Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Септември 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?

Go down 
+100
bibe85
anence
Minamina
kalipso
bile2
Damjana
kiki-riki
NONE-BT
aneta23
marijat
Zvezdicka
Emily
elena-d
Misticia
smisjana
vecki
valentina123
Vesna Blazevska
lela
Velkova Stojka
emilija nestorova
xxx
obicna
Mimi Petreska
viktorija26
eli
Julija_24
CeceM
Ina Sk
Biljana
marina_daniel
butterfly
Mama Ane
pepa
sanja83
kara
delfin76
BaMbYnA
Sanja ss
nova
Natalija
Mami4ka
bica
Sara
karolina
Nine
Dragana
radmia
Mirka
Emilija
Julijana87
nnatasa
winnie the pooh
Ale83
sofi47
emilija poposka boshevska
kokice
Diana
Pravnicka28
OLGICA
ElenaJo
macush88
Anjuska08
marina_m
Arnaudova Milena
lola
beti 24
mimka
mamalina
bella*
lila_mk
avanturistka
Ilince
Svetlana
Sandra
Lili
Kinky
tanjaaa
sonja
betavitevit
desi
biljanag
mama
bibi
viktorija
sunshine
aleksandra
Freya
vesna83
sanja_
TINA
mamicka211
Silvija
moja Ina
rich_bitch1
Big Sister
STAR *
Goca
Emi
Juni08_Andrea
104 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Mami4ka
Прваче
Прваче
Mami4ka


Female
Број на мислења : 301
Age : 37
Локација : Тетово
Расположение : Odlicno :)
Поени : 28365
Registration date : 2009-05-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty06.06.09 16:18

Mene mi se slucuva da mrda kako puls,ama toa koga ke legnam malku da go odmoram grbot t.e koga ke legnam na grb.A inaku go osekam kako da tropa na stomakot Smile sega mnogu poretko go osekam kako sto kaza Natalija-kako meurcinja..i taka.Najmnogu go osekam na levata strana do pupakot i najdole od stomakot od leva strana...toa e moeto bebce SmileSmile

pregnancy calendar
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29854
Registration date : 2008-11-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty06.06.09 18:38

Јас го осеќам скоро цел ден, ама најактивно е навечер и тоа после 11-12 часот, секој ден му викам на мм еве види да знаеш кога ќе не буди за некој месец, секоја вечер ова време хахаха.
Инаку сега го осеќам многу појасно ама најсмешно чувство ми е кога ќе легнам на страна и тоа ќе почне да клоца на страната на стомакот што ми е навален на душекот, толку јако што мислам дека преку мојот стомак гази на душекот со ноџињата хахахаха.
Мене скоро секогаш едната страна на стомакот ми е поиспапчена од другата, ама сеуште е рано да се идентификува што има таму, иако мислам дека е главчето.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty10.06.09 15:27

Mm vcera prv pat go pocustvuva. Mu ja stavam rakata na mojot stomak, a kako za inaet bebcevo ni da mrdne ni znak da dade. Mu vikam cekaj sto da ti pravam so tebe ne saka da razgovara Smile. I vo eden moemnt koga klocna sakav da go prasam dali pocustvuva, ama toj pred mene rece da ne mrdna sega? Znaev deka go pocustvuval. Inaku ova e koj znae po koj pat obid. Ednas mi rece deka go pocustvuval a znaev deka ne e vistina, ama sirotiot bese isfrustriran sto ne moze da go pocustvuva. E sega mu vikam kakvo bese custvoto, mi vika kako meurce da ti izleze od stomakot.
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29874
Registration date : 2008-09-01

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty10.06.09 18:30

прашањево не е на место во правилна тема, ама не знаев каде да ве прашам на друго место... Како пресметувате колку недели сте бремени... по оној начин на кој смета лекарот-т.е од првиот ден на последната менструација, или од денот кога сте го зачнале бебето ( во конкретниов случај јас точно си го знам денот на зачнување)... се бунам и постојано пребројувам, според лекарот сум 15 недели а според денот на зачнување сум 13 недели трудна... кажувајте мислења? hihi бруки, да те прашаат колку си трудна? - па, не знам точно hihi ... за срамота сум... поздравче... flower
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 30304
Registration date : 2008-03-25

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty10.06.09 20:54

Кара и на самиот тикер ти пишува дека си трудна 15 недели и 1 ден!
Јас мислам дека се смета од првиот ден на последната менструација!
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 46
Локација : poima nemam
Поени : 29379
Registration date : 2009-01-02

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty11.06.09 8:51

Od prv den na posledna menstruacija se smeta bremenosta od strana na lekarite, ne od zacnuvanje. Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 31376
Registration date : 2008-11-06

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty11.06.09 8:59

Лекарите на денот на последната добиена менструација додаваат плус 7 дена и од тој ден почнуваат да ги рачунаат неделите
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29874
Registration date : 2008-09-01

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty11.06.09 9:08

ок, фала ви... ми помогнавте да си ја разрешам дилемата... да, на тикерот ми пишува 15б недели, сметано од денот на последната менструација, така да и понатаму ќе продолжам така да си ги сметам неделите... фала уште еднаш...
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 46
Локација : poima nemam
Поени : 29379
Registration date : 2009-01-02

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty11.06.09 9:14

Ne znam mama Ane, verojatno sekoj lekar si e prikazna za sebe, mene mi objasnuvaa lekarite sto me gledaa deka prv den od posledna menstruacija e prv den na bremenosta, bez nikakvo odzemanje i dodavanje. A edna moja drugarka kazuvase bas kako tebe deka nesto vo presmetkite i dodavale mislam i ona rece 7 dena. Moeto iskustvo e poinakvo, taka mi gi smetaa site 3 bremenosti od prv den na posledna menstruacija
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 31376
Registration date : 2008-11-06

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty11.06.09 9:23

Баш така секој доктор приказна за себе
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 37
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 31023
Registration date : 2007-12-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty11.06.09 11:18

ajdeee zenski pak off topick odite pls nemojte
Вратете се на почетокот Go down
radmia
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 86
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28728
Registration date : 2009-01-18

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty23.06.09 17:14

ovie dva dena bebinjata mnogu mi mrdaat, mrdaa i prethodo ama sega nekako gi osekam pojako niz celiot stomak, pa me faka strav, ne znam dali da odam na lekar, zosto bev minatata nedela i se bese ok a treba da odam duri za 3 nedeli, dali veke nemaat mesto pa zatoa tolku silno gi osekam ne znam, a i denes pocna na nekolku pati da mi se stvrdnuva stomakot, mi se sluci negde pocetokot na 6 taka dva dena i eve sea pak, stvarno se plasam, pomos...
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28763
Registration date : 2009-04-12

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty23.06.09 17:34

Радмила,треба да те фака страв од тоа што ти мрдаат бебињата,зосто како викаат ако мрдаат многу во мешето кога ке се родат ќе биде весело,ќе има думкање hihi hihi hihi .Малку на шега јас ,ама мислам дека нема врска тоа што ти мрдаат да значи дека им е тесно.А што се однесува до стомакот што ти се стврднува мене за тоа ми дадоа магнезиум и мене лично ми помогна.Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 29218
Registration date : 2009-01-16

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty24.06.09 1:23

prv pat koga go osetiv taka bese kako vibracii kako creva koga krcat Smile bese toa otprilika pred 20ta nedela pred svadbata i znam mnogu se smeevme mi vikaa kogo sum go gledala koga sum go osetila kako mrda na toj ke licelo bebeto a jas bas togas gledav vo kuceto moe pekinezer hihi :hihi:babini devetini
sreka na mene lici sega Smile
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28878
Registration date : 2009-05-04

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty24.06.09 17:19

luge ispanicena sum kazete mi dali e normalno da go cuvstvuvam bebeto samo navecer a preku den ednas dali ke go pocuvstvuvam a sum 27 nedela. navecer koga ke legnam da go cuvstvuvam i nekogas na sabajle ako imam vreme da polegam da ne stanuvam odma inaku preku den skoro ic ne go osekam.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 41
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29908
Registration date : 2008-05-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty24.06.09 17:27

Jas vo petiot mesec mislam bese.Me klocna direk vo zeludnik :-)
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29874
Registration date : 2008-09-01

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty24.06.09 20:17

јас сум веќе 17 недела и уште не сум го почувствувала моето бебе да мрда... почнаа да се јавуваат само некои звуци како кога грчат цревата или желудникот ама го чувствувам звукот како доаѓа од стомакот-од бебушот... ама да мрдне бре никако... абе го молам Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 845524 навечер пред спиење, демек поактивно да не е, ама нејќе flower ... мм вика абе остај го детето самостојно си е тоа, кога ќе си сака тогаш и ќе си мрдне hihi
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29880
Registration date : 2008-10-02

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty24.06.09 20:19

za mila nekade mislam 3.5 meseci,a ova sega pred dve nedeli i duri kloca onaka ubavo da mi kaze deka e tuka vo stomakot hahahaha. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29762
Registration date : 2008-08-30

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty25.06.09 15:07

Biljana напиша:
luge ispanicena sum kazete mi dali e normalno da go cuvstvuvam bebeto samo navecer a preku den ednas dali ke go pocuvstvuvam a sum 27 nedela. navecer koga ke legnam da go cuvstvuvam i nekogas na sabajle ako imam vreme da polegam da ne stanuvam odma inaku preku den skoro ic ne go osekam.

Ako vnimanieto ti e na druga strana normalno deka nema da go pocuvstvuvas. Rabotis vo dvizenje si, a ubavo si kazuvas deka koga se odmoras pocnuvas da go custvuvas. Eve jas pak noke ne go custvuvam, si spijam duri i kratko da se rabudam toa najverojatno spie. Preku den sum na rabota i go cusvuvam kako struja da mi minuva niz stomakot, a koga lezam i se odmoram cuvstvuvam udari ama od onie silnite. Taka da ima razlicni udari i vo razlicni periodi od denot.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja ss
Прваче
Прваче
Sanja ss


Female
Број на мислења : 127
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Mi bilo i podobro
Поени : 28457
Registration date : 2009-03-26

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty27.06.09 18:31

Prvo pocnav da go osekam okolu 20 nedela kako vibracija a sega sum 27 i go osekam mnogu poveke. Duri pocnav i da se plasam denes cel den mi mrda, Strav mi e da ne mu e nesto ne dobro ne znam kolku e normalno tolku da se dvizi. Pisete dali imam potreba od zagrizenost
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29880
Registration date : 2008-10-02

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty27.06.09 19:20

a bre luge pa normalno e da mrda,kako raste mu stanuva potesno i si mrdka.........a vikaat kako mrda vo tekot na denot ili nokta ,taka ke bide i otakako ke se rodi(vistina ispadna kaj mene za mila od 24 casa mila 20 spiese,ista bese i vo tekot na bremenosta)
Вратете се на почетокот Go down
Ina Sk
Почетник
Почетник
Ina Sk


Female
Број на мислења : 34
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 28328
Registration date : 2009-04-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty27.06.09 19:47

Jas da vi kazam veke sum vo 9ti mesec od bremenostai pred tri dena bebeto premnogu mi mrdase,mislev ke mi go rascepi stomakot i me fati strav...odma so mm otidovme vo cair na pregled i site ispituvanja mi gi napravija i mi otkrija kandida...doktorot mi dade kansen vaginaleti za tri veceri pred spienje da gi stavam....denes mi bese tretiot den i zamislete sabajle koga stanav,osetiv kako mi potece neso,isto kako vodenjakot da mi pukna...ama ne bese toa tuku nekoja tecnost bela kako mleko...dali e od vaginalnite ili ne?...se mislam sto da pravam,dali da odam pak na ginekolog ili ne?...dali ima nekoja od vas vakvo iskustvo???....help!!! Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 121539
Вратете се на почетокот Go down
Ina Sk
Почетник
Почетник
Ina Sk


Female
Број на мислења : 34
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 28328
Registration date : 2009-04-03

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty27.06.09 19:49

Jas da vi kazam veke sum vo 9ti mesec od bremenostai pred tri dena
bebeto premnogu mi mrdase,mislev ke mi go rascepi stomakot i me fati
strav...odma so mm otidovme vo cair na pregled i site ispituvanja mi gi
napravija i mi otkrija kandida...doktorot mi dade kansen vaginaleti za
tri veceri pred spienje da gi stavam....denes mi bese tretiot den i
zamislete sabajle koga stanav,osetiv kako mi potece neso,isto kako
vodenjakot da mi pukna...ama ne bese toa tuku nekoja tecnost bela kako
mleko...dali e od vaginalnite ili ne?...se mislam sto da pravam,dali da
odam pak na ginekolog ili ne?...dali ima nekoja od vas vakvo
iskustvo???....help!!! Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 121539
Вратете се на почетокот Go down
CeceM
Почетник
Почетник
CeceM


Female
Број на мислења : 12
Age : 39
Локација : Домче :)
Расположение : :)
Поени : 27955
Registration date : 2009-06-10

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty27.06.09 20:08

Тоа е од вагиналетите и јас ги ставав истите зашто имав кандида како тебе во седми месец и сите три утра бела течност ми истекуваше не се плаши ништо страшно


Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 An1cCyL0g410010MDAwNzM4OGR8MDAwMDExMWRhfG1vZXRvIHNvbmNlbmNlIGltYQ
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28878
Registration date : 2009-05-04

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty29.06.09 9:52

Emi напиша:
Jas Milena ja osetiv bas vo 22 nedela ama ne vibracii tuku kloca mi udri hihiihhiihhihihihi.
Ama toa bese samo ednas, koga bev na gosti kaj moite, polse toa cekav duri 1 mesec da pomine za pak da me klocne, ama zatoa koga vlegov vo 7 mesec me suredi ubavo....celiot stomak mi se menuvase koga mrdase, duri vo 9 mesec osekav i bolka koga ke me udrese hahahahha

Se e vo red, zolvami dali 5 pati vo tekot na celata bremenost go osekase bebeto...kaj sekogo e razlicno!
emi mislis 5 pati vo tekot na celata bremenost ili po 5 pati ne den
jas sum 28 nedela i preku den go cuvstvuvam mnogu malku 1-2 pati a navecer 3-4 pati doktorkata mi rece deka sum imala malku poveke salo na stomakot i nemoze bas ubavo da se pocuvstvuva a i deka uste e malo za osekam prevrtuvanja i jaki udari

Lilypie

Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: