Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Јуни 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?

Go down 
+100
bibe85
anence
Minamina
kalipso
bile2
Damjana
kiki-riki
NONE-BT
aneta23
marijat
Zvezdicka
Emily
elena-d
Misticia
smisjana
vecki
valentina123
Vesna Blazevska
lela
Velkova Stojka
emilija nestorova
xxx
obicna
Mimi Petreska
viktorija26
eli
Julija_24
CeceM
Ina Sk
Biljana
marina_daniel
butterfly
Mama Ane
pepa
sanja83
kara
delfin76
BaMbYnA
Sanja ss
nova
Natalija
Mami4ka
bica
Sara
karolina
Nine
Dragana
radmia
Mirka
Emilija
Julijana87
nnatasa
winnie the pooh
Ale83
sofi47
emilija poposka boshevska
kokice
Diana
Pravnicka28
OLGICA
ElenaJo
macush88
Anjuska08
marina_m
Arnaudova Milena
lola
beti 24
mimka
mamalina
bella*
lila_mk
avanturistka
Ilince
Svetlana
Sandra
Lili
Kinky
tanjaaa
sonja
betavitevit
desi
biljanag
mama
bibi
viktorija
sunshine
aleksandra
Freya
vesna83
sanja_
TINA
mamicka211
Silvija
moja Ina
rich_bitch1
Big Sister
STAR *
Goca
Emi
Juni08_Andrea
104 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29228
Registration date : 2008-07-07

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty17.11.08 9:41

Вчера одејќи по патот на кај моите почуствував нешто чудно на десната страна од стомакот што вели лола како рипчиња да ми помина интересно преубаво чувство
Вратете се на почетокот Go down
Arnaudova Milena
Прваче
Прваче
Arnaudova Milena


Female
Број на мислења : 113
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28437
Registration date : 2008-12-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty10.12.08 14:37

Jas sum sega 19 nedela,prv pat osetiv nesto pred 2 nedeli,od togas istoto go imam oseteno samo uste 5-6 pati,volsebno e!!!
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28994
Registration date : 2008-10-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty10.12.08 15:26

jas veke ponav da cuvstvuvam nekoi vibracii vo stomakot e sega neznma dali e toa toa i sinoka koga se potkrenav da zemma nesto me probode od ednata strana
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28585
Registration date : 2008-11-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty10.12.08 15:46

Прв пат осетив нешто во 18 недела, а велат дека тие на кои им е прво дете покасно знаат да почувстуваат од оние на кои им е второ или трето...
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28878
Registration date : 2008-08-19

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty10.12.08 16:11

јас првпат исто како вибрации или пеперутки кон 4 и пол или 5 месеци, а од 6 месец натаму си викав дека фудбалерка ќе родам. хахаха. цел стомак ми играше, поготово навечер, особено кога мм ќе почнеше да и зборува и да ме гали по меше. во почетокот не толку често ама веќе кон крајот на 6 почетокот на седми без исав.хахаха. а најслатко ми беше кога потпорасна во мешето и почнав да и го осеќам газето и главчето. па ја галев погазе ако беше така свртена. лудило, се тоа ќе беше уште посовршено ако немав киселини и болки во рбетот. ама ете помина. само ад ви кажам понекогаш ми недостига да биди во мене и да знам дека е на безбедно во топла и мирна средина во моето меше. му велев на мм дека јас не спијам сама туку спијам со ќерка ми, знејќи дека каде и да сум таа е со мене и во мене. еххх плус и не плачеше на секое додека беше во мешето. хахаха hihi
Вратете се на почетокот Go down
ElenaJo
Почетник
Почетник
ElenaJo


Female
Број на мислења : 84
Age : 43
Локација : Тетово
Расположение : Super, rasteme :) ....
Поени : 28370
Registration date : 2008-12-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty10.12.08 16:35

И јас сум во 16 недела а сеуште го немам почуствувано бебушот. Или пак не сум свесна и не осекам многу Smile hihi затоа што по цел ден сум на работа а навечер кога легнувам веднаш заспивам голема спанка сум Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 928362 Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 928362 Едвај чекам да се случи тоа. инаку секоја вечер заспивам со раката на стомак галејки го моето злато
Вратете се на почетокот Go down
OLGICA
Прваче
Прваче
OLGICA


Female
Број на мислења : 100
Age : 40
Локација : bitola
Поени : 28955
Registration date : 2008-08-22

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty11.12.08 16:18

jas sum 19 nedela iuste go nemam oseteno a odvaj cekam da mrdni
Вратете се на почетокот Go down
Pravnicka28
Прваче
Прваче
Pravnicka28


Female
Број на мислења : 330
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 28533
Registration date : 2008-12-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty15.12.08 13:35

Prv pat klocanje osetiv okolu 5 mesec i do krajot me rasturase od klocanje, a osobeno navecer, i sega navistina e mnogu zivo i temperamentno dete, ne sedi nikade podolgo od 2-3 minuti, znaci imalo vistina vo toa sto go pisuvase tanjaa.
Вратете се на почетокот Go down
ElenaJo
Почетник
Почетник
ElenaJo


Female
Број на мислења : 84
Age : 43
Локација : Тетово
Расположение : Super, rasteme :) ....
Поени : 28370
Registration date : 2008-12-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty15.12.08 14:09

Здраво, еве ме и мене со новост Smile од вчера влегов во 17 недела и како да осекам удари во стомакот hihi. Се исплашив но набрзо ми кажаа дека тоа е тоа. Осекам чудни "удари" кои не се како онеи што ги имав во почетокот туку некако се поразлични а воедно и чувствувам некое чудно чувство во долниот дел од стомакот. Знаете како мислам.
Еве додека го пишувам пост-ов повторно имам веројатно му се допаѓа кога зборувам за него hihi
Вратете се на почетокот Go down
tanjaaa
Полуматурант
Полуматурант
tanjaaa


Female
Број на мислења : 625
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 28889
Registration date : 2008-09-11

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty17.12.08 0:51

lele moevo pobudale kojznae so pravo vo natre zurka hahah
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29228
Registration date : 2008-07-07

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty28.01.09 12:16

јас го почуствував рано во 16 недела но мажот ми го осети пред еден месец почна да се чуствува и однадвор како ритка
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28543
Registration date : 2009-02-15

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty17.02.09 18:58

Јас почнав да осеќам вибрации уште во 14 недела или порано ама сега......Клоца оф леле...23 недела а уште сега неможам да спијам некако ме клоца по мочниот меур и мислам дека во секој момент ке се ...........хехе сепак убаво е чувтвото кога комуницираш со своето бебе на таков начин.
Вратете се на почетокот Go down
kokice
Прваче
Прваче
kokice


Female
Број на мислења : 186
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28458
Registration date : 2008-11-26

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty23.02.09 11:28

Јас прв пат го осетив бебчето во 21 недела и тоа убаво клоцање беше. Само што се разбудив почна да удира flower Пресреќна бев, по што веќе 20 недела пројде а уште го немав осетено. Не се секирајте трудници некои порано некои подоцна, ама сите ќе го почувствувате тоа малечко како удира
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28764
Registration date : 2008-12-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty05.03.09 16:28

eve i jas konecno vo 20 nedela go pocuvstvuvav bebto da mrdne. Pa prethodnive denovi osobeno navecer koga ke si legnam ili na sabajle koga se budam go osekjam i toa kako, si pretka vnatre. Ubavo e cuvstvoto.
Вратете се на почетокот Go down
sofi47
Почетник
Почетник
sofi47


Female
Број на мислења : 79
Age : 45
Локација : doma pred kompjuter
Поени : 28613
Registration date : 2008-10-18

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty10.03.09 13:23

Јас прв пат го почувствубвав бебето како мрда во 21 недела, односно тогаш бев сигурна дека навистина мрда. Можеби и порано сум го почуствувала но не бев сигурна. Сега беебто многу е активно, особено кога јас мирувам, рано на сабајле и пред да легнам.
Вратете се на почетокот Go down
Ale83
Почетник
Почетник
Ale83


Female
Број на мислења : 79
Age : 41
Локација : sk
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-16

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty16.03.09 16:50

Jas prvpat ja osetiv kako mi mrda vo 20 nedela, flower ali bas onaka ubava kloca osetiv, Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 511770 prethodno osekav samo kako baloncinja da imam vo stomakot,o 20 nedela pa natamu pocnav da ja osekam ubavo ,sega sum vo 28 nedela ,od 28 nedela pa natamu bitno e da osekate najmalce 10 dvizenja vo tek na 12 saati ,obicno se mnogu poveke,kako i da e treba da se obrne vnimanie na brojot na aktivni dvizenja na beboto ako se poveke od 10 znaci deka e sve kako sto treba......................... Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 767433
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29265
Registration date : 2008-08-24

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty16.03.09 17:04

i jas do kaj dvaeset i nekoja nedela samo kako peperutki osekav, a i posle toa mnogu go osekam ne mrda mnogu na sabajle poveke ili ako se ispruzam preku den, abe da go molis da klocne, debel gaz sto go vikam jas go mrzi da mrda, a na eho koga odime nemozat da go izmerat
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29383
Registration date : 2009-01-14

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty17.03.09 14:13

Moeto sefte napravi na 20ta nedela Smile Inace bebinjata vo stomacite spijat od 16 do 20 casa od 24. Tie "nastapuvat na scena" koga nie ke se smirime, obicno navecer ili nautro posle budenje Smile cisto za dobro utro i dobra nok Smile
Вратете се на почетокот Go down
Julijana87
Почетник
Почетник
Julijana87


Female
Број на мислења : 27
Age : 36
Локација : Greece
Расположение : :D
Поени : 27866
Registration date : 2009-03-22

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty22.03.09 16:11

jas go pocustvuvav moeto kako mrda uste od 17-18 nedela i od togas do sega sekoj den sve posilno i posilno kloca udira Smile a imace pred nekoj den mi se desi 2 dena da ne go osekam i se izvadiv od pamet od panika ne sakav ni na ginekolog da pojdam da vidam ali pak se javi "mamooo tuka sum " Very Happy i sega sum raat
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29889
Registration date : 2008-07-11

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty25.03.09 14:35

Мене веќе 3 цели недели журка во стомах ми се случува. Првото многу рано го сетив околу 14-та недела, второто покасно околу 17-та недела ама беше лошо наместено.

Не знам за грчеви...може додека да научиш да го препознаваш мрдањето така да ти се чини...мене повеќе ми личи како да имам пеперутки во стомах Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mirka
Прваче
Прваче
Mirka


Female
Број на мислења : 387
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Srekno
Поени : 28441
Registration date : 2009-01-26

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty25.03.09 14:59

Jas za prvpat vcera pocustvuvav kako blago golickanje vo stomakot i site mi rekoa deka e veke vreme da se oseka,taka da sara bidi sigurna deka bilo veke mrdanje na bebeceto ,i deka najmnogu se oseka koga ke legnes na grb i ke gi stegnes nozete i celoto telo i togas najveke se oseka, taka mi kaza edna prijatelka.
Вратете се на почетокот Go down
radmia
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 86
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28208
Registration date : 2009-01-18

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty25.03.09 18:29

јас вчера првпат ги почуствував, и искрено прво се извадив од памет, бодејки прво почувствувам мало чукање, така да го наречам, зошто бев седната, и одма легнав, и после 2-3 минути, почувствувам како нешто се ми се движи од доле нагоре, и кога го пипнав стомакот таму каде што ми престана движењето ми бесе тврдо а остатокот мек, па мислам дека тоа е тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29523
Registration date : 2008-07-22

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty25.03.09 18:39

jas prvpat go pocuvstvuvav vo 19 nedela i cuvstvoto mi bese kako koga mi e voznemiren nekoj muskul (onaka koga mrda nekogas nekoj muskul)bese nasabale.
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28366
Registration date : 2009-01-07

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty25.03.09 18:51

Jas sum vejke vo 22 nedela i cesto si go custvuvam bebevo najcesto koga ke sednam ili legnam i mnogu mi e interesno a zosto mi e prva bremenost si velam deka dosta nemirno mi e bepcevo a prv pat go pocustvuvav vo 20 nedela i neznaev dali e toa toa no toa bese moeto bebe
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28548
Registration date : 2008-12-21

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty02.04.09 15:06

Jas veke 10 dena go custvuvam prethodno mnogu se plasev zosto ne custvuvav nisto ama sega izgleda nosam mnogu prgavo bebe mnogu kloca ama jas uzivam
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: