Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Септември 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?

Go down 
+100
bibe85
anence
Minamina
kalipso
bile2
Damjana
kiki-riki
NONE-BT
aneta23
marijat
Zvezdicka
Emily
elena-d
Misticia
smisjana
vecki
valentina123
Vesna Blazevska
lela
Velkova Stojka
emilija nestorova
xxx
obicna
Mimi Petreska
viktorija26
eli
Julija_24
CeceM
Ina Sk
Biljana
marina_daniel
butterfly
Mama Ane
pepa
sanja83
kara
delfin76
BaMbYnA
Sanja ss
nova
Natalija
Mami4ka
bica
Sara
karolina
Nine
Dragana
radmia
Mirka
Emilija
Julijana87
nnatasa
winnie the pooh
Ale83
sofi47
emilija poposka boshevska
kokice
Diana
Pravnicka28
OLGICA
ElenaJo
macush88
Anjuska08
marina_m
Arnaudova Milena
lola
beti 24
mimka
mamalina
bella*
lila_mk
avanturistka
Ilince
Svetlana
Sandra
Lili
Kinky
tanjaaa
sonja
betavitevit
desi
biljanag
mama
bibi
viktorija
sunshine
aleksandra
Freya
vesna83
sanja_
TINA
mamicka211
Silvija
moja Ina
rich_bitch1
Big Sister
STAR *
Goca
Emi
Juni08_Andrea
104 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty18.08.09 10:34

Mm mi vika kako crtanot mister hihap da go gledam vo zivo.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 32207
Registration date : 2008-09-14

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty18.08.09 10:36

Me iznasmea....i tebe stomakot ti podripnuva kako ms.hihap?
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty18.08.09 10:38

Pa taka.....
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty18.08.09 10:52

Seriozna sum, planiram da odam na lekar pa da prasam. Ako nekoj pocustvuval vakvo nesto da me utesi, a ako ne togas sigurno odam na lekar.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29854
Registration date : 2008-11-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty18.08.09 10:55

Тоа е икање кое го чувствуваш нормално е и ништо неможеш да направиш да го сопреш.
Се има наголтано плодова вода и така вежба цицање.
И јас имам такво чувство понекогаш.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty18.08.09 10:58

Pa moevo e tolku smotano, sto sekoj den bez veze si golta plodova voda Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 121539
Auuu se zagriziv pa na kogo e takvo hahahaha hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty18.08.09 12:01

Koga sme kaj temava sakam da kazam deka sega svacam dela nema nisto poubavo od dvizenjata na bebceto vo stomakot (kako sto drugite pisuvaa na temava). Stanuvam utrovo i toa nekako se namestilo (taka kako sum bila svrtena jas) i se mu custvuvam, glavce, noze. gaze(dobro prepostavuvam deka e toa toa). I taka pocnuva da se vrti da se mesti i jas pod raka go cusvuvam sekoe dvizenje, odi gore dolu, se prevrtuva. Ne znam za vas ama jas navistina mozam da go napipam duri i mm se cudi kako mi se ocrtuva na stomakot. Pretpostavuvam taka e bidejci nemam ni gram salo( ne deka se falam) pa zatoa mi e vednas pod koza. Malku e zastrasuvacki za gledanje ama mene mi e interesno.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28732
Registration date : 2009-04-14

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty19.08.09 21:54

Moram da se soglasam so Natalija. Mislam deka nema poubavo cuvstvo od toa koga ke si osetis bebceto kako mrda. Iako e dosta rano i sum samo 23ta nedela, no od pred nekoj den epten ubavo pocnav da go cuvstvuvam bebeto. Ima momenti koga mi go potkreva papokot i koga se dvizi nalevo nadesno se oseka jasno. Edvvaj cekam da doznam sto e Smile)
Вратете се на почетокот Go down
xxx
Прваче
Прваче
xxx


Female
Број на мислења : 106
Age : 49
Локација : home
Расположение : majcinsko,prekrasno,vozbudeno
Поени : 28643
Registration date : 2009-02-07

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty20.08.09 2:25

Preubavo custvo e sinoke kako me klocna kako da sutirase topka fudbaler ke bidi izgleda samo na kogo tato ne e po sportot hiihihi
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty27.08.09 9:52

Lele devojki jas ova do sega go nemam pocustvuvano. Vcera bebevo od pamet me izvadi. Pocna nekade kaj 24 casot, da se vrti prevertuva, da kloca, stomakov mi vibrirase kako puding, a najloso bese koga se istegnuvase dijagonalno mi se pojavuvaa dve ispaknatini. Deformiranost totalna imav na stomakot. Kaj 24 si legnav, ama ne mozev da zaspijam do 2. Kako sto mi bese stomakov na krevetot, toa kako da se obiduvase da gazi po krevetot. Abe poludev. I posle sum zaspala. Utrovo ne razbudi kaj 6.00 so ikanje. Pa se smiri. eve sega pak pocnuva silno da kloca. Vaka li ce bide do krajot?
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29854
Registration date : 2008-11-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty27.08.09 10:54

Па не е секој ден Велигден хахаха.
И кај мене некои денови се спобудалуваше дури мм се плашеше од што толку мрда мислиш ќе искочи од стомакот, и јас имав чувство како да гази на душекот кога ќе се свртам на страна, многу смешно.
Мене многу често ми е деформиран стомакот, односно целиот е или на лево или на десно како планина.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 29055
Registration date : 2009-04-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty27.08.09 12:15

Natalija напиша:
Lele devojki jas ova do sega go nemam pocustvuvano. Vcera bebevo od pamet me izvadi. Pocna nekade kaj 24 casot, da se vrti prevertuva, da kloca, stomakov mi vibrirase kako puding, a najloso bese koga se istegnuvase dijagonalno mi se pojavuvaa dve ispaknatini. Deformiranost totalna imav na stomakot. Kaj 24 si legnav, ama ne mozev da zaspijam do 2. Kako sto mi bese stomakov na krevetot, toa kako da se obiduvase da gazi po krevetot. Abe poludev. I posle sum zaspala. Utrovo ne razbudi kaj 6.00 so ikanje. Pa se smiri. eve sega pak pocnuva silno da kloca. Vaka li ce bide do krajot?
Hihihi, dusa zlatna ma, si igra toa vnatre, stanuva pojako i pogolemo pa mu e tesno Smile))). Mozebi blago si jadela denta, obicno se poaktivni ako se jade blago.
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29874
Registration date : 2008-09-01

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty27.08.09 12:38

еве и јас да ви пишам... моето златце почнав да го чувствувам таму некаде отприлика 21 недела ама многу слабо... е сега веќе е друга песна... мрдаме, клоцкаме и се превртуваме во интервали и тоа во точно одредени периоди од денот.... наутро пред да се разбудам, и навечер пред легнување тоа е фискултура невидена... мило мое душиче... а преку ден, сега откако ќе си одам од работа, се туширам и тогаш е мирен, се кроти... ќе ручам и си легнувам да се одморам, ама нема шанса да заспијам... тоа е активно и клоца силно... го гледам и како се врти и ми се менува стомакот, на места ми се испакнува и се вдлабнува... и не сакам да го пропуштам тоа уживање за ништо на светот, па така не спијам попладнето... и хронично сум ненаспана... ама нема врска, не е важно тоа... не верував дека толку може човек да се поврзе со своето бебе дури е сеуште неродено... вчера на пр. го галам стомачето и му викам, ајде бе сине мама денес ич не те осетила како мрдаш... ајде сврти ми се малку... и не поминаа пет секунди, добив сиилен удар над папокот... леле, не можев да му се изнарадувам...
Вратете се на почетокот Go down
valentina123
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 27785
Registration date : 2009-07-31

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty27.08.09 22:07

кај мене мрдна кај 20 неделаа од седми месец икасе мозе на секој 2до 3 саати икасе ајс читав дека бебињата мозе и дваесет минути да ика и дека не му смета се пордив и син ми икаобавезно во денот
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 30304
Registration date : 2008-03-25

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty20.09.09 20:40

Еве јас сум во 20 недела и уште го немам осетено бебето да мрда! Многу се нервирам, страв ми е немој нешто да не е во ред, ни стомакот не ми се познава!
Последно на преглед бев на 6 август, и сега треба да одам во вторник, едвај чекам да видам дали се е во ред. Незнам, ако нешто не е во ред, дали би прокраварила или незнам... на најлошо си мислам....
:cry:
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 31430
Registration date : 2008-05-05

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty20.09.09 21:15

sto se nerviras mozebi bebusot e poveke po spienjeto ,a i stomakot kaj sekogo razlicno raste znam mnogu majki sto do 6 -7 voopsto ne se primetuvale deka se bremeni .a znam i edna majka sto do posleden den bese vo farmerki ,koga se porodi doznavme deka bila bremena.
Вратете се на почетокот Go down
smisjana
Почетник
Почетник
smisjana


Female
Број на мислења : 74
Age : 45
Локација : Bitola
Поени : 28175
Registration date : 2009-05-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty21.09.09 0:24

Sanja83, nema pricina da se nerviras. Ako ti e prvo, verijatno ne mozes da go razlikuvas od dvizenjeto na crevata. Jas prv pa go osetiv vo 24 nedela. Uzivaj!!!
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 48
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30759
Registration date : 2008-01-11

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty21.09.09 0:41

Juni08_Andrea напиша:
koga prv pat go osetivte vaseto bebe?i koga pocna da vi se primetuva vaseto stomace?jas sum vo 22 nedela i seuste kako da ne sum trudna sosem malku se primetuva.kilazata seuste mi e ista.a neznam dali i go imam oseteno kako mrda.osekam nekoi vibracii ali neznam dali toa e to.inaku na site pregledi e se vo red,na posledniot uz go vidovme kako mrda.ne deka se plasam ali sum nestrpliva i radoznala kako izgleda toa. :love you:
Sanja se citirav sebesi,eve i jas vo 22 nedela ne sum go imala oseteno i stomakot ne mi se poznaval ,pa fala bogu sve bese vo red,zatoa opusteno i uzivaj si vo bremenosta,sve e vo red so tvojot bebus:)))
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty21.09.09 10:10

A da ve prasam dalicustvuvate bolka pri dvizenjeto na bebeto? Koga se istegnuva togas poveke custvuvam nelagodnost od sto mi ja tegne kozata, ama nekogas koga ce klocne custvuvam vnatresna bolka, kako da mi udira vo nekoj organ, najcesto vo besikata. Normalno li e?
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 29055
Registration date : 2009-04-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty21.09.09 11:09

I jas taka cuvstvuvam, kako da se tegne, a udarite sto navistina bolat....taka mi bese i so sin mi...valjda normano e...aj neka kaze nekoj.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29802
Registration date : 2008-08-31

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty21.09.09 11:33

имам уште малку да чекам
Симона ја почувствував некаде во петти месец со благи удари - секогаш знаев кога е таа кога се мускулите или цревата, а последните месеци клоцаше како да се шета низ стомакот и некогаш препознававме ноџе раче ............. и едвај ја чекам вторава бебушка да почне да клоца
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 29506
Registration date : 2008-08-20

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty22.09.09 16:20

Sinoka prv pat go pocuvstvuvav moeto bebce i toa so epten slabi udari,no sepak sigurna sum deka bese bebceto a ne nesto drugo.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28732
Registration date : 2009-04-14

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty22.09.09 16:36

hmmm.... moeto pocnav da go osekam na 17ta nedela, i toa blagi vibracii. Prvo si pomisliv dane mi se crevata, ama vibraciite gi osekav na pocest interval. Tek 22ra ili 23ta nedela pocnav da osekam klocanja.... Smile))) beljadzivkava uste togas sakase da ni kaze deka nema da ne ostavi na mira!!! eve ja i sega 28ma nedela i luge bas kako sto citam tuka od nekoi mamicki.... noke, posle 12 saat, abe kako puding mi vibrira stomakov. Aj ke recam interesno e i ti ke si igras na pocetokot so stomakot, ama koga mi pagaat oci za spienje, a taa aber nema da se smiri, ne e bas internesno dezuranjeto uste od sega Smile)) hahah inace osekam odvreme navreme kako seckanja kaj jajnicite ili toj del, kako nekoj so noz da te seci... ama toa sto znam ednas na nedela, ili ednas na dve nedeli. normalno bi trebalo da e toa?
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 30304
Registration date : 2008-03-25

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty23.09.09 11:34

Јас се уште не го осеќам бебенцето, но вчера бев на преглед и фала Богу се е во ред! Докторот ми рече тоа што не го осеќам бебето е оти тие движења се нежни, и затоа можеби уште не ги осеќам, како и да е не е битно, само тоа да е добро!
Вратете се на почетокот Go down
Emily
Почетник
Почетник
Emily


Female
Број на мислења : 34
Age : 42
Локација : Gevgelija
Поени : 27970
Registration date : 2009-06-12

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty23.09.09 17:02

Сања кај и да е ке го осетиш мрдањето веке. Јас првпат го осетив во 20 недела, нешто како меурчиња, многу интересно. На почетокот не си сигурна дали е тоа бебето или нешто друго во твојот стомак, ама за неколку дена сама ќе научиш да ги препознаваш движењата. Некаде од почетокот на 7ми месец нашето бебе почна интензивно да мрда, да се превртува, да се преместува од една на друга страна на стомакот и еве до крај е сеуште така. Сега во 9ти месец почна и да ика секој ден. Прочитав дека и Наталија чувствува икање, не се плаши наталија, ги прочитав сите можни ресурси на интернет, икањето во матката е сосем нормално. Дури велат дека е многу добар знак, се зајакнуваат мускулите на дијафрагмата и бебето е зрело и спремно да дише кога ќе се роди.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: