го донел менито и внатре со големи букви Ќе се омажиш ли за мене и прстенче врзано на врвче Smile Ептен се изненадила
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty27.02.09 11:11

И кај нас не беше ништо посебно,кога почна да ни станува се потешко и потешко разделувањето во 2-3 наутро,а преку ден ќе се видевме,решивме да не одолговекуваме,оти предходно имавме правено муабет на тема брак,ама предходните пати беше “е ај уште ова да се реши,уште ова да го досредиш....“ ја одлучивме датата и си се веривме.Јас да ви кажам искрено незнам и како би реагирала да ми приредеше нешто преромантично,можеби би изреагирала сосема спротивно..о.к и јас сакам романтика ама во умерена доза,да не ја премини границата па да биде патетика Како ве запроси сопругот - Page 2 635908 .
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty19.03.09 22:05

Ние разговаравме пред некој ден за тоа, ама не очекував дека денес ќе ми донесе прстен и ќе ме запроси Smile)))) Ме избрка да му донесам сок и после ме пречека со прстенот во рака, многу убав момент!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28329
Registration date : 2008-11-28

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty19.03.09 22:06

cestitki zelenicka -jas seuste go cekam toj den ako se sluci voopsto Smile
Вратете се на почетокот Go down
sasa
Прваче
Прваче
sasa


Female
Број на мислења : 169
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : rasmeano hahaha
Поени : 28511
Registration date : 2008-11-16

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty19.03.09 22:19

Cestitki zelenicka!!!!!!!!! leleeeeee kolku ubava vest da ziveeme
naivna nemij taka so si e nase ke si dijde Како ве запроси сопругот - Page 2 592735
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27843
Registration date : 2009-03-14

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty19.03.09 22:24

Колку убава вест! Се радувам за тебе Smile Колку само чекам мене да ми се случи тој момент... тотално ми е преку глава од "иди ми дојди ми" работата.... :( Ти посакувам , т.е. ви посакувам многу среќа и бериќет!

Инаку пред месец дена така јас и мојот драг разговаравме и тој букквално ме праша дали би сакала да се земеме и така како што бевме надвор ме гушкаше и се радувавме.. но утредента ништо од тоа како ништо да не сме кажале и многу се разочарав.. затоа сега не се надевам на нешто набрзо..а и си ветив дека никојпат повеќе нема да отворам тема за брак со него... :/
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty19.03.09 22:26

Мојов не чекат ич, вчера зеде плата, денес купи прстен Smile))))) Фала ви на сите и да ви се враќат!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27843
Registration date : 2009-03-14

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty19.03.09 22:43

леле леле сеа коа ќе ги израдувате вашите Smile хехе
Вратете се на почетокот Go down
lia
Прваче
Прваче
lia


Female
Број на мислења : 169
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ke me bide
Поени : 27922
Registration date : 2009-02-26

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty19.03.09 23:08

ubavo zelenicka,jas imav romanticna ponuda na brak,stvarno ke vi pratam i sliki za posle cinot koga ke moze se sluci vo restoran na 1 januari 2007 godina,i posle dolgo molenje da ispadneme den posle nova godina i ubeduvanje deka nema so da pravime od moja strana koga sme prejadeni i prepieni prvpat go vidov mojot segasen mm da regira vo stilot mozes li ednas da me poslusas,i jas prvpat vo zivotot se isplasiv i vikam lele covekov kako se smeni po 1 ipol godina,dobar,auf,i togas otidovme vo restoranot a on veke bil dogovoren tamu da sedneme nie,da ja pustat nasata pesna angele od vlado gorgiev i togas dojde kelner a nosi vo posluznavnik ruza prsten i bonboni cheri vo srce,i jas ne mi tekna si mislam nesto poklon za nova godina,koga mm kleknuva na kolena i go postavuva prasanjeto i jas se slkogirav,i kako ne koga praveme pred toa muabet po 1 godina da se zimame,i pocnaa da mi se tresat race noze se vcrvev ko domata,i naednas izvikav da da da,i cel restoran pocna da mu cuka race,da ni cestitaart site a i nego za hrabrosta,stvarno mu zaviduvam,predobar e,i prehrabar,go sakam najmnogu na svetot,i taka da na site ne zaproseni im go posakuvam istoto da go doziveat bidejki togas se custvuvav neznam nema cuvstcvo sto moze da se opise,se najdobro zelenicka
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28794
Registration date : 2008-10-30

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty20.03.09 0:01

mene mm me zaprosi isto vo restoran vo ramstor bevme na vecera a toj si otstampal maicka so cvetovi i srcinja i na nea pisuvase omazi se za mene ja soblece jaknata i izvadi prsten i me zqaprosi stvarno mu bese fino izmisleno
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28659
Registration date : 2009-01-02

Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty22.03.09 22:19

Cestito Zeenicka!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ве запроси сопругот   Како ве запроси сопругот - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како ве запроси сопругот
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: