Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Септември 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?

Go down 
+100
bibe85
anence
Minamina
kalipso
bile2
Damjana
kiki-riki
NONE-BT
aneta23
marijat
Zvezdicka
Emily
elena-d
Misticia
smisjana
vecki
valentina123
Vesna Blazevska
lela
Velkova Stojka
emilija nestorova
xxx
obicna
Mimi Petreska
viktorija26
eli
Julija_24
CeceM
Ina Sk
Biljana
marina_daniel
butterfly
Mama Ane
pepa
sanja83
kara
delfin76
BaMbYnA
Sanja ss
nova
Natalija
Mami4ka
bica
Sara
karolina
Nine
Dragana
radmia
Mirka
Emilija
Julijana87
nnatasa
winnie the pooh
Ale83
sofi47
emilija poposka boshevska
kokice
Diana
Pravnicka28
OLGICA
ElenaJo
macush88
Anjuska08
marina_m
Arnaudova Milena
lola
beti 24
mimka
mamalina
bella*
lila_mk
avanturistka
Ilince
Svetlana
Sandra
Lili
Kinky
tanjaaa
sonja
betavitevit
desi
biljanag
mama
bibi
viktorija
sunshine
aleksandra
Freya
vesna83
sanja_
TINA
mamicka211
Silvija
moja Ina
rich_bitch1
Big Sister
STAR *
Goca
Emi
Juni08_Andrea
104 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Mami4ka
Прваче
Прваче
Mami4ka


Female
Број на мислења : 301
Age : 37
Локација : Тетово
Расположение : Odlicno :)
Поени : 28365
Registration date : 2009-05-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty30.06.09 15:59

zenski...da ve prasam,dali na nekogo mu se ima sluceno bebeto mnogu dolu da mrda...? Mene mnogu mi e cudno sto nekogas mnogu dolu mi mrda...ama ona bas epten dolu...?

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Z4a2e3220b8a8d

pregnancy week by week
Вратете се на почетокот Go down
radmia
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 86
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28728
Registration date : 2009-01-18

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty30.06.09 17:47

mami4ka ne se plasi i kaj mene se slucuva, dobro deka se dve moze zatoa, ama nekogas mislam deka u prepon mi mava ili deka ke mi izleze sto tolku mnogu me kloca i tolku nisko ama posle se kacuva nagore, uste imaat mesto i si setaat gore dole, pozz
Вратете се на почетокот Go down
Mami4ka
Прваче
Прваче
Mami4ka


Female
Број на мислења : 301
Age : 37
Локација : Тетово
Расположение : Odlicno :)
Поени : 28365
Registration date : 2009-05-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty30.06.09 18:38

Lele fala radmia,jas pak mislev deka samo kaj mene e taka,se ispoplasiv...Isto i jas nekogas mislam deka vo preponite mrda pa se si mislev da ne mi isleze maliot palavko hihi
Fala ti mnogu flower

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Z4a2e3220b8a8d

pregnancy week by week
Вратете се на почетокот Go down
Julija_24
Прваче
Прваче
Julija_24


Female
Број на мислења : 357
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Najsrekno na svet!!!!!!!!!!
Поени : 28710
Registration date : 2009-04-02

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty02.07.09 15:18

Devojki da ve prasam nesto.Nesto mi vibrira pod papokot dole?Dali nekoj moze da mi kaze dali e od bebeto?Mislam deka uste e rano za da osekam.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty03.07.09 9:54

Pa i mislam deka ne e pod papokot, bidejci matkata se uste ne stignala do papokot. Mene sega mi e do papokot ama sum 21 nedela. Jas vo 16 nedela pocnav da custvuvam udari ama mnogu nisko dole kako vo preponite. Sega pocna i nesto povisoko, sto znaci deka sigurno e toa bidejci sega znam deka matkata mi e do papokot. Uzivaj si sega, a za bebeto ce znaes koga ce pocne da kloca moze ne od prva pat, ama za slednite udari veke ce bide sigurna.
Вратете се на почетокот Go down
Julija_24
Прваче
Прваче
Julija_24


Female
Број на мислења : 357
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Najsrekno na svet!!!!!!!!!!
Поени : 28710
Registration date : 2009-04-02

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty03.07.09 12:08

Fala natalija znaes kolku mi bese cudno kako da vibrira nesto vo mene.Smile
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28878
Registration date : 2009-05-04

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty03.07.09 15:17

Jas sum na pat so svojata vtora bremenost i mnogu se panicev okolu ovaa rabota. Prvoto dete vo stomakot mi pravese akrobatski vezbi, nemirno sto da vi kazam, a sega so vtorata ocekuvavi porano da go pocuvstvuvam ama toa nikako da tropne onaka silno kako sto jas cekuvam. I panicev celo vreme, citav za namaleni dvizenja na fetus lele mozokot mi pukna. Otidov vo Sv.Lazar i otkako doktorkata me pregleda i mi rece uzivaj se e vo red, jas se opustiv malku. I sega sum 29 nedeli. od pred 2 nedeli tropa, cuka lele ke izleti od stomak.
Taka da trudnici ve sovetuvam da ne se optovarivate so toa koga i kako ke go pocuvstvuvate bebeto. Sekoj organizam e razlicen i sekoja bremenost e razlicna.

Lilypie
Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29874
Registration date : 2008-09-01

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty06.07.09 10:22

Луѓе, јас синоќа за прв пат го почувствував моето бебе flower Леле како ме клоцна најверојатно со ноџињата и одма под папокот почувствував како удар ама многу поубаво и поразлично skoka леле чувството е не знам, дали дека си лежев така опуштена и ептен го осетив.... срце најмило... мм до сега го слушаше на стомакот со увото наместен како имало некаков шум кога се превртувало... и ми беше мака оти јас не го чувствувам... ама еве синоќа ме израдува... конечно... Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 847659
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty06.07.09 10:45

Epa super Kara, sega ce si mrda mnogu cesto. Nekogas duri i nema da bide prijatno kako silno kloca. Bas ocekuvav denovive da napises, bidejci veke vreme ti bese. Super.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 30334
Registration date : 2008-05-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty09.07.09 12:41

Женски јас еве веке ке влезам во 17та недела а бебуш не го осекам,немам пеперутки во стомакот и многу се нервирам, на 1ви јули бев на 4д и се е ок, дали е нормално сеуште ништо да не осекам?????
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty09.07.09 12:47

Noramalno e. Nekoi ne go custvuvaat duri do 20 nedela. Starite vikaat deka maskite porano se custvuvaat, a zenskite bidejci ne mrdale tolku intenzivno podocna. A inaku sigurno e deka prvorodtkite generalno podocna gi custvuvaat dvizenjata. Sto se e vo red, uzivaj si, i eden den ce se iznenadis koga ce zatropa.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 30334
Registration date : 2008-05-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty09.07.09 13:02

Фала ти Наталија на одговорот, едвај чекам да дојде тој момент кога ке го почувствувам бебуш,иначе па мене обратно ми кажуваат дека машките биле помрзливи и не се движеле многу додека женските биле поактивни, ама мислам нема врска кај секој различно и о бебушот си е flower
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29854
Registration date : 2008-11-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty09.07.09 13:05

Па еве и јас тек околу 18-19 недела почнав да чувствувам нешто и поминаа уште 2-3 недели додека откријам и се уверам што било тоа. Така да кај и да е ќе почувствуваш, незнам дали ги имаш читано претходните постови, ама најубаво се чувствува кога лежиш мирно испружена и навечер.
Вратете се на почетокот Go down
viktorija26
Почетник
Почетник
viktorija26


Female
Број на мислења : 2
Age : 41
Локација : veles
Поени : 27799
Registration date : 2009-07-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: bebe   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 2:39

eve jas si cekam po 3 pat da mi promrda bebus u stomakov. imam dve momi,a sega sum 18 ned. veke so treto, mozebi momce. toa ni e zelba pa ke vidime-kakvo i da e ne e bitno da e zdravo i zivo samo.site ni vikaat posebno na mazot mi deka poveke ke bide po zenskite,ama sakame i masko-pa zdravje.a zborot mi bese deka pred edna nedela osetiv kako da mi mrdna ama rano e izgleda po toa sto kazuvate site-a jas ne se sekavam koga mi promrdale.pozz do site
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28732
Registration date : 2009-04-14

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 10:14

Cudna rabota, pred 2 nedeli bevme na odmor (a jas bev togas 15ta nedela), pocnav da osekam vibracii vo stomakov. I toa pocnav intenzivno da gi osekam koga ke si legnev da spijam. Otidovme na doktor, i toj me ubeduva mene kako nemalo sansi da e bebeto. mi vika: tek posle 5ti mesec ke go osekas. Si vikam: epa okej, togas sto mi vibrira vo stomakov celo vreme??? Mislam deka sekoja od nas si go poznava svoeto telo, a osobeno sega koga se promenuva, neli? Svakam deka e doktor so diploma, no ne moze da mi kaze dali si go osekam deteto ili ne.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 10:21

Ej gluposti, od kaj znae doktorot kako ti se cuvstvuvas. Ako se sovpagja mestoto na vibracijata so mestopolobata na matkata znaci deka e toa. Pogore napisav na Julija_24 deka ako gi cuvstvuva pod papokot, a matkaa se uste ne se rassirila do tamu togas ne e toa, ama ako e niso dole togas sigurno e. Jas prvo mnogu dole go cuvstvuvav, a sega pocna i nad papokot da dobivam udari, ama sega sum 6 mesec i matkata mi e dva prsta nad papokot.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28732
Registration date : 2009-04-14

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 10:32

Zatoa i rekov, doktorot si e doktor na list hartija, i go pocituvam toa. no ne moze so zivot da mi tvrdi deka ne sum go osekala. ILI koga idam na eho postojano se osekam ponizena zatoa sto "ne mozel" da me vidi so ehoto, zosto sum imala debel sloj na masno tkivo i sekogas so vaginalno eho me pregleduva. sekoj pat si odam tolku iznaervirana od kaj nego, zatoa sto si vikam, pa dobro da mu se snevidi, nema li debeli trudnici na svetov? samo jas li sum debela?
nema vrska da ne begam od tema Smile samo da gi pozdravam site trudnici.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 10:34

E navistina i za ova pr pat slusam. Ako nekoj e debel i treba bubrezi da mu pregledaat koi isto preku stomakot se gledaat, togas ce prasuvam kade ce mu go piknat ehoto za podobro da se vidi.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29880
Registration date : 2008-10-02

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 11:32

Mimi Petreska напиша:
Zatoa i rekov, doktorot si e doktor na list hartija, i go pocituvam toa. no ne moze so zivot da mi tvrdi deka ne sum go osekala. ILI koga idam na eho postojano se osekam ponizena zatoa sto "ne mozel" da me vidi so ehoto, zosto sum imala debel sloj na masno tkivo i sekogas so vaginalno eho me pregleduva. sekoj pat si odam tolku iznaervirana od kaj nego, zatoa sto si vikam, pa dobro da mu se snevidi, nema li debeli trudnici na svetov? samo jas li sum debela?
nema vrska da ne begam od tema Smile samo da gi pozdravam site trudnici.
lele ova ne e za smeenje,ova e za placenje.........strasna rabota sto ne ke slusnam.a da si pobaras i mislenje od dr.ginekolog za sekoj slucaj?
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28732
Registration date : 2009-04-14

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 12:14

se mislam da ti kazam. ovoj mi e vtor sto go menjam posto prviot bese manjak, a ovoj mi e nekako...... sto znam, cuden. na sekoe odenje kaj nego se osekam kako omalovazena zatoa sto sum bila debela. i sakam bas da prasam dali ima devojki/zeni koi sto imaat nad 75kila i se trudni?
Вратете се на почетокот Go down
Julija_24
Прваче
Прваче
Julija_24


Female
Број на мислења : 357
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Najsrekno na svet!!!!!!!!!!
Поени : 28710
Registration date : 2009-04-02

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 12:21

Natalija jas custvuvav vibracii nisko dole ama izgleda ne sum objasnila ubavo.A ma toa bese samo tie dva dena i tolku.Mimi i jas mislam deka mi bese od bebeto zasto prethodno toa ne mi se slucilo i mene me ubeduvaa deka ne e toa ama neznam imav nekoe posebno custvo.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 42
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 31344
Registration date : 2008-07-19

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 12:30

Mimi ne e ubavo da se osekas taka koga odis, poubavo uste ednas da smenis... Ova treba da bidat radostni momenti a ne da si osekas omalovazena i nervozna na sekoe odenje.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28878
Registration date : 2009-05-04

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 12:39

Mimi Petreska напиша:
Zatoa i rekov, doktorot si e doktor na list hartija, i go pocituvam toa. no ne moze so zivot da mi tvrdi deka ne sum go osekala. ILI koga idam na eho postojano se osekam ponizena zatoa sto "ne mozel" da me vidi so ehoto, zosto sum imala debel sloj na masno tkivo i sekogas so vaginalno eho me pregleduva. sekoj pat si odam tolku iznaervirana od kaj nego, zatoa sto si vikam, pa dobro da mu se snevidi, nema li debeli trudnici na svetov? samo jas li sum debela?
nema vrska da ne begam od tema Smile samo da gi pozdravam site trudnici.

Draga Mimi ista prikazna sum i jas imene mi vika doktorot deka sum imala malku podebel sloj na "salo" mrsno tkivo i zatoa ne go cuvstvuvam dovolno jako bebeto a inaku i mene na eho mi vika doktorot vidi kolkav sloj imame ovde prvoslojot pa crevata polni pa togas edvaj doagam do bebeto da go vidam ama vaginalno ne me pregleduva. Jas koga bev na 21 nedela vo Sistina na 4d pregled togas nemozea da me pregledat pa moraa vaginalno a obicno na toj pregled ne se gleda vaginalno.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29854
Registration date : 2008-11-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 12:42

Ова е чиста глупост што ти кажал демек не можел да види со обичното ехо, па колку има дебели жени ехееееееее, знам порано викаа демек да не имаш мокрено претходно, ама мислам дека и тоа веќе не е битно. Вагиналното ехо не се препорачува после 12 недела, за проба отиди кај некој друг д-р на ехо па ќе видиш што ќе ти каже.
Инаку на почетокот не се осеќа секој ден, сега веќе си има рутина.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28878
Registration date : 2009-05-04

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty11.07.09 12:44

Sara jas i ti sme tuka so bremenosta pa kazi mi ako sakas kako i koga go cuvstvuvas bebeto za da razmenime iskustva bidejki jas pocnav i dosadna da bidam na doktorot so toa deka ne go cuvstvuvam ama porano okolu21-22 sega se cuvstvuva. Pisi mi go toveto iskustvo pa jas ke se nadopolnam podocna

Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: