Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Јуни 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?

Go down 
+100
bibe85
anence
Minamina
kalipso
bile2
Damjana
kiki-riki
NONE-BT
aneta23
marijat
Zvezdicka
Emily
elena-d
Misticia
smisjana
vecki
valentina123
Vesna Blazevska
lela
Velkova Stojka
emilija nestorova
xxx
obicna
Mimi Petreska
viktorija26
eli
Julija_24
CeceM
Ina Sk
Biljana
marina_daniel
butterfly
Mama Ane
pepa
sanja83
kara
delfin76
BaMbYnA
Sanja ss
nova
Natalija
Mami4ka
bica
Sara
karolina
Nine
Dragana
radmia
Mirka
Emilija
Julijana87
nnatasa
winnie the pooh
Ale83
sofi47
emilija poposka boshevska
kokice
Diana
Pravnicka28
OLGICA
ElenaJo
macush88
Anjuska08
marina_m
Arnaudova Milena
lola
beti 24
mimka
mamalina
bella*
lila_mk
avanturistka
Ilince
Svetlana
Sandra
Lili
Kinky
tanjaaa
sonja
betavitevit
desi
biljanag
mama
bibi
viktorija
sunshine
aleksandra
Freya
vesna83
sanja_
TINA
mamicka211
Silvija
moja Ina
rich_bitch1
Big Sister
STAR *
Goca
Emi
Juni08_Andrea
104 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29287
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 11:15

Emily напиша:
Прочитав дека и Наталија чувствува икање, не се плаши наталија, ги прочитав сите можни ресурси на интернет, икањето во матката е сосем нормално. Дури велат дека е многу добар знак, се зајакнуваат мускулите на дијафрагмата и бебето е зрело и спремно да дише кога ќе се роди.

Sega se raspravav bas so majka mi bidejci ne mi veruva deka nerodeno bebe moze da ika. A ne znae kolku e neprijatno cusvtvoto, nekako bespomosno se cuvstvuvam bidejci ne mozam da mu pomognam da prestane. Moevo pocna da ika samo sto vlegov vo 7 mesec i od togas ika sekoj den po tri pati. A ako velis deka e dobar znak togas ti blagodaram za utehata.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28580
Registration date : 2009-04-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 11:48

i sin mi ikase, i toa mnogu, sekoj den skoro, a eve i malava sega ika, , sto vikas natalija, neprijatno e malce, ama stomakot ripa li ripa, dusice bebceto Smile. Jas na fax imav kolokvium za prenatalna psihologija i sum ucela deka bebusot ika vnatre, zatoa sto pie od vodata koga e gladno normalno ako e nekoe polakomko ke zaika. A ovaa informacija bas ubavo mi dojde...ama sin mi ikase mnogu porano od 7 mi mesec???
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29287
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 11:51

Vesna me zagrizuvas, ako e gladno znaci jas sum vinovna sto ne mu davam dovolno hrana. Jas navistina nemam apetit i jadam kolku sto mozam ama sigurno e malku bidejci spored merkite bebevo mi e slabo kako od Afrika. A za lakomosta, pa navistina ne sakam da mi bide lakomo, ne sum ni jas niti mm.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28580
Registration date : 2009-04-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 11:55

Ne e zagrizuvacki, jas jadam, pa moevo golta li golta i ika , sin mi mnogu ikase, ama ne e lakom, ne bese ni ko se rodi, odvaj piese mleko Smile. Ne se sekiraj, coece malecko e, moze loso goltnalo pa zaikalo, nisto strasno.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 30031
Registration date : 2008-08-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 12:07

zenski znam deka e malku rano za mene ama od pred nekoj den imam cuvstvo kako blagi udari da osekam vo dolniot del na stomakot.
Ne me boli mnogu, ne se meurcinja ili vibracii .. nekako totalno cudno.
Moze da e bebco? ili toa samo mi se siri matkata pa znae da zaboli???
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30901
Registration date : 2008-11-06

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 12:10

Викаат прворотките подоцна ги осеќаат своите бебушки, а и Звездичке мислам дека рано ти е уште Smile Си прави место бебушка во новиот апартман Smile
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 30031
Registration date : 2008-08-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 12:12

Ako neka si pravi Smile
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28580
Registration date : 2009-04-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 12:13

Zvezdicka напиша:
zenski znam deka e malku rano za mene ama od pred nekoj den imam cuvstvo kako blagi udari da osekam vo dolniot del na stomakot.
Ne me boli mnogu, ne se meurcinja ili vibracii .. nekako totalno cudno.
Moze da e bebco? ili toa samo mi se siri matkata pa znae da zaboli???
udarite od bebeto ne se bolni, mozebi se siris, sto e normalno.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 30031
Registration date : 2008-08-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 12:21

vesna fala za informacijata.. mene iskreno me plasese toa deka udarite od bebeto ke bidat i bolni Smile
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28580
Registration date : 2009-04-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty24.09.09 12:45

Zvezdicka напиша:
vesna fala za informacijata.. mene iskreno me plasese toa deka udarite od bebeto ke bidat i bolni Smile
Nemaj gajle, zavisi i od polozbata, koga ke bide pogolemko i koga ke mu e tesno moze nekoj nezgoden udar da ima, ama ne e strasno, mene mi se desava nekade dolu, na mocen kanal da me udri, e toa malku boli, povekje e neprijatno odkolku sto boli, ama...sladki bolki se Smile
Вратете се на почетокот Go down
marijat
Почетник
Почетник
marijat


Female
Број на мислења : 68
Age : 39
Локација : Gevgelija
Поени : 27662
Registration date : 2009-05-17

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty01.10.09 19:07

Кај мене почна прво во 19 недела.И од тогаш нека е живо и здраво нема застој.Клоца,мава кој го знае што ли прави.И мене ми е прва бременост и можам да знам дали ика или не ама целиот стомак понекогаш ми отскокнува нагоре.Замислете ме тепа уште сега а кај ми е крајот hihi
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29399
Registration date : 2008-09-01

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty03.10.09 9:20

Моето сонце ика понекогаш и многу ми е интересно тоа негово икање. Не е ништо страшно. Тоа е само затоа што си гилтнало малку плодова водичка која ќе ја исфрли преку мочкање подоцна. така да нема причина за загриженост.
Ха, маријат, мисли му ја кај ти е крајот. Ако ти е некое палаво, па и ако е машко, навистина треба да му ја мислиш Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29287
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty05.10.09 14:29

I jas da vi se pozalam bebevo bukvalno mi ripa vo stomakov. Ne znam dali e normalno tolku mnogu da mrda, cel stomak mi se deformira i voopsto ne izgleda ubavo. Vcera mu pokazav na mm, a toj sirot se isplasi, preblede i mi vika zarem olku mrda? Kako da ce napravi dupka vo stomakot i ce izleze. Mi padna zal za nego pa go pokriv stomakot i ostanav da trpam bolki od silnite udari. MM me zamisli koga me prasa dali e normalno, pa navistina ne znam, lugje, ako ne mrda ne cini, pa da mrda mnogu pak ne cini.
Вратете се на почетокот Go down
Emily
Почетник
Почетник
Emily


Female
Број на мислења : 34
Age : 42
Локација : Gevgelija
Поени : 27495
Registration date : 2009-06-12

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty05.10.09 18:02

Normalno e Natalija, i mene cel stomak mi se deformira, duri znam od koja strana so sto pritiska. Kaj tebe uste ima sansi za vrtenje, pa osekas poveke dvizenja. Moevo trenirase gimnastika vnatre do pred nekoj den, sega si se namesti vo polozba za ragjanje i samo nagore kloca so nozete. Ne se sekiraj, jas si go prasav doktorot za mrdanjeto, mi rece kolku poveke tolku podobro. Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 729686
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29399
Registration date : 2008-09-01

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty05.10.09 19:13

Секако дека е најнормално Наталија ... Па си мрда човекот, како сакаш ти Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 69779 Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 69779 Како сакаш ти... Ти мрдаш? Па и тоа сака, не може мирно да седи... и примети на 20 минути се движењата... така ми рече мојот лекар... 20 минути спие, 20 е будно и си клоцка... е ако ти се движиш во периодот кога е буден, тогаш тоа се лула во стомакот во водата и затоа е мирен, не клоца... пробај, движи се кога почнува силно да удира и загулицкај го каде што е најиспакнат стомакот и ќе видиш како се смирува... јас пак ми е мерак кога се врти и мрда... нема да биде мирно дете ами баш како што сакам темпераментно... само ми е најмачно кога ќе си го пикне рачето или ноџето помеѓу ребрата и ми го зема цел здив кога така силно ќе удри или се истегнува... ама ако, ништо не е... се свртувам на другата страна и му зборувам и делува... ме разбира се што му кажувам... среќа моја најмила... нека се врти нека мрда се што сака нека прави... кај мама се му е дозволено... Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
aneta23
Прваче
Прваче
aneta23


Female
Број на мислења : 170
Age : 44
Локација : chicago,usa
Поени : 28610
Registration date : 2008-10-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty05.10.09 19:45

jas mnogu rano ama kako nekoi vibracii vo stomakot,moze da bev 11-12 nedela
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29379
Registration date : 2008-11-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty06.10.09 15:08

Јас исто чувствував многу јаки удари третото тромесечие и стомакот де на лево де на десно, и мм исто реагираше - страв му беше дали е нормално толку да рипа.
Еве сега можам да кажам дека имам многу живо дете и јако е многу, главчето му е исправено од прв ден, толку стиска со нозете неможам пелена да му сменам, така да радувајте се што ќе ви биде така чврсто детето.
Инаку првите денови само го држев во рака и со мајка ми и сестра ми го гледаме така крупно дебелко и си викаме каде го собра ова - не ми се веруваше.
А и тоа дека јас бев нервозна и под стрес скоро цела бременост поради проблемите што ги имав - епа за жал и тоа е нервозно и тоа многу, додека фати градата да цица - ауууу жива ќе ме изеде ржи како лавче хаха.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28403
Registration date : 2009-05-04

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty06.10.09 15:26

Sara jas sum sprotiven primer od tvojot. Jas pak mnogu retko go cuvstvuvav bebeto i sekogas koga odev na kontrola go prasuvav doktorot dali dvizenjata se vo red, i za moja sreka pokazuvase deka se e normalno so dvizenjata. Eve sega mozam da kazam deka Stefani e mirno bebe, ke se nacica ke si zaspie i znae so saati da spie. Poveketo od vremeto vo spienje i odi duri se plasam nekogas da ne e gladna.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Вратете се на почетокот Go down
NONE-BT
Прваче
Прваче
NONE-BT


Female
Број на мислења : 230
Age : 42
Локација : tuka negde
Расположение : superiska
Поени : 27634
Registration date : 2009-06-23

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty06.10.09 15:35

mislam deka sega pocna da mrda, iskreno ne znam sto treba da cuvstvuvam. bas denes na rabota bev navalena napred se dzverev vo kompjuterot i osetiv dolu od levata strana kako nesto da ne udri nezno odnatre. koga se ispraviv prestana. izgleda ne mu se bendisuva da sedam taka. toj sto oseka jaki udari se zali, jas pak sakam da osetam, strav mi e dali e se vo red, nekako premnogu mirno mi e a mozebi e i rano, sega sum 21 nedela
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28403
Registration date : 2009-05-04

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty06.10.09 15:46

NONE-BT toa sto si go pocuvstvuvala se verojatno prvite dvizenja na fetusot sto e normalno vo taa gestaciska nedela da se pocuvstvuvaat a za jaki udari ima vreme, ke pocekas malku bidejki sega toa e uste malo a kako pominuvaat nedelite taka udarite i dvizenjata ke ti bidat pointenzivni i pojaki.
Вратете се на почетокот Go down
NONE-BT
Прваче
Прваче
NONE-BT


Female
Број на мислења : 230
Age : 42
Локација : tuka negde
Расположение : superiska
Поени : 27634
Registration date : 2009-06-23

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty06.10.09 15:51

fala mnogu Biljana za brziot odgovor, za 10 dena odam na pregled pa odvaj cekam da ja vidma dusickata kako napreduva, kaj masala trgnav napred, dobro napreduvam Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 73775
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29829
Registration date : 2008-03-25

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty07.10.09 13:56

Јас дури сега овие денови го осетив малото, како мало змијулче, само малку ке трепне и толку, дури не се распознава дали е детето или се цревата! Најверојатно е тоа, одвај чекам да порасне уште и малку посилно да почне да клоца!
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29859
Registration date : 2008-05-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty07.10.09 14:11

Сања да тоа се првите движења за некоја недела ке ги добиеш и првите клоци па за уште некоја недела нема да можеш да спиеш твоето бебче ке си и игра во стомакот и ке се превртува flower Еве мојава кукла само мрда и тоа се навечер журка си прави,иначе и моето бебче почна да ика пред 1 недела не многу често ама ика и баш е чудно чувството. flower
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29829
Registration date : 2008-03-25

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty07.10.09 14:17

Прекрасно Ели, едвај чекам силно и често да клоца бебето, па макар и да неможам да спијам......
Вратете се на почетокот Go down
NONE-BT
Прваче
Прваче
NONE-BT


Female
Број на мислења : 230
Age : 42
Локација : tuka negde
Расположение : superiska
Поени : 27634
Registration date : 2009-06-23

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty07.10.09 15:19

sanja, i jas sum ista, i ajs odvaj cekam da pocni da kloca. inaku i jas imam nekoi nezni dvizenja sto ne se raspoznavvat bas dali se creva ili dusiceto, no toa ke da e. jas gi osekam vo dolniot del od stomakot, ti kade?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 10 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: